na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Z ostravských dolů do beskydských výšek
Za poznáním havířských a valašských legend
Aktivní zájezd


Už jste někdy sfárali do dolu? A víte, jak chutnají Štramberské uši? Navštívili jste již největší skanzen ve Střední Evropě v Rožnově pod Radhoštěm a prošli se Valašskou dědinou? Lákají vás Jurkovičovy stavby a Stezka Valaška na Pustevnách?

Pokud přemýšlíte, kam se letos vydat během babího léta, vydejte se s námi na poznávací zájezd z Ostravy do Beskyd. Seznámíte se nejen s havířskou profesí a mimořádnými technickými památkami naší země, ale i se slavnou Sorelou, „Tatrovkou“ a rodnými místy Leoše Janáčka a Sigmunda Freuda. Zažijete romantiku v malebném Štramberku, překrásné vyhlídky z rozhleden v Beskydech i zasloužený odpočinek ve wellness hotelu v srdci Valašska.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Z ostravských dolů do beskydských výšek

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
13. 9. – 18. 9. 20205 nocísnídaněautobusem
záloha 990 Kč / osoba (platí pro termíny 2020)
9 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit?

 • ocelové město a jeho vzestupy i pády
 • největší skanzen střední Evropy v Rožnově pod Radhoštěm
 • malebné Jurkovičovy Beskydy
 • rodiště Leoše Janáčka a Sigmunda Freuda
 • výborné Štramberské uši, frgály a valašskou kyselicu

Program zájezdu

1. den - Landek park a Stodolní ulice

Sraz ve 12:00 hod a odjezd autobusem z Ostravy hl. nádraží

Dnešní den prožijete jako havíři. Vydáte se do Landek parku, kde se nachází největší hornické muzeum v ČR. Navštívíte důl Anselm, nejstarší černouhelný důl na Ostravsku. Seznámíte se s cestou horníka od příchodu na šachtu, přes fárání do dolu v původní těžní kleci, až po jednotlivé pracovní činnosti v dole. Můžete také ochutnat nejoblíbenější havířské pokrmy v místní havířské restauraci. Večer si můžete zpestřit třeba návštěvou legendární Stodolní ulice s téměř 70 bary a kluby, kam se za zábavou sjíždí nejenom havíři, ale celé Ostravsko.

2. den - Ostravské Hradčany

Dopoledne strávíte v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic neboli Ostravských Hradčan. Během “adrenalinového” okruhu se dostanete do nitra Vysoké pece i na její nástavbu, jejímž autorem je Josef Pleskot, a která představuje nejvyšší geografický bod Ostravy ve výšce 80 m. Při prohlídce absolvujete trasu, jak krok po kroku v tajemných útrobách vítkovických železáren vznikalo surové železo. Z vrcholu věže Bolt Tower, která dosahuje do výšky téměř 70 metrů, se vám naskytne jedinečná vyhlídka na Ostravu a Beskydy.

Odpoledne se půjdete projít k největšímu radničnímu komplexu v ČR, kde se tentokrát podíváte na město z radniční věže. Pro zájemce je možné uskutečnit noční prohlídku dolu Michal, kde jako správní havíři obdržíte známku, přilbu, lampu, sebezáchranný přístroj a prohlédnete si těžní budovy a strojovny za světel havířské lampy.

3. den - Poruba, Kopřivnice a Štramberské uši

Za architekturou socialistického realismu 50. let, tzv. Sorelou, se vydáte do ostravské čtvrti Poruba, ve které si prohlédnete široké bulváry a budovy inspirované vzhledem sovětských měst, kde mělo vzniknout nové ideální místo k životu, zalité sluncem, plné zeleně, klidu a spokojených pracujících…

Dopolední zastávkou na cestě z Ostravy do Valašska bude Technické muzeum Tatry v Kopřivnici. Seznámíte se nejenom s velkolepou sbírkou osobních „Tatrovek“,  ale i s jedinečnou expozicí líčící život, osudy a sportovní úspěchy manželů Dany a Emila Zátopkových.

Odpolední zastávkou pak bude horské městečko Štramberk, které vás okouzlí půvabnými uličkami i dřevěnými roubenými domy z 18. a 19. století, díky nimž se mu přezdívá Valašský betlém. Zajdete se podívat na věž zvanou Trúba, s dřevěným ochozem a fantastickým výhledem na kopcovitou krajinu. Těšit se můžete i na vynikající regionální specialitu tzv. Štramberské uši. K večeru dorazíte do centra Valašského království, Rožnova pod Radhoštěm.

4. den - Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě, největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě, navštívíte v jeho třech expozicích: Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině. Dopoledne zavítáte s průvodcem do Valašské dědiny, která připomíná skutečnou beskydskou vesnici. Uvidíte nejenom prosté dřevěnice chudých obyvatel, ale také zemědělské usedlosti zámožnějších sedláků s obytnými domy a hospodářským zázemím – stodolami, chlévy a ovčíny. Podíváte se do interiérů větrného mlýna, kovárny či kolárny. V chalupách najdete pracovní nástroje dalších řemeslníků, např. tkalce, ševce nebo provazníka. Pěkný výhled se vám naskytne z Jurkovičovy rozhledny na Karlově kopci.

Odpoledne si užijete odpočinek v hotelovém relaxačním bazénu s protiproudem, v bylinné parní nebo finské sauně, hydromasážní jacuzzi nebo se necháte hýčkat medovou či čokoládovou masáží.

5. den - Pustevny

Nádherné výhledy na malebné beskydské vrcholy si užijete právě teď. Necháte se vyvézt lanovkou do nejvýznamnějšího beskydského horského střediska na Pustevny. Právě tam stojí půvabné chalupy Maměnka a Libušín, navržené ve stylu lidové architektury Valašska architektem Dušanem Jurkovičem. Naprosto úchvatným zážitkem bude také vyhlídka ze stezky Valaška, která se stala jednou z nezbytných cílů návštěvníků Pusteven. Zájemci mohou pokračovat pěšky, kolem sochy Radegasta, na vrchol hory Radhošť. Případně pak dále sestoupit do Rožnova (cca 10 km). Ostatní se lanovkou a privátním autobusem vrátí do hotelu.

6. den - Hukvaldy a Příbor

Dopoledne strávíte v Hukvaldech, kde navštívíte nejen rodný dům světoznámého umělce Leoše Janáčka, ale také místa, kde často pobýval. Mezi ně patří největší hradní zřícenina na Moravě, hrad Hukvaldy. Cestou k hradu se zastavíte u památníku Lišky Bystroušky i v oboře plné daňků a muflonů.

Po stopách dalšího světově proslulého Moravana se vydáte odpoledne při návštěvě rodného domu Sigmunda Freuda v Příboře. K večeru okolo 18:00 se přemístíte do Ostravy, kde bude náš program ukončen.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu *
 • 5 nocí se snídaní ve 4* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • dopravu autobusem dle programu
 • neomezený vstup do hotelového bazénu v hotelu Horal
 • volný vstup do fitness
 • turistickou daň
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

*nástupní místo Ostrava, výstupní místo Ostrava

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 3100 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 1500 Kč za vstupy dle programu (Landek park – Velký okruh, Dolní Vítkovice – Vysokopecní okruh, Radniční věž, Tatra muzeum s průvodcem, Štramberská Trúba, Valašská dědina s průvodcem, Jurkovičova rozhledna, Lanovka Pustevny, Hukvaldy, Památník Leoše Janáčka, Památník Sigmunda Freuda + valašký oběd ve Štramberku)
 • příplatek 350 Kč za prohlídku nočního dolu Michal s dopravou z/do hotelu (min. 15 osob, cena splatná na místě)
 • cestovní pojištění
Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Náš zájezd vyráží z Ostravy. Pro zájemce ze vzdálenějších míst Čech a Moravy doporučujeme využít do Ostravy vlakovou dopravu (v závislosti na místě odjezdu). Potřebujete poradit? Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem spojení i nákupem jízdenek.

Mgr. Tereza Vítová, průvodkyně zájezdu

Při studiích na Filosofické fakultě UK Tereza provedla po Praze své první turisty ze Španělska a od té doby uplynulo téměř 20 let. Projela křížem krážem Českou republiku se španělskými a latinskoamerickými návštěvníky, poté s Čechy zase země latinskoamerické S Terezou jste se mohli setkat na našich turistických zájezdech v Andalusii a Anglii nebo v její milované Jižní Americe.

“Seděli jsme na břehu Karibiku, popíjeli mexickou Margaritu a povídali si o cestování. Žasla jsem, kolik toho naši lidé už navštívili a jací jsou to dobrodruzi. Pak přišla řeč na Českou republiku. Smáli se, že toho cizinci vědí o naší zemi víc než oni. Přistihla jsem se, jak jim v Mexiku dávám rady, kam mají u nás doma zajet a co musí navštívit. Teď je čas na tyto místa zajet a navštívit je. Ráda vás vezmu s sebou.”

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele