na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Ze srdce Čech na krásnou Moravu
Netradičně a stylově nám známou krajinou
Poznávací zájezd


Země Česká, domov můj….to si  jako hrdý Čech řekne každý z nás. Můžete ale za sebe říci, že jste byli někdy v kutnohorských dolech, na noční prohlídce hradu Bouzov nebo jste pluli po Baťově kanále? S námi toto a mnohem více zažijete!

Vezmeme vás na historií opředená místa chráněná UNESCO, uvidíte jak se vyrábí nejslavnější české auto, projdete se na místech, kde si budete připadat jak v pohádce. Čekají vás řízné gurmánské zážitky v podobě návštěvy Tvarůžkové cukrárny, degustace v palírně či vyhlášeném moravském sklípku. Pojeďte s námi na náš nový poznávací zájezd a dopřejte si to, co mnozí považují za luxus. Poznejte svou zem a zažijte to nejlepší, co nám nyní Česko nabízí. Vždyť je tu tak krásně!

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Ze srdce Čech na krásnou Moravu

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete na tomto zájezdu těšit ?

 • 4 krásná města zapsaná v UNESCO
 • na pikantní historii a zapomenutá místa naší země
 • posezení v rodinném vinném sklípku a ochutnávku slivovice
 • odpočinek v prostředí léčebných lázní Luhačovice
 • tajemnou noční prohlídku hradu Bouzov

Program zájezdu

1. den - ŠKODOVKA A STŘÍBRO KUTNÉ HORY

První zastávkou na vaší cestě bude město Mladá Boleslav, kde nahlédnete do zákulisí naší nejslavnější automobilky. Dozvíte se pikantnosti z historie i současnosti společnosti ŠKODA AUTO a prohlédnete si automobily ze všech různých dějinných období.

Odpoledne se přesunete do jednoho z nejkrásnějších historických měst v naší zemi, Kutné Hory. Zde se vydáte po stopách kutnohorských havířů do středověkého dolu a odhalíte tajemství těžby stříbra a jeho zpracování. Určitě vás bude zajímat i to, jak se kdysi razily slavné stříbrné kutnohorské mince a kdo dal název americkému “dolaru”.

V podvečer  se budete moci nechat unášet malebnou atmosférou křivolakých uliček, kterými se procházel nejen malý Josef Kajetán Tyl a rebel K. H. Borovský, ale i hollywoodský herec Liam Nealson při natáčení Bídníků. Kutná Hora je město plné historie, krásné atmosféry a míst, které vám vezmou dech. Právem patří pod UNESCO!

2. den – SMETANOVA LITOMYŠL A PRAVÉ OLOMOUCKÉ TVARŮŽKY

Město Litomyšl, kam po snídani vyrazíte, není jen rodištěm skladatele Bedřicha Smetany, ale především skvostným historickým městem, které vám toho mnoho nabídne. Navštívíte zde byt rodiny sládků, do níž se světoznámý skladatel narodil. Dozvíte se podrobnosti o jeho životě i jeho hudbě. Při procházce klášterními zahradami pochopíte, proč bylo toto poklidné město vyhlášeno prvními českými lázněmi ducha a proč je zapsáno na seznamu UNESCO. Milovníci umění se budou moci pokochat sousoším od Olbrama Zoubka a návštěvou pitoreskního interiéru domu grafika a spisovatele Josefa Váchala.

Odpoledne se klidným tempem přesunete na Moravu. Zde vás bude čekat návštěva muzea výroby pravých olomouckých tvarůžků a gurmánský zážitek v jedinečné Tvarůžkové cukrárně. Už jste někdy jedli slané dortíky, koláčky, vdolky či šátečky? Na tomto místě budete mít jedinečnou příležitost vše ochutnat. V této cukrárně se totiž fantazii meze nekladou

Poslední zastávkou dne bude město Olomouc, kde budete moci navštívit vyhlášenou restauraci Entreé Masterchefa Přemka Forejta.

3. den – POUTNÍ CESTA, ANEB Z OLOMOUCE NA SVATÝ KOPEČEK

Dnešní den bude patřit překrásné barokní Olomouci a jejímu okolí. Městu, které je podle cestovatelských komisařů Lonely Planet nejkrásnějším skrytým městem Evropy, druhou největší památkovou rezervaci v České republice a je taktéž zapsáno na seznam UNESCO.

Dopoledne vyrazíte za Královnou Moravy do Baziliky Panny Marie na poutní místo Svatý Kopeček. Při odpolední procházce městem si budete užívat vše, co toto město svým návštěvníkům nabízí. Ohromí vás například  nejvelkolepější a nejvyšší stavba svého druhu v českých zemích, barokní sloup Nejsvětější Trojice s více než čtyřiceti sochami!  Uvidíte tajemné uličky Olomouckého Hradu, které posloužily jako kulisy Stínadel při natáčení Foglarovy Záhady hlavolamu. Okouzlí vás téměř třicítka zdejších kostelů a kaplí a mnoho dalších unikátních historických památek.

Večer zajedete na noční prohlídku pohádkového hradu Bouzov. Na hradě se natáčelo mnoho pohádek a filmů, z nichž nejznámější pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci, O medvědu Ondřejovi nebo seriál Mladý Indiana Jones.

4. den – HANÁCKÉ ATHÉNY A BAŤŮV KANÁL

Dopoledne si užijete v zahradách Hanáckých Athén, jak bývá často Kroměříž nazývána. Do řeckých Athén je to odsud daleko, pokud se ale chcete procházet mezi antickými sloupy nebo se toulat krásnými zahradami, jste na správném místě! Město se nepyšní jen Arcibiskupským zámkem a zmiňovanými zahradami, jenž jsou chráněné UNESCO, ale také zámeckou obrazárnou. Spatříte zde špičková díla evropského malířství. Za zmínku rozhodně stojí nejznámější a nejcennější dílo Lichtensteinovy sbírky, kterým je bezesporu obraz benátského mistra Tiziana Vecellia s názvem Apollo a Marsyas. Toto dílo je považováno za vůbec nejcennější malířské dílo vystavované v České republice. Pro zájemce bude možná ochutnávka vína v Arcibiskupských vinných sklepech.

Odpoledne si budete moci odpočinout při plavbě lodí na jednom z nejpůvabnějších úseků Baťova kanálu. Proplujete plavební komorou a dozvíte se, k čemu všemu kanál sloužil v minulosti.

V podvečer dorazíte do krásné přírody Bílých Karpat, kde se nacházejí nejznámější moravské lázně, Luhačovice.

5. den – BAŤŮV A JELÍNKŮV ODKAZ

Den začnete ve městě Zlín, které má ojedinělou funkcionalistickou architekturu a pyšní se jednou z prvních výškových staveb Evropy. Během dopoledne se seznámíte s projekty impéria ” krále obuvi” Tomáše Bati a mimo jiné se dozvíte i detaily z jeho rodinné historie. Uvidíte jak Baťovy domky, tak slavný mrakodrap 21. Poté navštívíte Obuvnické muzeum i Kongresové centrum navržené zlínskou rodačkou Evou Jiřičnou. 

Odpoledne se přesunete do Vizovic. Zde pro vás bude připravena ochutnávka nejslavnější moravské pálenky. Slivovici Rudolfa Jelínka zná jistě každý, její více než 400letá tradice je toho důkazem. Odpoledne tedy strávíte ve společnosti krásné krajiny v ruce s tím nejlepším, co se na Valašsku pálí.

6. den – RELAX V LUHAČOVICÍCH A VÍNEČKO BÍLÉ

Dnešní den bude ve znamení odpočinku. Po snídani se půjdete projít po lázeňské kolonádě za architekturou Dušana Jurkoviče, Pro nějž bylo zdejší jedinečné prostředí inspirací. Za zmínku stojí určitě ” Janův dům“. Ten byl svého času nazývaný barevnou pohádkou. V současné době je vyzdvihován jako dominanta a nejkrásnější stavba Luhačovic. Na své procházce neminete pramen Vincentka, který bezesporu patří mezi nejznámější léčivé prameny v České republice. Je doporučován při onemocnění dýchacích cest, metabolismu nebo hlasivek. Pro zájemce bude možnost zajištění místních procedur.

V pozdním odpoledni se přemístíte na Velehrad, kde se nachází jedno z nejvýznamnějších poutních míst v republice. Navštívíte Skanzen Modrá a připomenete si dobu Velké Moravy. K večeru si zazpíváte ve vinném sklípku při degustaci moravských vín ty nejkrásnější písničky slováckého kraje. Víno a zpěv k sobě odjakživa neodmyslitelně patří, tak proč toho nevyužít.

7. den – MASARYKŮV HODONÍN

Dopoledne se na cestě do města Hodonín zastavíte na třech malebných místech. První zastávkou bude Větrný mlýn v Kuželově, poté navštívíte dílnu tradičního modrotisku, která je jednou z posledních dvou provozoven u nás a je zapsána na seznamu UNESCO. Na závěr se budete moci potěšit pohledem na jeden z největších souborů vinných sklepů v Petrově.

Odpoledne bude věnováno Tomáši Garrigue Masarykovi, který se v Hodoníně narodil. Při toulkách uličkami tohoto krásného města si budete o našem prvním prezidentovi vyprávět vše a dozvíte se mnoho zajímavého. Prohlídkou místního Masarykova muzea svou návštěvu završíte. Návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu dle programu
 • 6 nocí se snídaní ve 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • výlety dle programu 
 • služby česky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • turistickou daň
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 2 300 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 2 600 Kč za vstupy dle programu (Škoda muzeum a výrobní hala, Cesta stříbra Kutná Hora, Rodný dům Bedřicha Smetany, Portmoneum Josefa Váchala, Muzeum Olomouckých tvarůžků, Arcibiskupský palác, Noční prohlídka hradu Bouzov s dopravou, Květná zahrada Kroměříž, Plavba lodí Baťův kanál, Obuvnické muzeum Zlín, Degustace Rudolf Jelínek, Skazen Modrá Velehrad, Degustace vinný sklep Uherské Hradiště, Větrný mlýn Kuželov, Modrotisk Strážnice, Masarykovo muzeum Hodonín)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu.pdf


Mgr. Tereza Vítová, průvodkyně zájezdu

Při studiích na Filosofické fakultě UK Tereza provedla po Praze své první turisty ze Španělska a od té doby uplynulo téměř 20 let. Projela křížem krážem Českou republiku se španělskými a latinskoamerickými návštěvníky, poté s Čechy zase do latinskoamerických zemí. S Terezou jste se mohli setkat na našich turistických zájezdech v Andalusii a Anglii nebo v její milované Jižní Americe.

“Seděli jsme na břehu Karibiku, popíjeli mexickou Margaritu a povídali si o cestování. Žasla jsem, kolik toho naši lidé už navštívili a jací jsou to dobrodruzi. Pak přišla řeč na Českou republiku. Smáli se, že toho cizinci vědí o naší zemi víc než oni. Přistihla jsem se, jak jim v Mexiku dávám rady, kam mají u nás doma zajet a co musí navštívit. Teď je čas na tyto místa zajet a navštívit je. Ráda vás vezmu s sebou.”

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele