Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Nejnovější klientské recenze našich zájezdů

5
Obdrželi jsme od vás Certifikát za absolvování pochodu kolem Menorcy. Jak se říká "Maličkost potěší" a nás opravdu potěšila. Chceme ještě poděkovat naší průvodkyni Marice Višňové. Vzorně se o nás starala a má dar něčeho, co zejména seniory 55+ potěší, a to je úžasný smysl pro humor. Rádi s vámi zase někam vyrazíme.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Byla jsem účastnicí vámi pořádaného Pochodu kolem Menorky. Před dvěma týdny jsme se vrátili, ale pořád z toho žiju – nabila jsem se tam ohromnou energií. Dnes mě potěšil i diplom, který jsem nečekala, a za který děkuji.

Objela jsem už půlku světa s různými cestovkami, a kdybych už své úspory neprocestovala a nebylo mi právě pětasedmdesát, jezdila bych jenom s vámi.

Byla jsem ve skupince rychlochodců, někdy to bylo i akční a náročné, ale jsem trénovaná, ušla bych i víc. Přikládám svou fotozprávu s krátkými texty, kterou posílám všem svým kamarádům a známým, abych si ušetřila nevýstižnou odpověď na jejich otázku: Jaké to tam bylo? Je tam hodně obrázků, málo textu – tu krásu nelze popsat slovy…

Zvláštní poděkování patří CK Delfin travel a skvělé veselé průvodkyni a organizátorce Marice Višňové. Jediné, co mi trochu kazí vzpomínku, že jsem při své skleróze zapomněla při odjezdu své tři náhrdelníky viset na lampičce v pokoji a že se zřejmě nenašly. Nevadí, přišla jsem v životě o víc…

Moc se mi na tomto putování líbilo, že jsem si neznámou krajinu mohla skutečně pošlapat vlastníma nohama, očmuchat, ochutnat, užít a zažít… Výborný byl odpočinkový třetí den i oba závěrečné - pláže byly naše! Děkuju moc!
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Chtěla bych poděkovat panu Janu Kubištovi a Šárce, za skvělou organizaci zájezdu na Madeiru v červnu 2017. Je to úžasný průvodce, milý člověk, který nás okouzloval svými znalostmi ostrova. Organizace neměla jedinou chybu. Velice nám všem vyhovoval malý mikrobus, který ovládal místní pan řidič Karluš, který byl s panem Kubištou velice sehraný, nikdy jsme nemuseli čekat. Také díky znalostem pana Kubišty a jeho vynikající řeči v místním jazyce. To, že nás bylo málo v buse, všichni dochvilní, přispělo k další spokojenosti. Ostrov je nádherný a všem doporučuji jet a setkat se s panem Kubištou. Přeji Vaši CK spoustu kvalitních průvodců a těším se na další zájezd.
- Madeira, termín: červen 2017
5
Poznávací zájezd "Pěší turistika na Madeiře" jsem si vybrala hlavně kvůli průvodcům, Janu Kubištovi a Šárce Cerhové. Jsou skvělí!!!!! Profesionálně a se sociální kompetencí na vysoké úrovni nám zprostředkovali kulturu, historii, flóru a faunu Madeiry, také Portugalska a Azorských ostrovů, portugalštinu, nádherné treky v horách, kolem levad a všechna místa, která jsme navštívili. Pokud jsem na něco zapomněla, tak ať mi prominou :-))))). Cestovní kanceláři pak gratuluji k výběru takových průvodců. Honzo a Šárko, mnohokrát Vám děkuji! Byl to nádherný čas.
- Madeira, termín: červen 2017
5
Dodatečně bych Vám chtěla poděkovat za zprostředkování dovolené – „Pěší turistika na Madeiře“ u CK Delfín travel. Byla to úžasná dovolená v úžasné přírodě, kterou jsme mohli poznat díky našim průvodcům – Janu Kubištovi a Šárce Cerhové. Byli skvělí a maximálně se nám věnovali. Snažili se nám co nejvíce přiblížit život, kulturu, floru i faunu Madeiry, zprostředkovali nám výlety na mnoho míst prakticky po celém ostrově. Měla jste pravdu, že takovou dovolenou dělá především průvodce. Pobyt byl příjemný i díky službám CK Delfín travel. Veškeré obavy, které jsem měla před odletem, se rozplynuly hned první den. Pokud budete mít další zájemce o aktivní způsob dovolené v kategorii 55+, můžete jim klidně „Pěší turistiku na Madeiře“ doporučit.
- Madeira, termín: červen 2017
5
Letos potřetí jsme byli manželka a já na (žel) krátkém pobytu na Sicílii, v Cefalù, v hotelu Santa Lucia, tak jako vloni. Byl to první letošní termín a vrátili jsme se ve čtvrtek 8. června. Rádi bychom vaší CK vyjádřili uznání za skvělou organizaci, nabídku, výběr lokality a vůbec všechno. Protože jezdíme na Sicílii již řadu let, neúčastnili jsme se nabízených výletů do míst, na kterých jsme již opakovaně byli v dobách dřívějších, a tak o průvodkyni Karolíně můžeme napsat jen to, že byla v kontaktu milá, ochotná a vstřícná. Více jsme využívali vaší delegátky Kamily Aulové, ať už pro informace, rady a překládání, neboť ta byla více přítomna na hotelu. A zde bych vás chtěl požádat, zda můžete tlumočit velké poděkování za její mimořádný přístup, snad trvalý úsměv, laskavé vyjadřování, pohotovost s jakýmkoliv dotazem či přáním. Kamila Aulová je tou osobou, která svojí úžasně milou povahou dělá vašim klientům dovolenou  ještě hezčí a slunečnější.
- Sicílie, Itálie, termín: červen 2017
5
Mnohokrát děkuji za certifikát vystavený po pochodu na Menorce. Ráda bych pochválila výjimečného mladého člověka. Byla to vedoucí zájezdu Mgr. Marika Višňová. Byl to díky ní neskutečně záživný a veselý pochod. Chválím její empatii, nekonečný humor a otevřenost, ohleduplnost. Děkuji za vše.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
3. června jsme se vrátili z Menorky, z putovního zájezdu Senior 55 +. Celý zájezd včetně pobytu se nám velice líbil, ale nejvíce ze všeho musíme vyzvednout a pochválit naši průvodkyni paní Kláru Rouskovou. Po celou dobu pobytu se nám maximálně věnovala, měla nastudované informace jak o historii Menorky tak o současnosti a podávala nám je velice přijatelnou a srozumitelnou formou. Chtěli bychom jí touto cestou poděkovat a vás prosíme, aby jste jí toto poděkování předali.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Ráda bych poděkovala za výborný nápad zorganizovat pochod kolem Menorcy po Cami de Cavalls. S kamarádkou jsme se zúčastnily zájezdu 24.5.- 3.6.2017 a byly jsme s dovolenou opravdu moc spokojeny. Vybraly jsme si termín na 10 nocí a byla to skvělá volba. Vyhovovala nám organizace zájezdu, kdy vždy po dvou dnech na túrách byl zařazen den volna. Menorca nám učarovala svojí krásou a možnost obejít jí pěšky nám umožnila vychutnat si neporušenou středomořskou přírodu, její vůně, ticho, klid v liduprázdné krajině, ale i horko a prach na cestách. Teplo tedy bylo větší, než jsme očekávaly, ale mělo to tu výhodu, že se moře rychle ohřálo a osvěžující koupel po celodenním putování byla velmi příjemná. Club Hotel Aguamarina  byl trochu velký na náš vkus, dostaly jsme pokoj nad hlavním vchodem, kde jsme nebyly ušetřeny hluku z nočních příjezdů a odjezdů s rachocením kufrů a práce popelářů také nebyla nejtišší, ale služby v hotelu byly vynikající a stravování nemělo chybu. Pláž u hotelu je krásná, prostorná a dokonale čistá. Organizace jednotlivých denních programů, přesně načasovaná doprava, mapky túr, podrobný popis cesty a péče starostlivé průvodkyně Jitky Bortlové nám umožnily bez obav si vychutnat putování po krásné Menorce. Byla to nezapomenutelná dovolená a mohu ji všem milovníkům pěší turistiky jen doporučit. To se prostě musí zažít… hned bych si to střihla ještě jednou :-D
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Chci poděkovat za nádhernou dovolenou, kterou jsem díky vaší cestovní kanceláři právě absolvovala. V sobotu 3.6. 2017 jsme se vrátily s kolegyní ze zájezdu na Menorcu pro seniory, a to z varianty pro „chodící“. Dovolenou jsme absolvovaly v klidu, pohodě, s profesionálním a hlavně lidským přístupem naší průvodkyně Mariky Višňové. Jsme přesvědčené, že tato dovolené byla připravena vaší cestovkou zodpovědně a skutečně na základě zkušeností se seniory, s lokalitou, prostě profesionálně po všech stránkách. Děkujeme za sebe a jsem přesvědčená, že z naší skupiny se určitě ještě někdo ozve, aby poděkoval za bezchybnou dovolenou na úrovni.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Dobrý den, minulou neděli jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu - Pochod kolem Menorky. S odstupem týdne můžeme zájezd hodnotit objektivně i po odeznění čerstvých emocí.

Dlouho jsem program letošní dovolené hledal a až Vaše nabídka mne jednoznačně zaujala, neboť nejsem přítelem pasivního trávení volna a vyhledávám jakoukoliv sportovní aktivitu pro posílení mého organismu. Obavy z prvního ročníku pochodu (na netu nerecenzovaného), byly rozptýleny hned první den. Patrně také díky naší průvodkyni Marice Višňové (myslím si spoluautorce trasy), pochod neměl „hluché místo“, precizní načasování délek i směru etap, přizpůsobené rozdílné kondici účastníků, tištěný průvodce (vděčná památka), mapky každé etapy, příprava účastníků cestou na i zhodnocení při návratu, to vše utvořilo v našich myslích nesmazatelný zážitek a touhu ještě někdy v budoucnu „dát“ něco obdobného.

P.S.  Poctivým záznamem GPS jsem naměřil „našlapaných“ 97 km (s přídavkem ve druhé etapě) a zajímavý je i údaj o nastoupané výšce během šesti etap - 2035 m.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za skvělé zážitky ze zájezdu na Menorcu  55+ Pochod kolem Menorcy, z kterého jsme se vrátili 3.6.2017. Zájezd na 100% splnil naše očekávání. Vše co se týká ubytování v hotelu Xaloc, čistoty, úklidu, ochoty personálu, stravy a nápojů bylo bez chyby. Denní perfektní úklid a denní výměna ručníků nás mile překvapila, zrovna jako pěkné a zeleně osázené prostředí okolo bazénu.

Chceme poděkovat oběma delegátkám, které se o nás skvěle a moc mile staraly, o skupinu pobytovou i pochodovou, ale naše hlavní poděkování patří průvodkyni, paní Kláře Rouskové, která nás doprovázela na našem putování po Camí de Cavalls. Hodně jsme ocenili její příjemné chování, ochotu a schopnost improvizace, kdy nám, po dvou prvních náročných dnech pochodu, nabídla zařadit den odpočinku, což jsme ve skupině dost přivítali a zrovna tak, při očekávané změně počasí, dokázala domluvit změny v plánu a zařadit volný den, abychom další trasu, s těmi nejlepšími výhledy, mohli projít až za pěkného počasí a o nic nebyli ochuzeni.

Všichni v naší pochodové skupině jsme se potom shodli na tom, že ač v programu CK bylo prvních 6 dní pochody a pak 3 dny koupání a odpočinku, doporučíme Vaší CK změnu v dalších 11 denních zájezdech na 2+ 1 volný den, 2+ 1 volný den, 2+1 volný den. Během těch volných dní mezi pochody jsme se příjemně zrelaxovali, vykoupali, využili místní dopravy a navštívili hlavní město Mahon a ti co měli více sil si vyšlápli po okolí Punta Prima.

Protože jsou pobyty určené hlavně pro 55+ a možná my jsme byli jedni z těch starších (67 a 66) ve skupině, dovolujeme si vám nabídnout naše poznatky a budeme rádi, když je předáte vedení CK. Jsme turisti a příroda Menorcy a Camí de Cavalls nás vyloženě nadchla. Ale nejsme cyklisti, jen pěškaři, tak doufáme, že se můžeme těšit na nějaké podobné a dostupné trasy pro nás 55+. Děkujeme za zážitky a těšíme se na někdy příště.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Ani ne před 48 hodinami jsme se vrátili z putování po Ekvádoru a snažíme se srovnat s tím, že těch 16 dní, které jsme strávili v této krásné zemi tak rychle uteklo. Projeli jsme celý Ekvádor od severu k jihu a zase zpět, a byl to nezapomenutelný zážitek a to nejen překrásnou přírodou, historickými městy a sympatickými Ekvádorci, ale i proto, že oba Martinové (Martin Zeman i Martin Hůrka) - naši čeští průvodci i Ricardo - zástupce cestovky z Ekvádoru udělali vše možné a občas i nemožné, pro naši spokojenost. Za to, co se jim podařilo připravit, za to co nám dokázali díky svým vědomostem předat i za to, jak se ke všem účastníkům putování po rovníku po celou dobu vstřícně chovali zaslouží velké DÍKY!!!! Už teď se těšíme na další cestu!
- Ekvádor, termín: květen 2017
5
Včera jsem se vrátila z úžasného zájezdu do Ekvádoru, pořádaného vaší CK. Díky průvodcům p. Martinu Zemanovi a p. Martinu Hůrkovi, kteří byli milí, vstřícní, vždy ochotní pomoci, a také díky perfektně sestavenému programu, jsem prožila krásnou dovolenou. Cestovala jsem s CK Delfín poprvé, ale určitě ne naposled.
- Ekvádor, termín: květen 2017
5
Dnes brzy ráno jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Krásy Andalusie. Chtěli bychom vám touto cestou poděkovat za perfektní organizaci zájezdu, výběr hotelu, za možnost místo pozdní večeře končit obědem a ještě tento poslední den mít možnost poznat další místa. V neposlední řadě bychom rádi vyjádřili velkou chválu za služby průvodkyně Mgr. Lucie Frnochové, která se nám opravdu od rána až do večera věnovala a její výklad byl skvělý. Služby vaší kanceláře po této zkušenosti můžeme jen doporučit!!
- Andalusie, Španělsko, termín: květen 2017