na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Zapadlé kouty Krušných hor a Slavkovského lesa
Pěšky za svérázným půvabem pohraničí
Aktivní zájezd


Také jste si vždy přáli o trochu víc cestovat po Česku a poznávat jedinečná místa, která se zde skrývají? A ideálně pokud vaše cesty zpestří příjemná turistika? Teď je ta pravá chvíle.

Pojeďte s námi prochodit dva zapadlé kouty naší země na aktivním zájezdu s pěší turistikou. Krušné hory, místo, kde lidé neměli v minulosti na růžích ustláno. Vydáte se po stopách zmizelých Sudet a poznáte, co to bylo jáchymovské peklo. A pak už vás čeká Slavkovský les, neobjevený kout, který skrývá opravdové poklady. Například bahenní sopky, jedinečné údolí řeky Ohře, hluboké lesy a romantické rozhledny. 

Termíny a ceny aktivního zájezdu Zapadlé kouty Krušných hor a Slavkovského lesa

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
16. 5. – 22. 5. 20216 nocípolopenzeautobusem
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2020)
8 790 KčRezervovat
5. 9. – 11. 9. 20216 nocípolopenzeautobusem
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2020)
8 790 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Včera jsme se s kamarádkou vrátily ze zájezdu Zapadlé kouty Krušných hor a Slavkovského lesa a ještě plná krásných dojmů vám musím poděkovat. Zájezd byl nádherný! Dva bezvadné hotely - první Sport Hotel Abertamy jednodušší, ale velice příjemný, druhý Falkensteiner Hotel Grand MedSpa luxusní, s perfektní kuchyní a službami. Ale hlavně byly perfektně vybrané trasy, poznali jsme spoustu nových krásných míst. Zvláštní poděkování chci vyslovit našemu průvodci Lubomíru Vackovi, byl perfektně připravený, ochotný a milý. Ještě jednou děkujeme a těšíme se, že s vámi opět někam vyrazíme.
- Zapadlé kouty Krušných hor a Slavkovského lesa, termín: září 2020

Na co se můžete těšit?

 • hornickou krajinu Jáchymovska zapsanou v UNESCO
 • Rabštejn nad Střelou – nejmenší historické město Evropy
 • turistiku v opuštěném pohraničí s “duchy” sudetských Němců
 • český Yellowstone – rašeliniště SOOS

Program zájezdu

1. den - etapa č. 1: Jáchymovské peklo a Božídarské rašeliniště

Příjezd do Jáchymova, města, nechvalně proslulého svou poválečnou historií, díky níž se stal smutným mementem všech politických vězňů a jejich rodin. Vydáte se na etapu v okolí Jáchymova, která povede okolo pracovních táborů, opuštěných šachet a dolů. Z hradu Freudenstein budete mít krásný výhled na celé město. Etapu zakončíte na jáchymovském náměstí, odkud se přesunete na další 2 km procházku po Božídarském rašeliništi. Odpoledne příjezd na hotel a ubytování.

Obě dvě etapy mají dohromady cca 5 km ↓ 200 m

2. den - etapa č. 2: Po stopách zmizelých obcí a dolů

Poznáte oblast v okolí Přebuze, kde se od 14. stol. těžily cínové rudy. Během 2. sv. války zde nacisté postavili zpracovatelské závody a pracovní tábor Sauersack. V tomto táboře byli, mimo jiné, intervenováni i ruští a francouzští váleční zajatci. Zbytky těchto opuštěných staveb jsou dodnes volně přístupné. Pohled na ně je impozantní a vyvolává v člověku zvláštní pocity. V Krušných horách vládly vskutku krušné časy.

Dále se projdete místy, kde kdysi stála vesnice Rolava, která po odsunu sudetských Němců v podstatě zanikla.

Etapa má cca 15 km ↑↓ 190 m

3. den - etapa č. 3: Vlčí a Ledové jámy

Vaše putování bude pokračovat krásnou romantickou stezkou podél Blatenského vodního příkopu pocházejícího ze 16. století a sloužícího k přepravě dřeva a pohonu těžebních strojů. O historii tohoto unikátního vodního díla se dozvíte více cestou. Občerstvit se budete moci v restauraci s jedinečnou atmosférou.

Dalším cílem této etapy budou Vlčí jámy pod Blatenským vrchem. Jedná se o skalnaté rokle s hloubkou až 25 metrů. Lze sestoupit také do Ledové jámy, kde zůstává led i v létě. Parádní osvěžení 🙂  Kdo bude chtít, může zdolat rozhlednu na Blatenském vrchu.

 

Etapa má cca 12 km ↑ 90 m ↓ 160 m

4. den - etapa č. 4: Svatošské skály, Jeskynní vyhlídka a hrad Loket

Těšte se! Čeká vás túra vedoucí jedním z nejhezčích říčních údolí u nás. Půjdete při řece Ohři, která je lemována Svatošskými skalami. Tyto skály doprovází legenda o zkamenělé svatbě. Zdoláte také Jeskynní vyhlídku*, odkud uvidíte na hluboké lesy v okolí. Vydatný den pak zakončíte v romantickém městě Loket, prohlídkou středověkého hradu.

 

Trasa s Jeskynní vyhlídkou má cca 9 km ↑↓ 200 m

Trasa bez Jeskynní vyhlídky má cca 9,5 km ↑ 115 m ↓ 130 m

*Výstup na Jeskynní vyhlídku tvoří téměř celé převýšení etapy a na konci je jištění řetězy. Kdo nechce, může jít podél řeky Ohře téměř bez převýšení až do Lokte.

5. den - etapa č. 5: Český Yellowstone

Vaše další kroky povedou do nádherné přírody osady Kladská, přezdívané perla uprostřed Slavkovského lesa. Je typická svou alpskou zástavbou v tyrolském stylu. Projdete si naučnou stezku a spatříte významné vodní dílo Dlouhá stoka. Uprostřed močálů a lesů panuje naprostý klid, který každého pohladí po duši. Poté se na oko přenesete na Island či do Yellowstonu, naším dalším cílem bude totiž přírodní rezervace SOOS.

Tu tvoří rozsáhlá rašeliniště a slatiniště, překvapí vás také bahenní sopky. Přestože to zde nápadně připomíná měsíční krajinu, žije zde mnoho chráněných živočichů.  A ti, kteří po návratu do Mariánských lázní, stále nebudou mít dost, mohou s průvodcem vyrazit ochutnávat léčivé prameny po Metternichově cestě.

Základní dvě trasy mají dohromady cca 4 km. Metternichova cesta má 5 km

6. den - etapa č. 6 Od Pramenů k pramenům

Dnešek zahájíte v obci Prameny, kde na začátku etapy budete moci ochutnat Barochův pramen a posilnit se tak na křížovou cestu, po které vystoupáte ke zřícenině kaple Panny Marie. Odtud budete pokračovat ke třem křížkům, dominantě této oblasti, která se tyčí na skále mezi rozsáhlými loukami.

Dříve se zde rozkládala část obce Prameny, která byla zbourána. Užijete si zde pravého genia loci. Pokračovat bude dále přes vzácné území, stezkou Mnichovské hadce, do Bečova nad Teplou. Na náměstí pod barokním zámkem si pak budete moci dopřát zasloužené občerstvení 😊 Poslední zastávkou bude údajně nejromantičtější rozhledna v ČR na Krásenském vrchu. Pod tu už vás však přiblíží autobus.

Etapa má cca 14 km ↑ 195 m ↓ 400 m

7. den - etapa č. 7 Nejmenší historické město v Čechách a "duchové" nakonec

Poslední den se vydáte do vesničky Luková. Ta se nedávno stala cílem turistů z celého světa. Do místního kostela sv. Jiří  bylo totiž instalováno 23 sádrových soch duchů na památku sudetských Němců, kteří se sem chodili modlit.

Dále budete pokračovat do nejmenšího historického městečka v Čechách a dokonce i v Evropě, Rabštejna nad Střelou. Leží stranou dění uprostřed lesů a během vašich posledních 5ti kilometrů budete moci obdivovat údolí řeky Střely. Je ohraničené strmými svahy, lemuje ho židovský hřbitov a prvorepublikové bunkry nebo krásná vyhlídka na město na skalách. V samotném městě, tvořeném v podstatě jednou ulicí s roubenými domky, si  prohlédnete zříceninu hradu Rabštejn a uvidíte také barokní zámek. Pak už se jen rozloučíte s tímto zapadlým krajem a vyrazíte zpět do Prahy.

Etapa má cca 5 km ↑ 170 m ↓ 140 m

Poznámky k programu:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějšího prostředí hor.
 • Náš zájezd vyráží z Prahy. Pro zájemce ze vzdálenějších míst Čech a Moravy doporučujeme využít do Prahy vlakovou dopravu (v závislosti na místě odjezdu). Potřebujete poradit? Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem spojení i nákupem jízdenek.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Jáchymov a Rabštejn nad Střelou – Praha
 • 6 nocí ve 3*/4* hotelu v oblasti Jáchymova ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 1 850 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • cestovní pojištění 
Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele