na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Turistika srdcem Slovenska
Pěšky po hřebenech i kaňony Malé Fatry
Aktivní zájezd


Když se řekne turistika na Slovensku, mnohým se vybaví zejména masivní štíty Vysokých Tater. To ale nejsou zdaleka jediné hory, které můžete u našich sousedů objevovat.

Připravili jsme pro vás turistiku odhalující další přírodní poklady ukryté v samotném srdci Slovenska. Zažijete opravdové slovenské dobrodružství – vodopády, žebříky, kaňony, vrcholy, nezapomenutelné hřebenovky, hrady a další místa, kterými vás provede místní rodačka, zkušená průvodkyně Katarina. Malebné domky ve Španej Dolině, historie hornického městečka Bánská Štiavnica, přírodní krásy Malé Fatry, čarovná Bánská Bystrica a tradiční slovenská kuchyně – to je náš nový turistický zájezd – putování středním Slovenskem.

Termíny a ceny aktivního zájezdu Turistika srdcem Slovenska

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit?

 • Jánošíkův rodný kraj
 • nejhezčí horu Slovenska – Velký Rozsutec
 • jedinečnou hřebenovou turistiku v pohoří Malá Fatra
 • rázovité hornické oblasti uprostřed přírody
 • Jánošíkove diery, soustavu kaňonů s vodopády

Program zájezdu

1. den - Odjezd – Trenčín – Terchová

Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Zastávka a oběd v historickém městě Trenčín. Kdo bude chtít, může vystoupat až k Trenčínskému hradu a mít tak jedno z nejstarších slovenských měst jako na dlani. Následovat bude ubytování v hotelu v Terchové, rodišti Juraje Jánošíka, které bude vaší základnou pro první etapy putování po Slovensku. Odpoledne se ještě vydáte na krátký počáteční výšlap k soše místního nejslavnějšího rodáka, která se hrdě tyčí nad tímto krajem.  

2. den - Jánošíkove diery a Medzirozsutce

Jánošík je národní hrdina, na kterého jsou zde právem pyšní. Proto se tu po něm jmenuje téměř vše. I náš dnešní cíl, Jánošíkove diery. Tolik let se zde do skal zařezával Dierový potok, až vytvořil toto vzácné přírodní dílo. Člověk zůstane žasnout nad tím, jaká architektka dokáže příroda být. Narazíte zde až na dvacet vodopádů, bizarní skalní útvary a díky specifickému klimatu také na nezvyklé rostliny a živočichy. K tomu, abyste se mohli tímto kaňonem bezpečně procházet, vám pomohou lávky a žebříky. Přes rozcestí Podžiar se vydáte k našemu cíli – sedlo Medzirozsutce, odkud je jedinečný výhled na Malý i Velký Rozsutec, který je údajně nejkrásnější horou Slovenska.

Etapa má 11,5 km ↑↓ 800 m.

3. den - Nezapomenutelná hřebenovka Malou Fatrou

Dnes projedete Vrátnou dolinou až k chatě Vrátna z roku 1950 na úpatí Velkého Kriváně. Odtud se vyvezete lanovkou pod vrchol Chleb 1644 m n.m., na který vystoupáte. Poté se vydáte po hlavním hřebenu, přes Hromové sedlo a dvouvrcholovou horu Steny, až k vrcholu Poludňový Grun 1460 m n.m. Postupně se vám zde budou otvírat jedinečné pohledy do Vrátné doliny, na Velký Kriváň, Velký Rozsutec a Šútovskou dolinu. Srdce Slovenska – Malou Fatru budete mít jako na dlani.  Cestou zpět se zastavíme ve vyhlášené chatě pod Chlebom, kde si dopřejete něco z tradiční slovenské kuchyně. Vězte, že zpět dolů se vám nebude chtít. Jakoby člověk nechal všechny starosti v údolí a zde nahoře prostě jen tak byl…

Etapa má cca 10 km ↑ ↓ 630 m.

4. den - Malebná Kvačianská dolina

Zastavil se zde čas? To je otázka, kterou si v této nádherné a dlouho špatně dostupné soutěsce klade snad každý návštěvník. Staré mlýny, skvosty lidové architektury, které stojí na soutoku tří říček, na vás přenesou nezvykle klidnou atmosféru starých časů, kdy se ještě nikam nespěchalo. Do mlýnů je možné se podívat a poznat tak historii místního života a někdy až neuvěřitelné příběhy lidí, kteří zde žili. Poté se pokocháte fotogenickým Ráztockým vodopádem a budete pokračovat přes Prosieckou dolinu po modré značce až do vašeho cíle Prosieku. Odpoledne bude následovat přejezd do oblasti Bánské Bystrice, kde budete ubytováni dvě noci.

Etapa má cca 12 km ↑ ↓ 700 m.

5. den - Rázovitá Špania Dolina – Bánská Bystrica

Špania Dolina je hornická obec obklopená Starohorskými vrchy, jejíž důlní historie sahá až do doby bronzové. Centrum si zachovalo svůj ráz, který je dotvářen kamennými a roubenými domy. Nejprve si projdete bánskou naučnou stezku vedoucí okolo města. Poté budete stoupat k Císařské štole, kterou navštívil i Josef II., a k rozhledně Šachtička s výhledy na oblé kopce s hustými lesy. Cílem pak bude vrchol Pansky diel, který nabízí krásné pohledy na Zvolenskou kotlinu a především na Bánskou Bystrici, kam se odpoledne vypravíte autobusem.

Trasa má cca 7,5 km ↑ 550 m ↓ 340 m.

6. den - Hřebenovka Nova Hola – Maly Zvolen

Dnešek začnete ve vesničce Donovaly, odkud se lanovkou vyvezete na vrchol Nová Hola 1370 m n.m. A pak už vás čeká zase parádní hřebenová turistika. Ne jedné straně se budou rozprostírat Nízké Tatry a na druhé Velká Fatra. Nebudete vědět, kam koukat dříve. 😊 Poté bude následovat přesun do Bánské Štiavnice (UNESCO), města, o kterém Slováci říkají, že druhé takové na Slovensku nenajdete. Stále zde je patrné bohatství z minulých časů, kdy se zde těžilo zlato a stříbro. Projdete si centrum a vystoupáte až ke kalvárii, kterou tvoří dvacet dva sakrálních staveb. Ty znázorňují Ježíšovu poslední cestu.  Jejich architektonické zpracování a zasazení do krajiny vás vtáhne do děje.

Hřebenová trasa má cca 5,5 km ↑↓272 m, trasa ke Kalvárii má cca 4 km ↑↓ 240 m.

7. den - Vrch Sitno a jezero Počúvadlo

Poslední den zdoláte nejvyšší vrchol Štiavnickych vrchů – Sitno 1009 m n.m. Ten je odpradávna opředen legendami a pověstmi. Dodnes se zachoval ve slovenském jazyce výraz „Do Sitna s tebou“. Údajně se zde nacházela brána do pekel. Cestou spatříte také zříceninu hradu Sitno, kde v minulosti sídlili loupežníci. Užijete si poslední výhledy do malebných kopců, a pak sestoupíte k jezeru Počúvadlo, kde se budete moci osvěžit a odpočinout si před cestou zpět do Česka.

Poznámky k programu:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o středně náročnou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějšího prostředí hor.
 • Náš zájezd vyráží z Prahy. Pro zájemce ze vzdálenějších míst Čech a Moravy doporučujeme využít do Prahy vlakovou dopravu (v závislosti na místě odjezdu). Potřebujete poradit? Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem spojení i nákupem jízdenek.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Malá Fatra – Praha
 • 6 nocí se snídaní ve 2*/4* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu 
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • jízdu lanovkou Chleb – zpáteční – cca 11,5 Eur
 • jízdu lanovkou Nová Hola – zpáteční cca 10 Eur
 • cestovní pojištění 
 • povinnou pobytovou taxu (cca 1,5 EUR/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být kdykoli změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Průvodkyně Katarina Moravčíková

Průvodcování byla pro Katarinu láska na první pohled. Miluje cestování, turistiku a čas strávený s lidmi. Má vždy dobrý pocit, když může se skupinou sdílet nádhernou krajinu. Snaží se, aby klienti na jejích zájezdech zažili kouzlo přírody, pocítili klid na duši a přátelskou atmosféru.
 
“Tento zajazd vedie nie len sdrcom Slovenska ale aj mojim srdcom. Vybrala som pre vas tie najkrajšie miesta čarovného stredného Slovenska, plné nádhernej, pestrej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. Navštívime miesta známe ale aj také, ktoré sa bežnému oku turistov skrývajú. Teším sa na vás.”

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele