na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Island - first minute

více informací

Jsme specialisté na dovolenou pro seniory na Islandpro seniory na jaro 2017. Využijte naší nabídky na jaro 2017 pro seniory 55 +. Poleťte s námi na Island a vraťte se odpočatí a plní zážitků. Prohlédněte si naše nabídky na Island na podzim 2017 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

Island 55+
Cesta do země ohně a ledu


Jestli existuje na světě jediný ostrov, který musíte vidět, je to Island. Vulkány prorostlé sídlo severských bohů okouzluje cestovatele královskými vodopády, gigantickými ledovci, dravými řekami a krátkou, ale bohatou vikinskou historií.

Během zájezdu uvidíte geologické divy, velryby nebo UNESCEM chráněné památky a místa, která svojí dramatičností přitahují filmaře z celého světa. Trasa vede po obvodu ostrova a zaručujeme vám, že neuplyne den, abyste necítili nadšení a úžas nad monumentálním islandským divadlem.

Termíny a ceny zájezdu Island – Cesta do země ohně a ledu

záloha 3 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.1.2018)
TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
15. 9. – 23. 9. 2018 9 dní / 7 nocí snídaně letecky vyprodáno51 490 KčRezervovat
22. 9. – 30. 9. 2018 9 dní / 7 nocí snídaně letecky 51 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

4
Vážený a milý Pavle Dobrovský. Až v tuto pozdní hodinu jsem ukončila obsáhle a nadšené vyprávění o cestě na Island. Konečně a to vlastně víte, že toto putování bylo splněním mého snu. A naplnil se měrou vrchovatou. Příroda /skály, sopky, ledovce, vodopády, gejzíry../ kouzelný a zádumčivý kout Země.  Musím konstatovat, že prospekty lhaly, skutečnost je ohromující. S očekáváním, okouzlením a pokorou jsem se každý den zájezdu dívala na nová místa, která jsme navštívili. To všechno však bylo umocněno Vaším zápalem pro věc, výkladem, ochotou, obětavostí, citem a celkovým přístupem k celému týmu 55+. Dokázal jste vytvořit přátelské klima, které ani ve vypjaté počáteční situaci nedalo vzniknout žádné nežádoucí tenzi. Byl jste přidaná hodnota zájezdu. Jak bylo jednomyslně řečeno účastníky zájezdu, s Vámi až na kraj světa! Dovolte mi proto, prosím, poděkovat Vám za ochotu, vstřícné jednání i za Váš čas.
- Island, termín: září 2017

+ další recenze zájezdu


Proč s námi?

 • Náš průvodce Pavel Dobrovský se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z jedinečné přírody Islandu.

Program zájezdu

1. den: Let z Prahy do Keflavíku. Transfer do hotelu v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Ubytování.

2. den: Snídaně. Hned na počátku tohoto zájezdu budete moci obdivovat největší turistické magnety jihozápadního Islandu. Navštívíte jižní část ostrova, kde uvidíte vodopády Seljalandsfoss Skogafoss, a také známou pláž Reynisfjara s černým pískem a překrásnými útesy. V této oblasti můžete spatřit i papuchalka, islandského národního ptáka. Ubytování v nejjižněji položené vesničce Islandu – Vik.

shutterstock_373941073

3. den: Snídaně. Návštěva Národní parku Skaftafell, kde můžete spatřit rozmanitou krajinu plnou zeleně, vodopádů a ledovců. Ačkoli je tato oblast lemovaná ledovcovými jazyky, tak je nejteplejším místem ostrova. Tato část Islandu je často přirovnávána k Alpám, o čemž se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Dále uvidíte unikátní vodopád Svartifoss, padající z 20 metrové výšky čedičových skal, připomínajících varhany či ledovcovou lagunu Jökulsarlon, plnou plujících ker. Poté odjezd do oblasti fjordu Hornafjördur, odkud uvidíte i druhý největší ledovec Evropy Vatnajökull. Ubytování.

4. den: Snídaně. Odjezd do překrásné a nedotčené oblasti Eastfjords. Pojedete podél pobřeží přes strmé útesy, rybářské vesničky a hluboká údolí. Tato oblast je také nejzalesněnější částí celého ostrova. Spatříte vodopád Hengifoss, a poté příjedete do městečka Egilsstadir, jež je s 2 200 obyvateli největším městem ve východní části Islandu. Ubytování.

5. den: Snídaně. Cestou k jezeru Mývatn navštívíte krásný vodopád Dettifoss. Budete projíždět oblastí s velice aktivní vulkanickou činností. Místní krajina má díky tomuto působení charakteristický ráz s lávovými sloupy, krátery a lávovými poli. Právě tady nemůžete vynechat jedno z nejzajímavějších míst Islandu a tím je Dimmuborgir, neboli Temný hrad. Je tvořeno vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary, připomínající zříceniny starověkého hradu. Celá tato oblast je navíc velice bohatá na výskyt rozmanitých ptačích druhů. Další zastávkou bude Godafoss, neboli vodopád bohů, jež je bezesporu jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Ubytování v Akureyri či okolí.

6. den: Snídaně. Možnost fakultativního výletu lodí za  pozorováním velryb. Poté navštívíte vodopády Hraunfossar. Jedná se hned o několik vodopádů, jež jsou tvořeny menšími potůčky tekoucími z lávového pole sopky. Doslova co by kamenem dohodil, je další nádherný vodopád Barnafoss. Ubytování.

7. den: Snídaně. Cestou na jih uzavřete okružní putování po ostrově. Budete moci obdivovat fjord Hvalfjördur s délkou 30 kilometrů. Dále navštívíte Národní park Thingvellir (UNESCO), kde byl již v roce 930 n. l. založen jeden z nejstarších parlamentů na světě a jehož pozůstatky jsou stále k vidění. Spatřit zde můžete také příkopovou propadlinu, jež je vrcholem Středoatlantského hřbetu, oddělujícího tektonické desky. Poté uvidíte Gejzír Strokkur, který každých sedm minut tryská horkou vodu až do výše 40 metrů, nebo nejkrásnější vodopád Islandu Gullfoss, jehož vody padají do kaňonu z výšky 32 metrů. Obě tato místa jsou součástí takzvaného Zlatého okruhu, jež je symbolem celého ostrova. Pozdě odpoledne příjezd do Reykjavíku. Ubytování.

8. den: Snídaně. Prohlídka hlavního města Reykjavíku. Odpoledne individuální program. V podvečerních hodinách návštěva a možnost koupání ve světoznámé Modré laguně (vstupné je zahrnuto v ceně zájezdu). Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet z Keflavíku do Prahy.

shutterstock_357044915

9. den: Dopoledne přílet do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 7 nocí se snídaní v hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Keflavík – Praha s leteckou společností Czech Airlines (včetně letištních poplatků)
 • transfery z/na letiště v Keflavíku
 • výlety dle programu (doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem)
 • vstup do Modré laguny
 • služby českého průvodce

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 12 690 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • příplatek  10 490 Kč 6x večeře
 • případné fakultativní výlety (pozorování velryb cca 75 eur)
 • cestovní pojištění 1 115 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 1 565 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 20

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Island.pdf


Vysílali jsme živě Povídání o Islandu Sledujte záznam vysílání


Pavel Dobrovský – novinář a cestovatel, průvodce zájezdu

Narodil se v Praze a vyrůstal na dobrodružné a geografické literatuře. Po studiích procestoval téměř celý svět, delší dobu žil v Íránu a Egyptě a projel celou Afriku od Kapského města až do Káhiry. Cestování je pro něj současně prací a příležitostí předávat nové znalosti a zkušenosti dál. O svých cestách přednáší, publikuje na svém webu i v českých médiích. Pravidelně přispívá do časopisů Level a ABC.

Island se pro něj stal životním objevem. Ostrov objel kolem dokola, ale také prošel křížem krážem vnitrozemím. Fascinuje ho geologická dravost islandských hor a údolí a vytrvalost obyvatel, kteří žijí mezi vulkány, bok po boku s mytologickými bytostmi. Prolínání reality, mytologie a geologie je pro Island typické.

„Nejet na Island? To si ani nedovedu představit. A všem s potěšením předvedu, jak ten malý ostrov přináší velké zážitky.“


Přečtěte si rozhovor s P. DobrovskýmNa Islandu se nudit nebudete

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+ při ideálním obsazení pokojů. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele