na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Krásy Sicílie
mnoho památek UNESCO
Poznávací zájezd


Poznejte největší ostrov Středomoří, na němž najdete množství od sebe zcela odlišných kultur – přes řeckou, arabskou, normanskou, až po španělskou.

Zájezd si zpestříte poznáním hlavního města Sicílie, Palerma, neboť kdo nebyl v Palermu, nezažil Sicílii. Chybět nebude ani prohlídka nejkrásnější památky z dob Normanů – katedrály Monreale, poznáte krásy romantického městečka Taormina a pokloníte se majestátní sopce Etně. Pravou sicilskou atmosféru pak zažijete v malebném městečku Castellammare del Golfo.  

Termíny a ceny zájezdu Krásy Sicílie

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena odRezervace
29. 5. – 8. 6. 202110 nocípolopenzeleteckyHotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
26 990 KčRezervovat
18. 9. – 25. 9. 20217 nocípolopenzeleteckyHotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
24 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za Vámi nabízený zájezd "Krásy Sicílie 55+". Byl to úžasný informační zážitek plný poznání a to hlavně díky Vašemu průvodci, panu Vítu Štěpánkovi. On je chodící encyklopedie, lingvista a ohleduplný člověk, jaký nebyl mojí osobou na žádném jiném zájezdu nalezen. To on vyzdvihl Vaší CK na to nejlepší hodnocení, jaké mu dávám.
- Krásy Sicílie, termín: září 2020

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit?

 • 6 míst světového dědictví UNESCO
 • Nejvyšší horu ostrova – sopku Etnu
 • Originální mix historických epoch v kultuře a architektuře
 • Opojné víno a vyhlášenou zmrzlinu
 • Srdečné, pohostinné a temperamentní Sicilany

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sicílii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den - AGRIGENTO

Agrigento (UNESCO) je město s významnými památkami řecké kolonizace a také jedno z nejvýznamnějších měst antického světa! Díky dobře zachovalým chrámům je nezřídka kdy nazýváno též jako Údolí chrámů

3. den - PALERMO A KATEDRÁLA MONREALE

Užijete si hlavní město Sicílie Palermo s velmi bohatou historií a nepřeberným množstvím chrámů, honosných městských paláců, nevšedních zákoutí a dalších historických staveb a zajímavostí, do kterých se nemilosrdně zakusuje zub času a kolem nichž pulzuje každodenní život. Avšak právě to dotváří jedinečnou atmosféru tohoto mýty opředeného města. 

Prohlédnete si také Monreale (UNESCO)nádhernou katedrálu a klášter z doby normanské s jedinečnými mozaikami, na které bylo užito 2.200 kilogramů zlata! 

4. den - POHODOVÝ DEN V CEFALÙ

Cefalù je jedno z nejfotogeničtějších historických městeček Sicílie s normanským dómem (UNESCO). Nachází se kousek od našeho hotelu, takže si ho každý užije ve svém tempu. Na městské pláži můžete mimo jiné načerpat síly na další putování po Sicílii.

5. den - VULKÁN ETNA A MĚSTO TAORMINA

Etna (UNESCO) je nejvyšší činnou sopkou Evropy. K jejímu vrcholu se můžete snadno přiblížit lanovkou a terénním minibusem. Vězte, že procházet se u vrcholových kráterů činné sopky je zážitek na celý život. Pokud se vám nebude chtít až na vrchol, můžete se v klidu toulat po úbočích, kde je řada vyhaslých kráterů a lávových řečišť. Prostě parádní přírodní scenérie.

Poté vás čeká přejezd do Taormina, historického městečka na skalní terase nad mořem s výhledy na Etnu, které inspirovalo nejen Hemingwaye, ale i další světově známé literáty a umělce.

6. den - CHRÁM SEGESTA A MĚSTEČKO ERICE

Vydáte se poznávat zříceniny antického chrámu Segesta, malebně zasazeného v rozlehlé venkovské krajině. Ve starobylém kamenném městečku Erice, založeném na bájné hoře Eryx v dobách působení záhadného národa Elymů, zažijete poněkud tajuplnou atmosférou a navíc si vychutnáte nádherné výhledy na město Trapani s přilehlými salinami a okolní Egadské ostrovy.

Při zastávce v městečku Castellammare del Golfo na vás dýchne ta pravá italská atmosféra.

7. den - MĚSTA CATANIA A SYRAKUSY

Svůj poslední den na Sicílii strávíte poznáváním dalších nádherných míst plných památek. Catania je druhé největší město Sicílie s monumentální katedrálou a historickým centrem. Známky času a černý lávový kámen coby stavební materiál přidávají atmosféře města špetku ponurosti.

Další zastávkou budou Syrakusy (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy či barokní katedrála Santa Lucia.

8. den - ODLET

Odlet ze Sicílie. Přílet do Prahy.

 

* v případě zájezdu na 10 nocí: v rámci programu 3 volné dny navíc, odlet do Prahy 11. den zájezdu.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha s přestupem v Říme včetně všech poplatků
 • 7/10 nocí ve 4* hotelu Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 4*,  ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím*
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 790 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • vstupy dle programu (cca 50 EUR)
 • lanovka na Etnu (cca 60 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu 2 EUR / den, taxa je splatná na místě

*dle termínu

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.


Zuzana Buriánová
termín: 30. 5. – 9. 6. 2020

Co Vás na průvodcování baví?
Díky mé práci se během roku na mnoho míst vracím několikrát, ale pokaždé je to jiné: s jinými lidmi, s jiným počasím, v jinou roční dobu. A to mě baví. A baví mě to sdílet s klienty.

Jaké je Vaše životní motto?
Nemám žádné konkrétní motto. Ale když se na tím zamyslím, napadá mě jich hned několik, která se mi líbí: “Chovej se k lidem tak, jak bys chtěl, aby se oni chovali k tobě.” “Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, který bonbon si vybereš.” “Pracuj, aby ses učil.”

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Řekla bych, že má výhoda bude v tom, že na Sicílii, už skoro deset let žiji. Znám ji tedy nejen v plné letní sezóně, ale i mimo ni. Ráda odpovídám na dotazy týkající se Sicilanů a jejich každodenního života. Často mluvím právě o mých milých sousedech.

Jaroslava Malá
termín: 24. 9. – 4. 10. 2020

Co Vás na průvodcování baví?
Osobně mám velmi ráda fázi přípravy cesty, kdy se probírám a prodírám mnoha materiály a hledám zajímavosti, souvislosti; kdy zjišťuji, jaké náhody a jací zvláštní lidé spoluvytvářeli a ovlivňovali svět, ve kterém žijeme, a místa, která při cestách poznáváme. Využít to pak vše přímo v terénu spolu s podobně zaměřenými cestovateli je pro mě odměna i zadostiučinění.

Jaké je Vaše životní motto?
Mění se podle životní situace, naposled se mi líbil citát z Marca Aurelia: „Co ti stojí v cestě, to je její součástí.”

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Lokality, kam jezdím, nejsou pro mě jen místa s bohatou historií a jedinečnými památkami, ale také místa, kde žijí lidé i dnes a o nichž také leccos vím. A nemám důvod si nechávat všechno, co jsem nastudovala nebo poznala, jen pro sebe, naopak další názory a zajímavé dotazy jen vítám.

Ana Vasic
termín: 11. 6. – 18. 6. 2020

Co Vás na průvodcování baví?
Celý můj život ráda průvodcuji a toulám se časem ztracených pokladů ve Středomoří. Společně se svými klienty objevujeme krásné uličky měst, zvyky místních obyvatel, sílu tance a hudby, kulinářské dobroty, a především tajemství různých koutů jižní Evropy. Pokaždé se snažím otevřít cestujícím rajskou bránu do antických, renesančních i barokních paláců, náměstí, kostelů, domů a uliček. Nad dobrým jídlem, vínem, kávou a zákuskem si připomeneme, jak krásné je cítit různé vůně a chutě dnešního života.

Jaké je Vaše životní motto?
„Život bez lásky je jako pramen, který vysychá v poušti, protože nenašel cestu k moři.” A celý můj život je láska. Cestování je moje radost, umění žití a smysl mého života.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Každému cestujícímu mohu s potěšením ukázat nádherné kulturní památky na Sicílii, kouzlo antických řeckých chrámů, božské mozaiky zlaté éry středověku a další perly ostrova. Nezapomenu také na pestrost kuchyně, bohatství památek a pohoštění místních obyvatel. Je mým potěšením říci: “dolce vita”, aneb čeká na vás sladká dovolená!

Vít Štěpánek
termín: 19. 9. – 26. 9. 2020

Co Vás na průvodcování baví?
Předávat znalosti o navštívené oblasti klientům, debatovat s nimi, poznávat nové lidi. A taky ta trocha nejistoty – i když někam jedete třeba po desáté, vždy se najde něco, co člověka překvapí.

Jaké je Vaše životní motto?
Žij tak, aby po tobě něco zůstalo.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Velmi dobrou znalost oblasti a italských reálií. Věřím, že si naši milí klienti odvezou nejen poznání navštívených míst, ale také “pohled za oponu” – jak to všechno funguje, jak žijí běžní lidé a proč je dobré se o to zajímat. A precizní organizaci, to je základ.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele

  Další zájezdy - Itálie