na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Švédsko
Země barevných měst, lesů a vody
Poznávací zájezd


Švédská krajina je z 97% neobydlená. Je to země plná zachovalé přírody, nekonečných lesů, hlubokých jezer a velkého klidu. A možná právě díky tomu i milých lidí, i když se mnohdy tvrdí o seveřanech pravý opak. Dřevo i voda slouží obyvatelům Švédska již od pradávna. Řeky například slouží k výrobě energie a plavení dřeva. To se používalo už odnepaměti ke stavbě lodí a hlavně domů. Což je poznat i z typické skandinávské architektury.

Na tomto poznávacím zájezdu do Švédska uvidíte unikátní severské památky, poznáte historii i současný život, budete se plavit místní krajinou, která toho ukrývá mnohem více než vodu a lesy, poznáte hlavní město Stockholm, ale i menší neméně zajímavá městečka a vesničky. Poznáte sever, který vůbec není tak drsný, jak se říká.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu do Švédska

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit:

 • Krajina plná nekonečných lesů a jezer
 • Královský palác Drottingholm (UNESCO)
 • Hlavní město Stockholm
 • Měděné doly ve Falun (UNESCO)

Program zájezdu

1. den - Odlet z Prahy, večerní prohlídka města Uppsala

Přílet do Stockholmu. Transfer do hotelu a ubytování. Večerní prohlídka univerzitního města Uppsala. Uvidíte nejvýznamnější památky města: katedrálu Domkyrkan, Uppsalský hrad a budovu univerzity (ubytování Uppsala)

2. den - Falun (UNESCO), vesnička Gamla Uppsala

Dopoledne se vydáte do města Falun. Toto město vyrostlo kolem měděných dolů, těžilo se tu více než tisíc let a svého času se zde těžily více než dvě třetiny světové produkce mědi. A právě díky mědi se toto město stalo velmi podstatným nejen pro Švédsko, ale i pro celou Skandinávii. Z měděného prachu se vyráběla červená barva, kterou můžete v těchto končinách vidět opravdu na každém rohu. V dnešní době jsou už všechny doly zavřené, ale město i těžba mědi byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

V odpoledních hodinách se zavítáte do vesničky Gamla Uppsala, kde probíhaly velké obětní obřady severským bohům. Také je zde největší a zřejmě nejvýznamnější pohřebiště ve Švédsku. (Ubytování Uppsala).

3. den – Sigtuna, Skokloster

Třetí den vaší poznávací cesty po severu začnete v nejstarším a malebném městečku Sigtuna. To leží na břehu jezera Mälaren a bylo založeno už kolem roku 980, podle legendy Vikingy. Díky tomu je plné historických památek, a to nejen z dob středověku, ale i starověku v podobě runových kamenů. Poté se přenesete do o trochu mladší historie, do 17. století. V té době byl postaven majestátní barokní zámek Skokloster. V něm je mimo jiné vystaven i slavný obraz Rudolfa II. od Giuseppe Arcimbolda. Ubytování Karlstad.

4. den – Göta kanál, Berg, Vadstena hrad

Dnešek zasvětíte Göta kanálu, který dříve sloužil hlavně k přepravě dřeva a železa a propojoval dvě největší města Švédska, Stockholm a Göteborg. Kanálu se přezdívá “modrá stužka Švédska”. Na své délce kanál překonává výšku 92m. K tomu aby lodě mohly plout po kanálu slouží nespočet zdymadel, a my se zajedeme podívat do Berg, kde je právě nejznámější systém zdymadel na Göta kanálu. V odpoledních hodinách se přesunete do blízkosti jezera Vättern. Ubytování Linköping.

5. den – procházka Ekoparkem Omberg, jezero Vättern a ostrov Visingsö

Po dopolední procházce v blízkosti jezera Vättern, kde si Švédi vytvořili Ekopark Omberg se přeplavíte přes jezero Vättern na ostrov Visingsö. Jezero je jedno z největších v zemi a v některých místech nedohlédnete na druhý břeh. Na ostrově vás čeká spousta historických zajímavostí z dob Vikingů, ruiny hradu Visingsborg známého rodu Brahe. Hrad byl ve své době nejpůsobivější stavbou ve Švédsku. Ubytování Linköping.

6. den – Himmelstalund a Drottningholm (UNESCO)

První část dne se přesunete do doby bronzové a prohlédnete si unikátní skalní malby v Himmelstalund. Spousta rytin znázorňuje různé motivy. Uvidíte znázornění lodí, zvířat, loveckých scén, ale také mystické symboly, u kterých si sami můžete domýšlet, co se jimi naši předci snažili znázornit, protože spousta z nich nebyla dodnes objasněna.
Čeká vás také prohlídka královského paláce Drottingholm zapsaného na seznamu UNESCO, kterému se přezdívá “Versailles severu”. Není divu, je opravdu nádherný. Palác sídlí na ostrově Lovön a je soukromou rezidencí švédské královské rodiny. V přilehlém parku najdete dokonce sochy dvorního sochaře císaře Rudolfa II., které pocházejí z Prahy a byly ukořistěny za Třicetileté války. Ubytování Stockholm.

7. den - STOCKHOLM

Den začnete prohlídkou hlavního města Švédska Stockholmu. Prohlédnete si další královský palác, který je dominantou města a žádný turista by ho neměl na své cestě na sever vynechat. Stejně tak, je to s radnicí, kterou navštívíte hned poté. Stojí na břehu jezera a unikátní je například tím, že se v ní každý rok udělují Nobelovy ceny. Ve Stockholmu vás čeká ještě mnoho dalších zajímavých míst. Odpoledne volno na prohlídky muzeí a nákupy. Ubytování Stockholm.

8. den – Odlet do Prahy

Dopoledne volný program, poté transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Stockholm – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelích, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • vstup do měděných dolů Falun
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 5 990 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • cestovní pojištění

Poznámky k programu:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.

Milena Procházková, průvodkyně zájezdu

Po ukončení studia na Konzervatoři několik let pobývala v Itálii, kde se věnovala studiu italského jazyka. A právě z tohoto období pramení láska k cestování, kterou rozvinula na specializaci na Itálii, Korsiku a Skandinávii. Vše završila poznáváním Anglie spojené se studiem tohoto jazyka v Londýně.

Motto: “Co člověk dělá s radostí, to ho neunaví !”

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele