na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
To nejhezčí z Bulharska
Poznávací zájezd


Vydejte se námi na poznávací zájezd po Bulharsku a poznejte největší poklady této neprávem opomíjené země na pomezí Evropy a Orientu.

Navštívíte velkolepé pravoslavné kláštery, úchvatná středověká města a památky, jejichž historie sahá až do dob starého Říma. Uvidíte i malebné horské vesničky, neustále prodchnuté lidovými tradicemi a řemesly. Jako by se tu zastavil čas. Na závěr si užijete sluneční paprsky na nekonečných písečných plážích pobřeží Černého moře.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu To nejhezčí z Bulharska

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit v Bulharsku:

 • velkolepý Rilský klášter (UNESCO)
 • historická města Plovdiv a Veliko Tarnovo
 • koupání v Černém moři
 • divoké hory s malebnými vesničkami
 • výborná bulharská vína a vynikající balkánskou kuchyni

Program zájezdu

1. den - přílet, transfer, ubytování

Odlet z Prahy. Přílet do Burgasu, odkud se přesunete do města Gabrovo, kde se ubytujete.

2. den - středověká vesnice Arbanasi, skanzen Etara, historické město Veliko Tarnovo

Vaše poznávání Bulharska začne návštěvou malebného města Veliko Tarnovo, bývalého hlavního města druhé bulharské říše. Naleznete zde mnoho historických památek a úžasnou architekturu. Staré vysoké domy balancují na strmých útesech nad řekou Jantra a nad městem se tyčí masiv Carevec se středověkým opevněním a zříceninou majestátní pevnosti

Odtud budete pokračovat do tradiční bulharské vesnice Etara, zasazené do nitra lesů pohoří Stará Planina. Zde se seznámíte s životem na venkově. Seznámíte se s ruční výrobou místních tradičních koberců, projdete se dlážděnými ulicemi s domy s kamennými střechami. Také můžete ochutnat místní vynikající kuchyni a nakoupit suvenýry.

3. den - Kazanlak, Koprivštica, Sofia

Ráno se vydáte přes průsmyk Šipka a město Kazanlak, kde můžete obdivovat slavnou Thráckou hrobku (UNESCO), do Údolí růží. Dozvíte se mnohé o výrobě růžového vonného oleje, a poté se přesunete do jednoho z nejmalebnějších měst – Kopřivštica. Městečko jako z pohádky vás zaujme především pestrobarevnými domky ze dřeva a kamene. Po prohlídce města si vychutnáte tradiční černou kávu. Odpoledne budete pokračovat do Sofie, hlavního města Bulharska.

4. den - Rilský klášter, kostel Bojana

Učiněným historickým klenotem je Rilský klášter, největší a nejproslulejší pravoslavný klášter v Bulharsku zařazený na seznam světového dědictví UNESCO. Spatříte ho ukrytý v hlubokých lesích pohoří Rila. Odpoledne vás pak čeká návštěva vesnice Bojana na předměstí Sofie, kde můžete obdivovat kostel se zachovalými středověkými freskami (UNESCO).

5. den - hlavní město Sofia

Dopoledne vás čeká prohlídka hlavního města Bulharska Sofie. Navštívíte nejzajímavější místa hlavního města, velkolepý pravoslavný chrám Alexandra Něvského, mešitu Banja Baši, prezidentský palác s tradiční výměnou stráží nebo národní divadlo. Odpoledne možnost návštěvy archeologického muzea, nebo volný program. 

6. den - Plovdiv, jedno z nejstarších měst Evropy

Téměř na samotném konci vaší cesty vás čeká návštěva historického města Plovdiv. Staré město, které se rozkládá na třech pahorcích, patří mezi nejhezčí v Bulharsku. V centru města můžete obdivovat malebné barevné domky nebo jeho dlouhou historii. Tu dokládá velkolepý římský amfiteátr a další stavby tohoto období. Po prohlídce města navštívíte vinařství, kde si prohlédnete vinné sklípky, dozvíte se něco o výrobě vína, které také na závěr ochutnáte. Odpoledne se přesunete do hotelu na pobřeží Černého moře.

7. den - volný den u moře

Volný den u moře. Fakultativně návštěva městečka Nesebar. Historické městečko, přezdívané též „perla Černého moře” a nacházející se na skalnatém poloostrově, nabízí řadu kostelíků a typických dřevěných domů.

8. den - ODLET

Transfer na letiště v Burgasu a odlet zpět do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Burgas – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3* hotelech se snídaní, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 4 x večeři
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu 
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 190 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • nápoje u večeří
 • vstupy dle programu
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků 25.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Ana Vasic, průvodkyně zájezdu

Co Vás na průvodcování a cestování baví?
Celý můj život ráda průvodcuji a toulám se časem ztracených pokladů Balkánu a Středomoří. Společně se svými klienty objevujeme krásné uličky měst, zvyky místních obyvatel, sílu tance a hudby, kulinářské dobroty a především tajemství různých koutů jižní Evropy. Pokaždé se snažím otevřít cestujícím rajskou bránu do antických, renesančních i barokních paláců, náměstí, kostelů, domů a uliček. Nad dobrým jídlem, vínem, kávou a zákuskem si připomeneme, jak krásné je cítit různé vůně a chutě dnešního života.

Jaké je Vaše životní motto?
„Cestování je moje radost, umění žití, láska a smysl mého života.“

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na zájezdu „To nejhezčí z Bulharska“ nabídnout?
Díky svému bulharskému manželovi jsem s Bulharskem spjatá více než 20 let. Velmi ráda vám tuto zemi, kde mám i mnoho přátel, představím. Se mnou objevíte krásné malebné vesnice, monumentální středověké kláštery a nádherné přírodní scenérie. Poznáme bohaté kulturní tradice a místní zvyky, ochutnáte vynikající místní vína a ucítíte vůni růžových květů.

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele