na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Pěšky mezi moravskými vinicemi
Turistika Podyjím a Pálavou
Aktivní zájezd


Což takhle spojit příjemné s užitečným? Vydejte se s námi na aktivní zájezd s pěší turistikou na jižní Moravu. Užijete si nejen krásné túry vedoucí mezi moravskými vinicemi, ale i jiskrná vína zdejších vinařských mistrů.  

Čekají na vás romantické vyhlídky a bujné lesy národního parku Podyjí, poklidná hladina Moravského Jadranu i stylová atmosféra vinařských měst a vesniček. Vydáte se po stopách lovců mamutů i za historií vinařství. Nesmíme zapomenout ani na skvostný Lednicko-valtický areál zapsaný v UNESCO a opojnou jihomoravskou atmosféru, která vás zajisté dokáže povzbudit na dlouhou dobu.

Termíny a ceny aktivního zájezdu Pěšky mezi moravskými vinicemi

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
5. 10. – 9. 10. 20204 nocísnídaněautobusem
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2020)
7 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit?

 • 5 turistických etap podzimně zbarvenou moravskou přírodou
 • skvostná moravská vína 
 • nejkrásnější vyhlídky národního parku Podyjí
 • bujné lesy i vodní hladiny zčeřené podzimním vánkem
 • unikátní Lednicko-valtický areál (UNESCO)

Program zájezdu

1. den - odjezd z Prahy do Znojma, etapa č. 1: Znovín walking a degustace vín v louckém klášteře

Odjezd z Prahy do Znojma. Po příjezdu do královského vinařského města Znojma vás čeká první túra v okolí tohoto charismatického města. Vydáte se na jednu z vinařských stezek tzv. Znovín walking. Cesta vede podél přehrady na vyhlídku Sealsfieldův kámen, která patří mezi nejkrásnější v Podyjí. Cestou se zastavíte i na vyhlídce Kraví hora s překrásným výhledem na město Znojmo.

Cílem vaší cesty bude oáza nebeského klidu, premonstrátský klášter v Louce u Znojma. Cesta za znojemskými víny pro vás začne právě tady. Během prohlídky monumentálních prostor kláštera budete moci ochutnat 5 vzorků vín společnosti Znovín.

Trasa je dlouhá přibližně 15 km.

2. den - etapa č. 2: národním parkem Podyjí až k "Moravskému Jadranu"

V našem nejmenším národním parku Podyjí si někdy můžete připadat jako v opuštěném pralese. Jindy vás zase okouzlí výhledy do rozlehlé krajiny nebo procházky lesem, loukami a romantickými vinicemi. Tuto pěší etapu započnete v Havranickém vřesovišti, kde se setkáte se stádem divokých koní a mnoha vzácnými rostlinami jako jsou koniklece či orchideje. Vaše cesta bude dále pokračovat na vinici Šobes, která je odborníky řazená mezi deset nejkvalitnějších evropských vinařských poloh.

S lehkým mrazením se přesunete do vesnice Čížov blízko česko-rakouské hranice. Zde je poslední místo u nás, kde můžete na vlastní oči vidět zbytky bývalé Železné opony. Procházka bude poté pokračovat už jen v optimistickém tempu. Vydáte se dále k “Moravskému Jadranu” – neboli Vranovské přehradě. Cestou uvidíte i jedinečný barokní zámek ve Vranově nad Dyjí. Váš celodenní úctyhodný výkon můžete nakonec korunovat třeba sklenkou lahodného burčáku. Na zdraví!

Trasa je dlouhá přibližně 15 km. 

3. den - etapa č. 3: Vinařskou stezkou z Dolních Věstonic do Klentnice

Po snídani se vydáte na cestu po vinařské stezce z Dolních Věstonic, místa nálezu Věstonické Venuše. Dávnou historií tohoto kraje vás provede archeostezka, která vám přiblíží světoznámé archeologické lokality z dob lovců mamutů, kteří v těchto místech žili. Poslední část túry vede lesem z Pavlova do Klentnice, ležící pod zříceninou Sirotčího hradu. 

Trasa je dlouhá přibližně 15 km. 

4. den - etapa č. 4: Mikulov, Svatý kopeček a degustace vín

Dnešní den trochu zvolníte a budete rozjímat při toulkách malebnými historickými uličkami Mikulova. Dále uvidíte starý židovský hřbitov s více než 4 400 pomníky, a poté se vás bude čekat výstup na Svatý kopeček (363 m.n.m.) s nádherným výhledem na krajinu Pavlovských vrchů. Během tohoto putování se dozvíte něco víc o vinohradnictví i vinařství na Mikulovsku a současně o místních tradicích a pamětihodnostech. Zajisté vás potěší, že procházka bude zakončena v rodinném sklípku řízenou ochutnávkou vín. V ochutnávání budete moci pokračovat v mnoha vinných sklípcích a vinotékách v nočním Mikulově.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

5. den - etapa č. 5: Lednicko-valtický areál, odjezd do Prahy

Poslední den vašeho vinařského putování strávíte v Lednicko-valtickém areálu (UNESCO), nejrozsáhlejší parkově upravené krajině v Evropě a možná i na světě. Během procházky podél břehů lednických rybníčků uvidíte mnoho romantických staveb jako je minaret, Apollonův chrám, Nový Dvůr, chrám Tří grácií nebo Rendez-vous. Pro zájemce bude možná prohlídka zámeckého parku s odborníkem – zahradním architektem, který vás seznámí s vývojem parku s upozorní vás na významné rostliny.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

Poznámky k programu:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějších dnů.
 • Program degustace v Mikulově: teplá večeře – domácí játrová paštika, vepřová panenka na víně obalená ve slanině a šalvějovém listu podávaná s cibulí restovanou na víně a šťouchanými bramborami. Další občerstvení v rámci večera – obložené mísy (domácí uzené, klobásky, tlačenka, gouda, niva hermelín). Nápoje – voda, káva, čaj, neomezená konzumace vína  (18:00-02:00). Degustace vín u beček (cca 8-10 vzorků vín, doba 1:30 hod.). Tuto degustaci možno zakoupit předem v rámci degustačního balíčku viz. Cena za osobu nezahrnuje. 

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Znojmo a Mikulov – Praha
 • 4 noci se snídaní ve 3* hotelech ve Znojmě a Mikulově, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • turistické taxy
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 1 200 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • příplatek 990 Kč za degustační balíček (degustace a prohlídka v Louckém klášteře, degustace a bohatá večeře s neomezenou konzumací vina v Mikulově)
 • další vstupy dle programu
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • slevu 200 Kč za osobu při využití vlastní dopravy
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Možnost vlastní dopravy do Znojma a zpět z Mikulova se slevou 200 Kč.

Mgr. Tereza Vítová, průvodkyně zájezdu

Při studiích na Filosofické fakultě UK Tereza provedla po Praze své první turisty ze Španělska a od té doby uplynulo téměř 20 let. Projela křížem krážem Českou republiku se španělskými a latinskoamerickými návštěvníky, poté s Čechy zase země latinskoamerické. S Terezou jste se mohli setkat na našich turistických zájezdech v Andalusii a Anglii nebo v její milované Jižní Americe.

“Seděli jsme na břehu Karibiku, popíjeli mexickou Margaritu a povídali si o cestování. Žasla jsem, kolik toho naši lidé už navštívili a jací jsou to dobrodruzi. Pak přišla řeč na Českou republiku. Smáli se, že toho cizinci vědí o naší zemi víc než oni. Přistihla jsem se, jak jim v Mexiku dávám rady, kam mají u nás doma zajet a co musí navštívit. Teď je čas na tyto místa zajet a navštívit je. Ráda vás vezmu s sebou.”

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele