na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Krásy Sardinie
pohádkové pláže i prastará historie
Poznávací zájezd


Sardinie nejsou zdaleka jen krásné pláže a modré moře. Poznejte ostrov s nezkrotnou přírodou a hrdými tradicemi, který ukrývá starobylé záhady a tajemství. Objevte tajemné věže nuraghi, archeologická naleziště, sardská královská města a bohatou sardskou kuchyni. Navštívíte fénické město Tharros či malebné Alghero přezdívané Malá Barcelona, které nezapře svůj katalánský ráz.

Termíny a ceny zájezdu Krásy Sardinie

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
19. 9. – 26. 9. 2018 7 nocí polopenze letecky vyprodáno21 990 KčRezervovat
26. 9. – 5. 10. 2018 9 nocí polopenze letecky poslední 2 místa 23 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Program zájezdu  26.9. – 5.10.2018

1. den – Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den – Costa Smeralda, Nuraghe la Prisgiona a hrobky obrů Coddu Vecchiu

Výlet vás zavede do jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v blízkosti města Arzachena. Nachází se zde komplex starověkých nuraghských staveb Prisgiona Nuraghe z doby bronzové. O tzv. nuraghské civilizaci se ví velmi málo. Neví se, odkud její lidé přišli, jak žili, ani kdy jejich doba skončila. Jejich působení však dokládají jen tyto tajemné stavby, kterých je po Sardinii rozeseto na několik tisíc.

Kromě toho uvidíte ještě tzv. „hrobky obrů“ – velkolepou megalitickou stavbu a překrásné Smaragdové pobřeží, které vyniká svým členitým pobřežím, tyrkysově zbarveným mořem a bílými plážemi. Ty si oblíbila italská i světová smetánka a vy si prohlédnete taktéž její nejoblíbenější letovisko – luxusní přístav Porto Cervo.

3. den – Souostroví La Maddalena

Tento výlet vás zavede na severovýchod Sardinie. La Maddalena je jedním z nejkrásnějších míst, které zde můžete navštívit. Centrem tohoto souostroví je šarmantní stejnojmenné městečko se svou typickou architekturou, dlážděnými náměstíčky a uchvacující atmosférou.

Samotné souostroví je národním parkem skládající se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Zdejší fascinující příroda vás bude oslňovat na každém kroku. Uvidíte bizarní žulové útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem. Právě zde můžete vidět ty nejkrásnější evropské pláže.

4. den – Cala Gonone, jeskyně Grotta del Bue Marino a vesnička Orgosolo

V podhůří Gennargentu leží v zálivu Golfo di Orosei přímořské městečko Cala Gonone. Městečko je výchozím bodem k návštěvě překrásných pláží – jako je Cala Luna, či velké krasové jeskyně Grotta del Bue Marino (Jeskyně tuleňů). V rámci lodního výletu budete mít možnost se vypravit na obě dvě jmenovaná místa.

V další části dne se s mořem rozloučíte a vypravíte se do vnitrozemské vesničky Orgosolo, kde ještě do 20. století řádili bandité a nekale se přiživovali únosy movitých podnikatelů. Nyní jsou tyto doby pryč a vesnička je proslavená místními nástěnnými malbami na domech tzv. murales. Ty jsou díly místních obyvatel, ale také známých umělců. Mezi tématy figuruje každodenní život, ale také motivy války či sociální a politická tématika.

5. den – Volný den 

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

6. den – Města Oristano, Tharros a skalní oblouk S´Archittu

Za pravou italskou atmosférou se vydáte do jednoho z největších sardinských středověkých měst Oristana. Poznáte jeho historické skvosty, například největší katedrálu Sardinie – Duomo, která se pyšní nepřehlédnutelnou majolikovou kupolí.

Za historií pak pojedete k archeologickému nalezišti antického města Tharros, kdysi mocné pevnosti založené Féničany v 8. století př. n. l. Starověké rozvaliny, vyjímající se nádherně na pozadí modrého moře, patří k vůbec nejpůsobivějším sardinským památkám.

Třešničkou na dortu tohoto dne bude S´Archittu – kamenný oblouk obklopený pláží, který dal jméno celému tomuto místu. Je pohodlně dosažitelný po pěší stezce a o letních nocích bývá také nasvícen. Oblouk je vysoký 15 metrů a vznikl důsledkem eroze mořské vápencové jeskyně.

7. den – Románský kostel Santissima Trinita di Saccargia a město Castelsardo 

Vydejte se do vnitrozemí na severozápadní části ostrova k románskému kostelíku Santissima Trinita di Saccargia z poč. 12. století. Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo. Malebné městečko s hradem leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelů, náměstíček a restaurací.

Dále vás čeká návštěva atraktivního letoviska Santa Teresa di Gallura s příjemným centrem.

8. den – Alghero a Neptunova jeskyně

Návštěva středověkého města Alghera, kterému se přezdívá Malá Barcelona pro jeho katalánský ráz. Město vás okouzlí svou slunnou atmosférou, úzkými uličkami s vyčnívajícími balkony plnými květin. Poté bude následovat lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás monumentálními stalagmity a jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě.

9. den – Volný den 

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

10. den – Odlet

Odlet ze Sardinie do Prahy.

Povídání o Itálii s Mgr. Karolínou Jaroškovou

Nechte se inspirovat články o destinaci

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Alghero/Cagliari – Praha včetně všech poplatků
 • 7 / 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím ve 3/4* hotelu
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště-hotel-letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby českého/slovenského průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 750 Kč za jednolůžkový pokoj
 • lodní doprava k mysu Capo Caccia a vstup do Neptunovy jeskyně (cca 30 EUR), vstupné do archeologického komplexu Nuraghe la Prisgiona 5 EUR, lodní doprava na pláž Cala Luna a vstup do jeskyně Grotta del Bue Marino (cca 26 EUR)
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,



Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele





Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/poznavaci-zajezdy/krasy-sardinie/