na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
To nejlepší z Albánie a Černé Hory
Poznávací zájezd


Vydejte se s námi na poznávací zájezd za největšími skvosty Albánie a Černé Hory. Čeká vás malebné albánské městečko Berat (UNESCO), plné bílých terasovitě umístěných středověkých domů s červenými střechami, projížďka lodí lagunou Karavasta v národním parku Divjakë, kde budete moci pozorovat více než 200 druhů ptáků. Užijete si nádherné výhledy na štíty a hřebeny Albánských Alp i hlavní město Albánie Tiranu.

Černá Hora, druhý nejmladší stát Evropy, vám ukáže své nejfotogeničtější místo, malebný skalnatý ostrůvek Sveti Stefan. Projdete se hradbami obehnaným městem Budva a loďkou můžete plout po Skadarském jezeře, které je největším jezerem na Balkáně. Prohlédnete si Kotor, velmi zachovalé středověké město zapsané v UNESCO, odkud se vám otevře nádherný pohled na Kotorský záliv, ukrytý pod horským masivem.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu do Albánie a Černé Hory

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
31. 5. – 9. 6. 20219 nocípolopenzeleteckyPosledních 6 míst
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.03.2021)
27 990 KčRezervovat
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeletecky
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.03.2021)
27 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Dobrý den vážení, minulý týden jsme se vrátili z vámi organizovaného zájezdu do Albánie a Černé Hory, který průvodcovala paní Ana Panova Vasič. Chci vám moc poděkovat za velice příjemně a poučně strávené dny na zájezdu. Program byl zajímavý a vyvážený, ubytování bezvadné jak v Albanii, tak v Budvě, stravování velice chutné, pestré s bohatou nabídkou místních produktů, doprava letecká bez závad, autobusem po celou dobu zájezdu rovněž bezchybné, místní řidič byl ochotný, dobrý řidič  a hlavně znalý cest, paní Ana byla nepřekonatelná se svou znalostí místních poměrů, historie Balkánu i organizačními schopnostmi při přejezdech a ubytováních. Prostě byl to bezvadný zájezd, za který vám moc děkuji.

- Albánie, termín: září 2019

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Albánii a Černé Hoře:

 • historická města a vesničky chráněné UNESCO
 • ohromující Albánské Alpy a projížďku loďkou lagunou Karavasta
 • největší jezero Balkánu – Skadarské jezero
 • koupání v Jaderském moři
 • skalnatý ostrůvek Sveti Stefan a nádherný Kotorský záliv

Program zájezdu

1. den - Přílet do Albánie

Odlet z Prahy do Tirany. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den - Berat (UNESCO)

Návštěva města Berat, které patří k nejtypičtějším v celé Albánii. Díky své jedinečné architektuře a mnoha historickým památkám byl Berat v roce 2005 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Po prohlídce historického centra navštívíte také muzeum albánského malíře Onufriho. Ten se proslavil ojedinělou intenzitou barev svých děl, především červené, kterou doposud nikdo nedokázal napodobit.

3. den – Národní park Divjakë-Karavasta

Výprava směrem na jih, do národního parku Divjakë-Karavasta. Od roku 1995 je celé území parku chráněno Ramsarskou úmluvou jako oblast mezinárodního významu.

Na své cestě budete mít možnost obdivovat rozlehlou lagunu Karavasta, která je od Jaderského moře odříznuta písečným pásem a je jednou z největších v oblasti Středomoří. Čeká vás projížďka loďkou mezi mokřady a borovicemi, pozorování vzácných druhů ptáků a místních rybářů. Za zkoušku také stojí některá z místních restaurací, které jsou vyhlášené vynikající úpravou mnoha druhů ryb a zeleniny.

4. den – Albánské Alpy

Po snídani vás čeká přesun na sever Albánie do oblasti Albánských Alp. Cestou spatříte úchvatné výhledy na strmé a divoké štíty albánských velehor, mezi kterými se odhodlaně proplétají klikaté horské cesty.

Čeká vás také skupinový oběd, během kterého ochutnáte místní speciality v zaručené bio kvalitě. Poté přesun do Černé Hory, do oblasti Budvanské riviéry.

5. den – Budva a Sveti Stefan

Po snídani se vydáte na polodenní pěší procházku historickým centrem města Budva, které patří k nejvýznamnějším místům na pobřeží Černé Hory. Historické centrum je obehnáno hradbami z 15. století. Mezi nimi se nachází malebné úzké uličky, náměstí a cenné sakrální památky. Pobřeží kolem Budvy je jedno z nejkrásnějších na světě. Je dlouhé 21 kilometrů a nachází se zde 17 pláží.

Odpoledne se vydáte na výlet k malebné historické vesničce Sveti Stefan, která leží na skalnatém ostrůvku spojeného s pevninou písečným pásem. Díky svým starým domům a červeně zářícím střechám je toto místo nejfotografovanější v celé Černé Hoře.

6. den – Boka Kotorska

Kotorský záliv je největším přírodním zálivem v jižním Jadranu, který vznikl zatopením ústí řeky do moře. Za svůj věhlas vděčí jedinečným přírodním krásám, které budete moci obdivovat spolu se skvosty historických měst Kotor (UNESCO) a Perast.

Z Perastu se pak vypravíme lodí k přiléhajícím ostrůvkům Svatého Jiřího a umělému ostrovu s kostelem Bohorodičky z 15. století.

7. den – Individuální program s možností fakultativního výletu do Cetinje

Individuální program v Budvě.

Pro zájemce je připraven fakultativní výlet do starého královského města Cetinje. Města proslulého jako kulturní a duchovní centrum Černé Hory. Mezi nejvýznamnější památky tohoto města patří Cetinjský klášter, či černohorský královský palác Nikoly I. Na závěr výletu degustace místních delikates.

8. den – Skadarské jezero

Po snídani se přesunete k největšímu jezeru na Balkáně – Skadarskému jezeru. V současné době je toto jezero jednou z mála evropských sladkovodních bažin, která poskytuje útočiště ohroženým pelikánům kadeřavým. Břehy tohoto jezera jsou na černohorské straně posety množstvím pevností, klášterů a kostelů, jež budí dojem, že se zde zastavil čas.

Fakultativně možnost plavby po jezeře s obědem. Transfer do Drače a ubytování.

9. den – Individuální program s možností fakultativního výletu do Tirany

Individuální program v Drači.

Pro zájemce je připraven fakultativní výlet do hlavního města Albánie – Tirany. Navštívíte její pulzující centrum, poznáte nejdůležitější památky a zajímavosti, sochu albánského národního hrdiny Gjergje Skanderbega, úchvatnou starobylou mešitu nebo velkoryse pojatou hlavní třídu, budovy hlavních ministerstev navržené italskými architekty ve 20. letech minulého století, pravoslavný kostel či atypickou čtvrť „Blloku“ s rezidencí bývalého diktátora Envera Hodži.

10. den – Odlet

Transfer na letiště a odlet z Tirany do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 9 nocí ve 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety a vstupy dle programu
 • projížďku loďkou po laguně Karavasta
 • společný oběd v oblasti Albánských Alp
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 6 000 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy: Cetinje (cca 50 EUR), Tirana (cca 35 EUR), plavba po Skadarském jezeře (cca 26 EUR) 
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

 


Průvodkyně zájezdu

Ana Vasic
průvodkyně zájezdu

Co Vás na průvodcování a cestování baví?
Celý můj život ráda průvodcuji a toulám se časem ztracených pokladů ve Středomoří. Společně se svými klienty objevujeme krásné uličky měst, zvyky místních obyvatel, sílu tance a hudby, kulinářské dobroty a především tajemství různých koutů jižní Evropy. Pokaždé se snažím otevřít cestujícím rajskou bránu do antických, renesančních i barokních paláců, náměstí, kostelů, domů a uliček. Nad dobrým jídlem, vínem, kávou a zákuskem si připomeneme, jak krásné je cítit různé vůně a chutě dnešního života.

Jaké je Vaše životní motto?
„Cestování je moje radost, umění žití, láska a smysl mého života.“

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na zájezdu „To nejlepší z Albánie a Černé Hory“ nabídnout?
Každému cestujícímu s potěšením představím nádherné kulturní památky Albánie a Černé Hory, ukáži jim kouzlo antických a římských divadel a měst, božskou sílu nádherných a tajuplných hor, mozaiku zlaté éry Kotorského zálivu. Třešničkou na dortu bude vynikající kuchyně, bohatství památek a především pohostinnost místních obyvatel. V kraji, kde orli létají vysoko, ochutnáte všechno možné a bude to veselé, plné zábavy i dobrodružství.

Je mi potěšením říci: „Moje kořeny jsou pevně zakotveny v této části Evropy. Čeká na Vás sladká dovolená, protože Vás ráda provedu zemí, odkud pocházím.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele