na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Sicilské vulkány
Pěšky z panenských pláží až na vrcholky vulkánů
Aktivní zájezd


Sicílie. Mýty opředený ostrov, který odjakživa lákal mnoho cestovatelů a dobyvatelů.  Prochoďte ho spolu s námi a poznejte všechny jeho krásy z perspektivy pěšího turisty. Představíme vám krásně divokou, nespoutanou přírodu s majestátními vulkány, které pyšně ční nad krajinou jako mohutní spící obři. Čekají vás pohodové túry, díky nimž poznáte nejen sicilské vulkány, ale ještě mnohem víc…

Termíny a ceny zájezdu Sicilské vulkány

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Sicilské vulkány

Na co se můžete těšit:

 • Etnu – největší činnou sopku Evropy
 • ohnivou show vulkánu Stromboli
 • kouř pod nohama při výstupu na Vulcano
 • černé pláže Liparských ostrovů
 • proslulou Taormínu, o které básnil nejen Hemingwaye

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sicílii. Transfer do hotelu, ubytování. 

2. den – ETAPA Č. 1: MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA

Při první túře se seznámíte s jedním z nejznámějších sopečných velikánů. Etna, největší činná sopka Evropy, se vám představí v celé své kráse. Nejprve vystoupáte po stezce Schienadell´Asino až na vyhlídku umístěnou na úbočí tohoto majestátního vulkánu. Za dalšími výhledy se pak vydáte lanovkou až směrem k samotnému vrcholu Etny, kde si prohlédnete sopečné krátery, z nichž v době aktivity vytéká žhavá láva. To vše za doprovodu krásných vyhlídek do okolí.

3. den – ETAPA Č. 2: PANTALICA - TÚRA PODÉL ŘEKY ANAPO

Dnešní kroky vás povedou přírodním kaňonem podél řeky Anapo, která se jako had klikatí ve strmých vápencových soutěskách. A právě tady na vás čeká zážitek v podobě prastaré nekropole v Pantalice (UNESCO). Ve skalních stěnách si jedni z původních obyvatel Sicílie – národ Sikulů–  vytvářeli jeskynní hroby. Poté tyto hrobky využili další národy v dobách antiky jako svá přístřeší. Díky jejich odkazu si zde můžete prohlédnout více jak pět tisíc opuštěných obydlí a hrobek vytesaných do skal.

4. den – ETAPA Č. 3: PLAVBA NA OSTROV LIPARI

Dnes se přeplavíte na Liparské ostrovy. Přičemž začnete na nejoblíbenějším a největším z Liparských ostrovů – Lipari. Ostrov je bohatý na památky, kavárničky a restaurace. Díky své sopečné aktivitě umožňoval těžbu obsidiánu a dosud se zde těží pemza. Hlavní městečko se rozkládá mezi dvěma přístavy Marina Corta a Marina Lunga.

Již na přístavní hrázi vás přivítá kostelík a půvabná promenáda, kterou byste si neměli nechat ujít. Horní část městečka se nachází uvnitř pevnosti ze 16.století, která je nejatraktivnější částí města, a jejíž základy sahají až do doby neolitu. Pro nadšence archeologie stojí za doporučení Museo Eoliano, které vystavuje keramiku a sochy z doby bronzové a antiky.

5. den – ETAPA Č. 4: VÝSTUP NA SOPKU STROMBOLI

Čeká vás plavba na Stromboli, ostrov, který je ze všech Liparských ostrovů nejaktivnější a je proslulý permanentně činným vulkánem. Stromboli má nezaměnitelný, přímo ukázkový tvar sopečné pyramidy. V pravidelných intervalech tu lze pozorovat erupce. Za předpokladu příznivých klimatických podmínek vystoupáte k vrcholu s profesionálním průvodcem.

6. den – ETAPA Č. 5: OSTROV VULCANO A VÝSTUP KE GRAN CRATERE

Dnešní túra vás po prašné a úzké stezce bohaté na výhledy na všechny Liparské ostrovy zavede až k obrovskému Gran Cratere, který je hlavní dominantou celého ostrova Vulcano. Tento 80 m hluboký a až 200 m široký kráter je opravdovým velikánem a spatřit ho na vlastní oči pro vás jistě bude nezapomenutelným zážitkem.

Po zdolání tohoto kráteru můžete odlehčit unaveným nohám a vydat se k unikátní černé pláži, kde si užijete relax. Další možností zdravého odpočinku bude koupel v bahenním jezírku.

7. den – ETAPA Č. 6: TAORMÍNA

Po ostrovním dobrodružství si užijete jedno z nejatraktivnějších měst Sicílie. Vedle turistů láká také světovou smetánku, celebrity a umělce. Každý si tu přijde na své. Jedni si dopřávají delikatesy v luxusních restauracích a nakupují ve značkových obchodech, druzí čerpají poetickou atmosféru v křivolakých uličkách, rozkvetlých zákoutích středověkých paláců, či kýčovitých výhledech na moře a Etnu.

Podle časových možností ještě uděláte zastávku v přírodní rezervaci Alcantara, která je zajímavá svým kaňonem, jímž protéká křišťálově čistá říčka obklopená bujnou vegetací.

8. den - ODLET

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Catania – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3* hotelích, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 4 800 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu (cca 35 EUR)
 • lanovka na Etnu (cca 60 EUR),
 • poplatek za vulkanologického průvodce průvodcem (cca 30 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 
 • povinnou pobytovou taxu v oblasti Catanie 1,50 EUR/os./noc a jednorázový poplatek pro vstup na Liparské ostrovy ve výši 5 EUR*

Taxa i poplatek jsou splatné na místě a mohou být v roce 2019 navýšeny.

Poznámky k programu:

 • Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří nechtějí Sicílii poznávat jen jako klasický poznávací zájezd, ale zažít ji trochu jinak (a aktivněji).
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.
 • Minimální počet účastníků: 20.


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Další zájezdy - Itálie