na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Krásy Albánie
Země s unikátním dědictvím
Poznávací zájezd


Zveme vás na poznávací zájezd Krásy Albánie, který tvoří mimořádně krásný okruh po střední a jižní části této země.

Dosud málo známá Albánie je statisticky nejmladší zemí Evropy. Překvapí vás svými historickými památkami a nádhernou přírodou. Na tomto poznávacím zájezdu objevíte však také její kontrasty. Od dech beroucích hor a zapomenutých vesniček, až po památky z dob helénských, římských a byzantských nebo též jedinečnou otomanskou architekturu zapsanou v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Poznejte s námi luxus i chudobu, panenské pláže, přírodní úkazy a vynikající albánskou kuchyni.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Krásy Albánie (PROGRAM “JARO 2019”)

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
4. 6. – 13. 6. 2019 9 nocí polopenze letecky vyprodáno22 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Krásy Albánie (PROGRAM “PODZIM 2019”)

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
26. 9. – 3. 10. 2019 7 nocí polopenze letecky vyprodáno20 990 KčRezervovat
26. 9. – 5. 10. 2019 9 nocí polopenze letecky vyprodáno22 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz


Povídání o Albánii s průvodcem našich zájezdů

Program zájezdu

JARO 2019 – termín 4. 6. – 13. 6. 2019

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy. Přílet do Albánie. Ubytování a nocleh ve městě Dürres (Drač).

2. den - HLAVNÍ MĚSTO TIRANA

Vydáte se na cestu do hlavního města Tirana, kde navštívíte centrum a seznámíte 
se s novodobými dějinami Albánie. Uvidíte nejdůležitější památky a zajímavosti – sochu albánského národního hrdiny Gjergje Skanderbega, úchvatnou starobylou mešitu nebo velkoryse pojatou hlavní třídu. Budete moci obdivovat budovy hlavních ministerstev navržené italskými architekty ve 20. letech minulého století, pravoslavný kostel či atypickou čtvrť „Blloku“ s rezidencí bývalého diktátora Envera Hodžy.

Navštívíte také protiatomový bunkr, který byl postaven během studené války. Odpoledne vám samozřejmě zbude čas i na osobní volno a nákupy. Návrat do Drače. 

shutterstock_331847861

3. den - ALBÁNSKÉ ALPY

Brzy ráno se vypravíte do Národního parku Thethi, který leží v nejsevernější části Albánie. Pojedete k horské vesnici Boga, jež leží ve výšce 1800 m n. m. Následuje pěší výlet (cca 1,5 hod) po příjemné stezce s lehkým převýšením. Při návratu zpět se zastavíte v centru města Skadar. Návrat do Drače. 

4. den - OHRIDSKÉ JEZERO A MĚSTO POGRADEC

Čeká vás výlet k Ohridskému jezeru, které je nejhlubším jezerem na Balkáně, a také a do města Pogradec, jež leží na břehu jezera a může se pyšnit nádhernou promenádou s výhledem na vysoké hory Makedonie. Jezero má rozlohu 348 km² a je v něm čistá průzračná voda. Samotná cesta z Drače je krásným poznáváním albánské přírody a současného života země.

Projedeme malebnou přírodou kolem měst Rrogozhina, Elbasan a Librazhd, podél řeky Shkumbin, která pomyslně dělí Albánii na severní (v níž žijí Gegové) a jižní (zde žijí Toskové). Na závěr výletu se zastavíte v malebné vesničce Lin a zvolna se projdete (s lehkým převýšením) do kopce s nádherným výhledem na celé Ohridské jezero. Návrat do Drače.

5. den - MĚSTO GJIROKASTRA (UNESCO)

Odjedete do půvabného města „šedých střech“ Gjirokastër, které je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO a je také rodištěm Envera Hodži. Cestou poznáte nádherné horské scenérie, ústí řek Drino a Vjosa a městečko Tepelena (Hrob Heleny). Ve městě Gjirokastër navštívíte zachovalou citadelu (jednu z největších na celém Balkánském poloostrově) s hodinovou věží, projdete se malebnými uličkami s typickou otomanskou architekturou a zastavíte se ve starém bazaru s nepřeberným množstvím suvenýrů.

Oblast je známá široko daleko pro svou kuchyni, sýry (feta nebo kaškaval), bílé jogurty či minerální vodu Glina. Návrat do Drače. 

6. den - MĚSTA DIVJAKA A BERAT (UNESCO)

Během tohoto výletu navštívíte největší lagunu Albánie, která je důležitým útočištěm stěhovavých ptáků z celé Evropy a komplexním ekosystémem s nádhernými scenériemi, prázdnými plážemi, nekonečnými lesy a výbornou kuchyní. Pro lidi milující zapomenutý kraj a nespoutanou přírodu je to ráj. Uprostřed laguny je ostrůvek, kde jako na jediném místě hnízdí pelikáni. Součástí výletu je projížďka lodí až k ornitologické věži, odkud se dá pozorovat celá laguna a různé druhy ptáků.

Následně odjedete do Beratu, více jak 2 000 let starého města s typickou středověkou architekturou. Berat je nazýván „městem tisíce a jednoho okna“. Kromě známých čtvrtí, křesťanské Goricy a muslimského Mangalemu, navštívíte pevnost nad městem, kde se v místním ikonografickém muzeu seznámíte s nádhernými ikonami známého středověkého malíře Onufriho. Návrat do Drače.

7. den - MĚSTO DRAČ

Navštívíte historické centrum Drače, kde se seznámíte s dějinami města. Projdete kolem Benátské věže, podíváte se na antický amfiteátr, v němž se konaly gladiátorské zápasy, prozkoumáte malebné uličky s typickou atmosférou města, mešitu, hlavní náměstí nebo moderní promenádu lemovanou krásnými palmami a ortodoxní kostel.

Po cestě si budete moci pochutnat ve vyhlášené výrobně zmrzliny, kde najdete kromě tradičních chutí zmrzlin i řady jiných, mnohdy bizarních a neznámých příchutí.

Dále se vydáte se návštěvu dvou trhů, na nichž lze vybírat z nepřeberného množství cenově dostupného oblečení či suvenýrů, čerstvého ovoce a zeleniny. Výlet zakončíte návštěvou výrobny brandy Skanderbeg s degustací místních alkoholických nápojů, včetně proslaveného koňaku Skanderbeg.

8. den - ODLET

Odlet z Albánie. Příjezd do Prahy. 

8., 9. a 10. den

(V případě pobytu na 9 nocí)

8. – 9. den – Pobyt u moře s možností fakultativního výletu. 

10. den – Odlet z Tirany do Prahy. 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 7/9 nocí v 3*/4* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 7/9 x polopenzi
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • transfery dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu 

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 3 630 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • nápoje u večeří
 • případné fakultativní výlety
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků 25.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Altin Kutra, delegát a průvodce

Narodil se ve městě Gjirokastra na jihu Albánie. Jako mladý se přesunul za studiem vysoké školy do Prahy, kde se věnoval českému jazyku a právům. Svá studia zúročil a v dnešní době se věnuje své právnické praxi, avšak na svou zemi a cestování nezanevřel. Jako delegát a průvodce je rodilý Albánec jedním z nejpovolanějších a své obsáhlé znalosti o této nádherné zemi neváhá předávat zvídavým turistům. Díky jeho schopnostem, erudici a zápalu se vaše dovolená v Albánii ponese ve znamení poznání, zábavy i uvolněné atmosféry.

Sledovat přednášku


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací