na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Novinka
Istanbul
Brána Orientu
Poznávací zájezd


Konstantinopol, Cařihrad či Istanbul. To vše jsou jména světové metropole rozkročené mezi Evropu a Asii. Metropole, kterou odděluje i spojuje úžina Bospor. Pokud chcete poznat místo, kde se doslova psaly dějiny, existuje jen málo příhodnějších míst, než je právě Istanbul. Brána orientu svým návštěvníkům našeptává dávná historická svědectví, ale zároveň ukazuje i svou moderní tvář. Během vašeho putování navštívíte ta největší turistická lákadla, ale i méně známá  místa s nádechem tajemna. Ochutnáte pravou tureckou kuchyni, zkusíte si smlouvat na orientálních trzích a vychutnáte si tradiční turecký čaj.

Termíny a ceny zájezdu do Istanbulu

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
19. 4. – 26. 4. 2020 7 nocí snídaně letecky
záloha 3 000 Kč (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
28 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit v Istanbulu:

 • město s bohatou historií ležící na dvou kontinentech
 • monumentální Modrou mešitu – jeden ze symbolů Istanbulu
 • nákupy na pulzujících arabských tržištích
 • posezení v tradičních čajovnách s orientální atmosférou
 • chrám Hagia Sofia, největší posvátnou stavbu Byzantské říše 

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Istanbulu, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: ANTICKÁ KONSTANTINOPOL

Tento den věnujete převážně starověkým památkám, které se zde po staletí dochovaly. Vydáte se pěšky do historického centra a navštívíte Hipodrom. Poté se přesunete k pohádkové Modré mešitě a k nejznámějšímu symbolu Istanbulu – chrámu Hagia Sofia.

Po obědě si prohlédnete důmyslný systém podzemní cisterny Yerebatan Sarnici, který vás opravdu překvapí! Poté se vrátíte do hotelu, kde si budete moci odpočinout a načerpat nové síly. Večer si pak užijete romantickou plavbu lodí po Bosporu, během níž budete mít možnost pozorovat krásy tohoto unikátního města z jiné perspektivy a přitom si vychutnat místní večeři.

3. den: OSMANSKÝ ISTANBUL

Tento den věnujete poznávání vznešeného paláce Topkapi, který je bývalým sídlem sultánů. Prohlédnete si zdobené komnaty, klenotnice a místo, kde sídlil sultánův harém. Po obědě se vypravíte k mešitě Nuru Osmaniye, jež vás zaujme především svou zajímavou architekturou – byla totiž vystavěna v barokním stylu. Poté se již budete toulat spletitými uličkami Velkého bazaru a trhu s kořením, kde zažijete opravdový orient.

4. den: ZLATÝ ROH

Vydáte se poznávat tzv. Zlatý roh, tedy 7 kilometrů dlouhou zátoku, která rozděluje Istanbul na staré a nové město. Podíváte se k Sulejmanově mešitě považované za špičku osmanské architektury a spatříte také hrobku Sulejmana Nádherného a jeho mocné ženy Roxelany. Poté si prohlédnete Železný kostel sv. Štěpána, který je postaven z velmi neobvyklého materiálu – železných plátů. Patří bulharské ortodoxní církvi a dodnes ho využívá bulharská menšina v Istanbulu. 

Dále uvidíte kostel Chora ze 14. století, kde se ukrývají nejkrásnější byzantské mozaiky a fresky. Na závěr dne se projdete kolem Theodosiánských hradeb ze 4. století, které toto centrum několika světových říší chránily po dlouhá staletí.

5. den: PRINCOVY OSTROVY

Na palubě místního trajektu poplujete na Princovy ostrovy, které jsou pro místní oblíbenou rekreační oblastí a především oázou zeleně bez aut. Tvoří je devět ostrovů, z nichž pouze čtyři jsou obydlené. Svůj výlet začnete na ostrově Heybeli, který je největší a nachází se zde sídlo námořní akademie. Poté se přesunete na ostrov Buyuk, kde si užijete pěší výlet lesem a po pobřeží. Uvidíme také dům, v němž žil ruský revolucionář Lev Davidovič Trockij poté, co byl vyhoštěn ze Sovětského svazu. 

6. den: MODERNÍ ISTANBUL

Ráno se vydáte tramvají přes známý Galatský most a projedete se také zdejším metrem, které patří k nejstarším na světě. Vaše cesta bude směřovat až do evropské části Istanbulu, do čtvrti Galata, jež byla založena Janovany. Projdete si známou uličku Itsiklal Caddesi charakteristickou známými butiky, obchody a typickým občerstvením.

Vystoupáte na Galatskou věž, z níž si vychutnáte pohled na celý Zlatý roh. Budete pozorovat všudypřítomný barevný život na ulicích a poté se zastavíte na náměstí Taksim a odpočinete si v parku Gezi – místě, kde se často měnily turecké dějiny.  Po obědě si prohlédnete přepychový domov posledních osmanských vládců – palác Dolmabah. Je to zároveň místo, kde spočinul otec moderního sekulárního Turecka Mustafa Kemal Atatürk.

7. den: VOLNÝ DEN

Poslední den v Istanbulu budete moci strávit nákupy dárků, místních produktů, nebo se jen tak toulat městem.

Fakultativně se pak můžete s průvodcem vydat na prohlídku archeologického muzea, jehož historické sbírky jsou opravdu unikátní. Odpoledne bude na programu prohlídka vojenského muzea Harbiye, které se pyšní mnoha vzácnými artefakty z různých historických období Turecka. Třešničkou na dortu pak bude vystoupení vojenské osmanské kapely a ukázka hudby, která vedla osmanská vojska do historických bitev.

8. den: ODLET

Transfer na letiště v Istanbulu a odlet do Prahy.

 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3* hotelu se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 1x večeře na lodi
 • transfery a vstupy dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 4 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 12.
 • Maximální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

 

 


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Další zájezdy

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací