na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Krásy Kalábrie
Zažijte kouzlo jižní Itálie
Poznávací zájezd


Vydejte se na poznávací zájezd do Kalábrie a poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále málo objeveného regionu Itálie. Proniknete do jeho historie, kultury, vyzkoušíte pohostinnost a přátelskou povahu místních obyvatel nebo vynikající a doslova “pikantní” gastronomii.

Těšte se na starobylou Tropeu, která je jedním z nejmalebnějších městeček kalábrijského pobřeží i rozmanitou krásu Liparských ostrovů. Zavítejte na skok do regionu Basilicata, kde vás uchvátí Maratea, na níž z vrchu shlíží druhá největší socha Krista na světě. Toulejte se působivými ruinami slavných Pompejí, nad kterými se majestátně tyčí sám strůjce jejich zkázy – Vesuv.

Termíny a ceny zájezdu Krásy Kalábrie

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenzeletecky
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
21 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Povídání o Itálii s Mgr. Karolínou Jaroškovou

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Kalábrie. Transfer do hotelu, ubytování na hotelu Villagio Baia di Zambrone.

2. den - VOLNÝ DEN NEBO FAKULTATIVNÍ VÝLET NA LIPARSKÉ OSTROVY

Osobní volno, pobyt u moře nebo možnost fakultativního lodního výletu na Liparské ostrovyStromboli. Stromboli je stratovulkán, který je v Liparském souostroví nejmladší, ale také nejaktivnější. Má pravidelné erupce, které budete moci po setmění z lodi pozorovat. Před tím navštívíte samotný ostrov a letovisko, vykoupete se na černé pláži nebo projdete po okolí.*

*Uskutečnění tohoto výletu závisí na aktuálních povětrnostních podmínkách a lodním spojení! Ubytování na hotelu Villaggio Baia di Zambrone.

3. den - TROPEA A CAPO VATICANO

Odjezd do oblasti Capo Vaticano, kde budete moci obdivovat jedno z nejkrásnějších pobřeží Kalábrie, kterému se přezdívá pobřeží bohů. Při dobré viditelnosti se vám naskytnou vyhlídky nejen na bílé pláže s jemným pískem, čistým mořem a strmými útesy, ale až na Sicílii, Liparské ostrovy a Messinskou úžinu. Poté navštívíte romantické městečko  Tropea, které je vystavěné na mohutném skalním útesu.

Tropea se pyšní sakrální architekturou a pravou italskou atmosférou. Procházka typickými úzkými uličkami, příležitost ochutnat kávu v některé z místních kavárniček nebo zdejší speciality jako jsou všemožné pikantní pochutiny, pomazánka zvaná n’duja, feferonková či tuňáková zmrzlina nebo zmrzlina připomínající lanýž (Tartufo). Ty největší speciality budete mít možnost ochutnat v rámci degustace. Cestou dále navštívíte městečko Pizzo a pozůstatky kostela vytesaného do skály Chiesa di Piedigrotta. Ubytování na hotelu Villagio Baia di Zambrone.

4. den - PŘEJEZD DO SEVERNÍ OBLASTI KALÁBRIE

Po odjezdu z hotelu vyrazíte na pohodu do severnější části Kalábrie na Cedrátovou riviéru. Zde se ubytujete a odpočinete na pláži. Ubytování na hotelu Parco dei Principi, v oblasti Cedrátové riviéry.

5. den - MĚSTA DIAMANTE A SCALEA

Pátý den se po snídani podíváte do kouzelného městečka Diamante proslulého feferonkami, citrusem cedrát, či tzv. murales – nástěnnými malbami, které zde spatříte doslova na každém “rohu”. Kulisu Diamante tvoří průzračně čisté moře s drobnými ostrůvky, které omývá skalnaté výběžky pobřeží s krásnou přírodou.

Odpoledne vás čeká prohlídka starobylé části městečka Scalea. To se rozprostírá na úbočí svahu vypínajícím se nad mysem Capo Scalea Citrusové riviéry. Terasovitá poloha města dala vzniknout jeho jménu Scalea (stupně). Místo bylo osídleno již před příchodem Římanů, kdy se zde nacházela osada. Po zničení místa Saracény si ho vyhlédli Normané a učinili z něj pevnost, kterou poté využívali také Aragonci. Městečko zaujme svou atmosférou dlážděných uliček, byzantskou kaplí z 11.století, nebo zříceninou normansko-aragonského hradu. Ubytování na hotelu Parco dei Principi, v oblasti Cedrátové riviéry.

6. den - POMPEJE

Po snídani odjezd do Pompejí, kde na vás čeká prohlídka archeologického naleziště. Rozkvět Pompejí obydlených bohatými patriciji náhle v roce 79 po Kristu ukončil výbuch Vesuvu. Horké a jedovaté plyny usmrtily místní obyvatelstvo a město pohřbila silná vrstva popela. Sláva Pompejí však touto katastrofou nezanikla.

Během posledních století nepřetržitě probíhají vykopávky, které odkryly množství staveb a zařízení, které vypovídají o bohatství města a umožňují nám pochopit, jak fungoval každodenní život tehdejších lidí. Mozaiky a fresky ilustrující sexuální radovánky jsou pouze špičkou ledovce. Ubytování na hotelu Parco dei Principi, v oblasti Cedrátové riviéry.

Podívejte se, jak mohla vypadat zkáza Pompejí

7. den - MARATEA A PLÁŽOVÉ LETOVISKO PRAIA A MARE

Závěrečný den zasvětíme příjemnému městečku Maratea, které se v letní sezóně stává oblíbeným prázdninovým střediskem. Její staré centrum Maratea Paese je labyrintem strmých uliček a skrytých náměstíček. Velkou zajímavost Maratey však objevíte až v kopci za městem, kde jsou roztroušeny ruiny původního a již opuštěného města Maratea Antica.

Další zajímavost města spatříte na vrcholku Monte San Biagio (624 m), kterému dominuje tzv. Redentore. Jedná se o obrovskou mramorovo-betonovou sochu Krista, který je zády otočen k moři a svůj pohled upírá k horám ve vnitrozemí. Naproti soše uvidíte svatyni postavenou na místě pohanského chrámu, kam každoročně míří procesí věřících.

Po prohlídce Maratey se vydáte jižním směrem přes řeku Noce, která tvoří hranici mezi regiony Basilicata a Kampánie, do typického plážového letoviska Praia a Mare. Zde budete mít možnost koupání, nebo podniknout fakultativní plavbu loďkou okolo blízkého ostrůvku Isola di Dino, který vyniká svou pestrou přírodou. Divoce zde roste myrta, ze které se v Kalábrii vyrábí tradiční likér mirto. Ostrůvek si oblíbili mořští ptáci, kteří vítají hustý středomořský porost tzv.macchií a trpasličích palem a jeskyně v útesech, které lemují ostrov. Ubytování na hotelu Parco dei Principi, v oblasti Cedrátové riviéry.

8. den - ODLET

Odlet z Kalábrie do Prahy.

 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lamezia Terme – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • degustace místních specialit
 • služby českého/příp. slovenského průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 2 900 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu (cca 15 EUR)
 • fakultativní výlety: lodní výlet na ostrov Stromboli (cca 40 EUR), vstup do archeologického areálu Pompejí (cca 15 EUR), plavba kolem ostrova Dino (cca 20 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • svoz z / na Letiště Václava Havla
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.


Pavel Hofman

Co Vás na průvodcování baví?
Baví mne nejen objevování nových míst, ale i se znovu vracet do míst mi již dobře známých, kde se již při návratu sem cítím doma a mohu tak lépe sdílet své poznatky s klienty.

Jaké je Vaše životní motto? 
„Žít a prožít“. Pro jistotu je lepší počítat s tím, že žijeme pouze jednou, a tak bychom se měli snažit, aby náš život byl co možná hezký a pestrý.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Snažím se klientům ukázat vždy i něco navíc, co není v oficiálním itineráři. Vedle mého zájmu o historii a památky je mým koníčkem i botanika, a tak se pokouším klientům částečně přiblížit i svět středomořské vegetace. Musí zbýt během cestování vždycky i čas na dobrou kávu, sklenku vína, či něco dobrého na zub.  Rád bych, aby cítili, že jsem tam opravdu jen pro ně a připraven řešit i jejich problémy a přání!

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele