na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Nejnovější klientské recenze našich zájezdů

Dovolená to byla úžasná, určitě své sehrálo i báječné počasí. Ale největší dík patří naší delegátce, paní Tereze Vítové. Úžasné bylo Znojmo i výlety s ním spojené, návštěva kláštera v Louce, poté cesta přes Popice, Konice zpět k autobusu, od kterého byl nádherný pohled na Znojemský zámek. Druhý den opět báječný program, cesta ke zbytkům železné opony v Čížově, cesta k vyhlídce na rakouský hrad Hardegg a potom pašerácká stezka do Vranova nad Dyjí. Od středy do pátku jsme byli ubytování v Mikulově, tady jsou všechna slova zbytečná, prostě ÚŽASNÉ – prohlídka samotného města, cesta přes Pálavské vrchy a na závěr cesta z Lednice do Valtic. Ale hlavně co si předem v itineráři nepřečtete. Paní delegátka se snažila na 200%, reagovala na vzniklou situaci, připravovala více variant cest, kratší, delší, tak aby všichni byli spokojeni. Báječný byl i pan řidič autobusu, který pro nás zajel, kam bylo potřeba. A hlavně jsme se dozvěděli o všech navštívených místech mnoho zajímavostí díky paní Terezce.
- Pěšky mezi moravskými vinicemi (Pěšky za moravským vínem), termín: říjen 2020
5.-9.10.2020 jsme se zúčastnily zájezdu "Pěšky mezi moravskými vinicemi". Moc se nám líbila náplň celého programu, velmi jsme ocenily přístup průvodkyně Terezy Vítové, která svou organizací, přizpůsobila délku plánovaných túr, naším schopnostem. Zajímavým výkladem o historii Znojma, Mikulova, Lednice, Valtic a okolí obohatila naše povědomí o Jižní Moravě. K tomu přispělo krásné počasí. Všem rády doporučíme Vás i vaši cestovní kancelář.
- Pěšky mezi moravskými vinicemi (Pěšky za moravským vínem), termín: říjen 2020
Se zájezdem jsme byli spokojeni, vše bylo skvěle připraveno a zorganizováno. Výklady paní průvodkyně Terezy byly velmi dobře přichystány a prezentovány. Připomínku máme k termínu, který by byl vhodnější v druhé polovině září, ale i tak "Putování" doporučujeme.
- Pěšky mezi moravskými vinicemi (Pěšky za moravským vínem), termín: říjen 2020
Naše průvodkyně Tereza Vítová byla velice ochotná, stále energická, optimistická, pohodová a snažila se nám vyplnit každé přání. O místopisu i historii mluvila s velkým přehledem a přitom pro nás srozumitelně. Každý den byl v úplné pohodě, přitom jsme toho tolik viděli a nachodili. Bylo o nás dobře postaráno a mohli jsme si plně užívat dovolenou. Nejlepší průvodkyně, kterou jsem kdy zažila zaslouží můj velký obdiv. Všem tento zájem vřele doporučuji.
- Pěšky mezi moravskými vinicemi (Pěšky za moravským vínem), termín: říjen 2020
Zúčastnila jsem se zájezdu "cestování za vínem na Moravě! Počasí nádherné, obsah všech dnů perfektně propracovaný Terezkou Vítovou. Vše zalité sluncem. Nejkrásnější, pojedeme s kámoškama opět.
- Pěšky mezi moravskými vinicemi (Pěšky za moravským vínem), termín: říjen 2020
Velmi dobře a hezky naplánovaný zájezd. Všechny trasy splnily očekávání: dostatek pohybu, krásná krajina a příroda, zajímavá místa. Průvodkyně Tereza Vítová skvělá, velmi dobře informovaná o uvedené oblasti, její historii i současnosti. Mimo uvedený program přidala ještě po prvním dnu večerní procházku Znojmem s výkladem. Reagovala pružně na přání účastníků, podle jejich možností uzpůsobovala jednotlivcům délku tras, aniž by ostatní „ochudila“ o původně plánovaný program. S účastníky byla v neustálém kontaktu, konzultovala případné změny. Jako smysluplné se ukázalo přehození programu 3. a 4. dne, kdy 3. den byl méně náročný po předchozích dvou túrách. Ubytování: hotel Bermuda s výhradou, povlečení vypadalo jako použité, hotel Maroli bez výhrad, čisto. Strava: bez výhrad. Doprava: pohodlná, příjemný a spolehlivý řidič.
- Pěšky mezi moravskými vinicemi (Pěšky za moravským vínem), termín: říjen 2020
Chtěl bych poděkovat za krásný zážitek, který jsme si prožili díky zájezdu "Pěšky jižním Portugalskem" 28.9.-5.10. I když zájezd vyžadoval určité fyzické úsilí, po psychické stránce jsme si odpočinuli, jak už dlouho nepamatujeme. Velký dík za to patří i naší průvodkyni Lucii Benešové, která svým bezprostředním a milým vystupováním si získala snad srdce všech.
- Portugalsko (Pěšky jižním Portugalskem), termín: 28.9.-5.10.2020
V pořádku jsme se vrátili z dovolené na Sardinii a chtěla bych Vám všem opět poděkovat. Jednak za neuvěřitelnou trpělivost při přípravě k odletu (testy ne, testy ano, testy ne a stovky našich dotazů...). Kde jste brali navíc ještě nadhled a pozitivní přístup, to je buď zázrak, nebo profesionalita té nejvyšší možné úrovně. Děkuji také našemu delegátovi Leošovi. Neměl to právě jednoduché - počasí nám úplně nepřálo, a tak docházelo ke změnám plánovaných výletů i jejich termínům. Přesto jsme viděli mnohé - a krásné - kouty ostrova. Mrzí mě, že se nedal realizovat zájezd na Barumini, ale třeba je to impuls pro opakovanou návštěvu. Díky a těším se zase příště na dovolenou s Vámi.
- Sardinie, Itálie, termín: září 2020
Hotel Horse Country na Sardinii mne mile překvapil. Pokoje byly vždy čistě uklizeny, jídlo v restauraci ve velkém výběru a obsluha byla rychlá. Pláž byla vždy upravená a pro všechny bylo dostatek lehátek. Moře bylo čisté a teplé. Jen večerní animační programy byly omezeny kvůli dodržování odstupů mezi klienty kvůli pandemii Coronaviru. Večer nám pouštěli reprodukovanou hudbu a jednou nám hráli živě. Dvakrát denně nám nabídli cvičení, a to v moři a bazéně. S čím jsem byla nejvíce spokojená byl náš delegát pan Mgr. Leoš Korbel. Po celou dobu se nám velmi věnoval. Měl velké znalosti o Sardinii a rád nás se vším seznámil. Jako průvodce byl vynikající a také velmi sympatický. Chtěla bych mu touto cestou velmi poděkovat.
- Sardinie, Itálie, termín: září 2020
Děkuji Vaší kanceláři za velmi hezký zájezd, ať už se týká komunikace s Vámi i ostatními zaměstnanci kanceláře. Velký dík patří i za profesionální výkon průvodci jménem ALTIN KUTRA.
- Pěšky jižní Albánií (Pěšky jižní Albánií), termín: září 2020
Na Mar Menor jsme byli s manželem nadšeni. Projezdili jsme kus světa, ale takovou péči ze strany delegátek jsme nezažili. Velké díky patří Terezce Kubíčkové i Kateřině Radílkové, které se o nás staraly snad na 200%. Cesta zpět byla trochu dlouhá/asi 24 hodin/z Valencie 4 hodiny, Frankfurtu-čekání 7 hodin na spoj do Prahy, a pak cesta svozem na Moravu. Víme, že je těžká doba, tak člověk musí být tolerantní. Velké díky, že CK Delfín travel zajistila u našeho svozu testování na coronavir. Opravdu jsme si zájezd užili a pokud bude na rok situace příznivá - pojedeme zase
- Mar Menor, Španělsko (Hotel Izán Cavanna), termín: září 2020
Děkujeme týmu Delfín travel za krásnou dovolenou strávenou na Pochodu kolem Menorcy, za nová přátelství a hlavně skvělou organizaci díky naší průvodkyni Terezce Kubíčkové. Přejeme Vám úspěšný chod Vaší cestovní kanceláře :-).
- Menorca, termín: září 2020
Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za Vámi nabízený zájezd "Krásy Sicílie 55+". Byl to úžasný informační zážitek plný poznání a to hlavně díky Vašemu průvodci, panu Vítu Štěpánkovi. On je chodící encyklopedie, lingvista a ohleduplný člověk, jaký nebyl mojí osobou na žádném jiném zájezdu nalezen. To on vyzdvihl Vaší CK na to nejlepší hodnocení, jaké mu dávám.
- Krásy Sicílie (Krásy Sicílie - hotel Santa Lucia 4*), termín: září 2020
Včera jsme se s kamarádkou vrátily ze zájezdu Zapadlé kouty Krušných hor a Slavkovského lesa a ještě plná krásných dojmů vám musím poděkovat. Zájezd byl nádherný! Dva bezvadné hotely - první Sport Hotel Abertamy jednodušší, ale velice příjemný, druhý Falkensteiner Hotel Grand MedSpa luxusní, s perfektní kuchyní a službami. Ale hlavně byly perfektně vybrané trasy, poznali jsme spoustu nových krásných míst. Zvláštní poděkování chci vyslovit našemu průvodci Lubomíru Vackovi, byl perfektně připravený, ochotný a milý. Ještě jednou děkujeme a těšíme se, že s vámi opět někam vyrazíme.
- Zapadlé kouty Krušných hor a Slavkovského lesa (Zapadlé kouty Krušných hor a Slavkovského lesa), termín: září 2020
Skvělá průvodkyně Lenka, dobrá parta účastníků zájezdu, výborný program, příjemný hotel. Túry náročnější, ale zvládnutelné, hlavně ale krásné, se spoustou výhledů do krajiny. Stálo to za trochu námahy a potu. Doufám, že "Prochoďme Česko" bude pokračovat i v dalších letech a bude třeba i na jaře.
- Rychlebské hory (Zapadlé kouty Rychlebských hor), termín: září 2020
Chceme poděkovat za pobytový zájezd Mariánské Lázně - za zdravím a odpočinkem a Jóga v Mariánských Lázních. Od začátku do konce jsme si vše užily, nenarazily na žádný problém, ba naopak. Hotel Falkensteiner byl po všech stránkách výjimečný - ubytování hezké, všichni ochotní, jídlo excelentní (a v míře více než vrchovaté). "Lehké" obědy, které byly k pobytu zdarma, obsahovaly předkrmový bufet, dva druhy polévek, hlavní jídlo, moučník a ovocný bufet. Plně jsme také využily vybavení hotelu - pět bazénů, několik saun. Procedury byly příjemné, profesionální. Přímo v hotelu jsme měly k dispozici k pití Alexandřin pramen. Naše milá průvodkyně, Kateřina Sobková, nás zásobovala informacemi o lázních, možnostech výletů a také nás s výkladem provedla po léčebných pramenech. Jedna z nás se rozhodla účastnit se i hodin jógy, dvě hodiny denně ve spojení se vším výše uvedeným dokáže člověka pozitivně vyladit, ať má jakékoliv starosti (velké díky cvičitelce Monice Fialové). Vřele doporučuji. Na závěr poznámka: i v této době se dá bez obav cestovat, v hotelu se používaly roušky, desinfekce byla všude, kam jsme se pohnuly, dodržování rozestupů v Mariánských Lázních nebyl problém, protože rozhodně nejsou přeplněné. Nikde žádné fronty, příroda, pohoda. Ještě jednou díky za povedený relax a za služby Delfín travel.
- Mariánské Lázně (Falkensteiner hotel Medspa), termín: září 2020
Chtěla bych poděkovat za velmi pěkný zájezd do Jizerských hor v termínu 4.-9.9.2020. Organizace byla perfektní jak při komunikaci s vámi, tak na místě po celou dobu zájezdu. Průvodce Lubomír Vacek byl vždy schopen poradit, doporučit a pomáhat. Prostě - nemělo to chybu a na příští rok se určitě těším na další zájezd s vámi.
- Jizerské hory (Zapadlé kouty Jizerských hor), termín: září 2020
Výborný nápad CK Delfín, zorganizovat takovýto zájezd v tak podivné době a za tak úžasnou cenu. Děkujeme. Bylo by vhodné (a možné???) jej opakovat i mimo sezonu, kdy snad není takový zájem ze strany německých seniorů. Kuchyně, jídla v hotelu (zvláště večeře) na špičkové úrovni, snídaně i obědy výborné.
- Mariánské Lázně (Falkensteiner hotel Medspa), termín: září 2020
Hezký dobrý den. Chci Vaší společnosti nesmírně mnoho poděkovat za překrásnou dovolenou v Norsku. Byl to můj sen a moc jsem se těšila. Ale to co jsem tam prožila nebyla jen dovolená, ale především splnění snad toho nejodvážnějšího snu, přímo pohádka. Příroda samozřejmě úžasná, služby naprosto perfektní. Paní průvodkyně Procházková byla naprostá třešnička na krásných zážitcích. Vždy jsem byla s Vašimi průvodkyněmi spokojená, ale takovýto přístup ke klientům je hoden zlaté medaile. Paní Procházková byla velmi milá, ochotná, příjemná a vůbec, naprosto báječná. Večerním příjezdem do hotelu jí nikdy nekončila pracovní doba. Kdo chtěl, mohl s ní chodit buď na túry do přírody nebo na procházky městem. U většiny klientů její přístup vede k úvahám o tom, že pojedou na další zájezdy Vaší společnosti, kde paní Procházková bude průvodcovat. Já osobně už dneska začnu hledat. Mnohokráte děkuji a moc prosím, aby moje pochvala byla přetlumočena i majiteli cestovní kanceláře. S přáním hezkého a příjemného dne B.M.
- Norsko (Norsko - Velká cesta zemí fjordů), termín: červenec 2020
DELFÍNI, tak rychlou reakci jsem nečekal. Pokud bude pohoda, určitě s vámi někam vyrazíme. Přejeme náročné a určitě těžké zvládání situace.
- , termín: květen 2020
Děkujeme za vrácení finanční zálohy za neuskutečnitelný zájezd na Mar Menor. Příkladný, pružný přístup, věcné a empatické jednání zaměstnanců Delfin travel, se kterými jsem písemně jednala, oceňuji. Přispěje ke kladné reklamě vaší kanceláře z naší strany. Těšíme se na navrácení možnosti opět cestovat. Zdravím a přeji hodně štěstí.
- , termín: květen 2020
Děkuji Vám všem za Váš příkladný přístup v nelehké situaci, kterou nám přinesl koronavirus. Peníze jsem obdržela a ráda se s Vámi opět někam podívám. Děkuji za nabídky po Čechách, Moravy, Jizerek, Polska....Určitě využiji.
- , termín: květen 2020
Děkujeme velmi za Vaši informaci o vrácení peněz. Vaše CK je pro nás opravdu velmi výjimečná, nejen tím, jak dokonale připravený aktivní zájezd jsme měli příležitost si užít (cyklo na Menorce), ale i svým přístupem v této složité situaci. Moc si budeme přát, až se tahle bouřka přežene, abychom se mohli ještě svěřit do Vaší péče a na nějaký zájezd vyrazit. :-) Držíme pěsti, milá CK Delfin Travel.
- , termín: květen 2020
S vaší  cestovní kanceláři jsme byli vždy spokojeni. Rádi si poukaz vyčerpáme na nějaký váš zájezd. Nevím zda vás to potěší, ale vaše nabídka vypořádání naší zálohy je oproti ostatním CK zcela nadstandardní. Moc děkujeme. Doufáme, že se Evropa vrátí k nějakému normálnímu stavu, a pak budeme moci zase bezpečně cestovat.
- , termín: květen 2020
Jsem ráda, že tuto záležitost řeším právě s Vaší cestovní kanceláří, řešíte to rozumně a vstřícně ke svým klientům a já Vám za to děkuji. Protože jsem už s Vámi cestovala v únoru na Madeiru a vše proběhlo nadstandardně dobře, ráda s Vámi pojedu kamkoli, jakmile se situace uvolní. Protože doufám, že se tak stane dříve, než v termínu zájezdu Arménie 21, ráda bych přijala poukázku, kterou doufám brzy použiji na další zájezd. Zároveň prosím o nějaké oznámení na mail, že už je možné kupovat zájezdy a na jaký termín, děkuji. Budu CK Delfín travel doporučovat všem známým, Vaše slušnost a vstřícnost mě dnes opravdu potěšila:-) Přeji mnoho zdaru a vydržte nám!!
- , termín: květen 2020
Již je to 14 dní, co jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Mexiko-velké putování, který proběhl v březnu 2020. Vrátili jsme se nadšení a plni nových a skvělých zážitků, díky nimž jsme dalších 14 dnů v izolaci přečkali snáz. Velký dík patří vaší cestovní kanceláři, která připravila zájezd skvěle a vypíchla zajímavosti této krásné země. Ještě větší poděkování patří naší drobné průvodkyni Žanetce, která nám všem byla velikou oporou. Je obdivuhodné, jak se vypořádala s touto nelehkou situací, která nyní postihla celý svět. Statečně skrývala nervozitu a byla celou dobu pozitivně naladěná. Byla vždy ochotná každému pomoci, poradit, a to s úsměvem na rtech. Měla vedle sebe úžasného "Mexičana" Cézara, který oplýval celou dobu skvělou náladou a humorem. Samozřejmostí byly obdivuhodné znalosti obou průvodců. S celou situací se vypořádali statečně a zodpovědně. Jsme si jisti, že až na letišti Václava Havla si Žanetka skutečně oddechla. Těšíme se na další zájezd s vaší cestovní kanceláří a všem přejeme hlavně zdraví. Protože pokud tuto situaci ustojíte (my věříme, že ano), máte stále spoustu spokojených klientů, kteří s vámi opět rádi vycestují.
- Mexiko (Velké putování Mexikem), termín: březen 2020
Vracíme se neustále několik dní zpátky a před očima se nám vybaví krásné okamžiky naší báječné dovolené a výletu do fantastického regionu Brazílie a Argentiny se super průvodkyní Terezou Vítovou a s nezapomenutelnými zážitky, které pro nás připravila spolu s pracovníky Delfín travel. Zasloužíte si naše poděkování a uznání za tuto akci, která se uskutečnila v nelehkém období začínající pandemie koronaviru a v tíživé situaci návratu domů skutečně na poslední chvíli. Svědčí o tom "uzavření" Copacabany několik hodin po našem návratu do Prahy.
- Brazílie a Argentina (Brazílie a Argentina - Jižní Amerikou v rytmu samby a tanga), termín: březen 2020
Rád bych touto formou formou poděkoval vaší cestovní kanceláři za perfektně zorganizovaný zájezd "Velké putování Mexikem", z něhož jsme se před pár dny - 28.3. vrátili. Kromě velmi dobře vybraných a na sebe navazujících míst patří veliké díky vaší skvělé průvodkyni paní Žanetě Fikejzové, jejíž znalosti a ochota pomoci všem účastníkům nad rámec jejích povinností, pomáhaly překonat problémy v nynější nelehké situaci i při cestování v tak daleké zemi.  Právě díky Žanetě a skvělému mexickému průvodci Cezarovi, kteří pro nás byli plnou studnicí vědomostí, jež ochotně předávali dál, jsem si tímto poznáním Mexika splnil svůj sen. Celý zájezd proběhl bez větších komplikací a v pohodě a rozhodně na něj dlouho nezapomenu. Již se těším na další putování s vámi a snad i se stejnou průvodkyní v Peru.
- Mexiko (Velké putování Mexikem), termín: březen 2020
Rádi bychom touto cestou poděkovali za skvělý zájezd „Velké putování Mexikem“, ze kterého jsme se vrátili tuto sobotu 28.3.2020. Především velký dík patří úžasné průvodkyni paní Žanetě Fikejzové, která v této aktuálně nelehké situaci, kdy celý svět postupně ochromovala pandemie konoraviru, o nás pečovala jako o svou nejdražší rodinu. Díky ní jsme prožili neopakovatelných 14 dní v nádherné zemi a díky ní jsme si tak trochu i Mexiko zamilovali. Žaneta se stala v krátké době pro všechny výbornou kamarádkou, která nás nejen zásobovala i prostřednictvím skvělého mexického průvodce Cézara spoustou informací, ale především překypovala starostlivostí o nás jako klienty. Celý zájezd tak proběhl v pohodové atmosféře a vzpomínky na něj nás budou provázet do konce života.............. a příští rok s Vámi chceme v podobném termínu poznat Brazílii a Argentinu. Už je nás 8!
- Mexiko (Velké putování Mexikem), termín: březen 2020
Moc děkujeme za VÝBORNOU DOVOLENOU od vaší kanceláře, kterou jsme stihli opravdu na poslední chvíli. Děkujeme také Terezce, která byla výborně připravená a dělala výbornou náladu po celou dobu pobytu. Těšíme se na další výpravu do Jižní Ameriky, až toto vše odpadne a budeme zase cestovat.
- Brazílie a Argentina (Brazílie a Argentina - Jižní Amerikou v rytmu samby a tanga), termín: březen 2020