na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Pěšky mezi moravskými vinicemi
Turistika Podyjím a Pálavou
Aktivní zájezd


Je libo aktivní zájezd plný pěší a gurmánské turistky? Na začátek podzimu jsme pro Vás připravili cestu, při které se budete procházet mezi vinicemi a lesy, degustovat několik odrůd moravských vín, pozorovat dechberoucí krajinu a nasávat atmosféru poklidného jihomoravského venkova…V okolí Znojma se podrobněji seznámíte s Národním parkem Podyjí, pokocháte se pohledem na Moravský Jadran, zajdete na degustaci do starobylého Louckého kláštera a do vinných sklípků nočního Mikulova, na Pálavě navštívíte vinařskou stezku i archeopark věnovaný době lovců mamutů a na závěr si projdete slavný Lednicko-valtický areál, nejrozsáhlejší parkově upravenou krajinu na světě.

Termíny a ceny aktivního zájezdu Pěšky mezi moravskými vinicemi

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
5. 10. – 9. 10. 20204 nocísnídaněautobusem
záloha 990 Kč / osoba (platí pro termíny 2020)
7 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit?

 • 5 turistických etap podzimně zbarvenou moravskou přírodou
 • skvostná moravská vína 
 • nejkrásnější vyhlídky národního parku Podyjí
 • bujné lesy i vodní hladiny zčeřené podzimním vánkem
 • unikátní Lednicko-valtický areál (UNESCO)

Program zájezdu

1. den - odjezd z Prahy do Znojma, etapa č. 1: Znovín walking a degustace vín v louckém klášteře

Odjezd z Prahy do Znojma. Po příjezdu do vinařského královského města Znojma zamíříte do starodávného premonstrátského kláštera v Louce. Cesta za znojemskými víny pro Vás začne právě tady. Během prohlídky monumentálních prostor kláštera budete moci ochutnat 5 vzorků vína společnosti Znovín. Poté se vydáte na tzv. Znovín walking (Znojmo – no) obdobu severského Nordic walking. Autobusem dojedete do obce Havraníky, kde se nachází jak viniční trať Staré vinice, tak největší vřesoviště na Jižní Moravě. Přes vinářskou obec Popice se dostanete až na jednu z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí, Sealsfieldův kámen. Po cestě přes další slavnou obec s vinnou révou, Konice, dojdete na vyhlídku zvanou Kraví hora s překrásným výhledem na město Znojmo. Pozn. Pro naročnější chodce je možné trasu prodloužit z havranického vřesoviště až na vyhlídku na vinici Šobes a poté pokračovat na Sealsfieldův kámen a dále po trase. Tato varianta je dlouhá cca 15 km.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

2. den - etapa č.2:národním parkem Podyjí až k "Moravskému Jadranu"

V našem nejmenším Národním parku Podyjí si někdy budete připadat jako v opuštěném pralese, jindy oceníte výhled do rozlehlé krajiny, budete se procházet lesem, romantickými loukami nebo si jen klidně posedíte na lavičce u řeky Dyje. Procházku začnete ve vesnici Čížov, blízko česko-rakouské hranice, která je posledním místem u nás, kde můžete na vlastní oči vidět zbytky bývalé Železné opony. Po mrazivém zážitku se půjdete pokochat výhledem na rakouský hrad Hardegg, projdete kolem státní hranice a příjemnou procházkou podél řeky Dyje a tzv. Ledových slují se dostanete do malebného Vranova nad Dyjí s majestátním hradem tyčícím se na skále nad řekou.

Ve volném čase si budete moci zajít buď na zámek na prohlídku nebo se jít podívat na přehradu k Moravskému Jadranu, kde se sklenkou burčáku v ruce budete odpočívat po zvládnutém výkonu. Náš autobus Vás pak zaveze zpět do Znojma, kde se v podvečer budete moci projít po tomto vznešeném a bohatém městě a dozvědět se mimo jiné, který slavný český panovník zde zemřel.

Trasa je dlouhá přibližně 14 km.

3. den - etapa č.3: Vinařská a archeo stezka Pálava

Po snídani přejedete autobusem na Pálavu, do slavné vinařské obce Pavlov, kde se před začátkem procházky budete moci seznámit s archeologickou minulostí kraje lovců mamutů v unikátním moderním muzeu. Poté se vydáte pěšky z Pavlova do místa nálezu Věstonické Venuše. Obklopovat vás budou přenádherné vinice, zřícenina hradu Děvičky a potěšení vám přinesou i vyhlídky na vodní nádrž Nové Mlýny. V obci Klentnice naberete sílu při dortíku a kávičce v oblíbené Café Fara a vydáte se na cestu do Mikulova. Dnešní den zakončíte v mikulovském vinném sklípku, kde vás bude čekat bohatá  večeře, degustace a neomezená konzumace vína až do pozdních nočních hodin 🙂

Trasa je dlouhá přibližně 13,5 km. 

4. den - etapa č. 4: Mikulov, Svatý kopeček

Dnešní den trochu zvolníte a budete rozjímat při toulkách malebnými historickými uličkami města Mikulova, seznámíte se s významnou kapitolou z židovské historie při návštěvě starého židovského hřbitova. Odpoledne zase v duchu poutníků vystoupáte na Svatý kopeček (363 m.n.m.) s nádherným výhledem na krajinu Pavlovských vrchů.

Trasa je dlouhá přibližně 5 km.

5. den - etapa č. 5: Z Lednice do Valtic, odjezd do Prahy

Dnešní den zahájíte v bývalém sídle rodu Lichtensteinů, v nádherné Lednici. Kdo bude mít zájem, podívá se do zámku nejen na slavné točité schodiště nebo se zúčastní prohlídky zámeckého parku s odborníkem – zahradním architektem, který Vás seznámí s vývojem parku a upozorní vás na významné rostliny. Dnešní trasu pak započnete u jedné z nejkrásnějších nádražních budov v ČR a dále budete pokračovat do nejrozsáhlejší parkově upravené krajiny na světě, přezdívané “Zahrada Evropy”. Přejdete přes lednické rybníčky a po cestě do Valtic se setkáte s mnoha romantickými stavbami jako Nový Dvůr, chrám Tří grácií, sv. Hubert nebo Rendezvous. Cíl vaší cesty bude Valtické podzemí, kde okoštujete vína místních vinařů a vydáte se na cestu domů. Odpoledne bude následovat přesun do Prahy (s možnou zastávkou v Brně) a ukončení programu.

Trasa je dlouhá přibližně 12 km.

Poznámky k programu:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějších dnů.
 • Program degustace v Mikulově: teplá večeře – domácí játrová paštika, vepřová panenka na víně obalená ve slanině a šalvějovém listu podávaná s cibulí restovanou na víně a šťouchanými bramborami. Další občerstvení v rámci večera – obložené mísy (domácí uzené, klobásky, tlačenka, gouda, niva hermelín). Nápoje – voda, káva, čaj, neomezená konzumace vína  (18:00-02:00). Degustace vín u beček (cca 8-10 vzorků vín, doba 1:30 hod.). Tuto degustaci možno zakoupit předem v rámci degustačního balíčku viz. Cena za osobu nezahrnuje. 

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu Praha – Znojmo a Mikulov – Praha
 • 4 noci se snídaní ve 3* hotelech ve Znojmě a Mikulově, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • turistické taxy
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 1 200 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • příplatek 990 Kč za degustační balíček (degustace a prohlídka v Louckém klášteře, degustace a bohatá večeře s neomezenou konzumací vina v Mikulově)
 • další vstupy dle programu
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • slevu 200 Kč za osobu při využití vlastní dopravy
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Možnost vlastní dopravy do Znojma a zpět z Mikulova se slevou 200 Kč.

Mgr. Tereza Vítová, průvodkyně zájezdu

Při studiích na Filosofické fakultě UK Tereza provedla po Praze své první turisty ze Španělska a od té doby uplynulo téměř 20 let. Projela křížem krážem Českou republiku se španělskými a latinskoamerickými návštěvníky, poté s Čechy zase země latinskoamerické. S Terezou jste se mohli setkat na našich turistických zájezdech v Andalusii a Anglii nebo v její milované Jižní Americe.

“Seděli jsme na břehu Karibiku, popíjeli mexickou Margaritu a povídali si o cestování. Žasla jsem, kolik toho naši lidé už navštívili a jací jsou to dobrodruzi. Pak přišla řeč na Českou republiku. Smáli se, že toho cizinci vědí o naší zemi víc než oni. Přistihla jsem se, jak jim v Mexiku dávám rady, kam mají u nás doma zajet a co musí navštívit. Teď je čas na tyto místa zajet a navštívit je. Ráda vás vezmu s sebou.”

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele