na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Krásy Kalábrie
Zažijte kouzlo jižní Itálie
Poznávací zájezd


Vydejte se na poznávací zájezd do Kalábrie a poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále málo objeveného regionu Itálie. Proniknete do jeho historie, kultury, vyzkoušíte pohostinnost a přátelskou povahu místních obyvatel nebo vynikající a doslova “pikantní” gastronomii.

Těšte se na starobylou Tropeu, která je jedním z nejmalebnějších městeček kalábrijského pobřeží. Objevte staré jádro Cosenzy ležící pod zalesněnými kopci masivu Sila. Zavítejte na skok do regionu Basilicata, kde vás uchvátí Maratea, nad níž z vrchu shlíží druhá největší socha Krista na světě. Toulejte se působivými ruinami slavných Pompejí, nad kterými se majestátně tyčí sám strůjce jejich zkázy – Vesuv.

Termíny a ceny zájezdu Krásy Kalábrie

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
13. 9. – 20. 9. 2018 7 nocí polopenze letecky odletělo19 990 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Povídání o Itálii s Mgr. Karolínou Jaroškovou

Program zájezdu

 

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Kalábrie. Transfer do hotelu, ubytování v oblasti Capo Vaticano.

2. den - TROPEA

Odjezd do oblasti CAPO VATICANO, kde budete moci obdivovat jedno z nejkrásnějších pobřeží Kalábrie, kterému se přezdívá pobřeží bohů. Při dobré viditelnosti se vám naskytnou vyhlídky nejen na bílé pláže s jemným pískem, čistým mořem a strmými útesy, ale až na Sicílii, Liparské ostrovy a Messinskou úžinu. Poté návštěva romantického městečka TROPEA, které je vystavěné na mohutném skalním útesu.

Tropea se pyšní sakrální architekturou a pravou italskou atmosférou. Procházka typickými úzkými uličkami, příležitost ochutnat kávu v některé z místních kavárniček nebo zdejší speciality jako jsou všemožné pikantní pochutiny, pomazánka zvaná n’duja, feferonková či tuňáková zmrzlina nebo zmrzlina připomínající lanýž (Tartufo). Ty největší speciality budete mít možnost ochutnat v rámci degustace. Cestou dále navštívíte městečko Pizzo a pozůstatky kostela vytesaného do skály Chiesa di Piedigrotta. Ubytování v oblasti Capo Vaticano.

3. den - OSOBNÍ VOLNO, POBYT U MOŘE

Možnost odpoledního až večerního fakultativního lodního výletu na jeden z Liparských ostrovů – STROMBOLI. Stromboli je stratovulkán, který je v Liparském souostroví nejmladší, ale také nejaktivnější. Má pravidelné erupce, které budete moci po setmění z lodi pozorovat. Před tím navštívíte samotný ostrov, letovisko, vykoupete se na černé pláži nebo projdete po okolí. Příjezd na hotel v nočních hodinách. Uskutečnění tohoto výletu závisí na aktuální nabídce lodních dopravců. Další možností fakultativního výletu je denní lodní výlet na tři z Liparských ostrovů: Vulcano, Lipari a Stromboli. Ubytování v oblasti Capo Vaticano.

4. den - POHOŘÍ SILA

Prohlídka města COSENZA, které leží mezi pohořím Sila a horským pásem Catena Costiera lemujícím pobřeží. Podle legendy je na dně blízké řeky Busento pohřben vůdce Vizigótů Alarich, který tudy táhl na jih. Město se po dlouhém období vymanilo z rukou mafiánů a dnes může nabídnout řadu zajímavostí, mezi kterými je historické centrum. To se rozkládá na pahorku a tvoří ho spleť uliček, které směřují vzhůru ke štaufskému hradu (Castello Svevo), na jehož vzhledu se podepsal císař Fridrich II. Na počest císařovy návštěvy byla také vysvěcena místní katedrála postavená převážně ve stylu provensálské gotiky. Život a zájem o kulturu městu vdechují hlavně studenti z jedné z nejmodernějších univerzit v Evropě.

Dále navštívíte pohoří SILA, které je nejpozoruhodnějším pohořím v Kalábrii. Během pěšího výletu můžete obdivovat místní faunu a flóru, převážně zastoupenou jehličnatými lesy – jedněmi z posledních pralesů Evropy.Ubytování v hotelu v letovisku Scalea.

5. den - MĚSTA SCALEA A DIAMANTE

Po snídani pěší prohlídka starobylé části městečka SCALEA. To se rozprostírá na úbočí svahu vypínajícím se nad mysem Capo Scalea Cedrátové riviéry. Terasovitá poloha města dala vzniknout jeho jménu Scalea (stupně). Místo bylo osídleno již před příchodem Římanů, kdy se zde nacházela osada. Po zničení místa Saracény si ho vyhlédli Normané a učinili  z něj pevnost, kterou poté využívali také Aragonci. Městečko zaujme svou atmosférou dlážděných uliček, byzantskou kaplí z 11.století, nebo zříceninou normansko-aragonského hradu.

Odpoledne se podíváte do kouzelného městečka DIAMANTE proslulého feferonkami, citrusem cedrát, či tzv. murales – nástěnnými malbami, které zde spatříte doslova na každém “rohu”. Kulisu Diamante tvoří průzračně čisté moře s drobnými ostrůvky, které omývá skalnaté výběžky pobřeží s krásnou přírodou. Ubytování v hotelu v letovisku Scalea.

6. den - POMPEJE

Po snídani odjezd do POMPEJÍ, kde na vás čeká prohlídka tohoto archeologického naleziště. Rozkvět Pompejí obydlených bohatými patriciji náhle v roce 79 po Kristu ukončil výbuch Vesuvu. Horké a jedovaté plyny usmrtily místní obyvatelstvo a město pohřbila silná vrstva popela. Sláva Pompejí však touto katastrofou nezanikla. Během posledních století nepřetržitě probíhají vykopávky, které odkryly množství staveb a zařízení, které vypovídají o bohatství města a umožňují nám pochopit, jak fungoval každodenní život tehdejších lidí. Mozaiky a fresky ilustrující sexuální radovánky jsou pouze špičkou ledovce.

 Ve večerních hodinách návrat na hotel. Ubytování v hotelu v letovisku Scalea.

Podívejte se, jak mohla vypadat zkáza Pompejí

7. den - MARATEA A PLÁŽOVÉ LETOVISKO PRAIA A MARE

Po snídani následuje prohlídka příjemného městečka MARATEA, které se v letní sezóně stává oblíbeným prázdninovým střediskem. Její staré centrum Maratea Paese je labyrintem strmých uliček a skrytých náměstíček. Velkou zajímavost Maratey však objevíte až v kopci za městem, kde jsou roztroušeny ruiny původního a již opuštěného města Maratea Antica.

Další zajímavost města spatříte na vrcholku Monte San Biagio (624 m), kterému dominuje tzv. Redentore. Jedná se o obrovskou mramorovo-betonovou sochu Krista, který je zády otočen k moři a svůj pohled upírá k horám ve vnitrozemí. Naproti soše uvidíte svatyni postavenou na místě pohanského chrámu, kam každoročně míří procesí věřících.

Po prohlídce Maratey se vydáte jižním směrem přes řeku Noce, která tvoří hranici mezi regiony Basilicata a Kampánie, do typického plážového letoviska PRAIA a MARE. Zde budete mít možnost koupání, nebo podniknout fakultativní plavbu loďkou okolo blízkého ostrůvku Isola di Dino, který vyniká svou pestrou přírodou. Divoce zde roste myrta, ze které se v Kalábrii vyrábí tradiční likér mirto. Ostrůvek si oblíbili mořští ptáci, kteří vítají hustý středomořský porost tzv.macchií a trpasličích palem a jeskyně v útesech, které lemují ostrov. Cestou zastávka u jeskynního kostelíku Santuario Madonna della Rocca. Ubytování v hotelu v letovisku Scalea.

8. den - ODLET

Odlet z Kalábrie do Prahy.

 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lamezia Terme – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím v hotelech 3*/4* 
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště-hotel-letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby českého/příp. slovenského průvodce během celého zájezdu
 • degustace místních specialit

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 2 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní lodní výlet na Liparské ostrovy (cca 55 EUR)
 • fakultativní lodní výlet kolem ostrova Dino (cca 20 EUR)
 • vstupy dle programu
 • vstup do archeologického areálu Pompejí (cca 15 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • svoz z / na Letiště Václava Havla
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/poznavaci-zajezdy/krasy-kalabrie/