na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Polsko opravdově
aneb za poznáním polské duše
Poznávací zájezd


Polsko, Čechům tak blízké, a přitom jakoby na míle vzdálené. Polsko, známé často jako země tržnic, stovek kostelů a Fiatů. A na straně druhé? Polsko, země plná kulturního dědictví. Města protkaná historií, nádherné hory, moře, jezera, parky a přírodní rezervace. 16 památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO

Při poznávacím zájezdu po Polsku vás okouzlí nejen pohádkový Krakov nebo varšavské Staré město, ale také hrad Malbork, Solný důl Wieliczka či Mazurská jezera. A bude toho mnohem více! Nechte se příjemně překvapit polskou kuchyní, která nabízí typický bigos, žurek nebo pirohy na sto způsobů.

Termíny a ceny zájezdu do Polska

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit v Polsku?

 • obrovské kulturní bohatství měst Krakov, Varšava a Gdaňsk
 • návštěvu Solného dolu Wieliczka (UNESCO)
 • plavbu po Mazurských jezerech
 • biosferickou rezervaci Sloviňský národní park (UNESCO)
 • hrázděné kostely míru v Jaworu a Svídnici (UNESCO)

Program zájezdu

1. den: ODJEZD DO POLSKA, UBYTOVÁNÍ

V ranních hodinách odjezd z Prahy do Krakova, ubytování v hotelu.

2. den – KRAKOV

Nejprve se vypravíte do historického centra Krakova, kde si budete připadat jako v pohádce. Projdete se po Rynku Główny s historickou tržnicí Sukiennice, uvidíte Královský palác, Kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo hrad Wawel. V Muzeu Czartoryskych můžete navštívit Da Vinciho slavnou „Dámu s Hranostajem“.

Opodál Krakova se nachází Solný důl Wieliczka (UNESCO), polská perla ukrytá v podzemí. Tento důl je považován za nejkrásnější v Evropě a mapuje těžbu soli od středověku až do současnosti.

3. den – OSVĚTIM

Dnes vás čeká prohlídka Osvětimi (UNESCO), města se smutným dědictvím, které se nachází mezi Krakovem a Katovicemi. Prohlídka rozsáhlého komplexu bývalého koncentračního tábora s průvodcem. Po prohlídce Osvětimi přejezd do Varšavy, ubytování a odpočinek na hotelu.

4. den – VARŠAVA

V dnešním dni se vydáte do hlavního města Mazovského vojvodství a celého Polska zároveň. Varšava nabízí ke shlédnutí spoustu historických budov, zajímavých zákoutí, parků a zahrad. Při procházce Starým městem narazíte na Královský hrad, Staroměstské náměstí nebo Barbakan – pozůstatky původních městských hradeb ze 16. století.

Ke krátkému odpočinku vás jistě zláká úchvatný park Lazienki plný rozličných zahrad (královská, čínská, modernistická, aj.), jemuž dominuje klasicistní Palác vystavěný přímo na vodě. Poté se přesunete k paláci Wilanow, kde se nachází muzeum Krále Jana III.

5. den – MAZURSKÁ JEZERA

Pátý den vaší poznávací cesty strávíte na malebných Mazurských jezerech. Jedná se o komplex více než 110 jezer, která jsou domovem nebývalého množství zvířat, především ptáků. Své útočiště zde našli např. divoké labutě, volavky šedé nebo kormoráni.

Srdcem Mazurských jezer je Gižicko, kde započnete svou plavbu. Z paluby lodi budete moci obdivovat, jak se zde v dokonalém souladu střídají jezera s lesy.

6. den – VLČÍ DOUPĚ a SOPOTY

Ráno se vydáte po stopách Vlčího doupěte, ve kterém se Hitler ukrýval přes 800 dní, než po nepovedeném atentátu prchl do Berlína. Pozůstatky jeho úkrytu se nachází hluboko v lesích.

Odpoledne si budete moci užít odpočinek v příjemné atmosféře lázeňského městečka Sopoty. Projít se můžete po ulici Monte Cassino nebo po unikátním více než 500 m dlouhém dřevěném molu. Váš zrak jistě zaujme „Křivý dům“, který se dostal na seznam nejkurióznějších staveb světa.

7. den – GDAŇSK

Nedaleko městečka Sopoty leží jedno z nejstarších měst Polska – krásný Gdaňsk, kam dnes povede vaše cesta. Najdete zde velké množství katedrál, kostelů a uliček, ze kterých na vás dýchnou staré časy. Čeká vás Královská cesta, Neptunova fontána nebo Zlatá brána.

Pokud budete chtít mít Gdaňsk jako na dlani, vydejte se na věž Mariánské baziliky (400 schodů), která je největší církevní cihlovou stavbou na světě. Každou hodinu se pak můžete zaposlouchat do libých zvuků zvonkohry umístěné na věži gdaňské radnice. Vodními branami projdete až do přístavu, kde si užijete příjemnou promenádu lemovanou přístavní architekturou.

8. den – LEBA a SLOVIŇSKÝ NÁRODNÍ PARK (UNESCO)

140 km turistických stezek, nespočet jezer, bažin, luk, lesů a především pohyblivých písečných dun, které dosahují výšky až 40 m. To vše je Sloviňský národní park, unikátní biosférická rezervace, jehož symbolem je bílý racek.

Jako k procházce stvořená je nekonečná pláž u městečka Leba, která za svůj jemný písek vděčí pravidelným silným větrům a mořským proudům. Ne nadarmo je jí přezdíváno „Pláž Karibiku“.

9. den – MALBORK a TORUŇ

Objevte velkolepé sídlo křižáckých rytířů Malbork (UNESCO), při jehož prohlídce se přenesete až do roku 1280, kdy byla stavba započata. Silné obranné zdi spojují tři samostatné hrady, které ukrývají gotické interiéry, hradní kostel i pozoruhodnou sbírku jantaru.

Malborku zamíříte do Toruně (UNESCO a Seznam sedmi polských divů) – rodiště slavného astronoma Mikuláše Koperníka. Kromě jeho rodného domu uvidíte cihlovou radnici s 365 okny, Gotickou katedrálu se sedmi tunovým zvonem nebo kostel sv. Jakuba na Novoměstském náměstí.

10. den – POZNAŇ a LEŠNO

Ráno se vydáte do Poznaně – obchodního, vědeckého a kulturního centra západního Polska. K vidění je zde Katedrála sv. Petra a Pavla, Velké divadlo, Národní muzeum nebo gotický kostel na Tumském ostrově. Projdete se po kočičích hlavách podél barevných měšťanských domů plných života.

Poté vás čeká prohlídka města Lešno, které se stalo druhým domovem J. A. Komenského. Kromě malého náměstí s památníkem tu bohužel příliš stop po Učiteli národů nezůstalo, ale přesto se návštěva města vyplatí. V barokním kostele sv. Mikuláše se nachází soubor oltářů a krásná kazatelna z 18. století, v kostele sv. Kříže pak lapidárium vyřezávaných náhrobních desek. Severně od Tržního náměstí stojí budova bývalé synagogy, kde je dnes umístěna umělecká galerie.

11. den – HRÁZDĚNÉ KOSTELY v JAWORU a SVÍDNICI, NÁVRAT DO ČR

Na závěr putování po Polsku se na skok zastavíte v městečkách Jawor a Svídnice, ve kterých se nachází Kostely Míru (UNESCO).

Tyto kostely byly vystavěny v 17. století pouze ze dřeva, hlíny, písku a slámy, jakožto důsledek Westfálského míru. Zvenku kostely připomínají spíše veliké stodoly, avšak uvnitř ukrývají skvosty barokní architektury. A pokud je vám povědomý název Svídnice, míříte správně, právě odtud pocházela Anna Svídnická, 3. manželka Karla IV. Po prohlídce kostelů následuje návrat zpět do ČR.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu dle programu
 • 10 nocí ve 3*/4* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 4 900 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • nástupní a výstupní místa: PRAHA – JIHLAVA – BRNO – OSTRAVA  
 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

 

 


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele