na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Krásy jižního Portugalska a Španělska
Kouzelné pobřeží Atlantiku
Poznávací zájezd


V klidném Cádizském zálivu se líně pohupují malé rybářské bárky, které kontrastují s okolními rozeklanými skalami, na nichž se jako strážní věže tyčí romantické majáky připomínající doby těch nejslavnějších mořeplavců. Přesně takové scenérie můžete spatřit na kouzelném pobřeží Španělska a jeho menšího souseda Portugalska. Nádherná bílá městečka se střídají s pohádkovými plážemi, tradičními vesničkami a úrodnými vinicemi, které rok co rok potěší všechny milovníky skvělého vína. Vydejte se s námi za úžasnou přírodou, historií, ale i současností jihu Pyrenejského poloostrova.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Krásy jižního Portugalska a Španělska 

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Málagy. Transfer do hotelu, ubytování – Španělsko.

2. den: GIBRALTAR – TARIFA – BAELO CLAUDIA

Vypravíte se na Gibraltar, britskou kolonii s bezcelní zónou. Čeká vás cesta na mohutnou skálu s krápníkovou jeskyní a jedinou volně žijící kolonií opic v Evropě. Zároveň se vám odsud naskytnou úžasné výhledy na africký kontinent. Dovolujeme si upozornit, že cena za případné využití minibusů ve výši cca 25 EUR za osobu není zahrnuta v ceně zájezdu a bude na místě vybrána od průvodce. 

Zastavíte se také v městečku Tarifa, přímo na nejjižnějším bodě evropské pevniny, kde se budete moci projít po mysu Marroquí, jenž odděluje Středozemní moře a Atlantský oceán.

Zapomenout nesmíte ani na prohlídku archeologického antického areálu římského města Baelo Claudia, které leží přímo u překrásné pláže Bolonia s vysokou písečnou dunou.

Ubytování – Španělsko.

PRO VSTUP NA GIBRALTAR JE NOVĚ VYŽADOVÁN PLATNÝ CESTOVNÍ PAS!

3. den: JEREZ DE LA FRONTERA – CÁDIZ – OCHUTNÁVKA CHERRY VÍN

Ve městě Jerez de la Frontera navštívíte Královskou jezdeckou školu, kde můžete vidět výcvik andaluských koní, stáje, sedlárnu, muzeum jezdeckého umění a muzeum kočárů. Cestou do Cádizu absolvujete exkurzi ve vinařství Gutiérrez Colosia, kde ochutnáte několik vzorků sherry vín od nejsušších až po ta nejsladší (degustace není zahrnuta v ceně zájezdu a je dobrovolná).

Poté vás čeká prohlídka historického města Cádiz ležícího na úzkém poloostrově, které je patrně nejstarším evropským městem. 

4. den: SEVILLA

Užijete si celodenní výlet do vznešené metropole Andalusie, kde se projdete po monumentálním náměstí Plaza de España a romantickými uličkami staré židovské čtvrti Santa Cruz. Odpoledne si prohlédnete Královský zámek Alcázar s jedinečnou ukázkou arabské architektury a překrásnou největší gotickou katedrálu na světě s hrobkou Kryštofa Kolumba a věží La Giralda, na níž se dá pohodlně vystoupat a kochat se výhledem na celé město.

5. den: FARMA A CAMPO ABIERTO – VEJER DE LA FRONTERA – MYS TRAFALGAR

Vydáte se na prohlídku farmy, kde shlédnete 90 minutové a velmi působivé představení koní a hovězího dobytka, včetně býků chovaných pro koridu. Projdete se také po Vejer de la Frontera, které je jedním z nejkrásnějších „bílých městeček“.

Krátce se zastavíte u Trafalgarského majáku, poblíž kterého v roce 1805 došlo ke slavné námořní bitvě, ve které padl admirál Nelson.

Ubytování – Španělsko.

6. den - PO STOPÁCH KRYŠTOFA KOLUMBA

Poslední den svého pobytu ve Španělsku se zkusíte vžít do pocitů námořníků, kteří se v roce 1492 vydali s Kryštofem Kolumbem hledat námořní cestu do Indie. Prohlédnete si místa spojená s touto přelomovou plavbou – klášter Monasterio de la Rábida, repliky tří slavných lodí, místo původního přístavu v Palos de la Frontera nebo Kolumbův pomník.

Odpoledne přejezd do Portugalska na pobřeží Algarve, ubytování. 

7. den: VOLNÝ DEN V MĚSTEČKU LAGOS

Lagos je bývalé centrum obchodu s otroky, který zde probíhal v dobách objevitelských plaveb. Pro zájemce možnost plavby na loďkách podél skalnatého pobřeží, nebo koupání na překrásných plážích.

Ubytování – Portugalsko.

8. den: SAGRES – CABO DE SAO VINCENTE

V městečku Sagres, které kdysi bývalo slavnou základnou pro objevné cesty Portugalců, navštívíte pevnost na skalnatém ostrohu s obří větrnou růžicí vyskládanou z kamenů. Odtud se vydáte na tzv. „konec světa“ Cabo de Sao Vicente – nejzazší jihozápadní výběžek Evropy s majestátním majákem.

Cestou zpět si uděláte zastávku v prodejně s tradiční portugalskou keramikou.

Ubytování – Portugalsko.

9. den: SILVES –CARVOEIRO – OCHUTNÁVKA VÍN

Prohlídka historického města Silves, jehož dominantou je maurský hrad z červeného kamene. Neminete ani krásnou gotickou katedrálu a toulat se budete malebnými uličkami s bílými domky. Po návštěvě místního trhu s typickými portugalskými dobrotami zamíříte na exkurzi do vinařství, kde pro vás bude připravena ochutnávka vín (degustace není zahrnuta v ceně zájezdu).

Poté se ještě vypravíte do bílého městečka Carvoeiro, kde se projdete po dřevěných lávkách s vyhlídkami na velkolepé útesy kolem Atlantiku. 

Ubytování – Portugalsko.

10. den: VOLNÝ DEN

Svůj poslední den v Portugalsku můžete využít k odpočinku na pláži a koupání. 

Ubytování – Portugalsko.

11. den: ODLET

Odlet do Prahy s přestupem. 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Málaga a Faro/ Lisabon – Praha s přestupem včetně všech poplatků 
 • 10 nocí v 3* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • snídaně
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 9 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 4 990 Kč za večeře vč. nápoje
 • vstupy dle programu
 • vstupné: královský palác v Seville      (120 Kč nad 65 let, 350 Kč do 65 let) – nutno objednat při rezervaci zájezdu z důvodu garance vstupenek
 • fakultativní výlety a vstupy
 • degustace ve vinných sklepích
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu (cca 1 EUR/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR. 
Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Pobytová taxa může být v roce 2020 změněna. 

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele