na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Největší skvosty jižních a západních Čech
Na cestě z Brna do Žatce
Aktivní zájezd


Zažili jste již kapří hody v třeboňské Šupině a Šupince? Jak dobře znáte židovské tradice a svátky? Víte, jak se dostal název “Budweiser” do USA? Navštívili jste už noční Zbiroh, kde Alfons Mucha maloval Slovanskou Epopej? Naslouchali jste již někdy veršům Šrámkových básní na břehu Otavy v jeho milovaném Písku? A co “Plznička” v přírodním stavu, chutnala vám?

Pojeďte s námi na náš nový poznávací zájezd, kde zažijete a uvidíte to nejlepší z kultury, historie, gastronomie a přírody z jižní a západní části naší krásné země. Těšíme se s vámi na viděnou!

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Největší skvosty jižních a západních Čech

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit?

 • Český Krumlov, největší skvost mezi jihočeskými městy
 • mystickou atmosféru židovské čtvrti v Třebíči
 • místa spjatá s našimi velikány a ikonickými značkami
 • ochutnávání plzeňského i Becherovky
 • nejslavnější české lázně Karlovy Vary a Mariánské Lázně

Program zájezdu

1. den: ČECHOMORAVŠTÍ ŽIDÉ A ITALSKÁ RENESANCE V TELČI

Vaše putování začne v Třebíči (UNESCO), kde se vydáte po stopách českých a moravských židů . Během procházky bludištěm úzkých uliček a průchodů se dozvíte o historii židovského obyvatelstva nejen v Třebíči, ale i v českých zemích a nahlédnete i do typické židovské domácnosti. Mystickou atmosféru pak zažijete na židovském hřbitově, který patří k největším u nás.

Odpoledne se přesunete do nedaleké renesanční Telče (UNESCO), kde si užijete krásný výhled z věže kostela sv. Ducha a vychutnáte si kávu a zákusek v podloubí jedné z telčských cukráren. Během večerní procházky městem se pokocháte nejkrásnějším výhledem na klenot moravské renesanční architektury, Telčský zámek, kde se natáčela celá řada známých pohádek.

2. den – TŘEBOŇSKÝ KAPR A POČÁTKY FOTOGRAFIE V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Dopoledne budete pokračovat toulkami po odkazu italské renesance v Čechách v malebné jihočeské Třeboni. Při procházce kolem rybníka Svět zavzpomínáte na tradici slavného českého rybníkářství a ochutnáte místní kapří specialitu ve vyhlášené restauraci Šupina a Šupinka.

Odpoledne se vydáte do Českého Krumlova (UNESCO), kde se při podvečerní procházce seznámíte s fotoateliérem Josefa Seidela, který vám představí poutavý příběh o počátcích fotografie. Průvodce vás zavede i na místo s netradičním výhledem na Krumlov, kam se turisté příliš často nevydávají.

3. den – ŠRÁMKŮV PÍSEK A PIVNÍ TÚRA V PLZNI

Vaše cesta pokračuje prohlídkou historického města Písek kde zjistíte, které jeho části se přezdívá holandský Amsterdam. Milovníky koní jistě potěší návštěva Zemského hřebčince postaveného na přelomu 19. a 20. století. Zdejší hvězdou byl hřebec Ardo, který posloužil jako model pro jezdecký pomník sv. Václava na Václavském náměstí v Praze.

Odpoledne se přemístíte do hlavního města českého piva. Budete se moci vydat na podvečerní pivní túru, která vás zavede jak do vyhlášených pivnic na tradiční Plzeň, tak i do moderních pivních bister.

4. den – PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, ADOLF LOOS A ALFONS MUCHA

Tento den strávíte v hlavním městě piva. Dopoledne se projdete kolem třetí největší synagogy na světě a kolem pomníku osvoboditele Plzně, generála Pattona, do Plzeňského pivovaru. Ten patří mezi moderní industriální památky evropského významu. Během prohlídky pivovaru projdete historickou a současnou varnou nebo moderní stáčírnou s kapacitou 120 000 lahví za hodinu. Na závěr ochutnáte v historických sklepech nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell!

Odpoledne si budete moci prohlédnout Brummelův dům, který patří k nejkrásnějším realizacím slavného architekta Adolfa Loose v Plzni. Večer se vypravíte do malebné krajiny křivoklátských lesů. Ukrývá se zde zámek Zbiroh, který vás pozve na unikátní noční prohlídku do míst, kde Alfons Mucha tvořil své mistrovské dílo – Slovanskou epopej.

5. den – SUDETY, KLÁŠTER TEPLÁ A MARIÁNSKOLÁZEŇŠTÍ ŠVIHÁCI

Na cestě do našich druhých nejslavnějších lázní zavzpomínáte na nedávné dějiny naší země. Během zastávky ve vesničce Úterý, kde se natáčel seriál Zdivočelá země, si připomenete poválečné období. Po cestě si prohlédnete také známý premonstrátský klášter Teplá, který byl v minulosti zabrán lidovou armádou a místní komunita se úspěšně snaží o jeho rekonstrukci.

V Mariánských Lázních se vydáte na procházku po Stezce spisovatelů. Dozvíte se, kde pobývali a léčili se slavní spisovatelé, a kde tvořili svá známá literární díla. Poté se již vydáte malebnou přírodou Slavkovského lesa na cestu do středověkého Lokte.

6. den – BECHER & MOSER & PUPP

Po snídani se vypravíte na krásnou procházku podél řeky Ohře do Karlových Varů (cca 10 km). Spatříte jeden z nejhezčích říčních úseků v Česku, kde hluboké údolí lemují Svatošské skály, provázené legendou o zkamenělé svatbě.

Po příchodu do Karlových Varů strávíte den ve společnosti nejznámějších karlovarských rodin. S rodinou Becherů se seznámíte při degustaci několika druhů Becherovky. Osud rodiny Moserů vám bude odhalen během návštěvy sklářské hutě firmy Moser. Podvečerní procházku po Karlových Varech si pak můžete zpříjemnit kávou v hotelu Pupp a obdivovat tak jeho luxusní zdobný interiér.

7. den – STARCI NA CHMELU

Po odpočinkovém dopoledni v Lokti se vydáte do světového hlavního města chmele. Město Žatec se pyšní Chrámem Chmele & Piva, zábavný komplex, který představuje vrcholné dílo technických památek chmelařství. Odhalíte zde tajemství pěstování chmele i vaření dobrého piva, projdete se temným labyrintem a prohlédnete si plně funkční Chmelový orloj.

V podvečer se přesunete do Prahy, kde ukončí program účastníci z Čech. Moravští cestovatelé budou pokračovat do Brna, kam se předpokládá příjezd v pozdních nočních hodinách.

Cena za osobu zahrnuje:

 • autobusovou dopravu *
 • 6 nocí se snídaní ve 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • turistickou daň
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

*nástupní místa: Praha a Brno, výstupní místa: Praha a Brno

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 2 300 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 2 500 Kč za vstupy dle programu (Židovská Třebíč: Zadní synagoga, Dům Seligmanna Bauera, Židovský hřbitov, Fotoateliér Josefa Seidela Český Krumlov, Zemský hřebčín Písek, Brummelův dům Plzeň, Pilsner Urquell muzeum, výroba a degustace piva, Noční prohlídka zámku Zbiroh s dopravou, Klášter Teplá, Becherovka muzeum a degustace, Moser muzeum a sklářská huť, Chrám chmele a piva)
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

 


Mgr. Tereza Vítová, průvodkyně zájezdu

Při studiích na Filosofické fakultě UK Tereza provedla po Praze své první turisty ze Španělska a od té doby uplynulo téměř 20 let. Projela křížem krážem Českou republiku se španělskými a latinskoamerickými návštěvníky, poté s Čechy zase země latinskoamerické. S Terezou jste se mohli setkat na našich turistických zájezdech v Andalusii a Anglii nebo v její milované Jižní Americe.

“Seděli jsme na břehu Karibiku, popíjeli mexickou Margaritu a povídali si o cestování. Žasla jsem, kolik toho naši lidé už navštívili a jací jsou to dobrodruzi. Pak přišla řeč na Českou republiku. Smáli se, že toho cizinci vědí o naší zemi víc než oni. Přistihla jsem se, jak jim v Mexiku dávám rady, kam mají u nás doma zajet a co musí navštívit. Teď je čas na tyto místa zajet a navštívit je. Ráda vás vezmu s sebou.”

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele