na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Karneval na Madeiře


Madeira se jednou ročně stává dějištěm nejlepšího karnevalu v Evropě. Ulice hlavního města Funchalu se zaplní mnoha tanečníky v pestrobarevných kostýmech, kteří si naplno užívají strhující rytmy samby.

Ostrov Madeira má stálé příjemné subtropické klima, proto lze obdivovat zdejší krásy prakticky kdykoliv. Kromě madeirského karnevalu vás čeká také jedinečná příroda, proslulé zavlažovací kanály – levady, majestátní hory s terasovitými políčky i malebná městečka a vesnice.

Termíny a ceny zájezdu Karneval na Madeiře

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
8. 2. – 16. 2. 2018 9 dní / 8 nocí snídaně, polopenze letecky vyprodáno24 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

5
Prožila jsem báječné jaro na květinovém ostrově s vaší CK - zájezd Karneval na Madeiře. Mám sice 55+, ale do důchodu daleko. Moc děkuji vaší společnosti, paní Simoně, panu Luisovi a všem báječným spolucestovatelům. Bylo krásně, i když někdy mlha a trošku deště. Opravdu profesionální práce a s úsměvem 🙂 Už se těším, až budu pravá důchodkyně.
- Madeira, Portugalsko, termín: únor - březen 2017

+ další recenze zájezdu

Karneval na Madeiře

Prodloužený poznávací zájezd, během kterého zažijete a objevíte to NEJ z Madeiry:

 • atmosféru karnevalu na Madeiře
 • krásy hlavního města Funchal
 • jeden z nejvyšších útesů světa
 • ojedinělé levády (zavlažovací kanály)
 • nejstarší vesnici ostrova
 • nejlepší vyhlídkový bod na Madeiře

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy s přestupem v Lisabonu, přílet na letiště Funchal, transfer do hotelu Dom Pedro Garajau 3*, ubytování.

Předběžný letový řád **: odlet z Letiště Václava Havla 8.2.2018 v 06:00, přestup v Lisabonu, přílet na letiště Funchal 8.2.2018 v 11:00 hod.

2. den – FUNCHAL + BOTANICKÁ ZAHRADA

Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Poté vás čeká seznámení s hlavním městem Madeiry, Funchal, vzdáleného pouhých pár km od vašeho hotelu. Pěší procházka městem, během které poznáte Funchal zblízka – čeká vás např. stará část města, ulice Santa Maria, socha Kryštofa Kolumba nebo katedrála Sé.

Součástí programu bude i poznání klasického madeirského života. Projdete vyhlášeným trhem Mercado dos Lavradores, plným květin, ovoce a ryb, fungujícího již od roku 1941. Přesun autobusem do botanické zahrady ve Funchalu, Jardim Botanico, která se nachází na severovýchodě hlavního města tohoto exotického ostrova (vstup není zahrnut v ceně zájezdu). Návrat do hotelu, osobní volno.

shutterstock_357902888

3. den – STŘEDNÍ OKRUH MADEIRY & KARNEVAL

Po snídani odjezd autobusem k vyhlídce Pico dos Barcelos (335 m), odkud se vám při dobré viditelnosti naskytne pohled na Funchalskou zátoku ve tvaru antického amfiteátru. Následuje cesta k atrakci ostrova, vyhlídce Eira do Serrado (1 094 m), odkud se přesunete ještě několik metrů pěšky po stezce vedoucí k nejlepšímu vyhlídkovému bodu, nabízející pohled na 800 m hlubokou propast Curral das Freiras (Údolí jeptišek).

Posledním bodem výpravy bude část hlavního města, farnost Monte, největší poutní místo celé Madeiry, kde navštívíte např. ikonickou basiliku Nossa Senhora do Monte. Individuálně se v případě vašeho zájmu můžete svézt na typických madeirských saních, na kterých vás budou doprovázet dva elegantně oblečení muži. Cesta na těchto dvoumístných saních trvá cca 10 min. a v max. rychlosti 48 km/ hod. zdoláte necelé 2 km cesty. Cena za saně je ca 15 EUR/ os. a není obsažena v ceně zájezdu. Návrat do hotelu, osobní volno.

MM17

KARNEVAL

Po krátkém odpočinku návrat do centra Funchalu na jednu z největších slavností konce zimy – madeirského karnevalu. Madeirský karneval ve Funchalu patří k nejlepším v Evropě a evokuje známý karneval v Riu. Začíná vždy v sobotu velkolepým průvodem a končí lidovými slavnostmi o masopustním úterý. Sobotní pestrobarevný průvod se odehrává v ulicích hlavního města, které se naplní mnoha tanečníky v nádherných kostýmech tančících strhující sambu. Nechybí ani bohatě zdobené alegorické vozy a hlavně všudypřítomná hudba. Nechte se také strhnout těmito podmanivými rytmy a připojte se ke karnevalovému veselí. Během oslav můžete ochutnat i typický moučník malasadas, který je obdobou našich masopustních koblih. Po ukončení karnevalového průvodu přesun autobusem zpět na hotel.

shutterstock_256657447

4. den – LEVÁDA BOA MORTE

Dopoledne osobní volno pro načerpání sil po karnevalové slavnosti. Poté váš čeká přesun autobusem do oblasti Boa Morte, která se nachází u 600 m vysokého útesu s vyhlídkovou plošinou, odkud se vám při dobré viditelnosti opět otevře Madeira jako na dlani. Dále budete pokračovat směrem do oblasti Quinta Grande, kde se vydáte na pěší túru po typických madeirských levádách (systém zavlažovacích kanálů). Celková trasa, kterou pěšky absolvujete, čítá cca 9 km pohodlné chůze. Návrat do hotelu, osobní volno.

5. den – ZÁPADNÍ OKRUH

Celodenní program po západní části ostrova započnete v idylické rybářské vesničce Camara de Lobos, v jejíž blízkosti se nachází jeden z nejvyšších útesů na světě, Cabo Girao (580 m), kam se dá pohodlně dojet autobusem. Následuje krátká zastávka v městečku Ribeira Brava nabízející především atrakci v podobě jedné z nejzachovalejších památek Madeiry, kostelíku Sv. Benedikta. Vaše cesta bude dále pokračovat podél severozápadního pobřeží, kde projedete jedním z nejstarších měst ostrova, Sao Vicente, které bylo v roce 1929 velmi vážně poškozeno sesuvem půdy a z velké části znovu obnoveno.

Další zastávka vás čeká v severozápadním cípu ostrova v jedinečném městečku Porto Moniz, které je zajímavé přírodními bazény s mořskou vodou, vytvořených v lávových vyvřelinách (vstup cca 1,5 EUR není zahrnut v ceně zájezdu). Cestou zpět do Funchalu projedete největší náhorní plošinou ostrova, Paul da Serra o rozloze 6 x 17 km a díky pasoucím se kravám a ovcím budete mít pocit, že se nacházíte ve Skotsku. Příjezd do hotelu, osobní volno.

shutterstock_258653654

6. den – VOLNO

Volný den.

LEVÁDA RABACAL A VODOPÁD RISCO

Pro zájemce možnost fakultativního výletu podél nejoblíbenější a nejznámější levády na ostrově v údolí Rabacal. Jedna z levád vás zavede až k vodopádu Risco, druhá následně k místu 25 pramenů, uprostřed vavřínových lesů. Příjezd do hotelu, osobní volno.

shutterstock_376620325

7. den VÝCHODNÍ OKRUH

Celodenní výlet po východní části Madeiry začíná ve městě Camacha ležící na úpatí hor, které je proslulé svou výrobou proutěných výrobků. Po návštěvě tohoto městečka se přesunete k třetímu nejvyššímu bodu Madeiry, Pico do Arieiro (1 818 m), odkud je při dobrých podmínkách vidět sousední ostrov Porto Santo. Ribeiro Frio, přírodní rezervace a osada, kterou protéká horská bystřina a která je známá svými sádkami s pstruhy. Na pstruží farmě, kterou zde můžete navštívit, vám nabídnou k ochutnání místní specialitu Poncha (ochutnávka není zahrnuta v ceně zájezdu).

Krátká procházka k vyhlídce Balcones, odkud můžete při dobré viditelnosti obdivovat výhledy na horský masív. Vaše cesta bude dál směřovat do města Santana, známého svými typickými barevnými domky se slaměnými střechami. Další zastávka vás čeká na pochodňové hoře Pico do Facho – pohled na přistávací dráhu letiště Santa Catarina vás jistě uchvátí. Budete-li mít štěstí, uvidíte i přistávací mánevr letadla. Poslední zastávkou bude východní cíp Madeiry – poloostrov São Lourenço. Příjezd do hotelu, osobní volno.

39

8. den – VOLNO

Volný den. Váš průvodce vám rád doporučí i aktivity v okolí (nákupy ve Funchalu, lodní výlet katamaránem apod.).

shutterstock_299060033

9. den – ODLET

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

Předběžný letový řád **: odlet z letiště ve Funchalu v 10:30 hod., přestup v Lisabonu, přílet na Letiště Václava Havla v 17:30 hod. *

** Předpokládaný letový řád může být dopravcem změněn.

 Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 8 nocí se snídaní ve
  3* hotelu Dom Pedro Garajau*
 • leteckou dopravu (vč. letištních poplatků): let Praha – Funchal – Praha (s přestupem v Lisabonu) letadlem společnosti TAP Portugal
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby českého průvodce během celého pobytu (doprovod již z Prahy)

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (325 Kč/ pobyt pro osoby 0 – 69 let; 775 Kč pro osoby starší 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  3 400 Kč
 • příplatek za 8x večeři vč. nápoje
  3 800 Kč
 • fakultativní výlet Leváda Rabacal
  (30 EUR)
 • vstupy dle programu
 • kapesné
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • městskou pobytovou taxu 1 EUR/ os. **

** Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2018 navýšena.

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)

* Změna hotelu vyhrazena.

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
Změna programu vyhrazena.
Pořadí navštívených míst může být změněno.


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+ při ideálním obsazení pokojů. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele