na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Krásy Neapolského zálivu
s výletem na ostrov Capri
Poznávací zájezd


Poznejte nádherné přírodní scenérie a kouzlo tisíc let staré historie v popředí s jedněmi z nejnavštěvovanějších památek světa. Italský region Kampánie, který najdete v srdci Středomoří, urodil nejen skvělé víno a gastronomické tradice, ale též archeologická svědectví, historické bohatství a velké události současného umění.

Čeká Vás „hlavní město Jihu“ Neapol, jedny z nejdůležitější archeologických nalezišť na světě Pompeje a Herculaneum na úpatí sopky Vesuv, kouzelné Amalfské pobřeží, zámek Caserta a vyhledávané ostrovy neapolského zálivu Capri a Ischia.

Termíny a ceny zájezdu Krásy Neapolského zálivu

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
25. 5. – 1. 6. 20217 nocípolopenzeletecky
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
24 790 KčRezervovat
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeletecky
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
26 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Před několika dny jsme se vrátili ze zájezdu do Neapolského zálivu, který byl organizovaný Vaší cestovní kanceláří. Celkově hodnotíme zájezd jako zdařilý s velmi dobře připraveným programem. Velkou zásluhu na úspěchu zájezdu měla i naše průvodkyně Patricie Kraftová, která se nám od rána do včera věnovala a snažila se nám předat co nejvíce ze svých bohatých znalostí Itálie, jak z oblasti historie Kampánie, tak i ze současnosti. Těšíme se na další zájezdy s Vaší CK a zdravíme.

- Neapolský záliv, termín: 28. 9. - 5. 10. 2019

+ další recenze zájezdu


Povídání o Itálii s Mgr. Karolínou Jaroškovou

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Neapole. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den - ARCHEOLOGICKÁ NALEZIŠTĚ POMPEJE A HERKULANEUM

Po snídani odjezd do oblasti Pompejí, kde na vás čeká prohlídka archeologických nalezišť. V roce 79 po Kristu se náhle probudil Vesuv a jeho erupce pohřbila celá města v jeho okolí. Až po dlouhých 1700 letech byla města pod Vesuvem objevena a světlo světa spatřila dvě nejdůležitější archeologická naleziště na světě Pompeje a Herkulaneum (UNESCO).

Během posledních století nepřetržitě probíhají vykopávky, které odkryly množství staveb a zařízení, které vypovídají o bohatství města a umožňují nám pochopit, jak fungoval každodenní život tehdejších lidí. Mozaiky a fresky ilustrující sexuální radovánky jsou pouze špičkou ledovce. 

3. den - OSTROV CAPRI

V dnešním dni navštívíte italský ostrov Capri, který je nejkrásnějším a nejluxusnějším ostrovem Itálie. Mezi jeho časté návštěvníky patřili v minulosti například hudební skladatel Claude Debussy či švédská královna Viktorie.

Těšit se můžete na prohlídku stejnojmenného hlavního města ostrova včetně jeho slavného „načančaného“ náměstí Piazza Umberto I. Následuje zastávka v sousedním půvabném městečku Anacapri a možnost lodního výletu okolo ostrova a do kouzelné Modré jeskyně Grotta Azzurra.

4. den - AMALFSKÉ POBŘEŽÍ

Nejdříve vás čeká výlet na úchvatné Amalfské pobřeží (UNESCO) lemující jižní břehy Sorrentského poloostrova. Naskytnou se vám výhledy na terasy s bujnou zelení vyčnívající nad mořem a na perlu pobřeží – městečko Positano. Poté se můžete těšit na návštěvu výrobny typického sýru mozzarella s degustací.

5. den - MĚSTO NEAPOL

Dnes se přesunete do hlavního města Kampánie, do Neapole. Neapoli se přezdívá hlavní město celého italského jihu a je to jednoho z nejnepochopenějších, ale také nejkrásnějších italských měst. V tomto překvapivě velkém a rozlehlém městě vás čeká procházka historickým jádrem města (UNESCO), kde se pod sušáky na prádlo odehrává pestrý neapolský pouliční život.

Budete nasávat zdejší hlučnou atmosféru, malé uličky, krámky, hlasy obyvatel Neapole i tam, kde je nečekáte, a obdivovat umělecké a historické poklady města. Projdete se kolem hradu Castel Nuovo, Teatro San Carlo – nejstarší činné operní scény v Evropě, královského paláce Palazzo Reale a Kostela sv. Františka z Paoly. Poté osobní volno, které každý může strávit dle vlastního uvážení, transfer a ubytování na hotelu.

6. den - ZÁMEK CASERTA

Na programu šestého dne vašeho zájezdu je návštěva zámku a zahrady Caserta (UNESCO), připomínající francouzské Versailles. Projdete se jedním z největších a nejkrásnějších parků v Evropě, kterému dominuje 3,3 km dlouhá soustava vodních kanálů, fontán a vodopádů s bohatou sochařskou výzdobou. 

7. den - INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM S MOŽNOSTÍ FAKULTATIVNÍHO VÝLETU

Volný den s možností individuálního objevování krás Neapolského zálivu. Pro zájemce je připraven fakultativní výletu na ostrov Ischia.

8. den - ODLET

Odlet z Neapole do Prahy.

V případě zájezdu na 9 nocí:

7. den – OSTROV ISCHIA

Přejezd trajektem na ostrov Ischia. Díky stovce termálních pramenů je největší termální lokalitou ve Středomoří. Poznáte jeho pláže, krásnou přírodu a poklidnou atmosféru tohoto ostrova. Odpoledne individuální program.

8-9. den – INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM

Volné dny na tomto krásném ostrově budete moci strávit relaxem na místních plážích nebo návštěvou termálních parků. Pro zájemce jsou připraveny fakultativní výlety.

10. den – ODLET

Transfer na letiště a odlet z Neapole.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků 
 • ubytování 7/9 nocí ve 3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • polopenzi 
 • transfer dle programu
 • výlety dle programu
 • návštěva výrobny sýru mozzarella s degustací
 • služby českého/příp. slovenského průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 730 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • nápoje u večeří
 • vstupy dle programu: archeologický areál Pompeje (cca 15 EUR), archeologický areál Herculeneum (cca 15 EUR), jeskyně Grotta Azzurra (cca 30 EUR vč. plavby lodí)
 • ostatní vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • svoz z / na Letiště Václava Havla
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2,50 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.


Patricie Kraftová, průvodkyně zájezdu

Co Vás baví na cestování/průvodcování?
Na cestování mě baví poznávání i cesta samotná. Ráda objevuji nové pohledy míst známých i těch dosud nepoznaných. Na průvodcování miluji zážitky, kontakt s lidmi a tu úžasnou barvitost této nádherné profese, která snoubí hned několik povolání dohromady. Průvodcovská činnost je pro mě určitý druh adrenalinu a posedlost, kterou k životu potřebuji!

Jaké je Vaše životní motto?
„Carpe diem“ čili „Užívej dne“. O to se snažím celý život.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Klientům dokáži dát obrovský kus sebe, seznámím je s mými oblíbenými zákoutími, se způsobem života místních a jejich zvyklostmi. Ráda poukáži na souvislosti z minulosti směrem k současnosti, neboť znalosti z historie jsou pochopením a součástí přítomnosti.
Itálie je pro mě srdeční záležitostí od severu až po jih. Ale Ischia a Neapolský záliv nejsou jen kouskem země, jsou to uchvacující emoce – obrovské množství citů, barev a prožitků, které stojí za poznání. Přijeďte a uvidíte. Těším se na vás! 

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele

  Další zájezdy - Itálie