na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Portugalsko
Za historií země mořeplavců
Poznávací zájezd


Malá země, která se proslavila portským vínem, bohatou historií a slavnými mořeplavci. Nadchněte se pro Portugalsko a objevte nádherné památky, výsostné katedrály a barvami zářící města plná tajemných křivolakých uliček. Zaposlouchejte se do melancholických tónů portugalské hudby, na chvíli zapomeňte na všední starosti a užijte si dosyta tento malebný kout země.

Termíny a ceny zájezdu Za historií země mořeplavců

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
3. 5. – 11. 5. 20228 nocísnídaně, možné přikoupit polopenziletecky
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
28 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Zúčastnili jsme se poznávacího zájezdu Portugalsko – Za historií země mořeplavců. Zájezd jsme sice objednávali u „1. Cestovní agentury“, organizovala ho ale vaše cestovní kancelář. Proto by naše hodnocení mělo být adresováno i vám. Zde je:
 • Organizace: Výborná
 • Obsah programu: Dost nabitý, zajímavý, dalo se to stihnout i pro kategorii dědků a bab, tedy 55+
 • Doprava na místě: Žádná sláva. Hned po příjezdu na nás čekal náhradní autobus, protože původně nasmlouvaný měl poruchu (může se stát). Náhradní řidič byl velmi příjemný a náhradní bus v pořádku. Horší to ale bylo po přistavení nasmlouvaného autobusu: špinavý a nefunkční klimatizace, řidič s obtížemi schopný nás dopravit bez problémů do požadovaného cíle, často bloudil. Vypadalo to, že snad neuměl číst nápisy na ukazatelích a používat navigaci (negramotný nebo dyslektik?).
 • Ubytování: Zcela bez problémů
 • Stravování: Velmi chutné, snad až příliš velké porce. Oči by jedly, ale žaludek už nepřijímal. No ale nechejte to tam, když to je tak dobré! Až jsem měl obavy, abych nebyl vyloučen z dopravy zpátky domů z důvodu nadváhy mé osoby.
 • Průvodkyně: ÚŽASNÁ!!! Hodnocení na stupnici 1 – 5 možných bychom jí dali aspoň 10 hvězdiček. Vynikající přehled a znalosti všech reálií o Portugalsku, historie a jazyka. Dokonalý pečovatelský typ. Snažila žehlit všechny problémy s řidičem tak, aby to na nás dolehlo co nejméně, jí to ale zcela vyčerpávalo.
 • Počasí: Až příliš velké teplo.
 • Nedostatky: Snad jen otravné a neskutečně drzé mouchy. Zřejmě nutno řešit s tamním ministerstvem životního prostředí. O jiných nevíme Ale na reklamaci z důvodu zkaženého zážitku to asi stačit nebude.
 • Celkový dojem: Výborný. Děkujeme.
- Portugalsko, termín: duben 2018

+ další recenze zájezdu

Za historií země mořeplavců

Na co se můžete v Portugalsku těšit:

 • malebná města s bohatou historií
 • fascinující památky pod ochranou UNESCO
 • věhlasné portské víno
 • všudypřítomné malované dlaždičky azulejos
 • nejzápadnější pevninský bod celé Evropy
 • ikonické tramvaje v Lisabonu

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Porta (s přestupem v Lisabonu). Transfer do hotelu, ubytování.

2. den – PROHLÍDKA MĚSTA PORTO

Během tohoto dne vás čeká prohlídka Porta (UNESCO), druhého nejvýznamnějšího města Portugalska. Navštívíte nejzajímavější historické památky jako Praça da Batalha, kostel sv. Ildefonsa, katedrála Sé, nádraží Sv. Benedikta, Avenida dos Aliados, věž Torre dos Clérigos, nábřeží Ribeira.

Odpoledne se můžete fakultativně vydat na projížďku lodičkami pod 6 portskými mosty. Následně vás čeká přejezd do města Vila Nova de Gaia známého svými vinnými sklepy, degustace. 

3. den – POUTNÍ MÍSTO BOM JESUS DO MONTE, KELTSKÁ OSADA A MĚSTO GUIMARÃES

Dopoledne přejedete k poutnímu místu Bom Jesus do Monte (UNESCO), kde vás čeká jeho prohlídka. Následuje návštěva vykopávek keltské osady Citânia de Briteiros, která je  unikátní kulturní památkou.

Přejezd do města Guimarães, kde budete moci obdivovat místní hrad. Pěší procházka do centra města k tisíc let starým hradbám (UNESCO), volno na oběd. Odpoledne navštívíte typické místní vinařství , kde Vás čeká ochutnávka místního vína.

4. den – MĚSTA COIMBRA A FÁTIMA

Ráno přejezd do města Coimbra, kde si prohlédnete světoznámou univerzitu. Poté procházka starým městem k nejvýznamnějším místním památkám – katedrála Sé, městská brána, promenáda. Volný čas na oběd. Odpoledne přejedete autobusem do světoznámého poutního místa Fátima.

Večer pro zájemce možnost zúčastnit se spolu s průvodcem tradičního procesí se svíčkami, které je jedno z největších na světě. 

5. den – MĚSTA TOMAR, BATALHA A NAZARÉ

Dnešní den si prohlédnete město Tomar – templářský hrad a klášter Kristova řádu (UNESCO) a unikátní, nedávno objevenou židovskou synagogu. Následuje přejezd do obce Batalha, která je díky svému monumentálnímu manuelinsko-gotickému klášternímu komplexu zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Po jeho prohlídce se vydáte do města Nazaré.

Fakultativně můžete spolu s průvodcem vyjet lanovkou k poutnímu místu Sitio de Nazaré s kostelem Panny Marie Nazaretské s vyhlídkou z vysokého mořského útesu. Poté se vrátíte dolů k divoké pláži tohoto letoviska, kde budete ubytováni. Možnost povečeřet v některé z vynikajících rybích restaurací. 

6. den – MĚSTA ALCOBAÇA A SINTRA

Během dne si užijete návštěvu města Alcobaça s věhlasným cisterciáckým klášterem. Poté přejezd do malebného města Óbidos se zachovalým středověkým opevněním, volno na prohlídku a oběd. Odpoledne se při cestě do portugalské metropole Lisabonu zastavíte v městě Sintra, kde případně navštívíte překrásný Královský palác (UNESCO). 

7. den – HLAVNÍ MĚSTO LISABON

Dopoledne pěší prohlídka Lisabonu – park krále Eduarda VII., náměstí Rato, zahrady Príncipe Real, Chiado, eiffelovský výtah Santa Justa, náměstí Rossio, Praça do Comêrcio, katedrála Sé. Volné odpoledne na individuální program.

8. den – VOLNÝ DEN

Fakultativně můžete absolvovat celodenní výlet na mys Cabo da Roca, který je nejzápadnějším bodem Evropy, dále do Cascais a přes Estoril do čtvrti Belém, kde můžete navštívit věhlasný klášter Jeronymitů nebo místní vyhlášenou cukrárnu.

9. den - LISABON A ODLET

Dopoledne volno a možnost nákupu suvenýru v Lisabonu. V odpoledních hodinách před odletem vás čeká ještě návštěva areálu Expo 1998 se slavným Oceanáriem. Transfer na letiště a ve večerních hodinách odlet přímým letem z Lisabonu do Prahy.

 Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Porto s přestupem v Lisabonu a Lisabon – Praha vč. všech poplatků
 • ubytování 8 nocí se snídaní ve
  3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  7 990 Kč
 • příplatek za večeře vč. nápoje
  4 490 Kč
 • fakultativní výlety
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu
  2 EUR/os./noc *

Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 2 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2020 navýšena.

Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

Změna programu vyhrazena.
Pořadí navštívených míst může být změněno.


Michaela Černá, průvodkyně zájezdu

Co Vás baví na cestování a průvodcování? 
Cestování miluju, jsem duší nomád a když jsem v pohybu, cítím se šťastná. Provázení je pro mě sdílením radosti z poznávání nových kultur, chutí, vůní a krajin.

Jaké je Vaše životní motto? 
Ztotožňuju se se slovy Dalajlámy, že je dobré v životě se držet “3 R”: respekt vůči sobě, respekt vůči ostatním a responsibilita – zodpovědnost za všechny svoje činy. 

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout? 
Cítím se jako most mezi českou a portugalskou kulturou, tuto zemi jsem si zamilovala, prožila jsem tu několik měsíců svého života a procestovala ji, jak se říká, křížem krážem. Nepřestává mě bavit pestrost místní krajiny, vždy mě překvapí nová zákoutí, fotogenické detaily a dojímá mě stále znovu srdečnost místních lidí. Portugalsko to je pro mě synonymum skvělé kuchyně, úchvatné architektury, příjemného klimatu a všudypřítomný Atlantik dělá z této země jedinečné místo na planetě, kam se stále ráda vracím.  Lásku a nadšení z této země ráda sdílím s ostatními.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele