na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Cvičení v Kalábrii
Týden cvičení v hotelu Parco dei Principi
Aktivní zájezd


Pojeďte si s námi zacvičit na krásné pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Zdejší příroda doslova hladí na duši a nabízí tak ideální prostředí pro cvičení a kondiční sportování všeho druhu. 

Termíny a ceny zájezdu Cvičení v Kalábrii

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
6. 9. – 13. 9. 2018 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky odletělo15 990 Kč
13. 9. – 20. 9. 2018 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky odletělo14 990 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Cvičení v Kalábrii

Na co se můžete těšit?

 • aktivně strávená dovolená u moře
 • ranní a podvečerní lekce cvičení pro vaše zdraví a dobrou kondici
 • koupání a krásné pláže
 • blízkost historického centra města
 • zážitek z pravé Itálie

Vaše cvičení pro zdraví a dobrou kondici

Během vašeho zájezdu bude cvičení probíhat ve dvou blocích. Dopolední lekce jsou zaměřené na rozproudění energie, posílení oslabených svalů, jejich protažení a pozvolné rozcvičení ztuhlých kloubů a páteře. Aby cvičení bylo bezpečné a nedošlo při něm k poškození těla, zahřejete se nejdříve aerobními cviky, které navíc pomohou odvádět škodliviny z vašeho těla. Lekce budou probíhat v příjemném tempu, podle fyzických možností všech členů skupiny.

Podvečerní lekce plynou v klidnějším tempu a šetrným způsobem protahují všechny tělesné partie s ohledem na maximální přínos pro vaše zdraví a pohodu.

Vliv cvičení na lidský organismus

O blahodárných účincích fyzické aktivity na lidský organismus i ve zralém věku již informoval nejeden vědecký výzkum. Vyjmenujme si alespoň ty nejpodstatnější výhody:

Cvičení posiluje svaly – pevné svaly zajišťují správné držení těla a tím se výrazně ulevuje celému pohybovému aparátu od bolestivých obtíží. Navíc je pravidelná fyzická aktivita prevencí vzniku osteoporózy.

Cvičení podporuje zdravý oběhový systém – lepší činnost srdce a krevního oběhu, optimální hodnoty krevního tlaku i cholesterolu jsou dalšími benefity pravidelného pohybu.

Cvičení udržuje dobrou kondici – díky pravidelnému pohybu můžeme docílit zdravé tělesné hmotnosti a vynikající formy až do vysokého věku. Nepostradatelný je pak pohyb pro osoby trpící diabetem.

Cvičení zlepšuje psychickou odolnost – sportování na čerstvém vzduchu je jako balzám na nervy. Posiluje psychiku, odbourává stres a pomáhá klidnit emoce. Vhodné aktivity v přiměřeném množství navíc pomáhají zlepšit kvalitu spánku.

 

Seznamte se s lektorkami

Zuzana Moravcová
termín: 14.6. – 21.6. 2018

Zuzana již řadu let vede hodiny cvičení pro ženy. Její lekce se zaměřují především na zdravá záda a nesou se v příjemné přátelské atmosféře. Specializuje se na tabatu, aquagymanstiku, cvičení proti bolesti zad, bodyform a balanční cvičení.

„Při cvičení dbám na to, aby si pohyb všichni užili. Věnuji se každému, ať už je to nováček nebo pravidelně cvičící – radím, ukazuji a pomáhám, aby každý dosáhl toho, proč na lekci přišel. Na mých hodinách se potkáte se všemi generacemi, se začátečníky i pravidelnými cvičenci, nabijete se, pobavíte, dáte si do těla tak akorát. A až cvičení skončí, budete se netrpělivě těšit na další.“


Jitka Hlaváčková
termín: 21.6. – 28.6. 2018

Jitka  vede lekce cvičení ve sdružení Senior Fitness a její hodiny jsou velmi oblíbené. Cvičení a sportu se věnuje již od mládí, ale její cvičitelskou kariéru nastartovala až operace kyčle. Nevzdala se a ambiciózně se rozhodla opět dostat do formy pravidelným cvičením.

„Snažím se lekce vést tak, aby každá část těla byla opečovaná a tělo se před cvičením dostatečně prohřálo a na konci hodiny také řádně zrelaxovalo. Usiluji o to, abyste ze cvičení neodcházeli rozbití, ale s pocitem uvolnění a plní energie.“


Vlasta Johnová
termín: 6.9. – 13.9.2018 a 13.9. – 20.9. 2018

Vlasta si vybudovala kladný vztah k pohybu již v dětství. Ze všech sportů jí je nejbližší cvičení podle hudby.Po složení zkoušek instruktora II. a III. třídy u Asociace Českého sportu v roce 2000 se cvičení věnuje profesionálně. Specializuje se na aquagymnastiku, bodyform, tabatu, p-class a pilates.

„ Cvičit můžete začít kdykoliv, nikdy není pozdě. Já sama jsem se stala profesionální cvičitelkou až ve 40 letech. Pojeďte si zacvičit právě se mnou, pro vaši ještě větší krásu a pevné zdraví!“

Druhy cvičení*

Bodyform je cvičení aerobního charakteru zaměřené na komplexní posílení a procvičení těla. Vede ke správnému držení těla, posiluje kardiovaskulární systém, zlepšuje svalové napětí a slouží k nápravě svalových disbalancí.

Tabata e intenzivní druh cvičení kombinující aerobní a silové cviky.

P-class je vytrvalostní aerobní cvičení zaměřené na formování svalstva celého těla bez použití pomůcek.

Pilates se zaměřuje na posílení centra těla (centrum síly), ze kterého vychází veškeré řízené pohyby. Zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo a vytváří tak základ správného držení těla. Rozvíjí sílu, flexibilitu, rovnováhu, koordinaci a dýchání.

Balanční cvičení je soubor cviků využívajících nestabilní polohy těla, který pomáhá zformovat postavu, uvolňuje napětí a podporuje celkovou regeneraci organismu. Dále napravuje vadné držení těla, mírní bolesti páteře, svalů a kloubů.

Cvičení proti bolesti zad je ideální pro zlepšení flexibility páteře nebo posílení a protažení svalů, které mají tendenci ke zkracování. Zlepšuje držení těla, vyrovnává svalové disbalance a pomáhá uvolňovat svalové napětí. Program je vhodný pro všechny bez omezení věku, pomáhá zmírnit či odstranit již existující potíže nebo slouží jako prevence bolestí zad.

Aquagymnastika je aerobní cvičení ve vodě. Zaměřuje se na celkové zlepšení kondice a patří mezi nejšetrnější cvičení pro klouby a kardiovaskulární systém.

Zdravotní cvičení má za cíl uvolnit a posílit často namáhané a postižené partie těla za pomocí cviků, které vycházejí ze cvičení podle Mojžíšové, pilates, jógy, dechového cvičení, práce s lymfou a asijské moudrosti.

Zumba v seniorském rytmu je aerobní druh cvičení, který využívá prvky latinskoamerických tanců, které toto cvičení učiní zábavné a nevšední.

 

* závisí na specializaci jednotlivých lektorek

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lamezia Terme – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 3*+ hotelu Parco dei Principi*
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • lekce cvičení dle programu (2x denně, ráno a večer)

* Změna hotelu vyhrazena.

Navíc k ceně zájezdu ZDARMA

 • lehátka a slunečník na hotelové pláži (dle dostupnosti)
 • přípitek na uvítanou
 • ochutnávka italštiny
 • promítání dokumentárního filmu o Kalábrii
 • nadstandardní delegátská péče zaměřená na potřeby klientů 55+

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu: 325 Kč do 69 let / 775 Kč od 70 let
 • fakultativní výlety – aktuální nabídka a ceny na místě u delegáta
 • svoz z / na Letiště Václava Havla
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Praktické informace:

Doporučujeme si s sebou vzít následující vybavení a potřeby na cvičení: pohodlné a prodyšné oblečení na cvičení (šortky, legíny, tričko, nátělník), sportovní obuv, podložku na cvičení, ručník a míč overball o průměru 20 – 26 cm.

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/poznavaci-zajezdy/cviceni-v-kalabrii/