na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Japonsko 55+
Cesta do Země vycházejícího slunce
Exotický zájezd


Pojďte s námi ochutnat tajemství země, která je tak rozmanitá, že ji jen těžko lze popsat několika málo slovy. Prastaré, a přitom stále vytrvale udržované tradice, se snoubí s nezadržitelným pokrokem, staletí stará místa se prolínají s moderními mrakodrapy a nejnovějšími technologiemi. Přidejte ještě výborné jídlo, vyhlášenou slušnost a zdvořilost Japonců, perfektně fungující infrastrukturu a není divu, že vás Japonsko uchvátí. Navzdory jeho všudypřítomné moderní tváři zde můžete stále nacházet tradiční klid v překrásných zenových zahradách, buddhistických chrámech a svatyních pod bedlivým dohledem japonské ikony, monumentální sopky Fudži.

Termíny a ceny zájezdu Japonsko – Cesta do Země vycházejícího slunce

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

Dovolte mi , abych bezprostředně po návratu z výše uvedeného zájezdu Vám sdělil své dojmy, než čas a různé životní události způsobí, že to neudělám.
Předně, bych chtěl Vám poděkovat za výběr míst k vidění. V Japonsku jsem byl služebně na stáži v roce 1992 v měsíci srpnu. Prostřednictvím agentury JICA jsme měli možnost si prohlédnout o weekendech Tokyo, byli jsme v Kamakuře, u velkého Budhy a u Tichého oceánu. Týden jsme cestovali z Tokya do Kyota a cestou jsme poznávali zajímavá místa. Chtěl jsem se do Japonska znovu vrátit, ale žádná cestovní kancelář neměla program cesty a cenovou relaci tak dobře navrženou, jako vy. Děkuji proto těm, kteří tento program vytvořili. Nutno však rovněž poděkovat, a to významně panu průvodci Robinu Shoen Heřmanovi, který tento program uměl naplnit. Nechoval se tak jako polská průvodkyně na Mijadžimě, kdy jim sdělila : Tady máte mapu, zde jsou místa , která můžete shlédnout, tam máte restroom a přesně za 1 hod 20 minut se sejdeme zde.
Pan Robin s námi byl na každém místě, seznamoval nás nejen s historiií, geografiií, realiemi toho místa, ale vždy přidal něco ze svých osobních zkušeností z pobytu a studia v JAPONSKU. Jeho výklady, ze života běžného Japonska v průvodcích nenajdete. Navíc se snažil vyhovět našim požadavkům k vyhledání el. prodejny na japonské zásuvky, baterie do fotoaparátu, radil při výděru restaurace k obědu či večeři nebo obchodu ke koupi dárku. Jeho cílem bylo lidi zájezdu maximálně informovat o Japonsku.
Přál bych Vám, abyste pro další zájezdy do Japonska našli alespoň takové průvodce jako je pan Robin Shoen Heřman. Věřím, že to není jen můj názor, ale že takových to hodnocení obdržíte více.
Ještě jednou Vám děkuji za skvělý zážitek a přeji Vám hodně zdaru ve Vaší zajímavé práci.
- Japonsko, termín: září 2019

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Japonsku:

 • hravé, extravagantní, moderní a lidnaté Tokio
 • japonské tradice v moderním hávu
 • Kjóto – pokladnici historických památek UNESCO
 • národní park Hakone s výhledy na posvátnou horu Fudži
 • neobyčejný ostrov Mijadžima, kde se nesmí pohřbívat ani rodit
 • památník míru v Hirošimě
 • vynikající japonskou gastronomii

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - TOKIO

Odlet z Prahy do Tokia s leteckou společností Emirates.

2. den: TOKIO

Přílet do Tokia. Transfer do hotelu, ubytování. Odpočinek po dlouhé cestě. 

3. den: TOKIO

Celý den věnujete prohlídce Tokia. Hlavní město Japonska je místem mnoha tváří. Neustálý ruch a zběsilé tempo se střídá s klidem posvátných chrámů, svatyň a zahrad. Budete se o tom moci přesvědčit při prohlídce tradiční čtvrti Asakusa s buddhistickým chrámovým komplexem Sensó-dži, známé nákupní ulice Nakamise či módní čtvrti Harajuku a na dalších místech, která tato fascinující metropole nabízí.

Pro neznavené celodenním programem je večer připravena možnost fakultativních aktivit. Bližší informace podá průvodce. 

4. den: KAMAKURA

Vypravíte se do bývalého hlavního města Kamakura, které se nachází uprostřed zalesněných kopců. V jeho okolí se setkáte s množstvím buddhistických chrámů a svatyň. Prohlédnete si nejslavnější místní chrám Hase-dera či svatyni Hačiman-gú. Třešničkou na dortu však bude nejznámější památka Kamakury, kterou je bezpochyby velký bronzový Amida Buddha Daibutsu

Pro neznavené celodenním programem je večer připravena možnost fakultativních aktivit. Bližší informace podá průvodce. 

5. den: VOLNÝ DEN

Užijete si den s volnějším programem – další poznávání Tokia, odpočinek, nebo možnost fakultativního výletu do města Nikkó, jež je považováno za jednu z perel Japonska. Jeho poklidná atmosféra je přesným opakem hektického a spěchajícího Tokia. Navštívíte zde významné hrobky Tóšó-gú a Taiyúin-bjó a budete moci obdivovat svatyni Futarasan či chrám Rinnó-dži. Návštěvníky přitahuje také červený posvátný most Šin-kjó klenoucí se přes řeku Daija. 

6. den: HAKONE

Navštívíte krásný národní park Hakone, který jistě nadchne všechny milovníky přírody. Užijete si nádherné scenérie hor, lesů a jezer. V případě dobrého počasí budete moci spatřit i majestátní sopku Fudži, která je symbolem celého Japonska. 

Konkrétní program bude uzpůsoben aktuálnímu počasí. Večer si pak vychutnáte večeři v tradičním japonském stylu. 

7. den: KJÓTO

Rychlovlakem se vydáte na cestu do Kjóta, které je nejen krásným historickým městem, ale také kulturním centrem celé země. Patří mezi nejlépe dochovaná města v Japonsku a najdete zde také největší počet památek zapsaných na Seznam UNESCO. V křivolakých uličkách historického centra se budete procházet spolu s gejšami, které sem neodmyslitelně patří. Navštívíte čtvrť Gion, jež je místem zábavy japonské elity a projdete si tržiště Nishiki s nabídkou čerstvých surovin i tradičních pokrmů. 

8. den: KJÓTO

Další den vašeho pobytu v Japonsku budete pokračovat v prohlídce Kjóta. Město ukrývá asi tisícovku chrámů a několik set svatyní. Vy si budete moci prohlédnout slavný zlatý pavilon Kinkaku-dži z roku 1397, který je jednou z nejznámějších památek Japonska. Stavba leží ukrytá v překrásných zahradách a je celá pokryta zlatem. Dále se projdete po dřevěném mostě Togetsukyo přes řeku Katsura a zavítáte i do úžasného bambusového háje Bamboo grove

Pro neznavené celodenním programem je večer připravena možnost fakultativních aktivit. Bližší informace podá průvodce. 

9. den: NARA

Navštívíte historicky první hlavní město Japonska Nara. Oproti Tokiu mnohem klidnější, avšak plné fascinujících historických památek a s dochovaným architektonickým bohatstvím. Nejslavnější památkou je bezesporu chrám Tódai-dži, který zaujímá místo největší dřevěné stavby světa. Uvnitř chrámu navíc můžete obdivovat 16 metrů vysokou sochu Velkého Buddhy z bronzu. Oblíbenou atrakcí je i chrám Kófuku-dži, jehož součástí je i druhá nejvyšší pagoda v Japonsku.

Navštívíte také překrásné zahrady Isui-en s mnoha jezírky a tradičními japonskými čajovnami. 

10. den: FUSHIMI INARI

Vypravíte se poznávat krásy jedné z nejdůležitějších šintoistických svatyní v Kjótu, Fushimi Inari. Rozprostírá se na hoře Inari a je zasvěcena bohovi rýže a saké. Její dominantou jsou rumělkově zbarvené brány torii, kterými můžete dojít až na vrchol posvátné hory.

Následuje volné odpoledne určené k odpočinku, nebo individuálnímu poznávání krás města Kjóto. Můžete také využít možnost fakultativních aktivit – bližší informace u průvodce. 

11. den: HRAD HIMEDŽI A HIROŠIMA

Vydáte se rychlovlakem na cestu do Himedži, kde navštívíte nejpozoruhodnější japonský hrad se sněhobílou fasádou. Hrad Himedži byl postaven již ve středověku a jako jeden z mála ustál všechny přírodní katastrofy i vojenské konflikty a dnes je považován za národní poklad.

Po prohlídce hradu se přemístíte do Hirošimy, která je spojována především se svržením atomové bomby v roce 1945. Projdete si město a navštívíte jeho významné památky jako je Muzeum atomové bomby, Park míru nebo Atomový dóm (Genbaku Dome), jenž je největším symbolem katastrofy, která město potkala. 

12. den: OSTROV MIJADŽIMA

Trajektem se vypravíte na japonský ostrov Mijadžima ležící ve Vnitřním moři. Je znám především díky svatyni Itsukušima (UNESCO), která byla vystavěna již v 6. století. Impozantní dojem umocňuje to, že je celý komplex vystavěn přímo na vodě a vzájemně propojen lávkami. Po prohlídce ostrova a svatyně transfer do Osaky.

13. den: OSAKA

Celý den věnujete prohlídce Ósaky. Třetí největší město Japonska má rozhodně co nabídnout každému cestovateli. Dominuje mu moderní architektura prosklených mrakodrapů, neboť město bylo na konci 2. světové války téměř srovnáno se zemí a muselo být znovu vystavěno. Ósaka je také vyhlášeným kulinářským centrem a byl by hřích neochutnat něco z japonské gastronomie v některém z mnoha pouličních stánků a bister.

Prohlídku zahájíme v poklidném tempu u Ósackého hradu, s významnou historií a krásnými přilehlými zahradami. Poté navštívíme skvělé ósacké akvárium a budeme pokračovat vyhlídkou z fascinující budovy Umeda Sky Building, mistrovského díla moderní architektury. Prohlídku města zakončíme ve čtvrti Dótombori – centru nočního života, zábavy a skvělého jídla.

Po rozlučkové večeři, zaměřené na japonskou kuchyni, nás čeká přesun na letiště a v pozdních večerních hodinách odlet domů.

14. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.

 

Proč s námi?

 • Náš delegát se o vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Japonska, ale žádná náročná honička vás nečeká. Přesto je třeba počítat s tím, že návštěva Japonska může být náročnější – města jsou hektická, obrovská a už jen přestup mezi jednotlivými prostředky MHD může být pro někoho únavný. 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tokio a Osaka – Praha s přestupem v Dubaji včetně všech poplatků
 • dopravu rychlovlakem dle programu
 • ubytování 11 nocí ve 3* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • zpáteční trajekt na Mijadžimu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • 1x tradiční japonská večeře a 1x rozlučková večeře
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 12 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety – bližší informace o možnosti výletů podá CK, nebo průvodce na místě
 • vstupy do objektů neuvedených v programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 

Poznámka:

 • Velikost skupiny: 15 – 25 klientů.
 • Změna programu vyhrazena. Vzhledem ke komplikované logistice dopravy v Japonsku je třeba počítat s možností častějších změn v pořadí návštěv uvedených míst.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.  
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu, mohou pobývat na území Japonska bez víza po dobu nepřesahující 90 po sobě jdoucích dnů. 
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele

  Další zájezdy do letoviska