na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Střípky z Barcelony a jižního Katalánska
Poznávací zájezd


Poznejte s námi ty nejkrásnější kouty jižního Katalánska a magické Barcelony. Oblíbená evropská metropole vám představí famózní díla jedinečného architekta Antonia Gaudího – chrám Sagrada Família, park Güell se svými mozaikami i dům se zvlněnou fasádou Casa Milà a další proslulá místa. Těšit se můžete i na další katalánské památky, zapsané na seznamu UNESCO, přírodní rezervaci v deltě řeky Ebro a malebná jihokatalánská městečka.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu do Barcelony a Katalánska

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
19. 9. – 29. 9. 202110 nocípolopenzeletecky
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
25 990 KčRezervovat
11. 5. – 21. 5. 202210 nocípolopenzeletecky
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
24 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit:

 • unikátní díla architekta Antonia Gaudího zapsané v UNESCO
 • věčně rušnou kosmopolitní ulici La Rambla
 • pozorování ptactva v deltě řeky Ebro
 • čarokrásný klášter Montserrat postavený ve skále
 • koupání v moři a odpočinek na pláži

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Barcelony. Po příletu na letiště přejezd na pobřeží Costa Dorada, transfer do hotelu a ubytování. 

2. den - DELTA ŘEKY EBRO - TORTOSA

V ranních hodinách se přesunete do delty řeky Ebro, která se rozpíná na více než 300 km2 a před nedávnem byla prohlášena přírodní rezervací. Zde navštívíte muzeum MónNatura Delta de l´Ebre. Poté vás čeká pozorování vodního ptactva, které sem létá hnízdit. Můžete se zde setkat s mnoha druhy ptáků jako jsou volavky, rybáci, racci a výjimečně i s plameňáky.

V odpoledních hodinách výlet do historického města Tortosa s tvrzí Castell de la Suda. K večeru návrat do hotelu.

3. den - MONTSERRAT - CODORNIÚ

Po snídani vás čeká výlet do jedinečného kláštera Montserrat, postaveného ve skále stejnojmenného vápencového pohoří. Tento benediktinský klášter z 9. století, ukrytý ve výšce více než 1 000 metrů nad mořem, je jedním z nejposvátnějších míst Katalánska. Uvnitř baziliky ze 16. století můžete spatřit sošku Panny Marie Montserratské, zvanou La Moreneta, která každému, kdo se jí dotkne, splní přání.

Atmosféru posvátného místa doplňuje poslech světoznámého pěveckého chlapeckého sboru, jenž zpívá u hlavního oltáře každý den ve stejném čase. Okolí klášterního komplexu je proslulé kouzelnou přírodou, v níž se ukrývají malebné cestičky vybízející k procházce. 

Po prohlídce Montserratu se přesunete do Codorniú, kde si při jízdě vláčkem prohlédnete vinné sklepy dlouhé přes 30 km a ochutnáte stejnojmenné šumivé víno dodávané i španělské královské rodině. Roční produkce vína Codorniú činí několik milionů lahví ročně.

4. den - BARCELONA

Dopoledne si užijete individuální volno a po obědě vyrazíte do světoznámé Barcelony. Svou prohlídku započnete v jednom z děl slavného architekta Antonia Gaudího – v parku Güell, kde uvidíte krásné mozaiky, nejdelší lavici světa i skvostné domy obklopené městským parkem, to vše doplňuje nádherný výhled na město. Parku vévodí ještěrka “salamandra”, která se stala jedním ze symbolů města.

Následovat bude přesun na kopec Montjuïc, kde se nachází Olympijský stadion. V Barceloně se Olympijské hry konaly v roce 1992 a Jan Železný zde získal zlatou medaili za hod oštěpem. Světově proslulou písničku Barcelona od Freddieho Mercuryho a Montserrat Caballé znají lidé po celém světě.

Po zastávce u Mirador de l’Alcalde, nabízející 180° panoramatický výhled na celou Barcelonu, bude následovat procházka po přístavu. Den zakončíte večerním shlédnutím zpívající fontány hrající všemi barvami. 

Poznámka: vstupné do parku Güell 310 Kč (nutno objednat při rezervaci z důvodu garance vstupenek). Zakoupit si vstupenku na místě nebude možné!

5. den - VOLNÝ DEN

Volný den na pobřeží Costa Dorada. Odpočinkový den můžete prožít na pláži, procházkami městem nebo ochutnáváním místních specialit.

6. den - BARCELONA

Šestý den zájezdu si přijdou na své všichni obdivovatelé díla katalánského architekta Antonia Gaudího, který téměř celý svůj život věnoval stavbě nejnavštěvovanější památce Španělska a symbolu celé Barcelony – katedrále Sagradě Famílii. Dominantní stavba města s 18 věžemi, křesťanskými symboly a barevnými skleněnými vitrážemi je ve výstavbě již od roku 1882 a její dokončení je naplánováno na rok 2026.

Mezi další navštívená Gaudího díla patří dům Casa Milà, zapsaný na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Poté projdete promenádou a zároveň nejrušnější ulici Barcelony La Rambla, měřící 1 km, do gotické čtvrti Barri Götic. Tato nejstarší část Barcelony má jedinečnou atmosféru, vychutnáte si středověké uličky, náměstí s vládním palácem a radnicí, gotickou kapli sv. Jiří, katedrálu svaté Eulálie a Baziliku svaté Marie. Den zakončíte u sochy Kryštofa Kolomba v přístavu.

Poznámka: vstupné do chrámu Sagrada Familia 530 Kč a Casa Milà 610 Kč  (nutno objednat při rezervaci z důvodu garance vstupenek). Zakoupit si vstupenku na místě nebude možné!

7. den - VOLNÝ DEN

Volný den s možností fakultativního výletu do Tarragony. Budete projíždět městem Reus, rodištěm Antonia Gaudího. Navštívíte promenádu Passeig Arqueologic i římský amfiteátr “Circ Roma“(UNESCO) vybudovaný ve 2. století, s kapacitou až 15 000 lidí. Při procházce starým městem uvidíte největší katedrálu v provincii Katalánsko, katedrálu svaté Tekly.

Mezi další památky zapsané na seznamu UNESCO patří dvoupatrový akvadukt Pont del Diable neboli Ďáblův most, vybudovaný ve středověku. Akvadukt patří mezi památky, které zde zanechali Římané.

8. den - POBLET - MONTBLANC

V dopoledních hodinách pojedete do opevněného cisterciáckého kláštera Poblet z 12. století. V klášteře, který patří mezi další katalánské památky zapsané na seznamu UNESCO, žije 25 mnichů dodnes.

Po prohlídce rozlehlého kláštera a jeho krásné architektury se přesunete do městečka Montblanc, kde vás čeká prohlídka historického centra obehnaného hradbami. Při posezení u kávy můžete ochutnat speciality dle tradičních katalánských receptů.

9. - 10. den - VOLNÉ DNY

Volné dny určené k odpočinku na pobřeží Costa Dorada.

11. den - ODLET

Odlet z Barcelony do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Barcelona – Praha včetně všech poplatků
 • 10 nocí ve 4* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 3 900 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • degustaci
 • vstupy dle programu
 • vstupné do:
  • katedrály Sagrada Família cca 530 Kč
  • Casa Milà cca 610 Kč
  • parku Güell 310 Kč – nutné objednat při rezervaci z důvodu garance vstupenek (zakoupit si vstupenku na místě není možné!)
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinná pobytová taxa 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2020 kdykoliv změněna
Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámky k programu:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.

Silvie Suchomelová, průvodkyně a delegátka

Co Vás na průvodcování baví?
Mám štěstí, že dělám práci, která mě baví. Celý svůj profesní život jsem zasvětila sbližování obou kultur, přiblížit Španělsko, jeho zvyky, jazyk, tradice, současnost a minulost cestovatelům a studentům : ‘‘es un placer para mí‘‘. Náš život je naše cesta. Nuestra vida es el camino.

Jaké je Vaše životní motto?
“Mohou utrhnout všechny květiny, ale jaro nezastaví”. – “Podrán cortar todas las flores, pero no podrán detener la primavera.” – Pablo Neruda.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Příjemnou a přátelskou atmosféru ve skupině během zájezdu, výborné znalosti španělského jazyka, kultury, reálií a hlavně současné španělské společnosti a místního života. Také ochotu a schopnost zařídit ‘‘ i nemožné ‘‘pokud se na tom skupina dohodne.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele

  Další zájezdy - Španělsko