na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Island 55+
Cesta do země ohně a ledu
Poznávací zájezd


Jestli existuje na světě jediný ostrov, který musíte vidět, je to Island. Vulkány prorostlé sídlo severských bohů okouzluje cestovatele královskými vodopády, gigantickými ledovci, dravými řekami a krátkou, ale bohatou vikingskou historií.

Během zájezdu uvidíte geologické divy, velryby nebo UNESCEM chráněné památky a místa, která svojí dramatičností přitahují filmaře z celého světa. Trasa vede po obvodu ostrova a zaručujeme vám, že neuplyne den, abyste necítili nadšení a úžas nad monumentálním islandským divadlem.

Termíny a ceny zájezdu Island – Cesta do země ohně a ledu

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
5. 6. – 13. 6. 20217 nocí 9 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
56 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Včera 23.09.2018 jsme se vrátili ze zájezdu na Island, chceme touto cestou poděkovat průvodci Janu Tilingerovi za bezvadný servis, vytváření pohodové nálady i přes potíže s jednou účastnicí zájezdu. Prostě za vše co pro nás dělal i když to nebylo jeho povinností.
- Island, termín: září 2018

+ další recenze zájezdu

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Let z Prahy do Keflavíku. Transfer do hotelu v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Ubytování.

2. den - VODOPÁDY SKOGAFOSS A SELJALANDSFOSS

Hned na počátku tohoto zájezdu budete moci obdivovat největší turistické magnety jihozápadního Islandu. Navštívíte jižní část ostrova, kde uvidíte vodopády Seljalandsfoss Skogafoss, a také známou pláž Reynisfjara s černým pískem a překrásnými útesy. V této oblasti můžete spatřit i papuchalka, islandského národního ptáka. Ubytování v nejjižněji položené vesničce Islandu – Vik.

 

3. den - NÁRODNÍ PARK SKAFTAFELL

Návštěva Národní parku Skaftafell, kde můžete spatřit rozmanitou krajinu plnou zeleně, vodopádů a ledovců. Ačkoli je tato oblast lemovaná ledovcovými jazyky, tak je nejteplejším místem ostrova. Tato část Islandu je často přirovnávána k Alpám, o čemž se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Dále uvidíte unikátní vodopád Svartifoss, padající z 20 metrové výšky čedičových skal, připomínajících varhany či ledovcovou lagunu Jökulsarlon, plnou plujících ker. Poté odjezd do oblasti fjordu Hornafjördur, odkud uvidíte i druhý největší ledovec Evropy Vatnajökull. Ubytování.

4. den - OBLAST EASTFJORDS

Odjezd do překrásné a nedotčené oblasti Eastfjords. Pojedete podél pobřeží přes strmé útesy, rybářské vesničky a hluboká údolí. Tato oblast je také nejzalesněnější částí celého ostrova. Poté přijedete do městečka Egilsstadir, jež je s 2 200 obyvateli největším městem ve východní části Islandu. Ubytování.

5. den - VODOPÁDY A TEMNÝ HRAD

Cestou k jezeru Mývatn navštívíte krásný vodopád Dettifoss. Budete projíždět oblastí s velice aktivní vulkanickou činností. Místní krajina má díky tomuto působení charakteristický ráz s lávovými sloupy, krátery a lávovými poli. Právě tady nemůžete vynechat jedno z nejzajímavějších míst Islandu a tím je Dimmuborgir, neboli Temný hrad. Je tvořeno vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary, připomínající zříceniny starověkého hradu. Celá tato oblast je navíc velice bohatá na výskyt rozmanitých ptačích druhů. Další zastávkou bude Godafoss, neboli vodopád bohů, jež je bezesporu jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Ubytování v Akureyri či okolí.

6. den - POZOROVÁNÍ VELRYB

Možnost fakultativního výletu lodí za pozorováním velryb. Poté navštívíte vodopády Hraunfossar. Jedná se hned o několik vodopádů, jež jsou tvořeny menšími potůčky tekoucími z lávového pole sopky. Doslova co by kamenem dohodil, je další nádherný vodopád Barnafoss. Ubytování.

7. den - NÁRODNÍ PARK THINGVELLIR

Cestou na jih uzavřete okružní putování po ostrově. Budete moci obdivovat fjord Hvalfjördur s délkou 30 kilometrů. Dále navštívíte Národní park Thingvellir (UNESCO), kde byl již v roce 930 n. l. založen jeden z nejstarších parlamentů na světě a jehož pozůstatky jsou stále k vidění. Spatřit zde můžete také příkopovou propadlinu, jež je vrcholem Středoatlantského hřbetu, oddělujícího tektonické desky. Poté uvidíte Gejzír Strokkur, který každých sedm minut tryská horkou vodu až do výše 40 metrů, nebo nejkrásnější vodopád Islandu Gullfoss, jehož vody padají do kaňonu z výšky 32 metrů. Obě tato místa jsou součástí takzvaného Zlatého okruhu, jež je symbolem celého ostrova. Pozdě odpoledne příjezd do Reykjavíku. Ubytování.

8. den - HLAVNÍ MĚSTO REYKJAVÍK A MODRÁ LAGUNA

Prohlídka hlavního města Reykjavíku. Odpoledne individuální program. V podvečerních hodinách návštěva a možnost koupání ve světoznámé Modré laguně (vstupné je zahrnuto v ceně zájezdu). Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet z Keflavíku do Prahy.

shutterstock_357044915

9. den - ODLET

Dopoledne přílet do Prahy.

 

Proč s námi?

 • Naši průvodci se o vás budou starat od samého začátku a po celou dobu pobytu vám budou k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z jedinečné přírody Islandu.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Keflavík – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní v hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • vstupné do Modré laguny
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 12 990 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
Kompletní ceník

(Ceny za další příplatkové služby)

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 20

Změna programu vyhrazena.

Změna odletového dne vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

 


Vysílali jsme živě Povídání o Islandu


Pavel Dobrovský – novinář a cestovatel, průvodce zájezdu

Narodil se v Praze a vyrůstal na dobrodružné a geografické literatuře. Po studiích procestoval téměř celý svět, delší dobu žil v Íránu a Egyptě a projel celou Afriku od Kapského města až do Káhiry. Cestování je pro něj současně prací a příležitostí předávat nové znalosti a zkušenosti dál. O svých cestách přednáší, publikuje na svém webu i v českých médiích. Pravidelně přispívá do časopisů Level a ABC.

Island se pro něj stal životním objevem. Ostrov objel kolem dokola, ale také prošel křížem krážem vnitrozemím. Fascinuje ho geologická dravost islandských hor a údolí a vytrvalost obyvatel, kteří žijí mezi vulkány, bok po boku s mytologickými bytostmi. Prolínání reality, mytologie a geologie je pro Island typické.

„Nejet na Island? To si ani nedovedu představit. A všem s potěšením předvedu, jak ten malý ostrov přináší velké zážitky.“


Přečtěte si rozhovor s P. Dobrovským na našem blogu.

Na Islandu se nudit nebudete


 

Jan Tilinger – novinář, pedagog a cestovatel, průvodce zájezdu

Honzu již od malička zajímaly dálky. Od šestnácti se toulá po světě, fotí, píše, průvodcuje a organizuje rozvojové a humanitární aktivity po světě. Nejraději jezdí na dlouhé pobyty do neznámých míst planety, učí se staré technologie, zbytečné jazyky a zapomenuté rituály. V každém koutě světa se snaží najít své zapojení do místní společnosti a nasát tak vibrace místa. K cestování vede i své tři děti. Působí jako pedagog na ČVUT kde vytvořil předmět stavebního inženýrství v rozvojových zemích.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele