na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
Italská špička
aneb pěšky přírodními parky Kalábrie
Aktivní zájezd


Kalábrie skrývá dosud prakticky neobjevená přírodní bohatství, kterému společně nakoukneme pod pokličku. Toto putování v sobě snoubí jak pohodovou horskou turistiku, tak i poznání života místních obyvatel oddávajících se v poklidu siestě před svou oblíbenou kavárnou. Chcete-li zažít Kalábrii jako málokterý jiný turista, tedy nejen z plážového lehátka, vydejte se s námi na túru a poznejte tento jihoitalský region. Kombinace moře, dravých řek a liduprázdných hor prostě stojí za to!

Termíny a ceny zájezdu Italská špička aneb pěšky přírodními parky Kalábrie

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena odRezervace
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenzeleteckyItalská špička aneb pěšky přírodními parky Kalábrie - hotel Parco dei Principi 3*+
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
23 490 KčRezervovat
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenzeleteckyItalská špička aneb pěšky přírodními parky Kalábrie - hotel Borgo di Fiuzzi 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
23 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Milí "Delfíni", dovolte, abych Vám všem, zejména pak našim úžasným průvodkyním Kataríně a Marušce poděkovala na jednu z nejkrásnějších dovolených. Italká špička je opravdu špička. Viděli jsme spoustu nádherných míst a díky Katčině neskutečné schopnosti motivace jsme vylezli i tam, kam by si asi těžko někteří z nás troufli lézt sami od sebe. Někdy jsem si opravdu "mákli", ale vždycky to stálo za to. Protože, pokud vím, jsme byli první, kdo mohli tento zájezd vyzkoušet, dovolila bych si jen dvě malá doporučení do budoucna - mimo program jsme navštívili také nádherné městečko Diamante - myslím, že by bylo dobré zařadit ho do standardního programu. A druhé místo, které by se dalo dobře přidat ke dni v Sapri, je druhá největší socha Ježíše v městě Marateia. Ještě jednou díky a už se zas těším, až s Vámi někam vyrazím.
- Italská špička, termín: září 2019

+ další recenze zájezdu

Aktivní zájezd Italská špička aneb pěšky přírodními parky Kalábrie

Program zájezdu

1. den - Přílet, transfer, ubytování

Přílet do Lamezia Terme. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den - etapa č. 1: Národní park Pollino = cca 13 km

Hned první den pokoříte jedno „nej“ našeho dobrodružství. Vydáte se totiž do největšího národního parku v Itálii – NP Pollino. Půjdete po úbočí směrem k vrcholu Pollinelo 1820 m n. m., projdete tzv. „Zahradou bohů“, lesem bosenských borovic. Ty jsou symbolem tohoto národního parku, nerostou totiž nikde jinde v Itálii. Cestou po hřebeni, jako zaslouženou odměnu, si budete užívat parádních výhledů.

Tip: Vezměte si s sebou malý dalekohled, budete-li mít štěstí, můžete spatřit např. italského vlka, srny, mnoho vzácných ptáků jako sokola stěhovavého, supa egyptského.

3. den - etapa č. 2: Orsomarso a okolí = cca 6 km

Tentokrát se vypravíte do starobylého městečka Orsomarso, které je zasazené do hornaté krajiny tak malebně, že si od místních vysloužilo přezdívku „duše hor“. Poté co se nabažíte kouzla spletitých úzkých uliček, půjdete směrem k charakteristické věži s hodinami, odkud budete mít celé město a údolí řeky Argentino jako na dlani.

Poté sestoupíte do doliny a dojdete až k vodopádům. Po obědě zamíříte do městečka Diamante, které se také nazývá “město zdí” a proslavil jej Feferonkový festival. Zde si můžete vychutnat všudypřítomnou pohodu a užít si procházky po promenádě.

4. den – etapa č. 3: Pohoda na pobřeží – Marina di Camerota = 6 km

Tento den si dopřejete zasloužený relax. Nebude to však odpočinek pasivní, ba naopak. Vaším cílem bude záliv Infreschi, který je díky své průzračné vodě vyhledávaným cílem potápěčů. Než si však budete moci vychutnat tento středomořský skvost, musíte se vydat po stezce vedoucí při členitém pobřeží, které je plné jeskyní a malých přírodních pláží, jež vás budou lákat k oddechu a koupání, což si patřičně užijete. Zpět se vydáte lodí a budete mít krásné výhledy na vysoké útesy.

Tip: Potápěčské brýle

5. den - etapa č. 4: Vodní turistika pod Ďáblovým mostem = 7 km

Dnešní túru si okořeníte lehkým broděním, těšte se! Vyrazíte kaňonem řeky Raganello a půjdete vodou i po souši. Mírný proud a hladina po kolena jsou ideálním osvěžením během tohoto treku.

Poté si z blízka prohlédnete Ďáblův most, k němuž se váže děsivá legenda (tu se dozvíte na místě). Odtud se pak vydáte stoupáním ke krásnému výhledu do údolí. A až se nabažíte přírody, tak vyrazíte prozkoumat městečko Civita, které bylo vybudováno Albánci v 15. století, když prchali před Turky. To se výrazně podepsalo na architektuře, jež zde obsahuje typické byzantské prvky.

Tip: Nezapomeňte si vzít boty do vody. 

Autor fotografie: Stefano Contin

6. den - etapa č. 5: Tajemný pochod = cca 5 km

Tuto etapu si užijete v NP Cilento, který spadá pod ochranu WWF (Světového fondu na ochranu přírody). Necháte se vést mechovou stezkou až k opuštěnému středověkému mlýnu. Budete svědky toho, jak řeka Bussento vytváří přírodní jezírko ve skalách a mizí v útrobách vysokého útesu.

Na tomto místě každý turista jen žasne, jak mocná a nápaditá „architektka“ dokáže příroda být. Poté se vydáte pěšinou při řece až na místo, kde na vás bude čekat autobus. Brzy budete moci obdivovat i dílo lidské, a sice středověký most postavený hned vedle malého vodopádu tzv. Venušiných vlasů, kde se budete moci vypravit na další kratší procházku.

7. den - etapa č. 6: Okruh Anello del Ceraso aneb Oslí stezka v okolí městečka Sapri = cca 10 km

Pomyslnou tečku za vaším putováním napíšete na tzv. Oslí stezce, pobřežní trase, která vás vyvede z městečka Sapri do pobřežních hor. Etapu zakončíte opět ve městě Sapri, kde si v klidu vychutnáte kávu či sklenku vína a poklidnou atmosféru přímořského městečka.

8. den - Odlet

Transfer do Lamezia Terme a odlet domů.

 

 
 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lamezia Terme – Praha včetně všech poplatků 
 • 7 nocí v 3*+ hotelu Parco dei Principi nebo 4* hotelu Borgo di Fiuzzi Resort & SPA, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  od 2 900 Kč
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • jízdenku na loď zpět do města Marina di Camerota – 10 euro
 • vstup do přírodního parku u městečka Morigerati – 5 euro
Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

 • Jedná se o pohodovou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří si chtějí užít pohodu a poznání, avšak zvládnou i nějaké to stoupání!
 • Vhodné i pro milovníky středověkých měst a přírody.
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou.
 • Doporučujeme skládací trekové hole, vhodné sportovní oblečení, boty do vody a dalekohled. 
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 20.

Průvodkyně zájezdu

Jana Zapletalová 

Na cestování ji nejvíce baví práce v terénu, poznávání a předávání či zprostředkovávání zážitků ostatním nadšencům. Naši klienti se s Janou mohou setkat na zájezdu Italská špička, kde se dozví ty nejzajímavější informace, které nevyčtou z žádného bedekru a ani se o nich nikdy neučili v českém dějepise.

Životní moto: Cestování zabíjí předsudky, uzavřenost a úzkoprsost. (Mark Twain)

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele