na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Portugalsko
Za historií země mořeplavců


Malá země, která se proslavila portským vínem, bohatou historií a slavnými mořeplavci. Nadchněte se pro Portugalsko a objevte nádherné památky, výsostné katedrály a barvami zářící města plná tajemných křivolakých uliček. Zaposlouchejte se do melancholických tónů portugalské hudby, na chvíli zapomeňte na všední starosti a užijte si dosyta tento malebný kout země.

Termíny a ceny

akce Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 1.12. 2017

TermínCena od Poznámka
1. 5. – 9. 5. 201827 990 Kč 8 nocí
25. 9. – 3. 10. 201827 990 Kč 8 nocí

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz

Na co se můžete v Portugalsku těšit:

 • malebná města s bohatou historií
 • fascinující památky pod ochranou UNESCO
 • věhlasné portské víno
 • všudypřítomné malované dlaždičky azulejos
 • nejzápadnější pevninský bod celé Evropy
 • ikonické tramvaje v Lisabonu

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy přímým letem do Porta. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den – PORTO – PĚŠÍ PROHLÍDKA MĚSTA

Během tohoto dne vás čeká prohlídka Porta, druhého nejvýznamnějšího města Portugalska. Navštívíte nejzajímavější historické památky – Praça da Batalha, kostel sv. Idefonsa, katedrála Sé de Porto, nádraží Sv. Benedikta, Avenida dos Aliados, věž Torre dos Clérigos, portské nábřeží Ribeira.

Odpoledne se můžete fakultativně vydat na projížďku lodičkami pod 6 portskými mosty. Následně vás čeká přejezd do města Vila Nova de Gaia známého svými vinnými sklepy s možností degustace. Návrat do hotelu, osobní volno. 

3. den – MĚSTA BRAGA A GUIMARÃES

Dopoledne přejedete do města Braga, kde vás čeká prohlídka poutního místa Bom Jesus do Monte (UNESCO) a poté volný čas ve městě. Následuje návštěva keltského města Citânia de Briteiros, které je vyhlášenou kulturní památkou.

Přejezd do města Guimarães, kde budete moci obdivovat místní hrad. Pěší procházka do centra města k tisíc let starým hradbám (UNESCO), osobní volno. Odpoledne navštívíte slavné vinařství Quinto de Aveleda s možností degustace. Návrat do Porta a možnost koupání ve čtvrti Matosinhos. 

4. den – MĚSTA COIMBRA A FÁTIMA

Ráno přejezd do města Coimbra, kde si prohlédnete světoznámou univerzitu. Poté procházka starým městem k nejvýznamnějším místním památkám – katedrála Sé, městská brána, promenáda. Volný čas  na oběd. Odpoledne přejedete autobusem do města Fátima – ubytování v hotelu a osobní volno.

Večer pro zájemce možnost navštívit spolu s průvodcem vyhlášené procesí se svíčkami, které je jedno z největších na světě. 

 

5. den – MĚSTA TOMAR, BATALHA A NAZARÉ

Dnešní den si prohlédnete město Tomar – templářský hrad, klášter Kristova řádu (UNESCO) a unikátní, nedávno objevenou židovskou synagogu. Následuje přejezd do historického města Batalha, které je díky svým kulturním památkám zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Po prohlídce se vydáte do města Nazaré – ubytování v hotelu a osobní volno.

Fakultativně můžete spolu s průvodcem vyjet lanovkou k poutnímu místu Sitio Nazaré s kostelem Panny z Nazaré s vyhlídkou z útesu nad mořem. Poté se přesunete na  divokou pláž u krásného města Nazaré. Možnost povečeřet v některé z vynikajících rybích restaurací. 

6. den – MĚSTA ALCOBAÇA A SINTRA

Během dne si užijete návštěvu města Alcobaça s věhlasným cisterciáckým klášterem. Poté přejezd do města Óbidos se starověkým opevněním. Navštívíte klášter a projdete si historické centrum. Odpoledne se zastavíte v pozoruhodném městě Sintra a prohlédnete si Královský palác. Odjezd do hlavního města Portugalska Lisabonu, ubytování v hotelu. 

7. den – LISABON – PROHLÍDKA MĚSTA

Dopoledne pěší prohlídka Lisabonu – park Eduarda, náměstí Rato, Principe Real, Chiado, Eiffelovský výtah Santa Justa, náměstí Rossio, Plaza de Comercio, katedrála Sé. Návrat do hotelu. Odpoledne individuální volno.

8. den – VOLNÝ DEN

Volný den. Fakultativně můžete navštívit mys Cabo da Roca, který je nejzápadnějším bodem Evropy. Následuje cesta autobusem do Estorilu a procházka podél moře. Poté přejedete do města Belém a navštívíte věhlasný klášter Jeronymitů. 

9. den – LISABON A ODLET DO PRAHY

Dopoledne procházka po Lisabonu. Návštěva areálu Expa s velkým oceanáriem. Transfer na letiště a ve večerních hodinách odlet přímým letem z Lisabonu do Prahy. 

 Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Porto a Lisabon – Praha vč. všech poplatků
 • ubytování 8 nocí se snídaní ve
  3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  7 500 Kč
 • příplatek za večeře vč. nápojů 4 500 Kč
 • fakultativní výlety
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění (425 Kč/ pobyt pro osoby 0 – 69 let; 875 Kč pro osoby starší 70 let)
 • povinnou pobytovou taxu 1 EUR/os./noc *

Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2018 navýšena.

Poznámka:

Změna programu vyhrazena.
Pořadí navštívených míst může být změněno.


Další zájezdy

Sicilské vulkányItálie

Zobrazit více informací

Divoká MadeiraPortugalsko

 

Zobrazit více informací

Toskánskem po Francké cestěItále

Zobrazit více informací

Od Pyrenejí k mořiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Turistika ve španělské MurciiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Za historií země mořeplavcůPortugalsko

Zobrazit více informací

Z Osla až za polární kruh Norsko

Zobrazit více informací

Nespoutané Azorské ostrovyPortugalsko

Zobrazit více informací

Cesta do země ohně a leduIsland

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety – Modré laguně.

Zobrazit více informací

Slovinsko aktivněSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Cvičení v KalábriiItálie

 

Zobrazit více informací

Pěší turistika na MadeiřePortugalsko

 

Zobrazit více informací

Krásy KalábrieItálie

To nejlepší z Kalábrie

Poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále ne tolik objeveného regionu Itálie. Poznáte blíže jeho historii, kulturu a pohostinnost místních, a také chutnou a doslova “pikantní” gastronomii. 

Zobrazit více informací

Květinové slavnosti MadeiraPortugalsko

Květinové slavnosti na Madeiře

Vydejte se přivítat jaro na Madeiru, ostrov květin, kde v dubnu probíhají velkolepé květinové slavnosti. Buďte při tom, když se hlavní město Funchal promění v pódium luxusních požitků pro vaše smysly.

Zobrazit více informací

BaskickoŠpanělsko

Svéráz, hrdost a špetka futurismu

Baskicko je země tradic a vytříbené gastronomie. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější a nejtypičtější – zelená údolí, kamenité i písčité pláže Atlantiku, futuristické Bilbao, vznešený San Sebastian nebo klášter zakladatele jezuitského řádu svatého Ignáce z Loyoly.

Zobrazit více informací

ExtremaduraŠpanělsko

Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií

Pojeďte s námi v květnu objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Zajímá-li vás historie Jižní Ameriky, pak Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů, je klíč k jejímu pochopení.

Zobrazit více informací

Krásy SardinieItálie

To nejlepší z italské Sardinie

Nezkrotná příroda, hrdé tradice, starobylé záhady a k tomu krásné pláže i nádherně modré moře. Poznejte Sardinii s její historií, kulturou a vynikající gastronomií na našem novém poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Krásy AlbánieAlbánie

Odhalte unikátní dědictví Albánie

Památky z dob helénských, římských a byzantských. Skvosty otomanské architektury zapsané na seznam UNESCO a především zdejší nedotknutou přírodu objevíte na tomto jedinečném poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Pochod kolem MenorcyŠpanělsko

Poznejte Menorcu z legendární Koňské stezky

Máte rádi pěší turistiku? Pojeďte s námi na poznávací zájezd Pochod kolem Menorcy a buďte mezi těmi, kterým se podařilo obejít celý tento nádherný ostrov!

Zobrazit více informací

Karneval na MadeiřePortugalsko

Karneval na Madeiře

Poznejte nejkrásnější místa Madeiry a k tomu si vychutnejte strhující rytmy samby na nejlepším karnevalu v Evropě, který je často přirovnáván k legendárnímu karnevalu v Riu.

Zobrazit více informací

Atlantský festival na MadeiřePortugalsko

Atlantský festival na Madeiře

Exotický ostrov Madeira ležící ve vodách Atlantiku se během června proměňuje v ohňostroj barev a s ním spojených oslav. Přivítejte s námi začátek léta velkolepým Atlantským festivalem.

Zobrazit více informací

Velká cesta zemí fjordů Norsko

Zobrazit více informací

Azorské ostrovyPortugalsko

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku

Objevte tento jedinečný kout Evropy ležící na podmořských migračních trasách velryb a delfínů. Nechte se okouzlit krásnými vulkanickými jezery, velkolepými horami či rozlehlými zelenými pláněmi a jedinečným písečným pobřežím. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Zobrazit více informací

Krásy SicílieItálie

Poznejte největší ostrov středomoří

Na ostrově objevte množství od sebe zcela odlišných kultur – přes aragonskou, tureckou až po řeckou. Vše s lehkým nádechem legendární sicilské mafie.

Zobrazit více informací

Krásy AndalusieŠpanelsko

Poznejte pohádkovou Andalusii

Poznejte nádhernou a pohádkovou oblast. Navštivte bílá andaluská městečka i světově proslulá místa s maurskou historií.

Zobrazit více informací

Krásy MenorcyŠpanělsko

Jedinečný ostrov a biosférická rezervace UNESCO

Poznejte ostrov, o kterém se hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska.

Zobrazit více informací

Sólo pro Madrid a ToledoŠpanělsko

Aneb po stopách Dona Quijota

Nepropásněte podzim v nádherné oblasti La Mancha, neváhejte a vydejte se s námi do míst, kde Cervantes stvořil svého rytíře. Tešte se na neotřelé pohledy na Madrid a Toledo, město kolem dokola obepnuté řekou.

Zobrazit více informací