na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Novinka
Cvičení na Sardinii
Týden cvičení v hotelu Villaggio dei Pini
Aktivní zájezd


Pojeďte si s námi zacvičit na Sardinii. Nádherný ostrov v azurových vodách Středomoří je přímo ideálním místem ke cvičení, které prospěje vašemu tělu i duši. Pohyb pak můžete harmonicky prostřídat s odpočinkem na pohádkově bělostných plážích nebo s procházkami malebnou přírodou v okolí blízkého jezera. 

Termíny a ceny zájezdu Cvičení na Sardinii

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Cvičení na Sardinii

Na co se můžete těšit?

 • aktivně strávená dovolená u moře
 • ranní a podvečerní lekce cvičení pro vaše zdraví a dobrou kondici
 • koupání a krásné pláže
 • procházky okolo jezera Platamona
 • zážitek z pravé Itálie

Vaše cvičení pro zdraví a dobrou kondici

Cvičení bude během vašeho zájezdu probíhat ve dvou blocích. Dopolední lekce jsou zaměřené na rozproudění energie, posílení oslabených svalů, jejich protažení a pozvolné rozcvičení ztuhlých kloubů a páteře. Nejdříve se však zahřejete aerobními cviky, aby cvičení bylo bezpečné a nedošlo při něm k poškození těla. Lekce budou probíhat v příjemném tempu, podle fyzických možností všech členů skupiny.

Podvečerní lekce plynou v klidnějším tempu a šetrným způsobem protahují všechny tělesné partie s ohledem na maximální přínos pro vaše zdraví a pohodu.

Vliv cvičení na lidský organismus

Již nejeden vědecký výzkum potvrdil blahodárné účinky fyzické aktivity na lidský organismus i ve zralém věku. Vyjmenujme si alespoň ty nejpodstatnější výhody:

Cvičení posiluje svaly – pevné svaly zajišťují správné držení těla a tím se výrazně ulevuje celému pohybovému aparátu od bolestivých obtíží. Navíc je pravidelná fyzická aktivita prevencí vzniku osteoporózy.

Cvičení podporuje zdravý oběhový systém – lepší činnost srdce a krevního oběhu, optimální hodnoty krevního tlaku i cholesterolu jsou dalšími benefity pravidelného pohybu.

Cvičení udržuje dobrou kondici – díky pravidelnému pohybu můžeme docílit zdravé tělesné hmotnosti a vynikající formy až do vysokého věku. Nepostradatelný je pak pohyb pro osoby trpící diabetem a dalšími civilizačními onemocněními.

Cvičení zlepšuje psychickou odolnost – sportování na čerstvém vzduchu je jako balzám na nervy. Posiluje psychiku, odbourává stres a pomáhá zklidnit emoce. Vhodné fyzické aktivity navíc pomáhají zlepšit kvalitu spánku.

Seznamte se s lektory

Kateřina Čížková
tanečnice, lektorka pilates a Port De Bras, termín: 13.6. – 20.6.2018

Katka se věnuje tanci již od základní školy a právě tanec ji přivedl k pilates. Tento druh cvičení si oblíbila zejména pro jeho schopnost efektivního posílení centra těla, ze kterého vychází jednotlivé pohyby.  Avšak  nejvíce oceňuje skutečnost, že pilates může cvičit opravdu každý, bez rozdílu věku.

„Učím už od roku 2010 a za tu dobu jsem zjistila, že lidé si nechtějí jen zacvičit, ale chtějí hlavně tzv. „spravit tělo“, tedy získat správné pohybové návyky, aby nebolely záda, krční páteř, měli pevnější, delší svaly, lepší cirkulaci krve, dobrou náladu, a zlepšili dýchaní, které je v pilates zásadní. To, proč se pilates věnuji je, že lidem pomáhá.“


Honza Šiml
cvičitel zdravotního cvičení seniorů, termín: 20.6. – 27.6.2018

Od r. 2008 má akreditaci na zdravotního cvičení seniorů. V rámci aktivit Senior Fitness vede v Praze již deset let pravidelné úspěšné lekce cvičení pro seniory, včetně týdenních pobytových cvičení u moře v Itálii.

„Moje cvičení je kondiční, zdravotní cvičení zaměřené na „údržbu“ celého těla. Důraz kladu na strečink a posilování s cílem postupného zvýšení, či udržení maximální mobility celého kosterního a svalového systému, které jsou předpokladem dlouhověké soběstačnosti. Při cvičení zdůrazňuji nutnost svalového i psychického uvolnění, koncentraci na prováděné cviky a potřebu jejich prožitku. Nedílnou součástí je nácvik plného dechu. Výsledkem cvičení je dosažení stavu tělesné a duševní pohody.“


Vyučované lekce

Pilates se zaměřuje na posílení centra těla (centrum síly), ze kterého vychází veškeré řízené pohyby. Zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo a vytváří tak základ správného držení těla. Rozvíjí sílu, flexibilitu, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Jeho variantou je pak pilates s ručníkem, kde vzniká mnoho dalších variant protažení svalů

Port De Bras vychází z klasického tance a baletu, který vám umožní vnímat pohyby vašeho těla s elegancí. Port de Bras je cvičení z řady Body and Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Cvičební hodina se obvykle skládá z aktivní části, klasického posilování a nakonec následuje relaxační část. Cvičení má příznivé účinky na bolest zad.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Alghero – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu Villaggio dei Pini*
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • lekce cvičení dle programu (2x denně, ráno a večer)

* Změna hotelu vyhrazena.

Navíc k ceně zájezdu ZDARMA

 • lehátka a slunečník na hotelové pláži (dle dostupnosti)
 • přípitek na uvítanou
 • ochutnávka italštiny
 • promítání dokumentárního filmu o Sardinii
 • nadstandardní delegátská péče zaměřená na potřeby klientů 55+

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu: 325 Kč do 69 let / 775 Kč od 70 let
 • fakultativní výlety – aktuální nabídka a ceny na místě u delegáta
 • svoz z / na Letiště Václava Havla

Praktické informace:

Doporučujeme si s sebou vzít následující vybavení a potřeby na cvičení: pohodlné a prodyšné oblečení na cvičení (šortky, legíny, tričko, nátělník), sportovní obuv, podložku na cvičení, ručník a míč overball o průměru 20 – 26 cm.

Kompletní ceník v PDF

(Obsahuje navíc cenu za 3. osobu na přistýlce s polopenzí, příplatek za plnou penzi, příplatek za jednolůžkový pokoj či cenu pro dítě, atp.)Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/poznavaci-zajezdy/cviceni-na-sardinii/