na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Úchvatné Tenerife
Pohodová turistika, historie a tradice
Aktivní zájezd


Vydejte se s námi na ostrov protikladů Tenerife, kterému vládne věčné jaro. Tenerife je jedním se sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Vévodí mu nejvyšší hora a vulkán Španělska – Teide, která má až do pozdního jara bílou sněhovou pokrývku. Tenerife by mohl být jakýmsi miniaturním kontinentem této planety, protože se zde nachází celkem deset klimatických zón.

Zveme vás na ochutnávku prastarých tradic, tajemné vulkanické přírody, oceánu, vynikajícího kanárského vína a 3 krásných pěších túr.

Termíny a ceny aktivního zájezdu na Tenerife

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

Právě jsem se vrátila ze zájezdu na Tenerife, který organizovala Vaše CK. Děkuji Vám a hlavně paní Zuzaně Churanové  za super organizaci, péči i velkou škálu pestrých zážitků. S Vaší CK pravidelně cestuji, už se těším, co asi vyberu příště?
- Úchvatné Tenerife, termín: červen 2019

Na co se můžete na Tenerife těšit:

 • nejvyšší horu Španělska – Teide a největší kráter Las Cañadas
 • zelené vavřínové lesy i vyprahlá pohoří s bizarními útvary
 • malebná městečka zářící barvami a květinami
 • světově ojedinělé slavnosti Corpus Christi v Orotavě
 • degustaci kanárských vín a specialit
 • průvodkyni zájezdu Mgr. Zuzanu Churanovou

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Tenerife. Transfer do hotelu a ubytování. 

2. den – Puerto de la Cruz

Prohlídka hlavního města severního pobřeží Tenerife. Tato věčně zelená oblast okouzlila německého přírodovědce Alexandra von Humboldta natolik, že zde začal studovat krásy místní přírody. Společně projdete “stezkou koz” k botanické zahradě, která sloužila k aklimatizaci rostlin dovozených z Ameriky. Dále budete pokračovat palmovou alejí k jedinečnému koupališti Lago Martiánez.

Odpoledne možnost návštěvy Loro parku neboli papouščího světa, který s více jak 300 druhy patří k největším na světě, nebo odpočinek v LagoMartiánez, koupalištním komplexu navrženém slavným architektem Césarem Manrique.

3. den – etapa č. 1: Pohořím Anaga (UNESCO) po stezkách smyslů = 6 km a město San Cristóbal de la Laguna (UNESCO)

Obtížnost: nízká, cca 2 hodiny chůze, doporučujeme trekové hole z důvodů možného kluzkého terénu.

První turistickou etapu zahájíte výletem do pohoří Anaga, jehož podstatná část je chráněnou biosférickou rezervací UNESCO. Toto pohoří je nejstarším ze tří horských masívů, jež vytvořily ostrov Tenerife. Čeká vás nenáročná pěší túra takzvanými stezkami smyslů vedoucími vavřínovým pralesem.

Cestu zpět si zpříjemníte ochutnávkou kanárských vín ve vinných sklepích Alvaro. Odpoledne navštívíte původní hlavní město San Cristóbal de la Laguna. To se vyznačuje zvláštním mikroklimatem, pro které je charakteristické chladnější počasí i v létě. Díky své architektuře a svéráznému koloniálnímu stylu je La Laguna zapsána od roku 1999 na seznam Světového dědictví UNESCO.

4. den – Orotava a slavnosti Corpus Christi

Orotava, město grandů, je také starým obchodnickým městem. Jeho skvostné centrum je jako celek zahrnuto pod ochranu památkové péče.

Během tohoto dne navštívíte překrásné slavnosti Corpus Christi (Božího těla), které nemají obdobu na celém světě. Na radničním náměstí a v okolních úzkých uličkách tvoří lidé pestrobarevné koberce ze sopečné horniny a květin s religiózními motivy. Nenechte si tento unikátní zážitek ujít!

Kromě toho dále uvidíte typický kanárský balkonový dům Casa de los Balcones, kde jsou dílny kanárských řemeslníků nebo ukázky lidových výšivek a krojů. Další dominantou města je kostel Neposkvrněného početí Panny Marie nebo Muzeum Iberoamerických uměleckých řemesel.

5. den – etapa č. 2: národní park Teide = 7,6 km a Roques de García

Obtížnost: střední, cca 3,5 hodiny chůze ve výšce 2300 m n.m., pohodlný terén bez kamenů, celkové převýšení 356 m, doporučujeme trekové hole z důvodů možného kluzkého terénu

Celodenní výlet do národního parku Teide s nejvyšší horou Španělska, která se vypíná do výšky 3718 metrů.

Před 3 miliony lety zde vybuchla obrovská sopka a vytvořila kráter zvaný las Cañadas o průměru 16 km.  V okolí Teide se nachází úchvatné scenérie tvořené z vrstev sopečného popela. Navštívíte zde interaktivní centrum vulkanické historie. Poté vás již čeká pěší túra v okolí sopky s krásnými výhledy na Teide a její okolí. 

Zasloužený typický kanárský oběd si dáte v oblasti národního parku, a pak se přesunete k  Roques de García, bizarním útvarům, které stvořila voda a vulkanická eroze a k lanovce na Teide. V případě dobrých povětrnostních podmínek na vás čeká výjezd lanovkou do dvou třetin sopky a pěší hodinová procházka ke kráteru Pico de Viejo.

6. den – Výlet do oblasti Teno

Během celodenního výletu do oblasti Teno poznáte městečka Garachio a Icod de los Vinos.

Městečko Garachico bylo kdysi největším obchodním přístavem na ostrově. Založili ho na konci 15. století italští obchodníci, ale v roce 1706 jej zničil nejpustošivější sopečný výbuch v dějinách Tenerife.

Icod de los Vinos prý založili první osadníci předšpanělského období. Rozkládá se na severním pobřeží 200 metrů nad mořem, poměrně blízko pod vrcholkem Teide. Icod je středem vinařské oblasti a je znám díky zdejšímu skvělému vínu – malvasii.  Nachází se zde největší dračinec, který se stal symbolem ostrova.

7. den – etapa č. 3: Masca = 4 km a Santa Cruz

Obtížnost: nízká, cca 1 hodina chůze.

Výlet do pohoří Teno a do Mascy – nejmalebnějších z vesniček vysoko v horách. Vesnice kdysi sloužila jako útočiště pirátů a byla přístupná pouze na mule. Podniknete zde krátkou nenáročnou túru po okolí vesničky.

Při cestě zpět prohlídka hlavního města Santa Cruz. Tato nová metropole má 200.000 obyvatel a tyčí se nad ní zubaté pohoří Anaga. V Santa Cruz se každoročně v únoru koná jeden z největších karnevalů, ale jinak je to město plné kultury (nádherná stavba opery), muzeí, moderních soch, palem a kanárské koloniální architektury.

8. den – Pyramidy v Güímaru, město Candelaria a odlet do Prahy

Při cestě na letiště se zastavíte na prohlídku pyramid v Güímaru. Toto magické místo se proslavilo právě díky nim. V roce 1991 pyramidy studoval známý výzkumník Thor Heyerdahl a zjistil, že nemohou být náhodnými haldami kamení. Je známo, že v jeskyni pod jednou z pyramid žili Guančové. Před španělskými výboji v 15. století, byl Güímar sídlem jednoho z deseti ‘menceys’ (králů) Tenerife.

Zastavení v poutním městě Candelaria, které skrývá hlavní baziliku ostrova zasvěcenou Panně Marii Candelaria, patronce Tenerife, a nikoliv náhodou je obklopena sochami guančských vůdců.

Poté transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tenerife – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí s polopenzí ve 3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • ochutnávka vína
 • osobní audio systém
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 4 200 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • fakultativní výlety: lanovka a profesionální průvodce na Teide (cca 37 EUR), tradiční oběd (cca 15 EUR)
 • další vstupy dle programu cca 50 EUR
 • případné další fakultativní výlety a vstupy
 • cestovní pojištění

 

Poznámky k programu:

 • Zájezd je určen pro aktivní turisty.
 • Všechny túry vedou po turistických trasách a jedná se o nenáročnou pohodovou turistiku.
 • Túry se budou odehrávat během dopoledne.
 • Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je pevnější treková bota.
 • Doporučujeme skládací trekové hole. Nutností je sportovní oblečení vhodné i do vyšších horských partií.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 20.

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Další zájezdy - Španělsko

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací