na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Krásy Sardinie
pohádkové pláže i prastará historie
Poznávací zájezd


Sardinie nejsou zdaleka jen krásné pláže a modré moře. Poznejte ostrov s nezkrotnou přírodou a hrdými tradicemi, který ukrývá starobylé záhady a tajemství. Objevte tajemné věže nuraghi, archeologická naleziště, sardská královská města a bohatou sardskou kuchyni. Navštívíte hlavní město Cagliari, fénické město Tharros či malebné Alghero přezdívané Malá Barcelona, které nezapře svůj katalánský ráz.

Termíny a ceny zájezdu Krásy Sardinie

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
4. 6. – 13. 6. 2018 9 nocí polopenze letecky vyprodáno23 990 KčRezervovat
19. 9. – 26. 9. 2018 7 nocí polopenze letecky posledních 8 míst 21 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Povídání o Itálii s Mgr. Karolínou Jaroškovou

Program zájezdu

1. den – Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den – Návštěva středověkého města Alghera, kterému se přezdívá Malá Barcelona pro jeho katalánský ráz. Město vás okouzlí svou slunnou atmosférou, úzkými uličkami s vyčnívajícími balkonky plnými květin. Poté lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás monumentálními stalagmity a jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě. Po cestě krátká zastávka u Palmavery – zachovalého komplexu nuraghské civilizace.

3. den – Výlet za pravou italskou atmosférou do jednoho z největších sardinských středověkých měst Oristana. Poznejte jeho historické skvosty, například největší katedrálu Sardinie – Duomo, která se pyšní nepřehlédnutelnou majolikovou kupolí. Za historiíí pak pojedete k archeologickému nalezišti antického města Tharros, kdysi mocné pevnosti založené Féničany v 8. století př. n. l. Starověké rozvaliny, vyjímající se nádherně na pozadí modrého moře, patří k vůbec nejpůsobivějším sardinským památkám.

Třešničkou na dortu tohoto dne bude Bosa, jedno z nejkrásnějších měst Sardinie ležící na  klikatící se řece Temo na úpatí hor. Dominantou města je strážní hrad Serravalle, pod kterým se rozprostírá malebná starobylá čtvrť protkaná úzkými uličkami. Tyto křivolaké dlážděné uličky vás dovedou až k místní katedrále.

4. den – Za neposkvrněnou přírodní krásou se vydáte do vnitrozemí Sardinie, na planinu Giara di Gesturi. Při troše štěstí můžete zahlédnout stáda divokých koní pasoucí se ve stínu mohutných korkových dubů. Poté návštěva Barumini, kde se nachází nejzachovalejší nuraghská osada na Sardinii “Su Nuraxi” (UNESCO).

5. den – Vydejte se do vnitrozemí na severozápadní části ostrova k románskému kostelíku Santissima Trinita di Saccargia z poč. 12. století. Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo. Malebné městečko s hradem leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelíků, náměstíček a restaurací. Dále vás čeká návštěva atraktivního letoviska Santa Teresa di Gallura s příjemným centrem. 

6. den – Výlet na úzký výběžek Stintino tvořící rameno zálivu Golfo di Asinara na severozápadě Sardinie. Na poloostrůvku se nachází stejnojmenná okouzlující rybářská vesnička Stintino. Místní pobřeží a zejména pláž La Pelosa jsou pastvou pro oči pro milovníky moře. La Pelosa je jednou z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších pláží na Sardinii, jelikož zde najdete jemný bílý písek, průzračně čistou tyrkysovou vodu a na malém ostrůvku španělskou strážní věž, která celé scenérii vytváří romantickou kulisu.

Krom toho se odsud nabízejí výhledy na nedaleký ostrůvek Asinara. Dále navštívíte Sassari, druhé nejdůležitější město na Sardinii hned po Cagliari. Město v dějinách Sardinie hrálo hlavně kulturní roli, jelikož právě zde působil řád jezuitů a vznikla zde první sardská univerzita. Město si udrželo svůj španělský ráz, který zde zanechali vládnoucí Aragonci. Za procházku stojí staré město protkané změtí uliček, mezi kterými se v centru nachází katedrála v kombinaci stylů aragonské gotiky a baroka, radnice z 18.století, či pozdně renesanční fontána.

7. den – Výlet do severní části ostrova na Capo d’Orso, krátký výstup ke skalisku připomínající medvěda, odkud se naskytnou krásné výhledy na souostroví La Maddalena. Cesta pokračuje po pobřeží Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), vyhlášené oblasti pro luxusní letní dovolenou, kam se sjíždějí bohatí a slavní. “Hlavním městem” je jachtařský ráj Porto Cervo, i když Porto Rotondo také láká poměrně velkou pozornost paparazziů díky tomu, že je ostrovní základnou Silvia Berlusconiho.

shutterstock_139425407

8. den – Odlet ze Sardinie do Prahy.

V případě pobytu na 9 nocí:                 

8. a 9. den – Pobyt u moře.

10. den – Odlet ze Sardinie do Prahy.

Nechte se inspirovat články o destinaci

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Alghero – Praha včetně všech poplatků
 • 7 / 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím ve 3/4* hotelu
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště-hotel-letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby českého/slovenského průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 750 Kč za jednolůžkový pokoj
 • lodní doprava k mysu Capo Caccia a vstup do Neptunovy jeskyně (cca 30 EUR)
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.


Povídání o Itálii s Mgr. Karolínou Jaroškovou

Při studiu gymnázia začla navštěvovat lekce italštiny a cestovat do Itálie. Zájem o Itálii a italský jazyk ji dovedl ke studiu italianistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, které úspěšně zakončila složením státních závěrečných zkoušek a obhajobou diplomové práce. Od roku 2013 pracuje v CK Delfín travel jako delegátka a průvodkyně na Sicílii a Sardinii.

„Itálie se neokouká a při každé cestě dokáže překvapit. Tím spíš, pokud se necháte zlákat místy jako jsou Sicílie, Sardinie a Kalábrie. Benvenuti in Italia, aneb vítejte v Itálii!“

Sledovat Povídání o Itálii


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/poznavaci-zajezdy/krasy-sardinie/