na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Sólo pro Madrid a Toledo
aneb po stopách Dona Quijota
Poznávací zájezd


Ano, Madrid dnes nabízí kde kdo. Ale v našem podání se můžete těšit na neotřelé “pohledy”. Madrid totiž není jen slavné muzeum El Prado nebo moderní muzeum Reina Sofía. Madrid je mnoho dalších nádherných budov a galerií, a především je to město plné zákoutí opředených legendami a mýty, které dělají z tohoto města to, čím je. Madrid je město otevřené všem generacím a kulturám. A co teprve Toledo, město kolem dokola obepnuté řekou Tajo, nebo Consuegra, město mlýnů, s kterými zápasil Don Quijote. Nechcete-li propást podzim v nádherné oblasti La Mancha, neváhejte a vydejte se s námi do míst, kde Cervantes stvořil svého rytíře. 

Termíny a ceny zájezdu Sólo pro Madrid a Toledo aneb po stopách Dona Quijota

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Sólo pro Madrid a Toledo

Vydejte se s námi po stopách Dona Quijota a poznejte to NEJ:

 • větrné mlýny v Consuegra, proti kterým Don Quijote bojoval
 • sladká Dulcinea a příběh putování Dona Quijota
 • začarované město a jak vypadají zavěšené domy v Cuence
 • kde je madridský orloj?
 • Toledo, brána k pochopení sjednocení španělského království a židovské historii
 • La Mancha – tam, kde kvete šafrán a jí se skvělé sýry
 • Chinchón, nejkurióznější náměstí madridské oblasti, místo, odkud se rozšířil do Evropy chinin

Podívejte se na povídání Španělsko jinak se Zuzanou Churanovou

Nenechte si ujít:

Toledo, kdysi hlavní vizigótské město, které na muslimech dobyl zpět křesťanský král Alfonso VI., je sevřené ze všech stran řekou Tajo. Nádherné scenérie inspirovaly nejen malíře El Greka, ale také všechny národy, které zde zanechaly svojí pečeť v podobě památek, které po nich zůstaly, ať jsou to synagogy nebo bývalé mešity. Toledo je městem, které je třeba si vychutnat, procházet se jeho uličkami a nechat se unášet v čase.

Nová Kastilie, pod jejíž správu spadal Madrid až do 80. let 20. století, se dnes oficiálně nazývá Castilla-La Mancha. Na této rozlehlé mesetě, kde vítr pohání větrné mlýny a v létě kvete šafrán, který zbarvuje krajinu do fialova, začíná putování po stopách Dona Quijota de la Mancha, ale také za skvělým sýrem zvaným queso manchego a víny z oblasti La Mancha. Perlou tohoto kraje je město Cuenca, které ze všech stran svírají dvě řeky, na něž shora shlížejí visuté domy zavěšené na skalách.

Madrid, aneb co nenajdete v bedekru. Madrid a jeho příběhy. Město, které skrývá spoustu nevídaných zákoutí a překvapení. Madrid má život vepsaný do názvů ulic a památek. Madrid to je život takzvaných chulapos, tedy pravých Madriďanů, kteří jsou na své město hrdí a dodržují své tradice. Největší atrakcí města jsou právě sami místní. Madrid, to je umění, fotbal, slavné kavárny, legendy a hlavně život.

 

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Po příletu do Madridu ubytování a následně pěší procházka ke kostelíku San Antonio de la Florida, který vymaloval Francisco Goya, prohlídka. Následuje procházka po královském Madridu a třech hlavních náměstích města: ulice a uličky kolem Plaza Mayor (San Isidro, tržnice San Miguel a příběhy starého Madridu), náměstí Puerta del Sol (nultý kilometr, kavárny a cukrárny) a Plaza de España, kterému vévodí socha Don Quijota, u které se kromě jiného dozvíte, že na pomníku je znázorněno pět kontinentů a ten, který představuje Asii, znázorňuje dívenka zahloubaná do četby Dona Quijota.

Ubytování v centru Madridu ve 3/4* hotelu v  blízkosti metra. 

Přesuny po Madridu pěšky a metrem (jízdné není zahrnuto v ceně zájezdu).

2. den - MADRID

Jak vznikal Madrid – Městské muzeum Madrid s maketou města aj., slavné kavárny na třídě Recoletos, třída Castellana, hlavní bulevar Madridu, historie jednoho státního převratu – poslanecká sněmovna, fotbalová historie Madridu – stadion Santiago Bernabeu (Real Madrid) – to vše vás během tohoto dne čeká. Odpoledne si prohlédnete dům a galerie malíře světla, Joaquína Sorolly, aneb oázu uprostřed Madridu. Slavná Gran Vía, madridská Broadway, fontána a palác Cibeles a literární ulice. V podvečer individuálně: Muzeum Thyssen Bornemisza. Jedinečné sbírky impresionismu a dalších ismů.

Ubytování v centru Madridu ve 3/4* hotelu v  blízkosti metra. 

Přesuny po Madridu pěšky a metrem (jízdné není zahrnuto v ceně zájezdu).

3. den - MADRID

Nejslavnější bleší trh Rastro, čtvrť La Latina, nejstarší arabská část Madridu kolem maurské brány Puerta de Moros, náměstí Plaza de Oriente, Opera a prohlídka Královského paláce. Odpoledne volno a možnost zdarma navštívit muzeum Reina Sofía, kde je k vidění slavné Picassovo plátno Guernica, které navíc letos slaví 80-leté výročí své expozice, nebo El Prado.

Ubytování v centru Madridu ve 3/4* hotelu v  blízkosti metra. 

Přesuny po Madridu pěšky a metrem (jízdné není zahrnuto v ceně zájezdu).

4. den - TOLEDO

Nejprve však návštěva nádraží Atocha se subtropickou zahradou uvnitř, které nese název po patronce Madridu, Panně Marii Atocha. Dále pak návštěva Královské dílny na výrobu gobelínů v Madridu, kde se po Nizozemské revoluci vyráběly všechny gobelíny pro španělský královský dvůr a dodnes se zde restaurují gobelíny ze všech královských a šlechtických paláců. Je zde 63 gobelínů vyrobených podle kartónu Francisca Goyi.

Odjezd směrem do Toleda, zastávka v krásném městečku Chinchón, které bylo prohlášeno za čtvrté nejpozoruhodnější místo v autonomní oblasti Madrid. Malebná vesnička s náměstím, které se z dobytčího trhu změnilo na tzv. corral de comedias, tedy místo, kde se v dobách Cervantese hrávalo divadlo. Vícepatrové dřevěné domy s podloubím lemují kulaté náměstí, které bylo arénou i místem pro fiesty. Město je vyhlášené výrobou anýzu. Přejezd do Toleda.

Pěší prohlídka města – hrad Alcázar, v kterém je umístěno zajímavé vojenské muzeum, střed města – náměstí Zocodóver, Puerta de la Bisagra a podle časových možností také mešita Cristo de la Luz, která je druhou nejstarší španělskou mešitou po mešitě córdobské (z roku 999), i když již ke svému původnímu účelu neslouží, a vizigótský kostel Salvador připomínající období španělské historie, kdy tuto oblast ovládali Vizigóti (pokud nestihneme, pak některé památky následující den).

Kromě katedrály jsou vstupy do všech hlavních památek Toleda zahrnutých do programu součástí tzv. kombinovaného vstupného v podobě papírového náramku (8 €) a umožňují několikanásobný vstup do těchto památek, tedy i druhý den nebo opětovně. Nutné pro realizaci programu (cena vstupného není zahrnuta v ceně zájezdu).

Ubytování ve 3/4* hotelu v Toledu.

5. den - TOLEDO

Dopolední pěší procházka Toledem: kostel Santo Tomé s nejtypičtějším a nejznámějším obrazem El Greca „Pohřeb hraběte Orgaze“, synagoga del Tránsito, postavená podle maurského projektu v roce 1366, později přeměněna na kostel, dnes slouží jako malé muzeum španělské židovské kultury. Synagoga Santa María la Blanca, která je jedinou dochovanou synagogou v Toledu. Kostel San Juan de los Reyes, založený katolickými králi Ferdinandem a Isabelou na počest jejich vítězství nad Maury a zamýšlený jako královské mauzoleum. Ukázka isabelského stylu pozdní gotiky. Odpoledne: volno a možnost si prohlédnout samostatně skvost španělské církevní architektury, metropolitní katedrálu (vstupné 11 € není zahrnuto v ceně zájezdu). Nádherný kůr s vyřezávanými lavicemi od Rodriga Alemána, zachycující výjevy z dobývání Granady. Zlacená kaple králů, osmiboká kaple Svatého Ildefonsa, mozarabská kaple, pokladnice, aj.

Ubytování ve 3/4* hotelu v Toledu.

6. den - CUENCA

Na cestě do města Cuenca vede trasa místy, které Cervantes zvěčnil ve svém slavném románu Důmyslný rytíř Don Quijot de la Mancha. Trasa vede přes městečko Orgaz, domov hraběte ze známého Grecova obrazu, směrem do města Consuegra. Vesnice s dvanácti větrnými mlýny jakoby přímo vypadla ze Cervantesova románu. Na konci října se zde koná slavnost šafránu a probíhá jeho sběr.

El Toboso, městečko, do jehož ulic byla vepsána historie Dona Quijota. A to proto, že odtud pocházela jeho láska Dulcinea, neboli Dulce Ana, sladká Ana. Prohlídka muzea Dulciney a městečka.

Hrad Belmonte v provincii Cuenca je jedním z nejpůsobivějších hradů Španělska. Natáčel se zde slavný film o Cidovi se Sofií Loren a každoročně se zde koná světový šampionát ve středověkých soubojích. Hrad ale také figuruje na etiketě jednoho z nejlepších sýrů Španělska (queso manchego), ovčího sýra zrajícího v přírodních jeskyních.

Ubytování ve 3/4* hotelu v Cuenca.

7. den - CUENCA

Pěší prohlídka města Cuenca. Nádherné město zařazené na seznam Unesco, ze tří stran uzavřené hlubokými kaňony řek Huécar a Júcar. Takzvané visuté domy pocházejí z 15. století, mají samonosné balkóny, které vyčnívají nad útesy. Jedno z nejvýznamnějších muzeí abstraktního umění s díly Tapiese, Saury a Chillidy a svého zakladatele Fernanda Zóbela. Toto muzeum sloužilo paní Medě Mládkové jako inspirace a vzor pro muzeum Kampa.

Okolí Cuency patří k nejkrásnějším koutům Španělska, a proto je zařazena návštěva krasových útvarů v Ciudad Encantada, kde se natáčely mezi neuvěřitelnými bizarními skalními formacemi mnohé filmy, například Perfect Day.

Ubytování ve 3/4* hotelu v Cuenca.

8. den - ODLET

Po snídani odjezd z Cuency do Madridu na letiště (cca 3 hodiny pohodlné jízdy po dálnici), odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

Průvodkyně zájezdu

 Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Madrid – Praha včetně poplatků (viz. předběžný letový řád)
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* nebo 4* hotelu se snídaní
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby průvodce CK
 • osobní audiosystém
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • ostatní vstupy dle programu (cca 85 €)*
 • příplatek 5750 Kč za jednolůžkový pokoj
 • cestovní pojištění (325 Kč/ pobyt pro osoby 0 – 69 let; 775 Kč pro osoby starší 70 let)
 • vstupenka na stadion Real Madrid

* Předpokládaná cena dalších vstupů, včetně turistické jízdenky pro dopravu v Madridu metrem, budete-li mít zájem navštívit všechny doporučené pamětihodnosti dle programu.

Poznámka:

Změna programu vyhrazena.
Pořadí navštívených míst může být změněno.

Zájezd je pořádán v rámci program španělské vlády na podporu seniorského turismu – Europe Senior Tourism.

logo EST Horizontal

Logo Ministerio SEGITTUR

TUESPAÑA-1

CK Delfín travel je oficiálním partnerem programu.


Silvie Suchomelová, průvodkyně a delegátka

Co Vás na průvodcování baví?
Mám štěstí, že dělám práci, která mě baví. Celý svůj profesní život jsem zasvětila sbližování obou kultur, přiblížit Španělsko, jeho zvyky, jazyk, tradice, současnost a minulost cestovatelům a studentům : ‘‘es un placer para mí‘‘. Náš život je naše cesta. Nuestra vida es el camino.

Jaké je Vaše životní motto?
“Mohou utrhnout všechny květiny, ale jaro nezastaví”. – “Podrán cortar todas las flores, pero no podrán detener la primavera.” – Pablo Neruda.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Příjemnou a přátelskou atmosféru ve skupině během zájezdu, výborné znalosti španělského jazyka, kultury, reálií a hlavně současné španělské společnosti a místního života. Také ochotu a schopnost zařídit ‘‘ i nemožné ‘‘pokud se na tom skupina dohodne.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,



  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele





  Další zájezdy - Španělsko