na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Pěšky za moravským vínem
Turistika Podyjím a Pálavou
Aktivní zájezd


Je libo aktivní zájezd plný pěší a gurmánské turistky? Pak se s námi vydejte na cestu, při které se budete procházet mezi vinicemi a lesy, degustovat několik odrůd moravských vín, pozorovat dechberoucí krajinu a nasávat atmosféru poklidného jihomoravského venkova.

V okolí Znojma se podrobněji seznámíte s Národním parkem Podyjí, pokocháte se pohledem na vinici Šobes, zajdete na degustaci k vinařům do sklípků v Mikulově a na Znojemsku, na Pálavě navštívíte vinařskou stezku i archeopark věnovaný době lovců mamutů a na závěr si projdete slavný Lednicko-valtický areál, nejrozsáhlejší parkově upravenou krajinu na světě, a to ještě není zdaleka všechno.

Termíny a ceny aktivního zájezdu Pěšky za moravským vínem

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
24. 5. – 28. 5. 20214 nocísnídaněautobusem
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
7 690 KčRezervovat
20. 9. – 24. 9. 20214 nocísnídaněautobusem
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
7 690 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Dovolená to byla úžasná, určitě své sehrálo i báječné počasí. Ale největší dík patří naší delegátce, paní Tereze Vítové. Úžasné bylo Znojmo i výlety s ním spojené, návštěva kláštera v Louce, poté cesta přes Popice, Konice zpět k autobusu, od kterého byl nádherný pohled na Znojemský zámek. Druhý den opět báječný program, cesta ke zbytkům železné opony v Čížově, cesta k vyhlídce na rakouský hrad Hardegg a potom pašerácká stezka do Vranova nad Dyjí. Od středy do pátku jsme byli ubytování v Mikulově, tady jsou všechna slova zbytečná, prostě ÚŽASNÉ – prohlídka samotného města, cesta přes Pálavské vrchy a na závěr cesta z Lednice do Valtic. Ale hlavně co si předem v itineráři nepřečtete. Paní delegátka se snažila na 200%, reagovala na vzniklou situaci, připravovala více variant cest, kratší, delší, tak aby všichni byli spokojeni. Báječný byl i pan řidič autobusu, který pro nás zajel, kam bylo potřeba. A hlavně jsme se dozvěděli o všech navštívených místech mnoho zajímavostí díky paní Terezce.
- Pěšky mezi moravskými vinicemi, termín: říjen 2020

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit?

 • 5 turistických etap moravskou přírodou
 • skvostná moravská vína 
 • nejkrásnější vyhlídky národního parku Podyjí
 • královské Znojmo a pohádkový Mikulov
 • unikátní Lednicko-valtický areál (UNESCO)

Program zájezdu

1. den - odjezd z Prahy do Znojma, etapa č. 1: Znovín walking Šatov - Popice a degustace vín

Odjezd z Prahy do Znojma. Po příjezdu do královského města Znojma zamíříte do staré vinařské obce Šatov, kde se vydáte na tzv. Znovín walking (Znojmo – víno) obdobu severského Nordic walking. Nejprve navštívíte Malovaný sklep, poté projdete kolem bývalého československého opevnění z 30.let, kde se stále nachází pěchotní srub Zahrada.

Poté budete pokračovat na vyhlídku na vinici Šobes, jednu z nejstarších a nejvýznamnějších vinic v Evropě. Přes obec Havraníky, kde se nachází jak viniční trať Staré vinice, tak největší vřesoviště na jižní Moravě, se dostanete do Popic, kde na Vás bude čekat zasloužená degustace znojemských vín.

Lehká turistika. Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

2. den - etapa č.2: národní park Podyjí, přes Čížov až do Vranova nad Dyjí

V našem nejmenším Národním parku Podyjí si někdy budete připadat jako v opuštěném pralese, jindy oceníte výhled do rozlehlé krajiny, budete se procházet lesem, romantickými loukami nebo si jen klidně posedíte na lavičce u řeky Dyje.

Procházku začnete ve vesnici Čížov, blízko česko-rakouské hranice, která je posledním místem u nás, kde můžete na vlastní oči vidět zbytky bývalé Železné opony. Po mrazivém zážitku se půjdete pokochat výhledem na rakouský hrad Hardegg, projdete kolem státní hranice a příjemnou procházkou podél řeky Dyje a trochu náročnějších tzv. Ledových slují se dostanete do malebného Vranova nad Dyjí s majestátním hradem tyčícím se na skále nad řekou. 

Náš autobus Vás pak zaveze zpět do Znojma, kde se v podvečer budete moci projít po tomto vznešeném a bohatém městě a dozvědět se mimo jiné, který slavný český panovník zde zemřel. Sklenka znojemského vína na závěr dne vás také jistě potěší.

Středně náročná turistika. Trasa je dlouhá přibližně 14 km.

3. den - etapa č. 3: Mikulov, Svatý kopeček

Dnešní den zahájíte v duchu poutníků výstupem na Svatý kopeček (363 m.n.m.) s nádherným výhledem na krajinu Pavlovských vrchů. Odpoledne trochu zvolníte a budete rozjímat při toulkách malebnými historickými uličkami města Mikulova, seznámíte se s významnou kapitolou z židovské historie při návštěvě starého židovského hřbitova a bývalého ghetta. 

Večer si budete moci užít degustaci mikulovských vín, kterou vám zprostředkují místní enologové. Víte, jaká odrůda je pro Mikulov nejtypičtější?

Lehká turistika. Trasa je dlouhá přibližně 5 km.

4. den - etapa č.4: Vinařská a archeo stezka Pálava

Po snídani přejedete autobusem na Pálavu, do slavné vinařské obce Pavlov, kde se před začátkem procházky budete moci seznámit s archeologickou minulostí kraje lovců mamutů v unikátním moderním muzeu.

Poté se vydáte pěšky z Pavlova do místa nálezu Věstonické Venuše. Obklopovat vás budou přenádherné vinice, zřícenina hradu Děvičky a Sirotčí hrádek a potěšení vám přinesou i vyhlídky na vodní nádrž Nové Mlýny. V obci Klentnice naberete sílu při dortíku a kávičce v oblíbené Café Fara a vydáte se na cestu do Mikulova, kde můžete navečer posedět při skleničce dobrého vína.

Středně náročná turistika. Trasa je dlouhá přibližně 15 km. 

5. den - etapa č. 5: Z Lednice do Valtic, odjezd do Prahy

Dnešní den zahájíte v bývalém sídle rodu Lichtensteinů, v nádherné Lednici. Kdo bude mít zájem, podívá se do zámku nejen na slavné točité schodiště nebo nahlédne do zámeckého skleníku plného tropických rostlin.

Dnešní trasu pak započnete u jedné z nejkrásnějších nádražních budov v ČR a dále budete pokračovat do nejrozsáhlejší parkově upravené krajiny na světě, přezdívané “Zahrada Evropy”. Přejdete přes lednické rybníčky a po cestě do Valtic se setkáte s mnoha romantickými stavbami jako Nový Dvůr, chrám Tří grácií, sv. Hubert nebo Rendezvous.

Cíl vaší cesty bude Valtické podzemí, kde okoštujete vína místních vinařů a vydáte se na cestu domů. Odpoledne bude následovat přesun do Prahy (s možnou zastávkou v Brně) a ukončení programu.
ukončení programu.

Lehká turistika. Trasa je dlouhá přibližně 12 km.

Poznámky k programu:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějších dnů.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Znojmo a Mikulov – Praha
 • 4 noci se snídaní ve 3* hotelech ve Znojmě a Mikulově, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • turistické taxy
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 1 200 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • příplatek za vstupy a degustace; osoby do 64,9 let 1590 Kč, od 65 let 1390 Kč (Znojemské podzemí, Archeopark, zámek Lednice, 2x privátní degustace s občerstvením) – hradí se hotově na místě průvodci
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • slevu 200 Kč za osobu při využití vlastní dopravy
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Možnost vlastní dopravy do Znojma a zpět z Mikulova se slevou 200 Kč.

Mgr. Tereza Vítová, průvodkyně zájezdu

Při studiích na Filosofické fakultě UK Tereza provedla po Praze své první turisty ze Španělska a od té doby uplynulo téměř 20 let. Projela křížem krážem Českou republiku se španělskými a latinskoamerickými návštěvníky, poté s Čechy zase země latinskoamerické. S Terezou jste se mohli setkat na našich turistických zájezdech v Andalusii a Anglii nebo v její milované Jižní Americe.

“Seděli jsme na břehu Karibiku, popíjeli mexickou Margaritu a povídali si o cestování. Žasla jsem, kolik toho naši lidé už navštívili a jací jsou to dobrodruzi. Pak přišla řeč na Českou republiku. Smáli se, že toho cizinci vědí o naší zemi víc než oni. Přistihla jsem se, jak jim v Mexiku dávám rady, kam mají u nás doma zajet a co musí navštívit. Teď je čas na tyto místa zajet a navštívit je. Ráda vás vezmu s sebou.”

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele