na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Krásy Sardinie
poznávací zájezd


Sardinie nejsou zdaleka jen krásné pláže a modré moře. Poznejte ostrov s nezkrotnou přírodou a hrdými tradicemi, který ukrývá starobylé záhady a tajemství. Objevte tajemné věže nuraghi, archeologická naleziště, sardská královská města a bohatou sardskou kuchyni. Navštívíte hlavní město Cagliari, fénické město Tharros či malebné Alghero přezdívané Malá Barcelona, které nezapře svůj katalánský ráz.

Krásy Sardinie

akce Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 1.12. 2017

TermínCena od Poznámka
4. 6. – 13. 6. 201823 990 Kč 9 nocí
26. 9. – 3. 10. 201822 990 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz


Program zájezdu

1. den – Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den – Návštěva středověkého města Alghera, kterému se přezdívá Malá Barcelona pro jeho katalánský ráz. Město vás okouzlí svou slunnou atmosférou, úzkými uličkami s vyčnívajícími balkonky plnými květin. Poté lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás monumentálními stalagmity a jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě. Po cestě krátká zastávka u Palmavery – zachovalého komplexu nuraghské civilizace.

shutterstock_340409246-aktivity-3

3. den – Výlet za pravou italskou atmosférou do jednoho z největších sardinských středověkých měst Oristana. Poznejte jeho historické skvosty, například největší katedrálu Sardinie – Duomo, která se pyšní nepřehlédnutelnou majolikovou kupolí. Za historiíí pak pojedete k archeologickému nalezišti antického města Tharros, kdysi mocné pevnosti založené Féničany v 8. století př. n. l. Starověké rozvaliny, vyjímající se nádherně na pozadí modrého moře, patří k vůbec nejpůsobivějším sardinským památkám.

shutterstock_145540930

4. den – Za neposkvrněnou přírodní krásou se vydáte do vnitrozemí Sardinie, na planinu Giara di Gesturi. Při troše štěstí můžete zahlédnout stáda divokých koní pasoucí se ve stínu mohutných korkových dubů. Poté návštěva Barumini, kde se nachází nejzachovalejší nuraghská osada na Sardinii “Su Nuraxi” (UNESCO).

nuraghi-v-barumini

5. den – Vydejte se do vnitrozemí na severozápadní části ostrova k románskému kostelíku Santissima Trinita di Saccargia z poč. 12. století. Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo. Malebné městečko s hradem leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelíků, náměstíček a restaurací. Dále vás čeká návštěva atraktivního letoviska Santa Teresa di Gallura s příjemným centrem. 

6. den – Návštěva hlavního města Sardinie Cagliari na jihu ostrova. Městu vévodí hrad Il Casteddu společně s románsko-gotickou katedrálou. Pozornost si určitě zasluhuje kamenný římský amfiteátr, impozantní náměstí nebo zdejší tmavé úzké uličky plné kaváren, restaurací a krámků s uměním. Poté zastávka u archeologické lokality Nora, pravděpodobně první a ve své době nejdůležitější centrum ostrova. Obchodní stanici tu založili v 11. století př. n. l. Féničané ze Španělska, po nich je převzali Kartaginci a po nich ve 3. století Římané. Dnes je zachován pouze zlomek původního města, jako například výborně zachované divadlo, pozůstatky římských lázní či dlážděné hlavní římské silnice, nicméně většina města je dnes pod vodou. Moře lokalitu obklopuje ze tří stran a dává tak místu své kouzlo.

cagliari

7. den – Výlet do severní části ostrova na Capo d’Orso, krátký výstup ke skalisku připomínající medvěda, odkud se naskytnou krásné výhledy na souostroví La Maddalena. Cesta pokračuje po pobřeží Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), vyhlášené oblasti pro luxusní letní dovolenou, kam se sjíždějí bohatí a slavní. “Hlavním městem” je jachtařský ráj Porto Cervo, i když Porto Rotondo také láká poměrně velkou pozornost paparazziů díky tomu, že je ostrovní základnou Silvia Berlusconiho.

shutterstock_139425407

8. den – Odlet ze Sardinie do Prahy.

 

V případě pobytu na 9 nocí:                 

8. a 9. den – Pobyt u moře.

10. den – Odlet ze Sardinie do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Alghero – Praha včetně všech poplatků
 • 7 / 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím ve 3/4* hotelu
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště-hotel-letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby českého/slovenského průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 750 Kč za jednolůžkový pokoj
 • lodní doprava k mysu Capo Caccia a vstup do Neptunovy jeskyně (cca 30 EUR)
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.


Povídání o Itálii s Mgr. Karolínou Jaroškovou

Při studiu gymnázia začla navštěvovat lekce italštiny a cestovat do Itálie. Zájem o Itálii a italský jazyk ji dovedl ke studiu italianistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, které úspěšně zakončila složením státních závěrečných zkoušek a obhajobou diplomové práce. Od roku 2013 pracuje v CK Delfín travel jako delegátka a průvodkyně na Sicílii a Sardinii.

„Itálie se neokouká a při každé cestě dokáže překvapit. Tím spíš, pokud se necháte zlákat místy jako jsou Sicílie, Sardinie a Kalábrie. Benvenuti in Italia, aneb vítejte v Itálii!“

Sledovat Povídání o Itálii


Další zájezdy

Sicilské vulkányItálie

Zobrazit více informací

Divoká MadeiraPortugalsko

 

Zobrazit více informací

Toskánskem po Francké cestěItále

Zobrazit více informací

Od Pyrenejí k mořiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Turistika ve španělské MurciiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Za historií země mořeplavcůPortugalsko

Zobrazit více informací

Z Osla až za polární kruh Norsko

Zobrazit více informací

Nespoutané Azorské ostrovyPortugalsko

Zobrazit více informací

Cesta do země ohně a leduIsland

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety – Modré laguně.

Zobrazit více informací

Slovinsko aktivněSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Cvičení v KalábriiItálie

 

Zobrazit více informací

Pěší turistika na MadeiřePortugalsko

 

Zobrazit více informací

Krásy KalábrieItálie

To nejlepší z Kalábrie

Poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále ne tolik objeveného regionu Itálie. Poznáte blíže jeho historii, kulturu a pohostinnost místních, a také chutnou a doslova “pikantní” gastronomii. 

Zobrazit více informací

Květinové slavnosti MadeiraPortugalsko

Květinové slavnosti na Madeiře

Vydejte se přivítat jaro na Madeiru, ostrov květin, kde v dubnu probíhají velkolepé květinové slavnosti. Buďte při tom, když se hlavní město Funchal promění v pódium luxusních požitků pro vaše smysly.

Zobrazit více informací

BaskickoŠpanělsko

Svéráz, hrdost a špetka futurismu

Baskicko je země tradic a vytříbené gastronomie. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější a nejtypičtější – zelená údolí, kamenité i písčité pláže Atlantiku, futuristické Bilbao, vznešený San Sebastian nebo klášter zakladatele jezuitského řádu svatého Ignáce z Loyoly.

Zobrazit více informací

ExtremaduraŠpanělsko

Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií

Pojeďte s námi v květnu objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Zajímá-li vás historie Jižní Ameriky, pak Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů, je klíč k jejímu pochopení.

Zobrazit více informací

Krásy AlbánieAlbánie

Odhalte unikátní dědictví Albánie

Památky z dob helénských, římských a byzantských. Skvosty otomanské architektury zapsané na seznam UNESCO a především zdejší nedotknutou přírodu objevíte na tomto jedinečném poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Pochod kolem MenorcyŠpanělsko

Poznejte Menorcu z legendární Koňské stezky

Máte rádi pěší turistiku? Pojeďte s námi na poznávací zájezd Pochod kolem Menorcy a buďte mezi těmi, kterým se podařilo obejít celý tento nádherný ostrov!

Zobrazit více informací

Karneval na MadeiřePortugalsko

Karneval na Madeiře

Poznejte nejkrásnější místa Madeiry a k tomu si vychutnejte strhující rytmy samby na nejlepším karnevalu v Evropě, který je často přirovnáván k legendárnímu karnevalu v Riu.

Zobrazit více informací

Atlantský festival na MadeiřePortugalsko

Atlantský festival na Madeiře

Exotický ostrov Madeira ležící ve vodách Atlantiku se během června proměňuje v ohňostroj barev a s ním spojených oslav. Přivítejte s námi začátek léta velkolepým Atlantským festivalem.

Zobrazit více informací

Velká cesta zemí fjordů Norsko

Zobrazit více informací

Azorské ostrovyPortugalsko

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku

Objevte tento jedinečný kout Evropy ležící na podmořských migračních trasách velryb a delfínů. Nechte se okouzlit krásnými vulkanickými jezery, velkolepými horami či rozlehlými zelenými pláněmi a jedinečným písečným pobřežím. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Zobrazit více informací

Krásy SicílieItálie

Poznejte největší ostrov středomoří

Na ostrově objevte množství od sebe zcela odlišných kultur – přes aragonskou, tureckou až po řeckou. Vše s lehkým nádechem legendární sicilské mafie.

Zobrazit více informací

Krásy AndalusieŠpanelsko

Poznejte pohádkovou Andalusii

Poznejte nádhernou a pohádkovou oblast. Navštivte bílá andaluská městečka i světově proslulá místa s maurskou historií.

Zobrazit více informací

Krásy MenorcyŠpanělsko

Jedinečný ostrov a biosférická rezervace UNESCO

Poznejte ostrov, o kterém se hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska.

Zobrazit více informací

Sólo pro Madrid a ToledoŠpanělsko

Aneb po stopách Dona Quijota

Nepropásněte podzim v nádherné oblasti La Mancha, neváhejte a vydejte se s námi do míst, kde Cervantes stvořil svého rytíře. Tešte se na neotřelé pohledy na Madrid a Toledo, město kolem dokola obepnuté řekou.

Zobrazit více informací