na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Zapadlé kouty Lužických hor
Aktivní zájezd


Lužické hory byly vždy poněkud pozapomenutým koutem naší země. V minulosti odlehlý a divoký kraj u hranic, známý tradicí místních sklářů, ale i lapků, kteří ohrožovali obchodníky směřující do nedalekého Německa.

Dnes zde lapky již nenajdete, ale charakter tohoto krásného regionu se příliš nezměnil – i nadále se jedná o kraj relativně málo navštěvovaný. Klid lesů a skalních údolí, pohoda prosluněných strání a tichý šum potoků. To jsou Lužické hory, které vám nabízí dokonalé podmínky pro pomalé toulání, procházky či výlety. Pojďte si s námi to vše užít na našem aktivním zájezdu a poznat tento kraj hned z obou stran hranice.

Termíny a ceny aktivního zájezdu Zapadlé kouty Lužických hor

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
13. 9. – 18. 9. 20205 nocísnídaně
záloha 990 Kč / osoba (platí pro termíny 2020)
7 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit?

 • příjemné túry v krásném koutu naší země
 • impozantní skalní hrad Oybin
 • výstup na jedny z nejhezčích vrcholů Lužických hor – Klíč a Hvozd 
 • ubytování přímo v pivovaru ve městě Varnsdorf

Program zájezdu

1. den - PŘÍJEZD, ROZHLEDNA DÝMNÍK

Příjezd do města Varnsdorf a ubytování v odpoledních hodinách. Později odpoledne vás čeká nenáročná procházka z Krásné Lípy přes rozhlednu Dýmník (517 m) s krásnými výhledy do okolí Rumburku. Město je známé především rumburskou vzpourou z roku 1918 a dodnes i množstvím zajímavých církevních památek. Po krátké procházce po městě a prohlídce centra vás čeká návrat na ubytování a zasloužený odpočinek.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km, nenáročná etapa.

2. den - etapa č. 1: VÝSTUP NA HORU HVOZD

Dnešní den začnete v Petrovicích. Odtud vyrazíte přes zříceninu hradu Starý Falkenburk, který kdysi střežil cestu do německé Žitavy. Od hradu budete stoupat dále na vrchol hory Hvozd (750 m) s širokým rozhledem na obě strany hranice (při pěkném počasí bývá vidět i Ještěd a Bezděz). Poté budete pokračovat přes Jánské kameny. Zdejší krajina si vás získá hned na první pohled. Je kopcovitá, plná lesů, pískovcových skal a nad ní se jako strážce tyčí hora Hvozd. Dojdete do vesničky Krompach, kde svou dnešní cestu ukončíte.

Trasa je dlouhá přibližně 12 km, středně náročná etapa vzhledem k delšímu stoupání.

3. den - etapa č. 2: KYTLICE - KLÍČ - SVOR - CVIKOV

Dnes vás čeká procházka malebnou vesničkou Kytlice, oblíbenou mezi slavnými českými osobnostmi (chalupu zde měli například Vlastimil Brodský a Miroslav Horníček). Poté bude následovat relativně náročný výstup na čtvrtou nejvyšší horu Lužických hor Klíč (759,4 m). Klíč bývá také považován za dominantu Novoborska a je odsud nádherný kruhový výhled do okolí. Po menším odpočinku sestoupáte do vesnice Svor. Před návratem na hotel vás čeká možnost degustace piv z Cvikovského pivovaru, jejichž názvy nesou jména okolních kopců – mezi nimi i Klíč, který jste dnes zdolali. Pokud nejste milovníky piva, můžete se v okolí vydat na hezké procházky.

Trasa je dlouhá přibližně 9 km, středně náročná etapa s velkým převýšením.

4. den - etapa č. 3: OYBIN, JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Dnes vyrazíte na výlet do blízkého německého pohraničí, kde vás čeká návštěva dominanty Žitavských hor, skalní hrad Oybin. Ten je spjatý s osobou Jana Lucemburského a Karla IV. a pro jeho nedobytnost zde byla po určitou dobu uložena i část pokladu z pražské katedrály. Zde budete mít možnost individuální prohlídky hradu, krátce se společně projdete po okolí a poté se navrátíte do ČR. V Jablonném v Podještědí navštívíte perlu baroka severu Čech,Baziliku sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Po prohlídce vyrazíte na nenáročnou procházku ke Zdislavině studánce – léčivá voda je spojována právě s touto světicí. Procházku zakončíte u hradu Lemberk.

Obě trasy jsou dlouhé přibližně 5 km, nenáročná etapa, pro tuto etapu je doporučena pevná obuv.

5. den - etapa č. 4: JEDLOVÁ, TOLŠTEJN

Vaši dnešní cestu zahájíte v Jiřetíně pod Jedlovou, odkud se krásnou křížovou cestou vydáte na středně náročný okruh přes horu Jedlová (774 m), která je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor a za jasného počasí se odtud odkrývá jedinečný výhled od Krušných hor až po Krkonoše. Mimo jiné dohlédnete na zříceninu hradu Tolštejn, nejlépe zachovanou zříceninu zde v Lužických horách. Odtud budete pokračovat zpět do Jiřetína pod Jedlovou, kde váš výlet končí. Po návratu na hotel a odpočinku bude pro zájemce připravena možnost rozlučkového grilování na dvoře pivovaru.

Trasa je dlouhá přibližně 8,5 km, středně náročná etapa s častějším stoupáním a klesáním.

6. den - NOVÝ BOR, PANSKÁ SKÁLA, SLOUP V ČECHÁCH

Dnes vás čeká návštěva sklárny v Novém Boru a poté zastávka u Panské skály, národní přírodní památky a nejnavštěvovanějšího geologického útvaru v Čechách. Tyto unikátní “skalní varhany” jsou mimo jiné známy z pohádky o Pyšné princezně, kterou zná jistě každý z vás. Při návratu zpět do Prahy navštívíte ještě jedno krásné místo, památkově chráněný Skalní hrad Sloup. Ten skrývá nejednu zvláštnost. Pokud vyjdete až na vrcholovou část, uvidíte schody vedoucí do nitra skály. Ty znáte také z pohádky S čerty nejsou žerty, kde po nich scházel Janek a Petr Máchal při své cestě z pekla. Na tomto místě vaše cesta končí a vy si cestou domů budete moci pohádkově odpočinout.

Trasa je dlouhá přibližně 2 km, nenáročná etapa, pro tuto etapu je doporučena pevná obuv.

Poznámky k programu:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o nepříliš náročnou turistiku, na programu jsou ale výstupy na významné vrcholy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějšího prostředí hor.
 • Náš zájezd vyráží z Prahy. Pro zájemce ze vzdálenějších míst Čech a Moravy doporučujeme využít do Prahy vlakovou dopravu (v závislosti na místě odjezdu). Potřebujete poradit? Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem spojení i nákupem jízdenek.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Varnsdorf a zpět
 • 5 nocí se snídaní ve varnsdorfském pivovaru Kocour, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • dopravu autobusem dle programu (z hotelu a zpět po ukončení pěší túry)
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 2 990 Kč za jednolůžkový pokoj*
 • příplatek 560 Kč za večeře
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • slevu 200 Kč za osobu při využití vlastní dopravy
 • cestovní pojištění (1/2 na německé straně Lužických hor)

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele