na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Krásy Sardinie
pohádkové pláže i prastará historie
Poznávací zájezd


Sardinie nejsou zdaleka jen krásné pláže a modré moře. Poznejte ostrov s nezkrotnou přírodou a hrdými tradicemi, který ukrývá starobylé záhady a tajemství. Objevte tajemné věže nuraghi, archeologická naleziště, sardská královská města a bohatou místní kuchyni. Navštívíte řadu historických míst a měst včetně malebného Alghera přezdívaného Malá Barcelona.

Termíny a ceny zájezdu Krásy Sardinie

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena odRezervace
1. 6. – 10. 6. 20219 nocípolopenzeleteckyKrásy Sardinie - Hotel Club Esse Posada Beach 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
25 990 KčRezervovat
22. 9. – 1. 10. 20219 nocípolopenzeleteckyKrásy Sardinie - Hotel Club Esse Posada Beach 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
25 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování. 

2. den - MĚSTA CASTELSARDO, ROCCIA DELL´ELEPHANTE, TEMPIO PAUSANIA

Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo s hradem, které leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelů, náměstíček a restaurací, které zvou k návštěvě či posezení.

Dále se zastavíte u nádherného přírodního úkazu Roccia dell´Elephante neboli Sloní skály. Den završíte prohlídkou historického města Tempio Pausania.

3. den - ARZACHENA A VYKOPÁVKY NURAGHŮ

Výlet vás zavede do jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v blízkosti města Arzachena. Nachází se zde komplex starověkého nuraghského osídlení Nuraghe La Prisgiona. Navštívíte také tzv. Tombe di Giganti Coddu Vecchiu neboli „Hrobku obrů“. 

O tzv. nuraghské civilizaci se ví velmi málo. Nikdo netuší, odkud její lidé přišli, jak žili, ani kdy jejich doba skončila. Jejich působení však dokládají tyto tajemné stavby, kterých je po Sardinii rozeseto na několik tisíc. Dále Vás čeká prohlídka starobylého města Arzachena.

4. den - VOLNÝ DEN

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

5. den - SOUOSTROVÍ LA MADDALENA

Souostroví La Maddalena je jedním z nejkrásnějších míst této oblasti. Jeho centrem je šarmantní stejnojmenné městečko se svou typickou architekturou a dlážděnými náměstíčky. Samotné souostroví je národním parkem skládajícím se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Uvidíte bizarní útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem.

6. den - COSTA PARADISO A SANTA TERESA GALLURA

Tento den zahájíte návštěvou vojenské pevnosti z 19. století Fortezza di Monte Altura. Ta se tyčí na pozoruhodném místě, odkud měli vojáci přehled o situaci na severním pobřeží Sardinie a kde budete moci obdivovat úžasné zasazení architektury do krajiny.

Poté přejedete na Costa Paradiso a pláž Li Cosi, což je takový malý krajinářský kýč, který budete milovat a nebudete chtít opustit. Případný žal pak můžete přebít třeba dobrým sýrem a vínem, což bude možné při cestě do přístavní město Santa Teresa Gallura, odkud uvidíte nejen sousední Korsiku.

7. den - ALGHERO A NEPTUNOVA JESKYNĚ

Středověkému městu Algheru se pro jeho katalánský ráz přezdívá Malá Barcelona. Okouzlí vás svou slunnou atmosférou, mnoha obchody plnými korálů a úzkými uličkami. Poté se vydáte na lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě.

Třešinkou na dortu bude zastávka u pisantsko – románského kostela Santissima Trinita di Saccargia .

8. den - PORTO CERVO A CAPO D'ORSO

Překrásné Smaragdové pobřeží vyniká tyrkysově zbarveným mořem a bílými plážemi. Ty si oblíbila italská i světová smetánka a vy si prohlédnete taktéž jejich nejoblíbenější letovisko – luxusní přístav Porto Cervo.

Skalní útvar zvaný Capo d’Orso neboli Medvědí kopec byl a je vyhledávaným místem, zejména místními námořníky. Vám se z něj naskytne překrásný pohled na nedaleké souostroví La Maddalena.

Navštívíte pitoreskní městečko San Pantaleo neboli “město umělců” pod krásnými skalnatými stěnami a výhledy na pobřeží společně společně s  místním tradičním trhem.

9. den - VOLNÝ DEN

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

10. den - ODLET

Transfer na letiště a odlet do Prahy. 

 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
 • 9 nocí ve 4* hotelu Posada Beach Resort ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • polopenzi formou bufetu, včetně vody a vína 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 4 300 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 3 510 Kč za pokoj s balkonem
 • vstupy dle programu (cca 55 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • případnou pobytovou taxu, která je splatná na místě**

** Hotel Posada – byla zavedena povinná pobytová taxa ve výši 2,50 EUR/os./noc. Taxa jsou splatná na místě přímo v hotelové recepci. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

 

Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Pavel Hofman, průvodce zájezdu

Co Vás na průvodcování baví?
Baví mne nejen objevování nových míst, ale i se znovu vracet do míst mi již dobře známých, kde se již při návratu sem cítím doma a mohu tak lépe sdílet své poznatky s klienty.

Jaké je Vaše životní motto? 
„Žít a prožít“. Pro jistotu je lepší počítat s tím, že žijeme pouze jednou, a tak bychom se měli snažit, aby náš život byl co možná hezký a pestrý.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Snažím se klientům ukázat vždy i něco navíc, co není v oficiálním itineráři. Vedle mého zájmu o historii a památky je mým koníčkem i botanika, a tak se pokouším klientům částečně přiblížit i svět středomořské vegetace. Musí zbýt během cestování vždycky i čas na dobrou kávu, sklenku vína, či něco dobrého na zub.  Rád bych, aby cítili, že jsem tam opravdu jen pro ně a připraven řešit i jejich problémy a přání!


Mgr. Leoš Korbel, průvodce zájezdu

Co Vás na průvodcování baví?
Dynamičnost a různorodost práce, která je mou vášní. Místa v destinacích, kde provádím jsou mou srdeční záležitostí.

Jaké je Vaše životní motto?
„Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného.“ Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete…

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Sardinii, takovou, jaká je. Sardinie je jako žena: nespoutaná, vášnivá, nesmlouvavá a hrdá. Zároveň je srdečná, laskavá a pokud ji přijmete takovou jaká je, rozdá se pro vás. – (Leoš Korbel)

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele