na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Nejnovější klientské recenze našich zájezdů

V neděli jsem se vrátila z toulek po Menorce, ale pracovní nasazení mi dovolilo na dovolenou reagovat až dnes. Chci moc poděkovat za skvělou organizaci zájezdu, báječný výběr lokalit k pěším túrám, úžasné ubytovací a stravovací služby v hotelu i počasí, které jste jistě speciálně zajistili a nenechali jste to jen na náhodě J Speciální poděkování patří naší průvodkyni, Tereze Kubíčkové, která svým výkonem jednoznačně umocnila celkový zážitek. Její informace k organizaci zájezdu byly stručné a jasné, komentář k jednotlivým toulkám velice zajímavý, praktický, nevtíravý a snadno zapamatovatelný. Absolvovala jsem již celou řadu zájezdů, s Vaší CK poprvé, a toulky Menorcou patří k těm nejlepším. Skvělá práce celého Vašeho týmu! Děkuji a už nyní se těším na další zájezd s Vaší CK.
- Toulky Menorcou (Toulky Menorcou), termín: říjen 2019
Ráda bych touto cestou poděkovala Vaší cestovní kanceláři za úžasnou dovolenou – Běh kolem Menorcy 55+ říjen 2019. Ač zatím ještě věkově nespadám do Vaší cílové klientely a jsem poněkud mladší. A měla jsem obavy, přiznávám, dovolená se seniory. Tak i nyní, s odstupem několika dní po návratu, jsem stále nadšená a ještě dlouho budu. Ať, už z úžasného zázemí a perfektní organizace zájezdu. Tak především z nádherné, rozmanité, čisté a klidné Menorcy, kterou určitě stojí za to navštívit a především si ji aktivně užít. To vše, by nebylo tak dokonalé, nebýt naší báječné průvodkyně paní Martiny Maděrové. Martino díky moc, za všechno Tvoje zajímavé a vtipné povídání o životních zkušenostech, jak z ostrova, tak i z pevniny. I za Tvoji stále pozitivní energii. Díky Tomáši Hubko za nápad s běháním. Jinak bych nic z toho nezažila, protože by mě nenapadlo se přihlásit. A že Punta Nati je peklo, tak o tom žádná a stále na tom trvám. :-) Ale nic z toho by také nebylo, bez ostatních členů naší, početné běžecko-chodecké skupiny. Nikdy bych nevěřila, že se může náhodně sejít parta lidí, ve které nikdo neprudí, nebrblá, na nikoho se nečeká a všichni si to užívají. Díky Vám všem, za naprosto fantastických několik dní. Před všemi hluboce smekám, jaké terény, převýšení, povrchy, vzdálenosti a že některé trasy byly hodně výživné. Jste stále čilí, usměvaví dávali jste to a někteří ještě se zdravotním handikepem. Stále platí, nesoudit knihu podle obalu a tady ta lekce byla 100%. Ať Vám to všem běhá a chodí ještě zatraceně dlouho a třeba se zase někdy potkáme buď znovu na Menorce nebo na některém z jiných, velice lákavých zájezdů, protože běhat a chodit se dá všude. :-)
- Menorca (Běh kolem Menorcy), termín: říjen 2019
V srpnu letošního roku jsme s manželem s Vámi absolvovali zájezd “Nespoutané Azorské ostrovy” a byli jsme moc spokojeni. Počasí sice nevyšlo úplně na 100 %, ale to samozřejmě není ve Vašich silách. :)  Na druhou stranu jsme byli moc spokojeni se službami paní průvodkyně Ivanky Tulpové, která flexibilně řešila změny programu dle aktuálního počasí a celkově se nám všem po celou dobu zájezdu maximálně věnovala. Rádi by jsme si naplánovali na příští rok opět dovolenou s “Delfínem”. :)
- Azorské ostrovy (Nespoutané Azorské ostrovy), termín: srpen 2019
Děkujeme za pěkný zájezd od 18 .9.- 25.9. 2019 v hotelu Izan Cavanna La Manga Mar Menor, byli jsme spokojeni s ubytováním, se stravou i s počasím.
- Mar Menor, Španělsko (Hotel Izán Cavanna), termín: září 2019
Chtěla bych moc poděkovat našemu průvodci Honzovi Kubištovi a milé řidičce Lině za příjemné chvíle, strávené na Madeiře. Byla to úžasná dovolená.
- Madeira (Pěší turistika na Madeiře), termín: říjen 2018

Děkujeme CK delfintravel za velmi pěkně organizovanou dovolenou. Strávili jsme příjemný týden díky profesionálnímu přístupu průvodce Janíčka. Přímo nás zahltil informacemi z historie, stále byl milý, ochotný a dobře naladěný. Díky a někdy opět naviděnou.

- Albánská odysea (Albánská odysea), termín: 26. 9. - 3. 10. 2019

Před několika dny jsme se vrátili ze zájezdu do Neapolského zálivu, který byl organizovaný Vaší cestovní kanceláří. Celkově hodnotíme zájezd jako zdařilý s velmi dobře připraveným programem. Velkou zásluhu na úspěchu zájezdu měla i naše průvodkyně Patricie Kraftová, která se nám od rána do včera věnovala a snažila se nám předat co nejvíce ze svých bohatých znalostí Itálie, jak z oblasti historie Kampánie, tak i ze současnosti. Těšíme se na další zájezdy s Vaší CK a zdravíme.

- Neapolský záliv (Krásy Neapolského zálivu), termín: 28. 9. - 5. 10. 2019
Velké poděkování paní delegátce Nele, která nás provázela naším pobytem i na výletech s velkou znalostí ischijskych i okolních krajů a i s obdivuhodným humorem - a to obzvláště vezmeme-li v úvahu končící sezónu. V případě drobných potíží (krátký výpadek teplé vody na hotelu) a jiných našich provozních potřeb (jídelní balíčky na cestu, dřívější snídaně apod.) nám ona, stejně jako její kolegyně, vždy poskytly okamžitou pomoc. Ostrov Ischia s Poseidonovými zahradami předčil mé očekávání a doufám, že se tam ještě někdy vrátím. Paní delegátky měly na našem krásném cestovatelském zážitku nemalou zásluhu. Děkujeme!
- Ischia (Hotel Il Gattopardo), termín: 28. 9. - 5. 10. 2019
Rád bych touto cestou poděkoval paní Kubíčkové, průvodkyni na zájezdu -pěšky španělskou Murcií- za bezkonkurenčne nejlepší dovolenou v mém životě. Byli jsme ubytovaní v hotelu Thalasia v San Pedru.Vše bylo perfektní a zejména profesionalita a lidský přístup této paní překonal mé očekávání.
- Pěšky španělskou Murcií (Pěšky španělskou Murcií), termín: září 2019

Trochu opožděně bych chtěla dodatečně moc poděkovat za práci dvou delegátek CK Delfín, které měly na starosti zájezd do Španělska (oblast La Manga - Mar Menor) v období od 4-11.9.2019. V posledních patnácti letech hodně cestuji po světě a snažím se být dvakrát v ročně v nějaké nové destinaci, takže zkušeností s cestováním mám dost, ale takhle milé, ochotné, pracovité delegátky jsem zažila poprvé. Vyzvedli si nás už na letišti, po příjezdu nás bezpečně dopravily až do hotelu, po celou dobu pobytu nám byly k dispozici a zodpověděly snad milion našich dotazů, stále nás informovaly o probíhajících akcích, jezdily s námi na fakultativní výlety a poskytovaly nám svůj erudovaný výklad, měly velký přehled o všem, co se v dané oblasti dělo, jak v historii, tak v současnosti. Na závěr nás odvezly na letiště a dokud jsme bezpečně neseděli v letadle, byly stále připravené nám pomoci.
Ve srovnání s delegátkami, které jsem zažila u jiných cestovních kanceláří a které se objevily na půl hodiny třetí den pobytu, kdy už si člověk stejně musel vše zjistit sám, jsem byla tentokrát opravdu mile překvapena. Budu ráda, když oběma mé poděkování vyřídíte, případně když je nějak oceníte za osobní nadprůměrné nasazení na naší báječné rekreaci.

- Mar Menor, Španělsko (Hotel Izán Cavanna), termín: září 2019
V termínu 21.9. - 3.10. jsme se zúčastnily s mojí sestrou poznávacího zájezdu Albánská Odyssea, výlet se nám moc, líbil, moc bych chtěla poděkovat našemu průvodci Jankovi (příjmení nám nesdělil) určitě víte, kdo to je, poděkování zcela jistě přijde z mnoho stran, protože jsme jeho službami byli moc spokojeni. Má úžasné vědomosti  které nám s radostí předával, vždycky byl "pro nás", vyprávěl, odpovídal, zařizoval No, takový průvodce je snem všech turistů!!!!!!!!!!!!!!! Díky za poznávací zájezd i za skvělého průvodce, přeji vám příjemný podzimní čas a uznalé a vlídné  zákazníky.
- Albánská odysea (Albánská odysea), termín: 21. 9. - 3. 10. 2019

Dobrý den, dovolte mi, abych touto cestou poděkovala za nádhernou dovolenou na Sardinii - hotel Horse Country Resort v termínu 4. - 11.9.2019. Delegátka paní Milena Procházková je úžasná - milá, vstřícná, ochotná, vysoce profesionální. Určitě Vaši cestovní kancelář využiji i v příštích letech.

- Sardinie, Itálie (Hotel Horse Country Resort), termín: září 2019
Rádi bychom vyjádřili poděkování Vaší delegátce Nikole Abudové za více než profesionální přístup, jednání a péči o klienty.Vždy se vstřícností, dobrou náladou a milým úsměvem. Jsme vděční za pomoc a tlumočení při zapůjčení automobilu. Velkou trpělivost projevila i při průběžném informování o situaci s tříhodinovým zpožděním letu. Přejeme všem Vašim klientům tak skvělou péči.
- Mar Menor, Španělsko (Hotel Thalasia Costa de Murcia), termín: září 2019

Ráda bych poděkovala za velmi hezkou dovolenou a s tím spojenou rezervaci pokoji v prvém patře jednoho z ubytovacích domů. Já má těžké astma a to mi nedovoluje zapínání klimatizace. Tím, že jsme měli pokoj v prvním patře mohli jsme větrat celou noc otevřeným oknem a já nedostala záchvat. Ještě jednou mnohokrát děkuji a v příštím roce bychom opět rádi si zopakovali Kalábrii.

- Kalábrie, Itálie (Hotel Residence Solemare), termín: září 2019

V termínu 11.9 18.9. 2019 jsem se zúčastnil se svými dvěma vnoučaty zájezdu do Španělska, Murcie, Mar Menor. Teď, s odstupem několika týdnů, musím poděkovat Vaší cestovní kanceláři za výborné zajištění celého zájezdu, přestože nás v prvopočátku potkalo velice špatné počasí a jak sami Španělé říkali byla to 100 letá bouře a obě delegátky měli mnoho starostí neboť museli neustále řešit vzniklou situaci netekla vod, nejezdili autobusy ani některé výlety se nemohli v domluvený den konat z důvodu velice špatných povětrnostních podmínek tak jim patří velké poděkování jak vše dovedli zajistit vše zvládali s klidem a profesionalitou . Pracovnice Vaší cestovky paní Simona Chromá a Lenka Švajdová, jsou děvčata na svém místě a budu moc rád když opět pojedu s vaší cestovní kanceláří. Ještě jednou moc děkuje velice spokojený zákazník.

- Mar Menor, Španělsko (Hotel Izán Cavanna), termín: září 2019

Dobrý den vážení, minulý týden jsme se vrátili z vámi organizovaného zájezdu do Albánie a Černé Hory, který průvodcovala paní Ana Panova Vasič. Chci vám moc poděkovat za velice příjemně a poučně strávené dny na zájezdu. Program byl zajímavý a vyvážený, ubytování bezvadné jak v Albanii, tak v Budvě, stravování velice chutné, pestré s bohatou nabídkou místních produktů, doprava letecká bez závad, autobusem po celou dobu zájezdu rovněž bezchybné, místní řidič byl ochotný, dobrý řidič  a hlavně znalý cest, paní Ana byla nepřekonatelná se svou znalostí místních poměrů, historie Balkánu i organizačními schopnostmi při přejezdech a ubytováních. Prostě byl to bezvadný zájezd, za který vám moc děkuji.

- Albánie (To nejlepší z Albánie a Černé Hory), termín: září 2019

Chceli by sme sa Vam podakovat za výbornu dovolenku, vsetko prebehlo podla dohody. Cítili sme sa velmi dobre. Pani Martina Kotoučová je milá a šikovná sprievodkyna, vo vsetkom pomohla, poradila. Myslim si, ze to nebola posledna cesta s Vasou CA, ze aj v buducnosti Vas oslovíme s dalšou poziadavkou. Prajeme Vam vela uspechov v práci.

- Andalusie, Španělsko (Krásy Andalusie), termín: září 2019
Milí "Delfíni", dovolte, abych Vám všem, zejména pak našim úžasným průvodkyním Kataríně a Marušce poděkovala na jednu z nejkrásnějších dovolených. Italká špička je opravdu špička. Viděli jsme spoustu nádherných míst a díky Katčině neskutečné schopnosti motivace jsme vylezli i tam, kam by si asi těžko někteří z nás troufli lézt sami od sebe. Někdy jsem si opravdu "mákli", ale vždycky to stálo za to. Protože, pokud vím, jsme byli první, kdo mohli tento zájezd vyzkoušet, dovolila bych si jen dvě malá doporučení do budoucna - mimo program jsme navštívili také nádherné městečko Diamante - myslím, že by bylo dobré zařadit ho do standardního programu. A druhé místo, které by se dalo dobře přidat ke dni v Sapri, je druhá největší socha Ježíše v městě Marateia. Ještě jednou díky a už se zas těším, až s Vámi někam vyrazím.
- Italská špička (Italská špička), termín: září 2019
Zakoupení pobytu v hotelu Thalasia byla dobrá volba. Jsem nadmíru spokojená jak s ubytováním, pestrou stravou, s wellness a profesionálním a citlivým přístupem delegátek ke všem klientům.
- Mar Menor, Španělsko (Hotel Thalasia Costa de Murcia), termín: aktuálně - září 2019
Právě si užíváme dovolenou na Vašem zájezdu Mar Menor Thalasia. Je tu nádherně, užíváme slunce a moře. Ale chtěli bychom pochválit naší průvodkyni Nikolu Abudovou za mimořádnou trpělivost a splnění všech možných i nemožných přání klientů. Je to průvodkyně na svém místě a věřím, že si takových lidí vážíte. Jsme velice spokojeni a Nikolce přejeme pevné nervy a hodně trpělivosti se seniory. A pořád ten krásný úsměv a pochopení.
- Mar Menor, Španělsko (Hotel Thalasia Costa de Murcia), termín: aktuálně - září 2019
Přijměte poděkování za úžasnou a bezchybnou dovolenou na Sardinii v resortu Horse Country 11.9. -18.9. 2019.
Z pohledu mojí vnučky Danielky - kéž by nikdy neskončila. Nejraději by přestala chodit do školy a zůstala tam pracovat u koní. Má tam spoustu nových kamarádů v zaměstnancích stájí a milovaných konících. Největšího miláčka Aladina jsme málem vezly domů, kdyby byl na prodej. Děkujeme a chválíme milou delegátku p. Milenu Procházkovou za nadstandartní pomoc při tlumočení při prvních kontaktech ve stájích a za pozitivní energii, kterou kolem sebe šířila. Těšíme se už na příští rok, Danielka už slíbila novým kamarádům, že určitě přijede. Byla jsem s Vaší cestovkou už dvakrát a už vždy jen s Vámi.
- Sardinie, Itálie (Hotel Horse Country Resort), termín: září 2019
Před týdnem jsme se s kamarádkou vrátily z dovolené ze Sardinie, z resortu Horse Country. Dovolená v tomto resortu neměla chybu, moc se nám tam líbilo, ubytování, stravování, program a samozřejmě moře. Velký dík patří naší delgátce p.Mileně Procházkové, která se o nás vzorně starala, byla moc milá, ochotná, dozvěděli jsme se od ní mnoho zajímavostí o ostrově včetně základů italštiny. Je to delegátka s velkým D. Snad budeme mít možnost s vaší cestovní kanceláří ještě navštívit nějakou zajímavou destinaci. Přejeme Vám hodně spokojených zákazníků.
- Sardinie, Itálie (Hotel Horse Country Resort), termín: září 2019
V termínu 11.9.-18.9.2019 jsem byla na cvičící dovolené na Sardinii. Chtěla bych pochválit delegáta Leoše Korbela, který nás měl na starost. Je to člověk na svém místě. Jím vedené výlety byly skvělé, jeho informace o Sardinii byly neskutečné. Stále nám měl co povídat. Moc děkuji za krásné dny na Sardinii, které byly skvělé i díky delegátovi Leošovi.
- Sardinie, Itálie (Hotel Baia delle Mimose), termín: 11.9. - 18.9.
Dobrý den, zasílám srdečný pozdrav z dovolené a chci Vás ujistit a ubezpečit, že počasí  je tu nádherné a koupeme se v moři Mar Menor i v moři středomořském a nic nemá chybu. Jsem ráda, že jsem zájezd nestornovala. Děkuji Vám všem i za mé sestry, velké díky.

 

- Mar Menor, Španělsko (Hotel Izán Cavanna), termín: aktuálně - září 2019
Dovolte mi , abych bezprostředně po návratu z výše uvedeného zájezdu Vám sdělil své dojmy, než čas a různé životní události způsobí, že to neudělám.
Předně, bych chtěl Vám poděkovat za výběr míst k vidění. V Japonsku jsem byl služebně na stáži v roce 1992 v měsíci srpnu. Prostřednictvím agentury JICA jsme měli možnost si prohlédnout o weekendech Tokyo, byli jsme v Kamakuře, u velkého Budhy a u Tichého oceánu. Týden jsme cestovali z Tokya do Kyota a cestou jsme poznávali zajímavá místa. Chtěl jsem se do Japonska znovu vrátit, ale žádná cestovní kancelář neměla program cesty a cenovou relaci tak dobře navrženou, jako vy. Děkuji proto těm, kteří tento program vytvořili. Nutno však rovněž poděkovat, a to významně panu průvodci Robinu Shoen Heřmanovi, který tento program uměl naplnit. Nechoval se tak jako polská průvodkyně na Mijadžimě, kdy jim sdělila : Tady máte mapu, zde jsou místa , která můžete shlédnout, tam máte restroom a přesně za 1 hod 20 minut se sejdeme zde.
Pan Robin s námi byl na každém místě, seznamoval nás nejen s historiií, geografiií, realiemi toho místa, ale vždy přidal něco ze svých osobních zkušeností z pobytu a studia v JAPONSKU. Jeho výklady, ze života běžného Japonska v průvodcích nenajdete. Navíc se snažil vyhovět našim požadavkům k vyhledání el. prodejny na japonské zásuvky, baterie do fotoaparátu, radil při výděru restaurace k obědu či večeři nebo obchodu ke koupi dárku. Jeho cílem bylo lidi zájezdu maximálně informovat o Japonsku.
Přál bych Vám, abyste pro další zájezdy do Japonska našli alespoň takové průvodce jako je pan Robin Shoen Heřman. Věřím, že to není jen můj názor, ale že takových to hodnocení obdržíte více.
Ještě jednou Vám děkuji za skvělý zážitek a přeji Vám hodně zdaru ve Vaší zajímavé práci.
- Japonsko (Zahrada prastarých tradic), termín: září 2019
Chtěli bychom touto cestou poděkovat Delfín travel za nádherný zájezd do Andalusie, a to od samého počátku. Za přehledné užitečné pokyny na cestu a výbornou organizaci. Naše pochvala pak patří zejména paní Martině Kotoučové, naší milé delegátce v Mijas. Starala se o nás vzorně a máme nádherné zážitky z výletů po Andalusii.
- Andalusie, Španělsko (VIK Gran Hotel Costa del Sol), termín: září 2019
Dobrý den, dovolte mi, abych touto cestou poděkovala za nádhernou dovolenou na Sardinii - hotel Horse Country Resort v termínu 4. - 11.9.2019. Delegátka paní Milena Procházková je úžasná - milá, vstřícná, ochotná, vysoce profesionální. Určitě Vaši cestovní kancelář využiji i v příštích letech.
- Sardinie, Itálie (Hotel Horse Country Resort), termín: září 2019
Zážitek z nádherného ostrova plného tisíců chrámů, milých a vstřícných balijců byl umocněn erudovaností našeho českého průvodce Patrika, který s lehkostí a úsměvem řešil vše, co bylo třeba a byť by se náhodou vyskytly nějaké problémy, tak my jsme nic nevěděli a nepoznali. Patrik svou empatičností a vstřícností z nás také dokázal vytvořit úžasnou partu lidí. Ovšem nemůžeme zapomenout ani na balijského průvodce Igede, který svou „roztomilostí“ byl schopen rozesmávat celý autobus a nejen to, spolu s Patrikem byli připraveni odpovídat na nesčetné otázky týkající se života na tomto ostrově.I když jsme procestovali mnoho zemí, zůstane tato cesta jako nezapomenutelná vzpomínka nejen na krásný ostrov, ale také na nás všechny včetně milých průvodců Patrika a Igede.
- Bali (Ostrov bohů a tisíce chrámů), termín: duben 2019

Paní Mileno Procházková, děkujeme Vám za krásné chvíle v Norsku v termínu 8. až 15. července 2019. Váš přístup k účastníkům zájezdu byl perfektní od samého začátku zájezdu přes vyčerpávající informace během cestování – včetně pohádek - až do odbavení na letišti v Norsku. Za to ještě jednou jeden velký dík a hodnocení jednička s hvězdičkou.

- Norsko (Velká cesta zemí fjordů), termín: červenec 2019
Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat za prima dovolenou na Sardinii. Ubytování, stravovaní super i doprava skvělá, jen by bylo prima kdyby se u jídel občas objevil český název abychom věděli jakou rybičkou se krmíme:-). Byly to prostě "Lukulské hody"!! Personál hotelu též velmi příjemný. Jen ten internet byl trošku problematický. Hlavně chceme poděkovat slečně Veronice za super péči! To jsme nikde nezažili aby byl delegát denně ráno i večer k dispozici. Jen nás mrzelo, že jsme neměli za co utrácet, poprvé jsem přijela z dovolené bez dárků pro vnoučata. Ale za to nemůžete, byl to prostě rezort tak trošku odříznutý od světa. Na zájezdy jsme nejezdili neboť jsme si chtěli hlavně užít krásného moře a v okolních vesničkách kam jsme se vypravili nebylo za co utrácet:-). Celkově jsme si to užili, děkujeme!
- Sardinie, Itálie (Hotel Baia delle Mimose), termín: červen 2019