na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Na kole Dunajskou stezkou
Aktivní zájezd


Také milujete ten moment, když pevně sevřete řídítka, šlápnete do pedálů a za sebou necháváte ubíhající krajinu? Vůni větru, přírody kolem a skvělý pocit z ujetých kilometrů? Pak jste tu správně, toto místo je pro cyklisty jako stvořené.

Po obou březích Dunaje se klikatí cyklostezka protkaná lákavými místy k zastavení. Ze sedla vašeho kola uvidíte kláštery, hrady, zámky i historická města. Projížďka vinařskou oblastí Wachau se zase neobejde bez sklenky výborného bílého. A co teprve Sacherův dort v krásné Vídni? Spojte příjemné s užitečným a nenechte si ujít skvosty Dunajské stezky na našem aktivním cyklistickém zájezdu. 

Termíny a ceny aktivního zájezdu na kole Dunajskou stezkou

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
21. 9. – 26. 9. 20205 nocísnídaněautobusem
záloha 990 Kč / osoba (platí pro termíny 2020)
13 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se cyklista může těšit?

 • Pohodovou cyklistiku po obou březích Dunaje 
 • Technicky nenáročné etapy o délce 40 – 65 km 
 • Vinařskou oblast Wachau zapsanou v UNESCO 
 • Nespočet hradů, zámků a klášterů, jimž vévodí Melk 
 • Noblesní atmosféru Vídně 

Program zájezdu

1. den - PŘÍJEZD, etapa č. 1: Ze Schlögenu až do Linze aneb od meandru ke koláči

Po příjezdu do Schlögenu vás čeká příjemné protažení – výšlap na vyhlídku Schlögener Blick, kde se vám naskytne ten nejlepší pohled na Dunaj i s jeho meandrem.

Poté se již budou vaše kola ubírat podél Dunaje směrem k Linci. Projedete městečko Aschach a zamíříte k Ottensheimu, kde na vás bude ze žulového výběžku shlížet zámek Ottensheim Schloss. Po dalších 10 kilometrech již dorazíte do Linze.

Po odpočinku na hotelu si nenechte ujít prohlídku Linze, který vás uchvátí kontrastem historie a moderní doby. Setkáte se s všudypřítomnou souhrou kultury, přírody a průmyslu. A co teprve pravý linecký koláč? Po dnešním výkonu si jej můžete dopřát bez výčitek 😊.

Etapa je dlouhá 55 km, ↑ 355 m ↓ 435 m.

2. den - etapa č. 2: Z Lince do Greinu aneb historické dědictví podunají

Po snídani vyrazíte na svou druhou etapu Dunajské stezky. Okolo jezera Pleschinger k městu Steyregg, ve kterém se kromě malebného zámku nachází např. Muzeum whisky. Budete projíždět okolo nechvalně známého tábora Mauthausen, a dále můžete odbočit k nádhernému baroknímu kostelu a rozlehlému opatství v Baumgartenbergu.

Na vaší cestě dále projedete malinké městečko Grein, které vám ukáže své historické dědictví – zámek Greinburg a nejstarší světské divadlo v Rakousku, ve kterém se dochovala i Napoleonova lóže a vězení – místnost, ze které mohli vězni sledovat představení.

Etapa je dlouhá 65 km, ↑ 247 m ↓ 337 m.

3. den - etapa č. 3: Z Greinu do Melku aneb za záhadou Melku (UNESCO)

Během třetí etapy přírodou minete několik rozhleden a zříceninu Säbnich. Za vidění stojí významné poutní místo Maria Taferl. Zdejší věž, více než 350 let staré baziliky, vám nabídne nezapomenutelný panoramatický výhled na Dunaj. 

Na druhém břehu, na vrcholku šedesátimetrové skály, na vás čeká majestátní benediktinský klášter Melk (UNESCO). Jedná se o největší barokní stavbu Rakouska a svého druhu i Evropy. Celý komplex měří 362 metrů a ukrývá také knihovnu s 80 000 svazky knih a 20 000 starých rukopisů. Umberta Eca uchvátil Melk natolik, že do něj zasadil děj svého románu Jméno růže.

Etapa je dlouhá 40 km, ↑ 309 m ↓ 344 m.

4. den - etapa č. 4: Z Melku do Kremže (UNESCO) aneb historie, víno a hořčice

Čtvrtá etapa vás zavede do oblasti Wachau, která je vyhlášena pěstováním skvělých vín! Typické terasovité vinice s kamennými zídkami, charakteristická zvětralá půda, vítr z vysočiny regulovaný teplotou Dunaje, to vše dodává místním vínům kořeněný nádech, objem i eleganci. Ochutnejte výtečné Ryzlinky, Veltlín nebo žlutý Muškát. Celá oblast Wachau je navíc zapsána na seznamu Světového dědictví (UNESCO).

V průběhu cesty minete městečko Spitz a zastavit se můžete u Willendorfské Venuše. Na konci dne vás čeká Krems (UNESCO) – město plné historie, rozkvetlých ulic a zelených parků. Pokud vám zachutnalo víno z Wachau, nepřijdete zde zkrátka. V malebných uličkách se nachází jeden vinný šenk vedle druhého. A ano, z Kremže také pochází nám dobře známá kremžská hořčice.

Etapa je dlouhá 40 km, ↑ 544 m ↓ 694 m.

5. den - etapa č. 5: Z Kremže do Tullnu aneb pohoda na závěr

Po včerejší „vinné etapě“ si vychutnáte pohodovou trasu vedoucí zelení. Na jejím konci stojí jedno z nejstarších rakouských měst Tulln. To se v minulosti proslavilo díky řemeslům či říčnímu obchodu a svého času patřilo k nejvýznamnějším zásobovatelům Vídně. Vedle bazilik sv. Štěpána a Severína, morového sloupu a rozlehlé botanické zahrady Die Garten, se zde nachází rodný dům malíře Egona Schieleho. Užijte si váš poslední den na kole!

Etapa je dlouhá 40 km, ↑ 320 m ↓ 380 m.

6. den - Klosteneuburg a stále krásná Vídeň, návrat domů

Po snídani se vydáte autobusem do Vídně. K první zastávce vybízí Klosterneuburg s 900 lety starým klášterem, který nechal postavit Leopold III. Babenberský. Legenda praví, že jej nechal vystavět poté, co na kvetoucím stromě našel… ale více až na místě :-).  

Teď už je čas na Vídeň! Kromě známého Hofburgu, Ringstrasse a Baziliky sv. Štěpána se můžete projít okolo Pratru nebo barevného Hundertwasserhaus. K pozdnímu obědu ve Vídni se nehodí nic jiného více než Wiener Schnitzel s poctivým ležákem a ke kávě pak originál Sacher-Torte. Návrat domů v podvečerních hodinách.

 

Na co se připravit:

 • Délka jednotlivých etap je v rozmezí od 40 do 65 km. 
 • Změna programu vyhrazena.
 • Minimální počet účastníků: 20.

Cena za osobu zahrnuje:

 • cyklo autobusovou dopravu Praha – Rakousko – Praha včetně všech poplatků
 • 5 nocí v 3* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • transfery klimatizovaným autobusem dle programu 
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • služby technika během celého zájezdu 
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • 2x cestu přívozem cca 7 EUR
 • případné fakultativní vstupy 
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu cca 2 EUR / noc / os., která je splatná na místě a může být pro rok 2020 změněna

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele