na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Toskánskem po Francké cestě
Pěší turistika pro příznivce historie i krásné přírody
Aktivní zájezd


Pojďte s námi poznat Toskánsko ve stopách křesťanských poutníků, kteří odpradávna putovali k hrobu apoštola Petra v Římě.

Naše cesta vede z části po historické Francké cestě a vy na ní poznáte řadu památek a měst zapsaných v UNESCO, romantickou toskánskou krajinu či malebné vesničky Cinque Terre v jižní Ligurii.

Termíny a ceny zájezdu Toskánskem po Francké cestě

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

V termínu 15.9. – 22.9.2018 jsem se zúčastnila zájezdu Toskánskem po francké cestě. Chtěla bych poděkovat CK Delfín Travel za krásný a svým způsobem netradiční zájezd. Navštívili jsme nejznámější a takřka povinná města Toskánska, jako je krásná Florencie se svými renesančními památkami, sochami, kostely a paláci, středověká hnědočervená Siena s Dómem, náměstím Piazza del Campo a spletí křivolakých uliček, San Gimignano se svými pověstnými věžemi a nádherným výhledem z hradeb na okolní typickou krajinu, Pisa a její Náměstí zázraků. Na jeden den jsme si odskočili do Ligurie podívat se na další romantický kout Itálie, barevné a malebné Cinque Terre, kde jsme si zkusili i krátký trek stezkou po úbočí zdejšího hornatého pobřeží do městečka Vernazza. Všechna tato místa jsou plná turistů. My jsme však při našem dalším putování Toskánskem po vybraných úsecích Via francigena navštívili i další starobylá města a vesnice, která nejsou tak turisticky navštěvovaná a tím jsme mohli poznat i běžný život obyvatel těchto míst. Namátkou např. Colle di Val d´Elsa, opevněné Monteriggioni, San Quirico d´Orcia, Montepulciano. Naše pěší pouť vedla vinicemi, olivovými háji a toskánskou přírodou kolem zemědělských usedlostí,vinařství, poutních kostelů a středověkých klášterů, které dodnes poskytují přístřeší pro poutníky. Samostatným zážitkem bylo putování krajem Val d´Orcia, typickou romantickou a fotogenickou krajinou známou ze všech knih a filmů o Toskánsku a zakončené v městě středověkých termálních lázní Bagno Vignoni. Po celou dobu našeho pobytu a putování po Toskánsku se nám věnoval náš báječný průvodce pan Richard Machan, který svými hlubokými znalostmi z oblasti historie, umění, ale i současného života Italů přispěl k tomu, že ve mně tento zájezd zanechal nezapomenutelné krásné zážitky. Ještě jednou bych chtěla poděkovat za koncepci zájezdu, za skvělého, sympatického a vstřícného průvodce a snad zase někdy s vaší cestovní kanceláří na shledanou.
- Toskánskem po Francké cestě, termín: září 2018

Toskánskem po Francké cestě

Na co se můžete těšit:

 • romantická krajina Toskánska
 • mystické památky a zapomenuté vesničky
 • historická města zapsaná v UNESCO
 • pohodové pěší túry s překrásnými výhledy

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy přímým letem, přílet na letiště v Bologni, transfer do hotelu a ubytování.

2. den – Etapa č.1: CINQUE TERRE (UNESCO) – 11 km

Naše putování začne v jižní Ligurii procházkou po vybraných úsecích věhlasné pobřežní stezce Sentiero azzurro. Tato stezka spojuje pět malebných vesniček – Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare, které si své kouzlo zachovávají již po staletí.

Snad právě i proto si v roce 1997, pod společným názvem Cinque Terre, vysloužily zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. Těšit se můžete na pestrobarevné domky na útesech i nádherné výhledy na širé moře.

3. den – FLORENCIE (UNESCO) , VOLNÝ DEN

Volný den vhodný k odpočinku a koupání v moři, nebo k objevování FLORENCIE v rámci fakultativního výletu. Toto město rodu Medicejských leží na březích řeky Arno a je metropolí italského Toskánska.

Florencie je kolébkou renesance a zároveň uměleckou galerií pod širým nebem. Mezi nejvýznamnější historické památky patří slavný most Ponte Vecchio, který je lidově přezdíván “Most zlatníků”, Dóm a jeho přilehlé Baptisterium, Palazzo Vecchio, či Palazzo Pitti s přilehlou zahradou Boboli.

4. den – Etapa č.2: PO FRANCKÉ CESTĚ DO SAN GIMIGNANA (UNESCO) – 14 km

Zajímavé výhledy, Svatyně Nejsvětějšího jména Panny Marie v Pancole či krásný farní kostel v Cellole, to je jen část lákadel, které vám nabídne druhá etapa vašeho pěšího putování Toskánskem.

Cílem tohoto dne se stane vskutku famózní městečko San Gimignano nazývané toskánský Manhattan. Tuto přezdívku získalo díky patnácti dochovaným středověkým věžím městských paláců, které připomínají newyorské mrakodrapy.

5. den – Etapa č. 3: PANORAMATICKÁ CESTA DO MONTERIGGIONI – 15 km

Třetí etapu zahájíte túrou ve starobylé vesničce Gracciano. Cestou se vám otevřou panoramatické výhledy na romantickou toskánskou krajinu či středověký farní kostel opatství Abbazia dei Santi Salvatore e Cirino nacházejícího se na významném úseku Francké cesty, v místě křížení cest do Volterry a Florencie.

Na samotném konci cesty navštívíte městečko Monteriggioni, které je obehnáno 570 metrů dlouhým prstencem hradeb, které ho v dobách středověku chránily před útoky florentských.

6. den – PROHLÍDKA MĚST SIENA (UNESCO) a MONTEPULCIANO

Siena je jedno z nejznámějších toskánských městeček, které si zachovalo svůj středověký ráz. Během prohlídky města můžete obdivovat svažité náměstí ve tvaru mušle Piazza del Campo či bílou mramorovou katedrálu, která kontrastuje s charakteristicky cihlově červenými fasádami okolních domů.

Poté se přesunete do městečka Montepulciano. To se nachází na vrcholku kopce, přímo uprostřed typické toskánské krajiny malebného údolí Val d´Orcia. Město je zajímavé svými renesančními kostely a paláci. Milovníci vína zajisté znají Montepulciano coby producenta jednoho z nejslavnějších toskánských vín – vino nobile.

7. den – Etapa č. 4: PĚŠKY ÚDOLÍM VAL D´ORCIA (UNESCO), RADICOFANI - 15 km

Tento pěší výlet údolím Val d´Orcia zahájíte prohlídkou městečka San Quirico d´Orcia, a poté se již vydáte na cestu. První zajímavostí této trasy bude starobylá vesnička nedotčená časem – Vignoni Alto. V její blízkosti se nachází obec Bagno Vignoni, pozoruhodná svým termálním bazénem přímo na náměstí a nedalekými přírodními lázněmi. 

Trasa pokračuje dále do středověkého městečka Castiglione d´Orcia s krásným historickým centrem a pevností. Zde putování ukončíte a přejedete do města Radicofani, které proslulého svým hradem a pověstí o šlechetném loupežníkovi – italském Robinu Hoodovi, který se jmenoval Ghino di Tacco. 

8. den - ODLET

Odjezd do Bologni a odlet do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Bologna – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí s polopenzí v 3*/ 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 3 700 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu
 • fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění od 362 Kč do 69 let/ od 714 Kč od 70 let
 • povinnou pobytovou taxu 2 EUR/os/den. *

Taxa je splatná na místě a může být v roce 2020 navýšena.

Poznámky k programu:

 • Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří chtějí zažít Toskánsko aktivněji, než tomu bývá na běžném poznávacím zájezdu.
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení.
 • Minimální počet účastníků: 25.


Průvodce Richard Machan

Co Vás na průvodcování baví?
Baví mě procházet a (znovu) objevovat známá i méně známá místa a seznamovat s nimi klienty. Průvodcování je pro mě i o zažití barev, vůní i chutí daných míst a kontrastu mezi historií a současností. Rád toto vše sdílím s klienty, kteří se mnou na zájezdech jsou.
 
Jaké je Vaše životní motto?
„Jít životem na boso“ – být v plném kontaktu s okolím.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Sám za sebe mohu nabídnout, že klienti budou smyslově zakoušet barvy, vůně i chutě daných míst. Pěší chůzí budou v plném kontaktu s okolní realitou a tak i sami se sebou. Na cestách jsem jim plně k dispozici pro rozhovory na různá témata.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele

  Další zájezdy - Itálie