Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Krásy Andalusie
poznávací zájezd


Poznejte nádhernou a pohádkovou Andalusii. Navštivte světově proslulá místa s maurskou historií, jako jsou Granada, Sevilla, Córdoba, i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Vydejte se na výlety do zajímavých přírodních oblastí národního parku Torcal nebo ke skále Gibraltar.

Termíny a ceny

TermínCena od Poznámka
19. 9. – 26. 9. 201723 490 Kč 7 nocí - poslední 4 místa
26. 9. – 6. 10. 201725 990 Kč 10 nocí - poslední 2 místa

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz


Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy, přílet do Malagy / Almeríe, transfer do hotelu, ubytování.

2. den – TORCAL DE ANTEQUERA, CÓRDOBA

Po snídani vás čeká první den v Andalusii. Procházka po PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. ANTEQUERA – zastávka u unikátní památky – dolmenů na okraji městečka. Prohlídka města CÓRDOBA, jednoho ze skvostů Andalusie se spoustou zajímavých památek – katedrála/ mešita, římský most, židovská čtvrť aj.
Návrat do hotelu ve večerních hodinách, večeře, osobní volno.

shutterstock_523821304

3. den – GRANADA, ALHAMBRA

Výlet do srdce Andalusie – města GRANADA (UNESCO) – zasazeného do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem aj.).
Návrat do hotelu ve večerních hodinách, večeře, osobní volno.

Poznámka: vstupné do Alhambry 800 Kč (nutno objednat při rezervaci z důvodu garance vstupenek)

4. den – CÁDIZ, VEJER DE LA FRONTERA, JEREZ 

Odjezd brzy ráno na dlouhý výlet za dalšími jedinečnými místy Andalusie. Zastávka v romantickém městečku VEJER DE LA FRONTERA – půvabné „bílé městečko“ s krásnými vyhlídkami. Prohlídka centra města CÁDIZ – malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, významný přístav, pěkná katedrála, příjemné promenády. Na závěr zastávka ve „městě sherry“ – JEREZ DE LA FRONTERA.
Návrat do hotelu ve večerních hodinách, večeře, osobní volno.

shutterstock_102595118 Cádiz

5. den – VOLNO.

Pobyt u moře.

MÁLAGA

Pro zájemce polodenní fakultativní výlet vláčkem (jízdné cca 3,6 Eur jedna cesta) s průvodcem do nedalekého města MÁLAGA – přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa. Příjezd do hotelu v odpoledních hodinách, osobní volno.

 shutterstock_281599199

6. den – GIBRALTAR, RONDA

Prohlídka GIBRALTARU– britská kolonie s bezcelní zónou, výlet na mohutnou skálu s pevností a s výhledy na africký kontinent. Jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Přejezd přes hory do oblasti bílých městeček a návštěva Rondy. RONDA – malebné nad skalní rozsedlinou rozložené městečko, které upoutá každého návštěvníka svou roztomilostí.
Návrat do hotelu v pozdně odpoledních hodinách, večeře, osobní volno.
Pro vstup na Gibraltar je nově vyžadován platný cestovní pas.

shutterstock_161855363

7. den – VOLNO.

Pobyt u moře.

SEVILLA

Pro zájemce možnost fakultativního výletu do Sevilly. SEVILLA (UNESCO) – město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. Cena fakultativního výletu: 35 EUR.
Návrat do hotelu v pozdně odpoledních hodinách, večeře, osobní volno.

8. den – Odlet z Malagy / Almeríe do Prahy.

V případě pobytu na 10 nocí:

8. – 10. den – Pobyt u moře s možností fakultativních výletů.

11. den – Odlet z Malagy / Almeríe do Prahy.


Delfín travel je oficiálním partnerem španělské vlády pro program Europe Senior Tourism.

logo EST Horizontal Logo Ministerio SEGITTUR TUESPAÑA-1

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha- Málaga / Almería – Praha včetně všech poplatků
 • 7/10 nocí v 4* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • služby českého průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 2 500 Kč za jednolůžkový pokoj (do vyprodání kapacity, následně bude účtován příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500 Kč / 5 000 Kč)
 • vstupné do Alhambry 800 Kč
  (nutno objednat při rezervaci z důvodu garance vstupenek)
 • fakultativní výlety 
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.Recenze zájezdu:

5
Dnes brzy ráno jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Krásy Andalusie. Chtěli bychom vám touto cestou poděkovat za perfektní organizaci zájezdu, výběr hotelu, za možnost místo pozdní večeře končit obědem a ještě tento poslední den mít možnost poznat další místa. V neposlední řadě bychom rádi vyjádřili velkou chválu za služby průvodkyně Mgr. Lucie Frnochové, která se nám opravdu od rána až do večera věnovala a její výklad byl skvělý. Služby vaší kanceláře po této zkušenosti můžeme jen doporučit!!
- Andalusie, Španělsko, termín: květen 2017
5
Rádi bychom poděkovali za nádherné chvíle strávené na Vámi pořádaném poznávacím zájezdu „Krásy Andalusie“. Paní Zdenička Švarcová, která se o nás starala, zaslouží velikánskou pochvalu a jedničku s hvězdičkou za práci, kterou odvedla. Vysoce hodnotíme jak její odborné znalosti, tak i úžasný přístup ke každému klientovi. Díky její snaze ukázat nám co nejvíc ze země, kterou miluje, její laskavosti, optimizmu a nepředstíranému pochopení pro "starší generaci", byl tento zájezd pro nás a myslím, že i pro ostatní účastníky, mimořádným zážitkem.
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2015
5
Právě jsme se vrátili s poznávacího zájezdu Krásy Andalusie 55+. Zájezd se nám opravdu velice líbil, vše bylo výborně zorganizované. Naše průvodkyně paní Zdeňka Švarcová nás mile překvapila svým příjemným, klidným, vstřícným a empatickým vystupováním. Také bychom chtěli vyzdvihnout její znalosti o Andalusii, které nám s velkým zápalem předávala.
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2015
Další reference

Další zájezdy

Cesta do země ohně a leduIsland

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety – Modré laguně.

Zobrazit více informací

Slovinsko aktivněSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Pěší turistika na MadeiřePortugalsko

 

Zobrazit více informací

Krásy KalábrieItálie

To nejlepší z Kalábrie

Poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále ne tolik objeveného regionu Itálie. Poznáte blíže jeho historii, kulturu a pohostinnost místních, a také chutnou a doslova “pikantní” gastronomii. 

Zobrazit více informací

Květinové slavnosti MadeiraPortugalsko

Květinové slavnosti na Madeiře

Vydejte se přivítat jaro na Madeiru, ostrov květin, kde v dubnu probíhají velkolepé květinové slavnosti. Buďte při tom, když se hlavní město Funchal promění v pódium luxusních požitků pro vaše smysly.

Zobrazit více informací

BaskickoŠpanělsko

Svéráz, hrdost a špetka futurismu

Baskicko je země tradic a vytříbené gastronomie. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější a nejtypičtější – zelená údolí, kamenité i písčité pláže Atlantiku, futuristické Bilbao, vznešený San Sebastian nebo klášter zakladatele jezuitského řádu svatého Ignáce z Loyoly.

Zobrazit více informací

ExtremaduraŠpanělsko

Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií

Pojeďte s námi v květnu objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Zajímá-li vás historie Jižní Ameriky, pak Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů, je klíč k jejímu pochopení.

Zobrazit více informací

Krásy SardinieItálie

To nejlepší z italské Sardinie

Nezkrotná příroda, hrdé tradice, starobylé záhady a k tomu krásné pláže i nádherně modré moře. Poznejte Sardinii s její historií, kulturou a vynikající gastronomií na našem novém poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Krásy AlbánieAlbánie

Odhalte unikátní dědictví Albánie

Památky z dob helénských, římských a byzantských. Skvosty otomanské architektury zapsané na seznam UNESCO a především zdejší nedotknutou přírodu objevíte na tomto jedinečném poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Pochod kolem MenorcyŠpanělsko

Poznejte Menorcu z legendární Koňské stezky

Máte rádi pěší turistiku? Pojeďte s námi na poznávací zájezd Pochod kolem Menorcy a buďte mezi těmi, kterým se podařilo obejít celý tento nádherný ostrov!

Zobrazit více informací

Karneval na MadeiřePortugalsko

Karneval na Madeiře

Poznejte nejkrásnější místa Madeiry a k tomu si vychutnejte strhující rytmy samby na nejlepším karnevalu v Evropě, který je často přirovnáván k legendárnímu karnevalu v Riu.

Zobrazit více informací

Atlantský festival na MadeiřePortugalsko

Atlantský festival na Madeiře

Exotický ostrov Madeira ležící ve vodách Atlantiku se během června proměňuje v ohňostroj barev a s ním spojených oslav. Přivítejte s námi začátek léta velkolepým Atlantským festivalem.

Zobrazit více informací

Velká cesta zemí fjordůNorsko

Poznejte nejvznešenější přírodní krásy Evropy

Navštivte s námi zemi jedinečných přírodních krás a tajuplné vikingské historie. Proplujete nejkrásnějšími fjordy, uvidíte malebná norská města a na konec stanete u největšího ledovce Evropy.

Zobrazit více informací

Azorské ostrovyPortugalsko

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku

Objevte tento jedinečný kout Evropy ležící na podmořských migračních trasách velryb a delfínů. Nechte se okouzlit krásnými vulkanickými jezery, velkolepými horami či rozlehlými zelenými pláněmi a jedinečným písečným pobřežím. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Zobrazit více informací

Krásy SicílieItálie

Poznejte největší ostrov středomoří

Na ostrově objevte množství od sebe zcela odlišných kultur – přes aragonskou, tureckou až po řeckou. Vše s lehkým nádechem legendární sicilské mafie.

Zobrazit více informací

Krásy MenorcyŠpanělsko

Jedinečný ostrov a biosférická rezervace UNESCO

Poznejte ostrov, o kterém se hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska.

Zobrazit více informací

Na křižovatce Stříbrné a Svatojakubské cestyŠpanělsko

Na křižovatce Stříbrné a Svatojakubské cesty

Pojeďte s námi na poznávací zájezd do staré Kastilie a poznáte, jak těžké bylo dojít ve středověku až na konec pomyslného světa.

Zobrazit více informací

Andalusie ve víru vášníŠpanělsko

Největší jarní slavnost v Andalusii!

Pociťte andaluské chutě a vůně, zažijte místní slavnosti, zvyky a gastronomii na dubnovém poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Sólo pro Madrid a ToledoŠpanělsko

Aneb po stopách Dona Quijota

Nepropásněte podzim v nádherné oblasti La Mancha, neváhejte a vydejte se s námi do míst, kde Cervantes stvořil svého rytíře. Tešte se na neotřelé pohledy na Madrid a Toledo, město kolem dokola obepnuté řekou.

Zobrazit více informací