na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Novinka
Japonsko 55+
Zahrada prastarých tradic
Exotický zájezd


Pojďte s námi ochutnat tajemství země, která je tak rozmanitá, že ji jen těžko lze popsat několika málo slovy. Prastaré a stále poctivě dodržované tradice se snoubí s neudržitelným pokrokem, prosklenými mrakodrapy a nejnovějšími technologiemi. I přesto však můžete stále nacházet klid v překrásných zenových zahradách, buddhistických chrámech a svatyních pod bedlivým dohledem japonské ikony, monumentální sopky Fudži.

Termíny a ceny zájezdu Japonsko – Zahrada prastarých tradic

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

Dovolte mi , abych bezprostředně po návratu z výše uvedeného zájezdu Vám sdělil své dojmy, než čas a různé životní události způsobí, že to neudělám.
Předně, bych chtěl Vám poděkovat za výběr míst k vidění. V Japonsku jsem byl služebně na stáži v roce 1992 v měsíci srpnu. Prostřednictvím agentury JICA jsme měli možnost si prohlédnout o weekendech Tokyo, byli jsme v Kamakuře, u velkého Budhy a u Tichého oceánu. Týden jsme cestovali z Tokya do Kyota a cestou jsme poznávali zajímavá místa. Chtěl jsem se do Japonska znovu vrátit, ale žádná cestovní kancelář neměla program cesty a cenovou relaci tak dobře navrženou, jako vy. Děkuji proto těm, kteří tento program vytvořili. Nutno však rovněž poděkovat, a to významně panu průvodci Robinu Shoen Heřmanovi, který tento program uměl naplnit. Nechoval se tak jako polská průvodkyně na Mijadžimě, kdy jim sdělila : Tady máte mapu, zde jsou místa , která můžete shlédnout, tam máte restroom a přesně za 1 hod 20 minut se sejdeme zde.
Pan Robin s námi byl na každém místě, seznamoval nás nejen s historiií, geografiií, realiemi toho místa, ale vždy přidal něco ze svých osobních zkušeností z pobytu a studia v JAPONSKU. Jeho výklady, ze života běžného Japonska v průvodcích nenajdete. Navíc se snažil vyhovět našim požadavkům k vyhledání el. prodejny na japonské zásuvky, baterie do fotoaparátu, radil při výděru restaurace k obědu či večeři nebo obchodu ke koupi dárku. Jeho cílem bylo lidi zájezdu maximálně informovat o Japonsku.
Přál bych Vám, abyste pro další zájezdy do Japonska našli alespoň takové průvodce jako je pan Robin Shoen Heřman. Věřím, že to není jen můj názor, ale že takových to hodnocení obdržíte více.
Ještě jednou Vám děkuji za skvělý zážitek a přeji Vám hodně zdaru ve Vaší zajímavé práci.
- Japonsko, termín: září 2019

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Japonsku:

 • hravé, extravagantní, moderní a lidnaté Tokio
 • japonské tradice v moderním hávu
 • Kjóto – pokladnici historických památek UNESCO
 • národní park Hakone s výhledy na posvátnou horu Fudži
 • neobyčejný ostrov Mijadžima, kde se nesmí pohřbívat ani rodit
 • památník míru v Hirošimě
 • vynikající japonskou gastronomii

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - TOKIO

Odlet z Prahy do Tokia s leteckou společností Emirates.

2. den: TOKIO

Přílet do Tokia. Transfer do hotelu, ubytování.

3. den: TOKIO

Celý den věnujete prohlídce Tokia. Hlavní město Japonska je místem mnoha tváří. Neustálý ruch a zběsilé tempo se střídá s klidem posvátných chrámů, svatyň a zahrad. Budete se o tom moci přesvědčit při prohlídce tradiční čtvrti Asakusa s buddhistickým chrámovým komplexem Sensó-dži, známé nákupní ulice Nakamise či módní čtvrti Harajuku.

4. den: KAMAKURA

Vypravíte se do bývalého hlavního města Kamakura, které se nachází uprostřed zalesněných kopců. V jeho okolí se setkáte s množstvím buddhistických chrámů a svatyň. Prohlédnete si nejslavnější místní chrám Hase-dera či svatyni Hačiman-gú. Třešničkou na dortu však bude nejznámější památka Kamakury, kterou je bezpochyby velký bronzový Amida Buddha Daibutsu

5. den: VOLNÝ DEN

Užijete si volný odpočinkový den, který budete moci využít podle svých představ. Můžete se také vydat na fakultativní výlet do města Nikkó, jež je považováno za jednu z perel Japonska. Poklidná atmosféra je přesným opakem hektického a spěchajícího Tokia. Navštívíte zde významné hrobky Tóšó-gú a Taiyúin-bjó a budete moci obdivovat svatyni Futarasan či chrám Rinnó-dži. Návštěvníky přitahuje také červený posvátný most Šin-kjó klenoucí se přes řeku Daija. 

6. den: HAKONE

Navštívíte krásný národní park Hakone, který jistě nadchne všechny milovníky přírody. Užijete si nádherné scenérie hor, lesů a jezer. V případě dobrého počasí budete moci spatřit i majestátní sopku Fudži, která je symbolem celého Japonska. 

7. den: KJÓTO

Rychlovlakem se vydáte na cestu do Kjóta, které je nejen krásným historickým městem, ale také kulturním centrem celé země. Patří mezi nejlépe dochovaná města v Japonsku a najdete zde také největší počet památek zapsaných na Seznam UNESCO. V křivolakých uličkách historického centra se budete procházet spolu s gejšami, které sem neodmyslitelně patří. Navštívíte čtvrť Gion, jež je místem zábavy japonské elity a projdete si tržiště Nishiki s nabídkou čerstvých surovin i tradičních pokrmů. 

8. den: KJÓTO

Další den vašeho pobytu v Japonsku budete pokračovat v prohlídce Kjóta. Město ukrývá asi tisícovku chrámů a několik set svatyní. Vy si budete moci prohlédnout slavný zlatý pavilon Kinkaku-dži z roku 1397, který je jednou z nejznámějších památek Japonska. Stavba leží ukrytá v překrásných zahradách a je celá pokryta zlatem. Dále se projdete po dřevěném mostě Togetsukyo přes řeku Katsura a zavítáte i do úžasného bambusového háje Bamboo grove

9. den: FUSHIMI INARI

Vypravíte se poznávat krásy jedné z nejdůležitějších šintoistických svatyní v Kjótu, Fushimi Inari. Rozprostírá se na hoře Inari a je zasvěcena bohovi rýže a saké. Její dominantou jsou rumělkově zbarvené brány torii, kterými můžete dojít až na vrchol posvátné hory.

Odpoledne si pak prohlédnete impozantní železniční muzeum, které mapuje bohatou historii japonské železnice. Můžete zde obdivovat jak historické parní lokomotivy, tak i moderní ikonický šinkanzen. 

10. den: NARA

Navštívíte historicky první hlavní město Japonska Nara. Oproti Tokiu mnohem klidnější, avšak plné fascinujících historických památek a s dochovaným architektonickým bohatstvím. Nejslavnější památkou je bezesporu chrám Tódai-dži, který zaujímá místo největší dřevěné stavby světa. Uvnitř chrámu navíc můžete obdivovat 16 metrů vysokou sochu Velkého Buddhy z bronzu. Oblíbenou atrakcí je i chrám Kófuku-dži, jehož součástí je i druhá nejvyšší pagoda v Japonsku.

Navštívíte také překrásné zahrady Isui-en s mnoha jezírky a tradičními japonskými čajovnami. 

11. den: KJÓTO - VOLNÝ DEN

Po náročném programu vás čeká odpočinkový volný den v Kjótu. Můžete ho využít k poznávání dalších historických památek, nákupům nebo třeba ochutnávkám skvělé japonské gastronomie.

12. den: HRAD HIMEDŽI A HIROŠIMA

Vydáte se rychlovlakem na cestu do Himedži, kde navštívíte nejpozoruhodnější japonský hrad se sněhobílou fasádou. Hrad Himedži byl postaven již ve středověku a jako jeden z mála ustál všechny přírodní katastrofy i vojenské konflikty a dnes je považován za národní poklad.

Po prohlídce hradu se přemístíte do Hirošimy, která je spojována především se svržením atomové bomby v roce 1945. Projdete si město a navštívíte jeho významné památky jako je Muzeum atomové bomby, Park míru nebo Atomový dóm (Genbaku Dome), jenž je největším symbolem katastrofy, která město potkala. 

13. den: OSTROV MIJADŽIMA

Trajektem se vypravíte na japonský ostrov Mijadžima ležící ve Vnitřním moři. Je znám především díky svatyni Itsukušima (UNESCO), která byla vystavěna již v 6. století. Impozantní dojem umocňuje to, že je celý komplex vystavěn přímo na vodě a vzájemně propojen lávkami. Po prohlídce ostrova a svatyně transfer do Osaky.

14. den: OSAKA

Celý den věnujete prohlídce Ósaky. Třetí největší město Japonska má rozhodně co nabídnout každému cestovateli. Dominuje mu moderní architektura prosklených mrakodrapů, neboť město bylo na konci 2. světové války téměř srovnáno se zemí a muselo být znovu vystavěno. Ósaka je také vyhlášeným kulinářským centrem a byl by hřích neochutnat něco z japonské gastronomie v některém z mnoha pouličních stánků a bister.

Během prohlídky navštívíte Ósacký hrad, jenž je jednou z památek, které by turisté v Japonsku rozhodně měli vidět. Dále se podíváte do Muzea historie a užijete si ruch velkoměsta ve čtvrti Dótombori – centrum nočního života, zábavy a skvělého jídla.

15. den: OSAKA - ODLET

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.

 

Proč s námi?

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Japonska, ale žádná náročná honička Vás nečeká ☺

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tokio a Osaka – Praha s přestupem v Dubaji včetně všech poplatků
 • dopravu rychlovlakem dle programu
 • ubytování 13 nocí ve 3* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • zpáteční trajekt na Mijadžimu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • 1x tradiční japonská večeře a 1x rozlučková večeře
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 14 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety (Nikkó cca 4 500 Kč, večeře s Maiko, učenky na Gejšu – cca 5 000 Kč)
 • vstupy do objektů neuvedených v programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. 
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu, mohou pobývat na území Japonska bez víza po dobu nepřesahující 90 po sobě jdoucích dnů. 
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu -Exotika.pdf


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Další zájezdy do letoviska

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací