na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Novinka
Anglie a Skotsko
Pěšky severní Anglií a Skotskem
Aktivní zájezd


Nejlepší způsob, jak poznat “starou dobrou” Anglii a Skotsko, je vydat se na pochod do těchto nejtajuplnějších koutů Evropy. Při našem putování na vás čeká úžasných 66 kilometrů plných historie, překrásných přírodních scenérií a kouzelné atmosféry, kterou jinde v Evropě nezažijete.

Vydáte se po stopách římských legií podél Hadriánova valu, proniknete do pohoří severní Anglie a procházky po nespoutaném pobřeží Severního moře vás zase ohromí svým přírodním bohatstvím. Čas zbude i na toulky po středověkém Edinburghu, který je právem považován za jedno z nejkrásnějších měst světa. Na závěr si pak užijete ochutnávku drsné skotské přírody v Národním parku Trossachs.

Termíny a ceny zájezdu do Anglie a Skotska

Záloha 3 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2018)
TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
8. 6. – 15. 6. 2019 7 nocí snídaně letecky 32 990 KčRezervovat
17. 9. – 24. 9. 2019 7 nocí snídaně letecky 32 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit v Anglii a ve Skotsku:

 • typickou krajinu známou z knih Agathy Christie 
 • známý Hadriánův val – jednu z nejpozoruhodnějších obranných staveb historie
 • tajemné staleté hrady, které jsou perlou zdejší architektury
 • divoké pobřeží s rozeklanými útesy vystupujícími z moře
 • nekonečné louky a pastviny se stády ovcí
 • tradiční kamenné domy s osobitým půvabem 

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Newcastlu s přestupem v Amsterdamu. Transfer na ubytování.

2. den - Etapa č. 1: Hadriánův Val – Walltown Crags – Housesteads Fort, 13 km

Projdete si jedinečnou trasu podél Hadriánova valu, jenž tvořil po 300 let severní hranici Římské říše. Jde o jednu z nejkrásnějších tras s nádhernými výhledy na typickou anglickou krajinu. Cestu započnete u turistického inovačního centra Walltown National park. Hned v jejím úvodu si vychutnáte jedno z nejhezčích míst podél celého valu, kterým je Walltowncrags s nádhernými pohledy na zvlněnou krajinu, která vás bude doprovázet po celou dnešní etapu.

Tu zakončíte v Housesteads Fort, kde budete moci obdivovat pozůstatky jedné z největších římských pevností podél Hadrianova valu. Autobusem přejedete do Chesters Fort, kde si prohlédnete pozůstatky další významné římské pevnosti. Poté návrat do Newcastlu na ubytování.

3. den – Etapa č. 2: Národní park Northumberland – údolí College Valley – pohoří Cheviot, 13 km

Národní park Northumberland se nachází v hrabství stejného názvu a jedná se o nejseverněji položený národní park Anglie. Pohoří Cheviot zde tvoří přirozenou hranici mezi Anglií a Skotskem. Nejvyšší hora Cheviot (815 m.n.m.) je také nejvyšším vrcholem celé severní Anglie. Dnešní etapu začnete pohodovou procházkou překrásným údolím College Valley podél říčky College Burn.

Poté vás čeká výstup a pochod po svazích 3 cheviotských kopců. Při této procházce se vám naskytnou nádherné výhledy do údolí a na nejvyšší vrcholky těchto hor. Při troše štěstí můžete spatřit i divokou cheviotskou kozu. Poté opět sestoupíte k říčce College Valley, čímž zdoláte převýšení 480 metrů.

Pro ty, kterým se nebude chtít zdolávat převýšení, je připravena náhradní varianta: po druhé straně údolí College pohodová procházka zpět do vesničky Hethpool. Návrat na ubytování v Newcastlu.

4. den – Etapa č. 3: Podél pobřeží Alnmouth – hrad Dunstanburgh, 15 km

Tento den na vás čeká opravdová lahůdka – jedna z nejkrásnějších pobřežních túr celé Anglie. Pochod započnete u ústí řeky Aln a půjdete směrem na sever podél Severního moře. Naskytnou se vám výhledy na divoké útesy s ptačími koloniemi i na sytě zelené pastviny plné bílých oveček, mezi kterými se budete proplétat. Čeká na vás stará dobrá Anglie se svými kamennými domky, tak jak jí znáte z povídek o Sherlocku Holmesovi.

Projdete se také typickou rybářskou vesničkou Boulmer. Cílem etapy je romantická zřícenina hradu Dunstanburgh a další rybářská vesnička Craster. Zde si v hospůdce můžete pochutnat na místní specialitě – uzené rybě. Při cestě zpět se zastavíte ve městě Alnwick. Na zdejším hradě se natáčely scény ze slavného filmu Harry Potter. Poté návrat na ubytování v Newcastlu.

5. den – Etapa č. 4: Podél pobřeží – hrad Bamburgh – ostrov Holy Island, 14 km

Krajinu plnou středověkých hradů si budete moci vychutnat plnými doušky i během tohoto dne. Dnešní etapu začnete na písčité pláži pod hradem Bamburgh, jehož majitelé ho obývají nepřetržitě již od středověku. Cesta povede podél písčité zátoky Budle Bay, která je přírodní rezervací a kde můžete spatřit četné kolonie vodních ptáků. Krajina začne měnit, mezi políčky a venkovskými staveními dojdete až do překrásného historického městečka Belford.

Poté přejedete autobusem na ostrov Holy Island a projdete se po tomto jedinečném místě, kam se suchou nohou dostanete pouze v době odlivu. Zde spatříte pozůstatky prastarého kláštera ze 7. století a zachovalý hrad Lindisfarne. Poté odjezd na ubytování do Edinburghu či okolí.

6. den – Prohlídka Edinburghu

Dopoledne si prohlédnete historické centrum Edinburghu se středověkými a gregoriánskými čtvrtěmi. Projdete se po nejznámější ulici s názvem Královská míle, jež vás zavede od královského hradu, kolem nejvýznamnější katedrály St. Giles, až po Holyroodský palác, jež je sídlem královny při jejím pobytu ve Skotsku.

Odpoledne si užijete individuální program, během něhož můžete navštívit některé z místních muzeí či galerií. Vyhlášené je především muzeum Skotské Whisky i s ochutnávkou tohoto tradičního nápoje. Pro ty nejaktivnější je připravena možnost výstupu na Arthurovo sedlo, nejvyšší vrchol Edinburghu, odkud je nádherný výhled na celé město. Návrat na ubytování.

7. den – Etapa č. 5: Národní park Trossachs – jezero Loch Katrine, 11 km

Poslední etapu si užijete v překrásném skotském Národním parku Trossachs, kde můžete obdivovat typickou skotskou krajinu plnou kopečků a jezer. Trasu započnete u návštěvnického centra jezera Loch Katrine, na které se vám budou postupně naskýtat překrásné výhledy z okolních kopců.

Ale nejen to, spatříte také horu Ben Venue či skupinku ostrůvků. O jednom z nich, ostrůvku Eilean Molach, napsal nesmrtelnou básnickou povídku Jezerní panna slavný Walter Scott. Po krátkém výstupu budete mít jezero jak na dlani a v dáli spatříte vrcholky Arrocharských Alp. Okruh se uzavře opět u návštěvnického centra. Návrat na ubytování.

8. den – ODLET

Dopolední individuální program v Edinburghu. Poté transfer na letiště a odlet v odpoledních hodinách do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Newcastle a Edinburgh – Praha s přestupem v Amsterdamu včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve 3* hotelech se snídaní, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 8 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 425 Kč/ pobyt/ osoba do 69 let, 875 Kč/ pobyt/ osoba nad 70 let
Kompletní ceník

(Obsahuje navíc cenu za 3. osobu na přistýlce s polopenzí, příplatek za plnou penzi, příplatek za jednolůžkový pokoj či cenu pro dítě, atp.)

Poznámka:

 • Všechny túry vedou po dobře značených turistických trasách a jedná se o pohodovou až středně náročnou turistiku.
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je pevnější treková bota.
 • Doporučujeme trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení.
 • Minimální počet účastníků: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Severní Evropa.pdf


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/poznavaci-zajezdy/anglie-a-skotsko/