na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Pochod kolem Menorcy
po legendární Koňské stezce


Jeden z nejkrásnějších ostrovů Středomoří, 6 etap, celkem 89 kilometrů. Přesně tak by se dal vystihnout poznávací zájezd Pochod kolem Menorcy.

Díky perfektně udržované historické stezce – Camí de Cavalls, poznáte dokonale Menorcu i všechny její krásy jako majáky, útesy, panenské pláže s křišťálovou vodou, pastviny a opojně vonící borovicové lesy. Při našem putování si také ověříte, proč se tomuto jedinečnému ostrovu říká „Karibik“ ve Středomoří a proč byl zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO.

Pochod kolem Menorcy 2018

akce Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 1.12. 2017

TermínCena od Poznámka
16. 5. – 23. 5. 201818 990 Kč
23. 5. – 2. 6. 201821 990 Kč 10 nocí
29. 9. – 6. 10. 201818 990 Kč
6. 10. – 13. 10. 201818 990 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz

Na co se můžete těšit:

 • pohodovou turistiku po legendární koňské stezce Camí de Cavalls
 • netknutou přírodu chráněnou UNESCO
 • koupání v průzračně čistém moři a relax na bezpočtu přírodních pláží
 • neopakovatelnou atmosféru historických měst Ciutadella a Mahón
 • prehistorickou stavbu Naveta des Tudons a další

Program zájezdu

1. den – Přílet na Menorcu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den – etapa č. 1: Cala Morell – Punta Nati – Ciutadella = 19 km

První etapa vás zavede do severovýchodní části ostrova, kde vás čeká pochod podél pobřeží v krásné polopouštní krajině. Monumentem této oblasti je maják Punta Nati. Odtud je to již malý kousek do Ciutadelly, kde zakončíte první den svého putování Menorcou. Individuální program – užijte si atmosféru bývalého hlavního města Menorcy podle vlastních představ.

E1-Maj+ík Punta Nati

3. den – etapa č. 2: Son Xoriguer – Cala Galdana = 16 km

Poznání jihozápadní části ostrova započnete na pláži Son Xoriguer. Trasa vede podél kamenitých útesů s typickou vegetací, přes vyhlášené menorské přírodní pláže, jako jsou Son Saura, Turqueta a Macarella. Cílem této etapy je letovisko Cala Galdana, kde zakončíte druhý den putování příjemným relaxem na pláži a koupáním v průzračném moři.

E2-shutterstock_162527294

4. den – etapa č. 3: Cala Galdana – Son Bou = 16 km

Třetí etapa vás provede jižní částí ostrova. Oproti předchozím dnům vede trasa krásnými borovicovými háji, kaňony a šťavnatými loukami s pasoucím se dobytkem. Finále putování pak bude na nejdelší pláži Menorcy, pláži Son Bou.

E3-shutterstock_604957

5. den – etapa č. 4: Cala Pilar – Cala Algaiarens = 12 km

Sever ostrova je Menorčany označován jako nejkrásnější. Jeho poznání zahájíte na pláži Cala Pilar. Poté se zdejšími lesy zanoříte do nitra ostrova a odhalíte pohodovou venkovskou atmosféru ostrova. Tuto etapu zakončíte opět na parádní pláži Cala Algaiarens.

6. den – etapa č. 5: Sa Mesquida – Favaritx = 16 km

V severní a severovýchodní části ostrova střeží úžasnou místní krajinu a atmosféru dva majáky. V páté etapě navštívíte maják Favaritx k němuž projdete několika mokřady a krajinou zcela odlišnou od té v západní části ostrova. Zkrátka si užijete kontrasty ostrova plnými doušky!

E5-Maj+ík Favaritx 2

7. den – etapa č. 6: Cala Tirant – Binimel-la = 10 km

Putování po Menorce završíte v nejsevernější části ostrova u majáku Cavalleria, kde si vychutnáte divokou krásu místní přírody. Nikde jinde si totiž nepotvrdíte lépe, že Menorca získala své ocenění Biosférická rezervace UNESCO právem.

E6

8. den – Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

V případě pobytu na 10 nocí:

8., 9. a 10. den – Pobyt u moře.

11. den – Odlet z Menorcy do Prahy.

Celým zájezdem se bude prolínat poznání s pohodovým relaxem na bezpočtu přírodních pláží. Nebude chybět ani degustace místních produktů, mezi které patří především vyhlášený sýr Mahon a Gin. Dle časových možností navštívíte také hlavní město ostrova Mahón, vyjedete na nejvyšší bod ostrova Monte Toro a uvidíte nejstarší stavbu ostrova Navetu des Tudons.

shutterstock_278418902

Poznámky k programu:

 • Všechny etapy vedou po dobře značených turistických trasách podél pobřeží Menorcy. Jedná se o středně náročnou turistiku. Podmínkou je dobrá obuv! Optimální je nízká treková bota. Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.
 • Aktivní klienti mohou zájezd kombinovat s cykloturistikou. V místě lze pronajmout silniční, nebo velmi kvalitní celoodpružená horská kola.

Camí de Cavalls 360º · The experience of the tour around Menorca – video

Delfín travel je oficiálním partnerem španělské vlády pro program Europe Senior Tourism.

logo EST Horizontal Logo Ministerio SEGITTUR TUESPAÑA-1

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mahón – Praha včetně všech poplatků
 • 7/10 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*/4*
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu (z hotelu a zpět po ukončení pěší túry)
 • služby průvodce CK

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj od
  4 750 Kč
 • případné fakultativní výlety
 • vstupy
 • povinnou pobytovou taxu od 1,65 EUR / den, taxa je splatná na místě

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.Recenze zájezdu:

5
Obdrželi jsme od vás Certifikát za absolvování pochodu kolem Menorcy. Jak se říká "Maličkost potěší" a nás opravdu potěšila. Chceme ještě poděkovat naší průvodkyni Marice Višňové. Vzorně se o nás starala a má dar něčeho, co zejména seniory 55+ potěší, a to je úžasný smysl pro humor. Rádi s vámi zase někam vyrazíme.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Byla jsem účastnicí vámi pořádaného Pochodu kolem Menorky. Před dvěma týdny jsme se vrátili, ale pořád z toho žiju – nabila jsem se tam ohromnou energií. Dnes mě potěšil i diplom, který jsem nečekala, a za který děkuji.

Objela jsem už půlku světa s různými cestovkami, a kdybych už své úspory neprocestovala a nebylo mi právě pětasedmdesát, jezdila bych jenom s vámi.

Byla jsem ve skupince rychlochodců, někdy to bylo i akční a náročné, ale jsem trénovaná, ušla bych i víc. Přikládám svou fotozprávu s krátkými texty, kterou posílám všem svým kamarádům a známým, abych si ušetřila nevýstižnou odpověď na jejich otázku: Jaké to tam bylo? Je tam hodně obrázků, málo textu – tu krásu nelze popsat slovy…

Zvláštní poděkování patří CK Delfin travel a skvělé veselé průvodkyni a organizátorce Marice Višňové. Jediné, co mi trochu kazí vzpomínku, že jsem při své skleróze zapomněla při odjezdu své tři náhrdelníky viset na lampičce v pokoji a že se zřejmě nenašly. Nevadí, přišla jsem v životě o víc…

Moc se mi na tomto putování líbilo, že jsem si neznámou krajinu mohla skutečně pošlapat vlastníma nohama, očmuchat, ochutnat, užít a zažít… Výborný byl odpočinkový třetí den i oba závěrečné - pláže byly naše! Děkuju moc!
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Mnohokrát děkuji za certifikát vystavený po pochodu na Menorce. Ráda bych pochválila výjimečného mladého člověka. Byla to vedoucí zájezdu Mgr. Marika Višňová. Byl to díky ní neskutečně záživný a veselý pochod. Chválím její empatii, nekonečný humor a otevřenost, ohleduplnost. Děkuji za vše.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
3. června jsme se vrátili z Menorky, z putovního zájezdu Senior 55 +. Celý zájezd včetně pobytu se nám velice líbil, ale nejvíce ze všeho musíme vyzvednout a pochválit naši průvodkyni paní Kláru Rouskovou. Po celou dobu pobytu se nám maximálně věnovala, měla nastudované informace jak o historii Menorky tak o současnosti a podávala nám je velice přijatelnou a srozumitelnou formou. Chtěli bychom jí touto cestou poděkovat a vás prosíme, aby jste jí toto poděkování předali.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Ráda bych poděkovala za výborný nápad zorganizovat pochod kolem Menorcy po Cami de Cavalls. S kamarádkou jsme se zúčastnily zájezdu 24.5.- 3.6.2017 a byly jsme s dovolenou opravdu moc spokojeny. Vybraly jsme si termín na 10 nocí a byla to skvělá volba. Vyhovovala nám organizace zájezdu, kdy vždy po dvou dnech na túrách byl zařazen den volna. Menorca nám učarovala svojí krásou a možnost obejít jí pěšky nám umožnila vychutnat si neporušenou středomořskou přírodu, její vůně, ticho, klid v liduprázdné krajině, ale i horko a prach na cestách. Teplo tedy bylo větší, než jsme očekávaly, ale mělo to tu výhodu, že se moře rychle ohřálo a osvěžující koupel po celodenním putování byla velmi příjemná. Club Hotel Aguamarina  byl trochu velký na náš vkus, dostaly jsme pokoj nad hlavním vchodem, kde jsme nebyly ušetřeny hluku z nočních příjezdů a odjezdů s rachocením kufrů a práce popelářů také nebyla nejtišší, ale služby v hotelu byly vynikající a stravování nemělo chybu. Pláž u hotelu je krásná, prostorná a dokonale čistá. Organizace jednotlivých denních programů, přesně načasovaná doprava, mapky túr, podrobný popis cesty a péče starostlivé průvodkyně Jitky Bortlové nám umožnily bez obav si vychutnat putování po krásné Menorce. Byla to nezapomenutelná dovolená a mohu ji všem milovníkům pěší turistiky jen doporučit. To se prostě musí zažít… hned bych si to střihla ještě jednou :-D
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Chci poděkovat za nádhernou dovolenou, kterou jsem díky vaší cestovní kanceláři právě absolvovala. V sobotu 3.6. 2017 jsme se vrátily s kolegyní ze zájezdu na Menorcu pro seniory, a to z varianty pro „chodící“. Dovolenou jsme absolvovaly v klidu, pohodě, s profesionálním a hlavně lidským přístupem naší průvodkyně Mariky Višňové. Jsme přesvědčené, že tato dovolené byla připravena vaší cestovkou zodpovědně a skutečně na základě zkušeností se seniory, s lokalitou, prostě profesionálně po všech stránkách. Děkujeme za sebe a jsem přesvědčená, že z naší skupiny se určitě ještě někdo ozve, aby poděkoval za bezchybnou dovolenou na úrovni.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Dobrý den, minulou neděli jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu - Pochod kolem Menorky. S odstupem týdne můžeme zájezd hodnotit objektivně i po odeznění čerstvých emocí.

Dlouho jsem program letošní dovolené hledal a až Vaše nabídka mne jednoznačně zaujala, neboť nejsem přítelem pasivního trávení volna a vyhledávám jakoukoliv sportovní aktivitu pro posílení mého organismu. Obavy z prvního ročníku pochodu (na netu nerecenzovaného), byly rozptýleny hned první den. Patrně také díky naší průvodkyni Marice Višňové (myslím si spoluautorce trasy), pochod neměl „hluché místo“, precizní načasování délek i směru etap, přizpůsobené rozdílné kondici účastníků, tištěný průvodce (vděčná památka), mapky každé etapy, příprava účastníků cestou na i zhodnocení při návratu, to vše utvořilo v našich myslích nesmazatelný zážitek a touhu ještě někdy v budoucnu „dát“ něco obdobného.

P.S.  Poctivým záznamem GPS jsem naměřil „našlapaných“ 97 km (s přídavkem ve druhé etapě) a zajímavý je i údaj o nastoupané výšce během šesti etap - 2035 m.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za skvělé zážitky ze zájezdu na Menorcu  55+ Pochod kolem Menorcy, z kterého jsme se vrátili 3.6.2017. Zájezd na 100% splnil naše očekávání. Vše co se týká ubytování v hotelu Xaloc, čistoty, úklidu, ochoty personálu, stravy a nápojů bylo bez chyby. Denní perfektní úklid a denní výměna ručníků nás mile překvapila, zrovna jako pěkné a zeleně osázené prostředí okolo bazénu.

Chceme poděkovat oběma delegátkám, které se o nás skvěle a moc mile staraly, o skupinu pobytovou i pochodovou, ale naše hlavní poděkování patří průvodkyni, paní Kláře Rouskové, která nás doprovázela na našem putování po Camí de Cavalls. Hodně jsme ocenili její příjemné chování, ochotu a schopnost improvizace, kdy nám, po dvou prvních náročných dnech pochodu, nabídla zařadit den odpočinku, což jsme ve skupině dost přivítali a zrovna tak, při očekávané změně počasí, dokázala domluvit změny v plánu a zařadit volný den, abychom další trasu, s těmi nejlepšími výhledy, mohli projít až za pěkného počasí a o nic nebyli ochuzeni.

Všichni v naší pochodové skupině jsme se potom shodli na tom, že ač v programu CK bylo prvních 6 dní pochody a pak 3 dny koupání a odpočinku, doporučíme Vaší CK změnu v dalších 11 denních zájezdech na 2+ 1 volný den, 2+ 1 volný den, 2+1 volný den. Během těch volných dní mezi pochody jsme se příjemně zrelaxovali, vykoupali, využili místní dopravy a navštívili hlavní město Mahon a ti co měli více sil si vyšlápli po okolí Punta Prima.

Protože jsou pobyty určené hlavně pro 55+ a možná my jsme byli jedni z těch starších (67 a 66) ve skupině, dovolujeme si vám nabídnout naše poznatky a budeme rádi, když je předáte vedení CK. Jsme turisti a příroda Menorcy a Camí de Cavalls nás vyloženě nadchla. Ale nejsme cyklisti, jen pěškaři, tak doufáme, že se můžeme těšit na nějaké podobné a dostupné trasy pro nás 55+. Děkujeme za zážitky a těšíme se na někdy příště.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
V termínu od 17. - 24. 5. 2017 jsme byli s manželem na vašem zájezdu Pochod kolem Menorcy. Skvělé ubytování jsme měli v městečku Punta Prima v hotelu Xaloc Playa, naší úžasnou průvodkyní byla paní Zdena Švarcová. Chtěla bych poděkovat za krásný týden, který jsme mohli na překrásném ostrově strávit. Vše bylo bezchybně zorganizované, program pochodu a poznání historie a dnešního života ostrovanů se nám opravdu velmi líbil. 

Ještě jednou posíláme veliké poděkování a pozdrav paní Zdeně, dlouho jsme se na zájezdu nesetkali s tak příjemným, pozitivním a hlavně vědomostmi nabitým člověkem :-) Přejeme celé vaší cestovce hodně spokojených klientů, určitě se s vámi setkáme na dalším poznávání krás světa.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Děkujeme za zaslání CERTIFIKÁTU za pochod kolem MENORKY. Vyloudil nám úsměv na tváři a samozřejmě milou vzpomínku na báječnou dovolenou. I když na tu si zatím vzpomínáme každý den ....... před týdnem, 14-ti dny, 3-mi nedělemi.....měsícem.... jsme byli tam a tam......, snad to znáte. Děkujeme ještě jednou naší milé průvodkyni Zdeně. Je skvělá.
- Menorca, termín: květen 2017
Další reference

Další zájezdy

Sicilské vulkányItálie

Zobrazit více informací

Divoká MadeiraPortugalsko

 

Zobrazit více informací

Toskánskem po Francké cestěItále

Zobrazit více informací

Od Pyrenejí k mořiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Turistika ve španělské MurciiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Za historií země mořeplavcůPortugalsko

Zobrazit více informací

Z Osla až za polární kruh Norsko

Zobrazit více informací

Nespoutané Azorské ostrovyPortugalsko

Zobrazit více informací

Cesta do země ohně a leduIsland

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety – Modré laguně.

Zobrazit více informací

Slovinsko aktivněSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Cvičení v KalábriiItálie

 

Zobrazit více informací

Pěší turistika na MadeiřePortugalsko

 

Zobrazit více informací

Krásy KalábrieItálie

To nejlepší z Kalábrie

Poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále ne tolik objeveného regionu Itálie. Poznáte blíže jeho historii, kulturu a pohostinnost místních, a také chutnou a doslova “pikantní” gastronomii. 

Zobrazit více informací

Květinové slavnosti MadeiraPortugalsko

Květinové slavnosti na Madeiře

Vydejte se přivítat jaro na Madeiru, ostrov květin, kde v dubnu probíhají velkolepé květinové slavnosti. Buďte při tom, když se hlavní město Funchal promění v pódium luxusních požitků pro vaše smysly.

Zobrazit více informací

BaskickoŠpanělsko

Svéráz, hrdost a špetka futurismu

Baskicko je země tradic a vytříbené gastronomie. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější a nejtypičtější – zelená údolí, kamenité i písčité pláže Atlantiku, futuristické Bilbao, vznešený San Sebastian nebo klášter zakladatele jezuitského řádu svatého Ignáce z Loyoly.

Zobrazit více informací

ExtremaduraŠpanělsko

Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií

Pojeďte s námi v květnu objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Zajímá-li vás historie Jižní Ameriky, pak Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů, je klíč k jejímu pochopení.

Zobrazit více informací

Krásy SardinieItálie

To nejlepší z italské Sardinie

Nezkrotná příroda, hrdé tradice, starobylé záhady a k tomu krásné pláže i nádherně modré moře. Poznejte Sardinii s její historií, kulturou a vynikající gastronomií na našem novém poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Krásy AlbánieAlbánie

Odhalte unikátní dědictví Albánie

Památky z dob helénských, římských a byzantských. Skvosty otomanské architektury zapsané na seznam UNESCO a především zdejší nedotknutou přírodu objevíte na tomto jedinečném poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Karneval na MadeiřePortugalsko

Karneval na Madeiře

Poznejte nejkrásnější místa Madeiry a k tomu si vychutnejte strhující rytmy samby na nejlepším karnevalu v Evropě, který je často přirovnáván k legendárnímu karnevalu v Riu.

Zobrazit více informací

Atlantský festival na MadeiřePortugalsko

Atlantský festival na Madeiře

Exotický ostrov Madeira ležící ve vodách Atlantiku se během června proměňuje v ohňostroj barev a s ním spojených oslav. Přivítejte s námi začátek léta velkolepým Atlantským festivalem.

Zobrazit více informací

Velká cesta zemí fjordů Norsko

Zobrazit více informací

Azorské ostrovyPortugalsko

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku

Objevte tento jedinečný kout Evropy ležící na podmořských migračních trasách velryb a delfínů. Nechte se okouzlit krásnými vulkanickými jezery, velkolepými horami či rozlehlými zelenými pláněmi a jedinečným písečným pobřežím. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Zobrazit více informací

Krásy SicílieItálie

Poznejte největší ostrov středomoří

Na ostrově objevte množství od sebe zcela odlišných kultur – přes aragonskou, tureckou až po řeckou. Vše s lehkým nádechem legendární sicilské mafie.

Zobrazit více informací

Krásy AndalusieŠpanelsko

Poznejte pohádkovou Andalusii

Poznejte nádhernou a pohádkovou oblast. Navštivte bílá andaluská městečka i světově proslulá místa s maurskou historií.

Zobrazit více informací

Krásy MenorcyŠpanělsko

Jedinečný ostrov a biosférická rezervace UNESCO

Poznejte ostrov, o kterém se hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska.

Zobrazit více informací

Sólo pro Madrid a ToledoŠpanělsko

Aneb po stopách Dona Quijota

Nepropásněte podzim v nádherné oblasti La Mancha, neváhejte a vydejte se s námi do míst, kde Cervantes stvořil svého rytíře. Tešte se na neotřelé pohledy na Madrid a Toledo, město kolem dokola obepnuté řekou.

Zobrazit více informací