na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Krásy Albánie
Země s unikátním dědictvím
Poznávací zájezd


Zveme vás na poznávací zájezd Krásy Albánie, který tvoří mimořádně krásný okruh po střední a jižní části této země.

Dosud málo známá Albánie je statisticky nejmladší zemí Evropy. Překvapí vás svými historickými památkami a nádhernou přírodou. Na tomto poznávacím zájezdu objevíte však také její kontrasty. Od dech beroucích hor a zapomenutých vesniček, až po památky z dob helénských, římských a byzantských nebo též jedinečnou otomanskou architekturu zapsanou v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Poznejte s námi luxus i chudobu, panenské pláže, přírodní úkazy a vynikající albánskou kuchyni.

Termíny a ceny zájezdu Krásy Albánie

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
12. 6. – 19. 6. 2018 7 nocí polopenze letecky poslední 4 místa 19 990 KčRezervovat
18. 9. – 27. 9. 2018 9 nocí polopenze letecky vyprodáno21 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz


Povídání o Albánii s průvodcem našich zájezdů

Program zájezdu

1. den – Odlet z Prahy. Přílet do Albánie. Ubytování a nocleh ve městě Dürres (Drač).

2. den – Odjezd směrem na Albánskou riviéru. Národní park Llogara s horským průsmykem ve výšce 1 100 m n.m. odkud je nádherný panoramatický výhled na velkou část Jónského moře a na albánské vesničky ležící na kopcích přímo nad panenskými plážemi – možnost ochutnání specialit ze skopového masa či jogurtu z ovčího mléka. Poté pokračování cesty dále po Albánské riviéře přes malebné vesničky Dhermi, Vuno. Ubytování a nocleh v letovisku Himara.

3. den – Pokračování cesty po riviéře. Projedete vesnicemi Qeparo a Borsh. Pohlédnete zdálky na bývalou tajnou ponorkovou základnu Albánie a navštívíte pevnost Aliho Paši, který původně tuto stavbu postavil jak letohrádek pro svou milovanou ženu, a to přímo uvnitř nádherné zátoky s názvem Panormo (překrásná). Cestou do starobylého města Gjirokastra, zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, zastávka u přírodní rezervace “Modré oko”, kde se podíváte na vyvěračku křišťálové (pitné) vody z jeskyní, které přesahují hloubku 72 m. Nedaleko vodní elektrárna Bistrica, kterou postavili čeští inženýři v 50. letech minulého století. Ubytování a nocleh v Gjirokastře.

shutterstock_275240573

4. den – Gjirokastra – rodiště bývalého diktátora Albánie, Envera Hodži. Návštěva citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaru a čtvrtí s nádhernou otomanskou architekturou. Berat – starobylé město zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Berat je známý také svým večerním korzem, kde se stovky a tisíce mladých i starých lidí nerušeně procházejí po městské promenádě a užívají si pohodu podvečera. Ubytování a nocleh v Beratu.

5. den – Návštěva pevnosti tyčící se nad městem Berat, muzea ikon středověkého malíře Onufriho – poznáte jeho typickou červenou barvou, kterou zatím žádný světový malíř nedokázal napodobit. Dále se seznámíte s historkou o dvou kodexech Starého zákona. Tyto prastaré verze Bible byly nalezeny v kostele Nanebevzetí panny Marie. Poté vás čeká cesta k Ohridskému jezeru do města Pogradec, které se stejně jako protější Ohrid pyšní svou poklidnou atmosférou. Užijete si promenádu podél tohoto krásného jezera a nádherné výhledy na protější hory Makedonie. Ubytování a nocleh v Pogradecu.

6. den – Přesun do pulzujícího hlavního města Tirana – seznámíte se s nejdůležitějšími památkami, jako je socha národního hrdiny Skanderberga, měšita, hlavní třída s krásnou italskou architekturou, parlament, tzv.pyramida – původní muzeum diktátora E. Hodži, úřad vlády, známá čtvrť nejvyšších politických představitelů Albánie (tzv. “Blloku”), vila E. Hodži, univerzita M. Terezy se stejnojmenným náměstím a její sochou. Ubytování a nocleh v Dürresu (Drači).

shutterstock_331847861

7. den – Prohlídka největšího přístavního města Albánie – Dürres, známé také jako Drač či staré Dyrrachium. Nejprve se seznámíte s dějinami města. Půjdete kolem benátské věže, podíváte se na starý amfiteátr, kde se konaly gladiátorské zápasy, projdete se malebnými uličkami, uvidíte muslimskou mešitu, hlavní náměstí, moderní promenádu lemovanou palmami a ortodoxní kostel. Navštívíte zdejší trhy a v případě kladného vyřízení žádanky také výrobnu známé brandy Skanderbeg. Ubytování a nocleh v Dürresu (Drači).

8. den – Odlet z Albánie. Přílet do Prahy.

V případě pobytu na 9 nocí:

8. – 9. den – Pobyt u moře s možností fakultativních výletů. 

10. den – Odlet z Tirany do Prahy.

Nechte se inspirovat články o destinaci

Cena za osobu zahrnuje:

  • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
  • 7/9 nocí v 3*/4* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • 7/9x polopenzi
  • transfer letiště – hotel – letiště
  • transfery dle programu
  • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu 

Cena za osobu nezahrnuje:

  • příplatek od 3 290 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
  • nápoje u večeří
  • případné fakultativní výlety
  • vstupy dle programu
  • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
  • cestovní pojištění

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)

Poznámka:

  • Minimální počet účastníků 25.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Altin Kutra, delegát a průvodce

Narodil se ve městě Gjirokastra na jihu Albánie. Jako mladý se přesunul za studiem vysoké školy do Prahy, kde se věnoval českému jazyku a právům. Svá studia zúročil a v dnešní době se věnuje své právnické praxi, avšak na svou zemi a cestování nezanevřel. Jako delegát a průvodce je rodilý Albánec jedním z nejpovolanějších a své obsáhlé znalosti o této nádherné zemi neváhá předávat zvídavým turistům. Díky jeho schopnostem, erudici a zápalu se vaše dovolená v Albánii ponese ve znamení poznání, zábavy i uvolněné atmosféry.

Sledovat přednášku


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/poznavaci-zajezdy/krasy-albanie/