na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Extremadura
Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií


Pojeďte s námi objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů jako Vasco Nuñeze de Balboa, který jako první překročil Panamskou šíji nebo Francisca Pizarra a Hernána Cortéze, kteří se ve službách císaře Svaté říše římské a španělského krále Karla V. zmocnili říše Aztéků, Mayů a Inků.  Extremadura je ale mnohem více než jen historie o dobývání Nového světa. Zajímá-li vás také historie Jižní Ameriky, Extremadura je klíč k jejímu pochopení.

Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií

akce Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 1. 12. 2017

TermínCena od Poznámka
7. 5. – 14. 5. 201826 990 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz

Nenechte si ujít:

 • jednu z mála dochovaných židovských komunit Hervás
 • úchvatné středověké město Cáceres zapsané na seznamu UNESCO
 • poslední místo odpočinku císaře a španělského krále Karla V.
 • slavné poutní místo a královský klášter Panny Marie Guadalupe
 • nádherné římské mozaiky a římské divadlo v Méridě
 • muzeum Vostell, kde tvořili Salvador Dalí nebo Yoko Ono
 • exkluzivní služby průvodkyně Mgr. Zuzany Churanové

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy, přílet do Madridu. Transfer autobusem do Cáceres.
Cáceres je nádherně zachovalé středověké město, postavené z koloniálního bohatství, zde jsou soustředěna velkolepá sídla pohádkově bohatých kolonizátorů Nového světa, sem také byla přivezena dcera aztéckého krále poté, co Hernán Cortéz dobyl dnešní Mexiko. Ne nadarmo figuruje na seznamu UNESCO.

Ubytování: Cáceres.

2. den – CÁCERES

Pěší procházka městem Cáceres, v němž se nachází zachovalý městský komplex středověkých budov, židovské město, katedrála Virgen de la Montaňa a městské muzeum, ve kterém je k shlédnutí mimo jiné archeologická a etnografická sbírka. Odpoledne se vypravíte k portugalským hranicím do pohoří Sierra de Gata, do města Alcántara. Název Alcántara pochází z arabského výrazu pro „most“, a ten tu skutečně je a ne ledajaký. Nad řekou Tajo se klene šest oblouků římského Puente romano. Most byl dokončen v roce 105 n.l. bez použití malty a byl považován za nejvznešenější most v celé římské říši. V Alcántaře je také nádherný klášter svatého benita řádu rytířů z Alcántary, kteří střežili takzvanou Stříbrnou stezku. V blízkosti se nachází druhá největší vodní elektrárna a vodní nádrž Španělska s rozlohou 10.400 ha, tedy dvakrát větší než Lipno. Dále navštívíte svatyni Calvario u Cáceres.

Ubytování: Cáceres.

3. den – MALPARTIDA DE CÁCERES A MÉRIDA

Výlet do Malpartidy de Cáceres, do oblasti s největší koncentrací bílých čápů. Neuvěřitelně krásná a bizarní přírodní rezervace zvaná Los Barruecos je svéráznou umělecko-přírodní galerií pod širým nebem. V roce 1976 zde Wolf Vostell, průkopník a otec evropských happeningů a videoartu, založil muzeum ve volné přírodě, které představuje propojení umění s přírodou. Oslnivé, úžasné, nečekané, tak lze popsat muzeum Vostell. Kromě toho se tato oblast vyznačuje fenoménem zvaným trashumancie, které představuje středověké přesouvání stád ovcí ze severu na jih a celá kultura tohoto kraje je tak spojena s tradicemi pasteveckého života.

Přesun do Méridy, dříve hlavního města římské Lusitanie, dnes hlavního města dnešní Extremadury. Mérida byla založena pro vysloužilé legionáře jako Emerita Augusta v roce 25 př. n. l. římským císařem Augustem. S výjimkou samotného Říma se žádné jiné španělské, ani italské město nemůže pyšnit tolika římskými památkami. Proto byla Mérida v roce 1993 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Nádherné muzeum s římskými velkoplošnými mozaikami a dalšími předměty z římské doby je i pro laika úžasnou vzpomínkou na římské období španělských dějin. Budova muzea je sama o sobě architektonický skvost a byla navržena španělským architektem Rafaelem Moneem. Ohromující divadlo, nejdelší římský most přes řeku Guadianu se 60 oblouky, hipodrom pro závody vozatajů a akvadukt.

Ubytování: Cáceres.

4. den – PLASENCÍA

Snídaně, odjezd se zavazadly do Plasencie. Cestou do Plasencie zastávka v nejmenším klášteře na světě, v klášteře Palancar. Odpoledne na vás čeká prohlídka města. Město ze tří stran uzavřené řekou Jerte, má krásné hlavní náměstí, kde se konají farmářské trhy nepřetržitě od 12. století.

Ubytování: Plasencia.

5. den – HERVÁS A LA VERA

Výlet k tzv.neobydlenému městečku Granadilla. Poté odjezd do vesničky Hervás. Hervás, to jsou především dějiny španělských Židů. Je jedním z mála míst, které se po vyhnání Židů ze Španělska v roce 1492 stalo útočištěm pro 45 židovských rodin. A kromě toho se v blízkosti Hervásu nacházejí nejstarší lázně pocházející z 2. století n.l. Tyto římské termální lázně jsou dodnes funkční. V odpoledních hodinách se vypravíme po stopách Karla V. do pahorkatiny La Vera, krajiny plné bystřin a potoků, které na jaře vytváří nádherné vodopády. Cílem bude klášter Yuste, kde v 16. století našel klid a odpočinek Karel V. nad jehož říší prý slunce nikdy nezapadalo. Samotný výběr místa pro poslední odpočinek je pro muže, který byl ve své době nejmocnějším panovníkem světa, ojedinělý a zvláštní. Cestou se nachází řada krásných podhorských vesniček, například Jaraiz de la vera, Garganta la Olla nebo Cuacos de Yuste, kde pobýval nemanželský syn Karla V. a slavný vojevůdce Juan de Austria. Tato oblast se vyznačuje mnoha zajímavostmi, netradičními slavnostmi a zvyky a typickými převislými horními podlažími, na jehož trámech se suší sklizené tabákové listy. Dále na vás čeká pohádkové údolí Jerte a největší třešňové zahrady Španělska. Až dva miliony třešňových stromů roste na terasách svahů tohoto údolí, kterým protéká řeka Jerte. Nese arabský název podle krystalicky čisté vody, která v ní vymlela obrovské hrnce a zátoky. V nejslavnějším třešňovém údolí Španělska, o kterém jsou zmínky v kronikách již z roku 1352, se sklízí na 200 druhů třešní a v dubnu a květnu se zde koná slavnost spojená s třešňovými květy a jejich opadáváním.

Ubytování: Plasencia.

6. den – TRUJILLO

Odjezd z Plasencíe směrem do Guadalupe. V případě dobrého počasí se cestou zastavíte v Národním parku Monfragüe, kde můžete pozorovat supy, orly a čápy černé. Prohlídka města Trujillo, založeného Římany v roce 20 př.n.l. jako Turgalium. Říká se, že jde o nejhezčí město v celé Extremaduře. Tak jako v Cáceres, i zde převládají sídla s erby slavných conquistadorů, neboť se zde narodil pozdější uchvatitel Peru, Francisco Pizarro. Trujillo se jednou za rok, vždy počátkem května, stává největším mezinárodním trhem sýrů, na kterém se představuje na 300 sýrů z celého světa i Španělska. 

Ubytování: Guadalupe.

7. den – GUADALUPE

Prohlídka kláštera Nuestra Señora de Guadalupe, ukrytého v horách v blízkosti Trujilla. Již po dlouhých pět století tento klášter přitahuje poutníky. Byl založen roku 1340 na místě, kde prý svatý Lukáš vyřezal sošku svaté Panny Marie, kterou o padesát let později našel neznámý pastýř. Tato černá soška svaté bohorodičky guadalupské z ebenového dřeva se stala symbolem a patronkou Extremadury. Nádherný klášter je památkou UNESCO od roku 1993. Odpoledne volno.

Ubytování: Guadalupe.

8. den – ODLET

Snídaně, transfer do Madridu. Odlet z Madridu, přílet do Prahy.

 Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Madrid – Praha včetně poplatků
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* nebo 4* hotelu se snídaní
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby průvodce CK
 • osobní audiosystém

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (425 Kč/ pobyt pro osoby 0 – 69 let; 875 Kč pro osoby starší 70 let)
 • vstupy dle programu (70 EUR, včetně degustací a všech naplánovaných prohlídek)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  4 900 Kč 

Poznámka:

Změna programu vyhrazena.
Pořadí navštívených míst může být změněno.

Zájezd je pořádán v rámci program španělské vlády na podporu seniorského turismu – Europe Senior Tourism.

logo EST Horizontal

Logo Ministerio SEGITTUR

TUESPAÑA-1

CK Delfín travel je oficiálním partnerem programu.


Mgr. Zuzana Churanová – překladatelka a tlumočnice španělštiny, průvodkyně zájezdu

Mgr. Zuzana Churanová

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala zahraniční stáže v Salamance a Tarragoně. Od roku 2002 je spolupracovnicí španělské centrály pro cestovní ruch Turespaňa. Je autorkou mnoha článků o různých španělských destinacích, které napsala pro časopis Země světa a jiná periodika. Je spoluautorkou knížky Svatojakubská cesta, která vyšla v roce 2009. Neustálé objevování kultury a historie Španělska bylo a je pro ni zdrojem obdivu k této zemi a nikdy nekončících podnětů.

Sledujte přednášku Španělsko jinak


Recenze zájezdu:

5
Zúčastnili jsme se zájezdu do Extremadury a jsme nadšeni. Zájezd byl výtečně zorganizován, poznali jsme jak krásná města s historickými památkami, tak i přírodní zajímavosti tohoto kraje. Skvělá průvodkyně Mgr. Zuzana Churanová se nám věnovala opravdu nadstandardně, její schopnosti organizační i odborné jsou na velmi vysoké úrovni. Moc jí děkujeme za zajištění ošetření po mém poranění při pádu v Cáceres.
- Extremadura - po stopách španělských dobyvatelů a římských legií, termín: květen 2017
5
Moc Vám za tento zájezd děkujeme, byl opravdu nádherný. Netušila jsem, že v Evropě ještě existuje tak krásná a nedotčená příroda. Nadchly mne (a myslím, že i ostatní účastníky zájezdu) krásné památky a opravdu okouzlující města. Je to opravdu nepoznaný a kdo ví proč opomíjený kus Země. Je velká škoda, že je o tento přírodní skvost malý zájem - snad jenom proto, že je málo známý, na rozdíl od ostatních koutů krásného Španělska. Ale našla jsem zde vše - vodu, zeleň, dozrávající pomeranče, citrony a vonící květiny stejně jako památky a tak působivá stará španělská města. To vše by ovšem nebylo mnoho bez průvodkyně paní Mgr. Zuzany Churanové, která je skvostem v oboru. Její znalosti jsou udivující, zemi zná opravdu dokonale a k tomu je ještě nesmírně milá, ochotná a pozorná. Patří ji náš obdiv a veliký dík.
- Extremadura - po stopách španělských dobyvatelů a římských legií, termín: květen 2016
Další reference

Další zájezdy

Sicilské vulkányItálie

Zobrazit více informací

Divoká MadeiraPortugalsko

 

Zobrazit více informací

Toskánskem po Francké cestěItále

Zobrazit více informací

Od Pyrenejí k mořiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Turistika ve španělské MurciiŠpanělsko

Zobrazit více informací

Za historií země mořeplavcůPortugalsko

Zobrazit více informací

Z Osla až za polární kruh Norsko

Zobrazit více informací

Nespoutané Azorské ostrovyPortugalsko

Zobrazit více informací

Cesta do země ohně a leduIsland

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety – Modré laguně.

Zobrazit více informací

Slovinsko aktivněSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Cvičení v KalábriiItálie

 

Zobrazit více informací

Pěší turistika na MadeiřePortugalsko

 

Zobrazit více informací

Krásy KalábrieItálie

To nejlepší z Kalábrie

Poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále ne tolik objeveného regionu Itálie. Poznáte blíže jeho historii, kulturu a pohostinnost místních, a také chutnou a doslova “pikantní” gastronomii. 

Zobrazit více informací

Květinové slavnosti MadeiraPortugalsko

Květinové slavnosti na Madeiře

Vydejte se přivítat jaro na Madeiru, ostrov květin, kde v dubnu probíhají velkolepé květinové slavnosti. Buďte při tom, když se hlavní město Funchal promění v pódium luxusních požitků pro vaše smysly.

Zobrazit více informací

BaskickoŠpanělsko

Svéráz, hrdost a špetka futurismu

Baskicko je země tradic a vytříbené gastronomie. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější a nejtypičtější – zelená údolí, kamenité i písčité pláže Atlantiku, futuristické Bilbao, vznešený San Sebastian nebo klášter zakladatele jezuitského řádu svatého Ignáce z Loyoly.

Zobrazit více informací

Krásy SardinieItálie

To nejlepší z italské Sardinie

Nezkrotná příroda, hrdé tradice, starobylé záhady a k tomu krásné pláže i nádherně modré moře. Poznejte Sardinii s její historií, kulturou a vynikající gastronomií na našem novém poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Krásy AlbánieAlbánie

Odhalte unikátní dědictví Albánie

Památky z dob helénských, římských a byzantských. Skvosty otomanské architektury zapsané na seznam UNESCO a především zdejší nedotknutou přírodu objevíte na tomto jedinečném poznávacím zájezdu.

Zobrazit více informací

Pochod kolem MenorcyŠpanělsko

Poznejte Menorcu z legendární Koňské stezky

Máte rádi pěší turistiku? Pojeďte s námi na poznávací zájezd Pochod kolem Menorcy a buďte mezi těmi, kterým se podařilo obejít celý tento nádherný ostrov!

Zobrazit více informací

Karneval na MadeiřePortugalsko

Karneval na Madeiře

Poznejte nejkrásnější místa Madeiry a k tomu si vychutnejte strhující rytmy samby na nejlepším karnevalu v Evropě, který je často přirovnáván k legendárnímu karnevalu v Riu.

Zobrazit více informací

Atlantský festival na MadeiřePortugalsko

Atlantský festival na Madeiře

Exotický ostrov Madeira ležící ve vodách Atlantiku se během června proměňuje v ohňostroj barev a s ním spojených oslav. Přivítejte s námi začátek léta velkolepým Atlantským festivalem.

Zobrazit více informací

Velká cesta zemí fjordů Norsko

Zobrazit více informací

Azorské ostrovyPortugalsko

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku

Objevte tento jedinečný kout Evropy ležící na podmořských migračních trasách velryb a delfínů. Nechte se okouzlit krásnými vulkanickými jezery, velkolepými horami či rozlehlými zelenými pláněmi a jedinečným písečným pobřežím. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Zobrazit více informací

Krásy SicílieItálie

Poznejte největší ostrov středomoří

Na ostrově objevte množství od sebe zcela odlišných kultur – přes aragonskou, tureckou až po řeckou. Vše s lehkým nádechem legendární sicilské mafie.

Zobrazit více informací

Krásy AndalusieŠpanelsko

Poznejte pohádkovou Andalusii

Poznejte nádhernou a pohádkovou oblast. Navštivte bílá andaluská městečka i světově proslulá místa s maurskou historií.

Zobrazit více informací

Krásy MenorcyŠpanělsko

Jedinečný ostrov a biosférická rezervace UNESCO

Poznejte ostrov, o kterém se hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska.

Zobrazit více informací

Sólo pro Madrid a ToledoŠpanělsko

Aneb po stopách Dona Quijota

Nepropásněte podzim v nádherné oblasti La Mancha, neváhejte a vydejte se s námi do míst, kde Cervantes stvořil svého rytíře. Tešte se na neotřelé pohledy na Madrid a Toledo, město kolem dokola obepnuté řekou.

Zobrazit více informací