na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Termíny 2020
Pěšky prastarou Lýkií
Turistika na tureckém Tyrkysovém pobřeží
Aktivní zájezd


Vydejte se s námi do Turecka! Pro zkušené a zdatné turisty jsme připravili až 90 km dlouhé pěší putování historickým regionem Lýkie, který se rozkládá na Tyrkysovém pobřeží regionů Antalya a Muğla.

Lýkijská stezka patří mezi turistické legendy, ač oficiálně vznikla až v roce 2000. Objevte s námi i vy tuto unikátní trasu se všemi horami a útesy, které se zvedají nad tyrkysovým mořem. Nechte se unášet vlnami u jedné z nejhezčích pláží světa Ölüdeniz a pohltit atmosférou barevných tureckých městeček. Čeká vás i poznávání typické turecké gastronomie, západ slunce nad Údolím motýlů a pozůstatky slavných lýkijských měst v Sidymě a Pataře. A to ještě není vše. Těšíme se na viděnou v Turecku!

Termíny a ceny aktivního zájezdu Pěšky prastarou Lýkií

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit:

 • Lýkijskou stezku patřící k turistickým legendám
 • antické památky staré Lýkie v Pataře a Sidymě
 • pláž Ölüdeniz patřící k nejkrásnějším na světě
 • pořádnou turistiku po horách, lesy, kaňonem i na pobřeží
 • úžasné výhledy na moře a okolní ostrovy
 • koupání a odpočinek na pláži 

Program zájezdu

1. den - Přílet, transfer a ubytování

Odlet z Prahy do Dalamanu s přestupem v Istanbulu. Transfer do hotelu a ubytování. Společná večeře v místní vyhlášené restauraci. Ubytování v oblasti Fethiye.

2. den - etapa č. 1: Město duchů a koupání na pláži Ölüdeniz

Hned první den zažijete překvapující mix historie a přírody. Po snídani se vydáte k lýkijským skalním hrobkám nad městem Fethiye, které byly vytesány do skály asi 350 let př. n. l. Dále budete pokračovat výstupem ke křižáckému hradu, projdete borovicovým lesem až ke staré dlážděné cestě, která kdysi spojovala města Fethiye a Kayakoy.

Nyní můžete etapu ukončit, pokračovat do hotelu a relaxovat u hotelového bazénu, nebo společně pokračovat do města duchů. V roce 1923 ho museli opustit místní Řekové a od té doby chátrá. Odměnou za celodenní putování vám bude odpočinek a koupání na pláži laguny Ölüdeniz, která byla zařazena mezi 20 nejhezčích pláží světa. Po zbytek cesty vás budou opět doprovázet krásné výhledy. Poté následuje dvoukilometrový přesun podél laguny do centra města a návrat hromadnou dopravou do hotelu. Ubytování v oblasti Kayakoy.

Náročnost: a) Skalní hrobky u Fethiye – hotel – cca 9 km, 500 m stoupání, 300 m klesání b) cca 15 km, 750 m stoupání. 750 m klesání.

3. den - etapa č. 2: Úpatím hory Babadag a Údolí motýlů

Druhá etapa vás zavede do městečka Ovacik, kde se nachází oficiální start Lýkijské stezky. Půjdete po úpatí hory Babadag (hora Otec – 1970 m n.m.), která je od dob antické Lýkie symbolickým místem. Budou se vám otvírat nádherné výhledy na lagunu Ölüdeniz a ostrov svatého Nicholase. Na konci etapy vás slunce odmění nezapomenutelným západem přímo nad Údolím motýlů. Ubytování nad Údolím Motýlů.

Náročnost: cca 13 km, 500 m stoupání, 575 m klesání.

4. den - etapa č. 3: Antickou stezkou do Sidymy

Během třetí etapy budete stoupat opuštěnou terasovitou krajinou. Za dobré viditelnosti můžete v dálce spatřit i ostrov Rhodos a několik přírodních pláží. Ve vesničce Kabak se vydáte po antické stezce do zdánlivě nedostupného údolí a do vesničky Alinca. Zde si můžeme vychutnat šálek čaje a vstřebávat jedinečné výhledy na oblast „Seven Capes“ neboli Sedm mysů rozprostřených přímo pod vámi.

Odtud sestoupíte až k tradiční otomanské nádrži na vodu. Poté se přesunete autobusem k troskám bývalého antického města Sidyma. Ubytování v oblasti Patara.

Náročnost: cca 15 km, 720 m stoupání, 600 m klesání

5. den - Volný den, etapa č. 4: Pěší okruh okolo Patary

Tento den můžete využít k odpočinku, relaxu a procházkám po nedotčených přírodních plážích u pobřeží Patary. Pro ty, kteří preferují aktivní odpočinek, jsme nachystali další parádní úsek. Ten vede k římskému aquaduktu, jenž zásoboval vodou město Patara. Také se zastavíte u důmyslného vodního potrubí zvaného Delikkemer.

Odtud mohou někteří z vás využít transfer zpět do hotelu a strávit zbytek dne podle svého gusta. Další možností je pak pokračování v turistice po pobřeží polostrova Yali zpět do Patary. Odpoledne možnost společné návštěvy pozůstatků antického města Patara. Ubytování v oblasti Patara.

Náročnost: a) Římský aquadukt – Delikkemer – cca 8 km, 380 m stoupání, 290 m klesání b) Okruh Římský aquadukt – Patara – 20 km, 750 m stoupání, 750 m klesání

6. den – etapa č. 5: Centrální horská etapa

V páté etapě opustíte pobřeží a vydáte se na hodinovou jízdu do horské vesničky Sutlegen. Budete klesat až ke kaňonu Kibris, přes který vede dřevěný most. Poté budete stoupat různými úrovněmi lesů. Stín vám zde budou poskytovat například cedry libanonské. Po 10 kilometrech dojdete do sedla Kurorova. Zájemci budou moci zdolat vrchol Bozkaya.

Poté se společně vydáte autobusem do městečka Kas, malého typického letoviska. Ubytování v oblasti Kas.

Náročnost: a) Sutlegen – Kurorova – 10 km, stoupání 700 m b) Sutlegen – Kurorova – Bozkaya – 17 km, stoupání 1 100 m, klesání 600 m.

7. den - etapa číslo 6: Pobřežní etapa

Šestá etapa vás povede podél velice členitého pobřeží směrem do oblasti Ufakdere. Plavky s sebou! Po cestě budete mít několik možností ke koupání na přírodních plážích. Po celou dobu budete mít také výhled na ostrov Castelorizzo, který budete moci navštívit následující den.

Z ospalé vesničky Okcuoldu se pak přesunete autobusem zpět do městečka Kas. Zde vás čeká příjemná večeře v místní restauraci. Ubytování v oblasti Kas.

Náročnost: cca 10km, 450m stoupání, 350m klesání

8. den: Volný den s možností fakultativního výletu na ostrov Castellorizo

Volný den, který můžete strávit dle svého gusta. Například se můžete vydat lodí na fakultativní výlet na řecký ostrov Castellorizo. Nebo se individuálně vypravit na lodní výlet do Blue cave – Modré jeskyně, jedné z největších středomořských jeskyň. Ubytování v oblasti Kas.

9. den: Odlet

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy s přestupem v Istanbulu.

Průvodkyně zájezdu

Helena Křenková

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a nyní pracuje jako horský průvodce, lektorka němčiny a mimo jiné vyrábí i expediční polární saně na lyžařské zájezdy za polární kruh. 

„Ačkoli Turecko máme spojené spíše s dovolenou u moře, nabízí spoustu zajímavých oblastí také pro pěší, dokonce i vysokohorskou turistiku. Jednou z těchto oblastí, kde se potkává turistika, památky i moře je starověká Lýkie se svou slavnou Lýkijskou stezkou.“

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Dalaman – Praha s přestupem v Istanbulu včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve 3*/ 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • 1 noc v tradičních bungalovech 2*
 • polopenze (8. den pouze snídaně)
 • 1x oběd
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • vstupy do města duchů a Patary
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • fakultativní výlety: plavba na ostrov Castelorizzo (cca od 25 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

 • Zájezd je určen pro zdatné aktivní turisty, kteří hravě zvládnou i výstup z Pece na Sněžku.
 • Všechny túry vedou po turistických trasách. Některé etapy zahrnují velká převýšení. Celková délka tras je cca 90 km (možno zkrátit na cca 65 km)
 • Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je pevnější treková bota.
 • Doporučujeme skládací trekové hole. Nutností je sportovní oblečení vhodné i do vyšších horských partií.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Jednolůžkové pokoje nejsou z kapacitních důvodů poskytovány. Možné je pouze doobsazení.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele