Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Pochod kolem Menorcy
po legendární Koňské stezce


Jeden z nejkrásnějších ostrovů Středomoří, 6 etap, celkem 89 kilometrů. Přesně tak by se dal vystihnout poznávací zájezd Pochod kolem Menorcy.

Díky perfektně udržované historické stezce – Camí de Cavalls, poznáte dokonale Menorcu i všechny její krásy jako majáky, útesy, panenské pláže s křišťálovou vodou, pastviny a opojně vonící borovicové lesy. Při našem putování si také ověříte, proč se tomuto jedinečnému ostrovu říká „Karibik“ ve Středomoří a proč byl zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO.

Pochod kolem Menorcy 2017

TermínCena od Poznámka
30. 9. – 7. 10. 201717 990 Kč 7 nocí - poslední 4 místa
7. 10. – 14. 10. 201717 990 Kč 7 nocí - poslední 4 místa

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz

Na co se můžete těšit:

 • pohodovou turistiku po legendární koňské stezce Camí de Cavalls
 • netknutou přírodu chráněnou UNESCO
 • koupání v průzračně čistém moři a relax na bezpočtu přírodních pláží
 • neopakovatelnou atmosféru historických měst Ciutadella a Mahón
 • prehistorickou stavbu Naveta des Tudons a další

Program zájezdu

1. den – Přílet na Menorcu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den – etapa č. 1: Cala Morell – Punta Nati – Ciutadella = 19 km

První etapa vás zavede do severovýchodní části ostrova, kde vás čeká pochod podél pobřeží v krásné polopouštní krajině. Monumentem této oblasti je maják Punta Nati. Odtud je to již malý kousek do Ciutadelly, kde zakončíte první den svého putování Menorcou. Individuální program – užijte si atmosféru bývalého hlavního města Menorcy podle vlastních představ.

E1-Maj+ík Punta Nati

3. den – etapa č. 2: Son Xoriguer – Cala Galdana = 16 km

Poznání jihozápadní části ostrova započnete na pláži Son Xoriguer. Trasa vede podél kamenitých útesů s typickou vegetací, přes vyhlášené menorské přírodní pláže, jako jsou Son Saura, Turqueta a Macarella. Cílem této etapy je letovisko Cala Galdana, kde zakončíte druhý den putování příjemným relaxem na pláži a koupáním v průzračném moři.

E2-shutterstock_162527294

4. den – etapa č. 3: Cala Galdana – Son Bou = 16 km

Třetí etapa vás provede jižní částí ostrova. Oproti předchozím dnům vede trasa krásnými borovicovými háji, kaňony a šťavnatými loukami s pasoucím se dobytkem. Finále putování pak bude na nejdelší pláži Menorcy, pláži Son Bou.

E3-shutterstock_604957

5. den – etapa č. 4: Cala Pilar – Cala Algaiarens = 12 km

Sever ostrova je Menorčany označován jako nejkrásnější. Jeho poznání zahájíte na pláži Cala Pilar. Poté se zdejšími lesy zanoříte do nitra ostrova a odhalíte pohodovou venkovskou atmosféru ostrova. Tuto etapu zakončíte opět na parádní pláži Cala Algaiarens.

6. den – etapa č. 5: Sa Mesquida – Favaritx = 16 km

V severní a severovýchodní části ostrova střeží úžasnou místní krajinu a atmosféru dva majáky. V páté etapě navštívíte maják Favaritx k němuž projdete několika mokřady a krajinou zcela odlišnou od té v západní části ostrova. Zkrátka si užijete kontrasty ostrova plnými doušky!

E5-Maj+ík Favaritx 2

7. den – etapa č. 6: Cala Tirant – Binimel-la = 10 km

Putování po Menorce završíte v nejsevernější části ostrova u majáku Cavalleria, kde si vychutnáte divokou krásu místní přírody. Nikde jinde si totiž nepotvrdíte lépe, že Menorca získala své ocenění Biosférická rezervace UNESCO právem.

E6

8. den – Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

V případě pobytu na 10 nocí:

8., 9. a 10. den – Pobyt u moře.

11. den – Odlet z Menorcy do Prahy.

Celým zájezdem se bude prolínat poznání s pohodovým relaxem na bezpočtu přírodních pláží. Nebude chybět ani degustace místních produktů, mezi které patří především vyhlášený sýr Mahon a Gin. Dle časových možností navštívíte také hlavní město ostrova Mahón, vyjedete na nejvyšší bod ostrova Monte Toro a uvidíte nejstarší stavbu ostrova Navetu des Tudons.

shutterstock_278418902

Poznámky k programu:

 • Všechny etapy vedou po dobře značených turistických trasách podél pobřeží Menorcy. Jedná se o středně náročnou turistiku. Podmínkou je dobrá obuv! Optimální je nízká treková bota. Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.
 • Aktivní klienti mohou zájezd kombinovat s cykloturistikou. V místě lze pronajmout silniční, nebo velmi kvalitní celoodpružená horská kola.

Camí de Cavalls 360º · The experience of the tour around Menorca – video

Delfín travel je oficiálním partnerem španělské vlády pro program Europe Senior Tourism.

logo EST Horizontal Logo Ministerio SEGITTUR TUESPAÑA-1

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mahón – Praha včetně všech poplatků
 • 7/10 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*/4*
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu (z hotelu a zpět po ukončení pěší túry)
 • služby průvodce CK

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj od
  4 750 Kč
 • případné fakultativní výlety
 • vstupy
 • povinnou pobytovou taxu 1,65 EUR / den, taxa je splatná na místě

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.


Recenze zájezdu:

5
Obdrželi jsme od vás Certifikát za absolvování pochodu kolem Menorcy. Jak se říká "Maličkost potěší" a nás opravdu potěšila. Chceme ještě poděkovat naší průvodkyni Marice Višňové. Vzorně se o nás starala a má dar něčeho, co zejména seniory 55+ potěší, a to je úžasný smysl pro humor. Rádi s vámi zase někam vyrazíme.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Byla jsem účastnicí vámi pořádaného Pochodu kolem Menorky. Před dvěma týdny jsme se vrátili, ale pořád z toho žiju – nabila jsem se tam ohromnou energií. Dnes mě potěšil i diplom, který jsem nečekala, a za který děkuji.

Objela jsem už půlku světa s různými cestovkami, a kdybych už své úspory neprocestovala a nebylo mi právě pětasedmdesát, jezdila bych jenom s vámi.

Byla jsem ve skupince rychlochodců, někdy to bylo i akční a náročné, ale jsem trénovaná, ušla bych i víc. Přikládám svou fotozprávu s krátkými texty, kterou posílám všem svým kamarádům a známým, abych si ušetřila nevýstižnou odpověď na jejich otázku: Jaké to tam bylo? Je tam hodně obrázků, málo textu – tu krásu nelze popsat slovy…

Zvláštní poděkování patří CK Delfin travel a skvělé veselé průvodkyni a organizátorce Marice Višňové. Jediné, co mi trochu kazí vzpomínku, že jsem při své skleróze zapomněla při odjezdu své tři náhrdelníky viset na lampičce v pokoji a že se zřejmě nenašly. Nevadí, přišla jsem v životě o víc…

Moc se mi na tomto putování líbilo, že jsem si neznámou krajinu mohla skutečně pošlapat vlastníma nohama, očmuchat, ochutnat, užít a zažít… Výborný byl odpočinkový třetí den i oba závěrečné - pláže byly naše! Děkuju moc!
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Mnohokrát děkuji za certifikát vystavený po pochodu na Menorce. Ráda bych pochválila výjimečného mladého člověka. Byla to vedoucí zájezdu Mgr. Marika Višňová. Byl to díky ní neskutečně záživný a veselý pochod. Chválím její empatii, nekonečný humor a otevřenost, ohleduplnost. Děkuji za vše.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
3. června jsme se vrátili z Menorky, z putovního zájezdu Senior 55 +. Celý zájezd včetně pobytu se nám velice líbil, ale nejvíce ze všeho musíme vyzvednout a pochválit naši průvodkyni paní Kláru Rouskovou. Po celou dobu pobytu se nám maximálně věnovala, měla nastudované informace jak o historii Menorky tak o současnosti a podávala nám je velice přijatelnou a srozumitelnou formou. Chtěli bychom jí touto cestou poděkovat a vás prosíme, aby jste jí toto poděkování předali.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Ráda bych poděkovala za výborný nápad zorganizovat pochod kolem Menorcy po Cami de Cavalls. S kamarádkou jsme se zúčastnily zájezdu 24.5.- 3.6.2017 a byly jsme s dovolenou opravdu moc spokojeny. Vybraly jsme si termín na 10 nocí a byla to skvělá volba. Vyhovovala nám organizace zájezdu, kdy vždy po dvou dnech na túrách byl zařazen den volna. Menorca nám učarovala svojí krásou a možnost obejít jí pěšky nám umožnila vychutnat si neporušenou středomořskou přírodu, její vůně, ticho, klid v liduprázdné krajině, ale i horko a prach na cestách. Teplo tedy bylo větší, než jsme očekávaly, ale mělo to tu výhodu, že se moře rychle ohřálo a osvěžující koupel po celodenním putování byla velmi příjemná. Club Hotel Aguamarina  byl trochu velký na náš vkus, dostaly jsme pokoj nad hlavním vchodem, kde jsme nebyly ušetřeny hluku z nočních příjezdů a odjezdů s rachocením kufrů a práce popelářů také nebyla nejtišší, ale služby v hotelu byly vynikající a stravování nemělo chybu. Pláž u hotelu je krásná, prostorná a dokonale čistá. Organizace jednotlivých denních programů, přesně načasovaná doprava, mapky túr, podrobný popis cesty a péče starostlivé průvodkyně Jitky Bortlové nám umožnily bez obav si vychutnat putování po krásné Menorce. Byla to nezapomenutelná dovolená a mohu ji všem milovníkům pěší turistiky jen doporučit. To se prostě musí zažít… hned bych si to střihla ještě jednou :-D
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Chci poděkovat za nádhernou dovolenou, kterou jsem díky vaší cestovní kanceláři právě absolvovala. V sobotu 3.6. 2017 jsme se vrátily s kolegyní ze zájezdu na Menorcu pro seniory, a to z varianty pro „chodící“. Dovolenou jsme absolvovaly v klidu, pohodě, s profesionálním a hlavně lidským přístupem naší průvodkyně Mariky Višňové. Jsme přesvědčené, že tato dovolené byla připravena vaší cestovkou zodpovědně a skutečně na základě zkušeností se seniory, s lokalitou, prostě profesionálně po všech stránkách. Děkujeme za sebe a jsem přesvědčená, že z naší skupiny se určitě ještě někdo ozve, aby poděkoval za bezchybnou dovolenou na úrovni.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Dobrý den, minulou neděli jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu - Pochod kolem Menorky. S odstupem týdne můžeme zájezd hodnotit objektivně i po odeznění čerstvých emocí.

Dlouho jsem program letošní dovolené hledal a až Vaše nabídka mne jednoznačně zaujala, neboť nejsem přítelem pasivního trávení volna a vyhledávám jakoukoliv sportovní aktivitu pro posílení mého organismu. Obavy z prvního ročníku pochodu (na netu nerecenzovaného), byly rozptýleny hned první den. Patrně také díky naší průvodkyni Marice Višňové (myslím si spoluautorce trasy), pochod neměl „hluché místo“, precizní načasování délek i směru etap, přizpůsobené rozdílné kondici účastníků, tištěný průvodce (vděčná památka), mapky každé etapy, příprava účastníků cestou na i zhodnocení při návratu, to vše utvořilo v našich myslích nesmazatelný zážitek a touhu ještě někdy v budoucnu „dát“ něco obdobného.

P.S.  Poctivým záznamem GPS jsem naměřil „našlapaných“ 97 km (s přídavkem ve druhé etapě) a zajímavý je i údaj o nastoupané výšce během šesti etap - 2035 m.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za skvělé zážitky ze zájezdu na Menorcu  55+ Pochod kolem Menorcy, z kterého jsme se vrátili 3.6.2017. Zájezd na 100% splnil naše očekávání. Vše co se týká ubytování v hotelu Xaloc, čistoty, úklidu, ochoty personálu, stravy a nápojů bylo bez chyby. Denní perfektní úklid a denní výměna ručníků nás mile překvapila, zrovna jako pěkné a zeleně osázené prostředí okolo bazénu.

Chceme poděkovat oběma delegátkám, které se o nás skvěle a moc mile staraly, o skupinu pobytovou i pochodovou, ale naše hlavní poděkování patří průvodkyni, paní Kláře Rouskové, která nás doprovázela na našem putování po Camí de Cavalls. Hodně jsme ocenili její příjemné chování, ochotu a schopnost improvizace, kdy nám, po dvou prvních náročných dnech pochodu, nabídla zařadit den odpočinku, což jsme ve skupině dost přivítali a zrovna tak, při očekávané změně počasí, dokázala domluvit změny v plánu a zařadit volný den, abychom další trasu, s těmi nejlepšími výhledy, mohli projít až za pěkného počasí a o nic nebyli ochuzeni.

Všichni v naší pochodové skupině jsme se potom shodli na tom, že ač v programu CK bylo prvních 6 dní pochody a pak 3 dny koupání a odpočinku, doporučíme Vaší CK změnu v dalších 11 denních zájezdech na 2+ 1 volný den, 2+ 1 volný den, 2+1 volný den. Během těch volných dní mezi pochody jsme se příjemně zrelaxovali, vykoupali, využili místní dopravy a navštívili hlavní město Mahon a ti co měli více sil si vyšlápli po okolí Punta Prima.

Protože jsou pobyty určené hlavně pro 55+ a možná my jsme byli jedni z těch starších (67 a 66) ve skupině, dovolujeme si vám nabídnout naše poznatky a budeme rádi, když je předáte vedení CK. Jsme turisti a příroda Menorcy a Camí de Cavalls nás vyloženě nadchla. Ale nejsme cyklisti, jen pěškaři, tak doufáme, že se můžeme těšit na nějaké podobné a dostupné trasy pro nás 55+. Děkujeme za zážitky a těšíme se na někdy příště.
- Menorca, termín: květen-červen 2017
5
V termínu od 17. - 24. 5. 2017 jsme byli s manželem na vašem zájezdu Pochod kolem Menorcy. Skvělé ubytování jsme měli v městečku Punta Prima v hotelu Xaloc Playa, naší úžasnou průvodkyní byla paní Zdena Švarcová. Chtěla bych poděkovat za krásný týden, který jsme mohli na překrásném ostrově strávit. Vše bylo bezchybně zorganizované, program pochodu a poznání historie a dnešního života ostrovanů se nám opravdu velmi líbil. 

Ještě jednou posíláme veliké poděkování a pozdrav paní Zdeně, dlouho jsme se na zájezdu nesetkali s tak příjemným, pozitivním a hlavně vědomostmi nabitým člověkem :-) Přejeme celé vaší cestovce hodně spokojených klientů, určitě se s vámi setkáme na dalším poznávání krás světa.
- Menorca, termín: květen 2017
5
Děkujeme za zaslání CERTIFIKÁTU za pochod kolem MENORKY. Vyloudil nám úsměv na tváři a samozřejmě milou vzpomínku na báječnou dovolenou. I když na tu si zatím vzpomínáme každý den ....... před týdnem, 14-ti dny, 3-mi nedělemi.....měsícem.... jsme byli tam a tam......, snad to znáte. Děkujeme ještě jednou naší milé průvodkyni Zdeně. Je skvělá.
- Menorca, termín: květen 2017
Další reference

Další zájezdy

Cesta do země ohně a leduIsland

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety – Modré laguně.

Zobrazit více informací

Slovinsko aktivněSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Pěší turistika na MadeiřePortugalsko

 

Zobrazit více informací

Krásy KalábrieItálie

To nejlepší z Kalábrie

Poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále ne tolik objeveného regionu Itálie. Poznáte blíže jeho historii, kulturu a pohostinnost místních, a také chutnou a doslova “pikantní” gastronomii. 

Zobrazit více informací

Květinové slavnosti MadeiraPortugalsko

Květinové slavnosti na Madeiře

Vydejte se přivítat jaro na Madeiru, ostrov květin, kde v dubnu probíhají velkolepé květinové slavnosti. Buďte při tom, když se hlavní město Funchal promění v pódium luxusních požitků pro vaše smysly.

Zobrazit více informací

BaskickoŠpanělsko

Svéráz, hrdost a špetka futurismu

Baskicko je země tradic a vytříbené gastronomie. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější a nejtypičtější – zelená údolí, kamenité i písčité pláže Atlantiku, futuristické Bilbao, vznešený San Sebastian nebo klášter zakladatele jezuitského řádu svatého Ignáce z Loyoly.

Zobrazit více informací

ExtremaduraŠpanělsko

Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií

Pojeďte s námi v květnu objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Zajímá-li vás historie Jižní Ameriky, pak Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů, je klíč k jejímu pochopení.

Zobrazit více informací

Krásy SardinieItálie

To nejlepší z italské Sardinie

Nezkrotná příroda, hrdé tradice, starobylé záhady a k tomu krásné pláže i nádherně modré moře. Poznejte Sardinii s její historií, kulturou a vynikající gastronomií na našem novém poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Krásy AlbánieAlbánie

Odhalte unikátní dědictví Albánie

Památky z dob helénských, římských a byzantských. Skvosty otomanské architektury zapsané na seznam UNESCO a především zdejší nedotknutou přírodu objevíte na tomto jedinečném poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Karneval na MadeiřePortugalsko

Karneval na Madeiře

Poznejte nejkrásnější místa Madeiry a k tomu si vychutnejte strhující rytmy samby na nejlepším karnevalu v Evropě, který je často přirovnáván k legendárnímu karnevalu v Riu.

Zobrazit více informací

Atlantský festival na MadeiřePortugalsko

Atlantský festival na Madeiře

Exotický ostrov Madeira ležící ve vodách Atlantiku se během června proměňuje v ohňostroj barev a s ním spojených oslav. Přivítejte s námi začátek léta velkolepým Atlantským festivalem.

Zobrazit více informací

Velká cesta zemí fjordůNorsko

Poznejte nejvznešenější přírodní krásy Evropy

Navštivte s námi zemi jedinečných přírodních krás a tajuplné vikingské historie. Proplujete nejkrásnějšími fjordy, uvidíte malebná norská města a na konec stanete u největšího ledovce Evropy.

Zobrazit více informací

Azorské ostrovyPortugalsko

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku

Objevte tento jedinečný kout Evropy ležící na podmořských migračních trasách velryb a delfínů. Nechte se okouzlit krásnými vulkanickými jezery, velkolepými horami či rozlehlými zelenými pláněmi a jedinečným písečným pobřežím. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Zobrazit více informací

Krásy SicílieItálie

Poznejte největší ostrov středomoří

Na ostrově objevte množství od sebe zcela odlišných kultur – přes aragonskou, tureckou až po řeckou. Vše s lehkým nádechem legendární sicilské mafie.

Zobrazit více informací

Krásy AndalusieŠpanelsko

Poznejte pohádkovou Andalusii

Poznejte nádhernou a pohádkovou oblast. Navštivte bílá andaluská městečka i světově proslulá místa s maurskou historií.

Zobrazit více informací

Krásy MenorcyŠpanělsko

Jedinečný ostrov a biosférická rezervace UNESCO

Poznejte ostrov, o kterém se hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska.

Zobrazit více informací

Na křižovatce Stříbrné a Svatojakubské cestyŠpanělsko

Na křižovatce Stříbrné a Svatojakubské cesty

Pojeďte s námi na poznávací zájezd do staré Kastilie a poznáte, jak těžké bylo dojít ve středověku až na konec pomyslného světa.

Zobrazit více informací

Andalusie ve víru vášníŠpanělsko

Největší jarní slavnost v Andalusii!

Pociťte andaluské chutě a vůně, zažijte místní slavnosti, zvyky a gastronomii na dubnovém poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Sólo pro Madrid a ToledoŠpanělsko

Aneb po stopách Dona Quijota

Nepropásněte podzim v nádherné oblasti La Mancha, neváhejte a vydejte se s námi do míst, kde Cervantes stvořil svého rytíře. Tešte se na neotřelé pohledy na Madrid a Toledo, město kolem dokola obepnuté řekou.

Zobrazit více informací