na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Andalusie ve víru vášní
aneb jarní Feria de Abril v Seville


Poznejte Andalusii skrze její chutě a vůně, její slavnosti, zvyky a gastronomii. Nebude chybět ani mešita v Córdobě nebo Giralda v Seville, ale hlavní je přeci život! Pojeďte s námi objevit srdce Andalusie a podívat se, co se stane se Sevillou a s Andalusany, když začne Fiesta de abril, největší jarní slavnost Andalusie!

Andalusie ve víru vášní aneb jarní Feria de Abril

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nenechte si ujít:

  • největší jarní slavnost, plnou flamenca a koní v Seville
  • bílé andaluské vesničky
  • degustaci v nejstarších vinných sklepích v Montille
  • Málagu a novou vanguardistickou stavbu zvanou Cubo neboli centrum Pompidou
  • exkluzivní služby průvodkyně Mgr. Zuzany Churanové

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Málagy, přílet do Málagy, transfer do hotelu 3* v Málaze a seznámení s průvodkyní.

2. den - PĚŠÍ PROHLÍDKA MÁLAGY

Po snídani vás čeká jarní Málaga a vzduch moře. Takové bude první setkání s městem, které založili Féničané a které se pyšní nádhernou promenádou Paseo del Parque, která je malou botanickou zahradou. Málaga se může pochlubit tradicí tzv. zpívajících kaváren, náměstím oslavujícím první ústavu svobodného Španělska, univerzitou s archeologickými nálezy, jednověžatou katedrálou, širokými bulváry nebo pobřežní promenádou s plážemi přímo u moře. Co uvidíte! Anglický hřbitov nebo skleněný Cubo, jak se nazývá nedávno otevřená pobočka pařížského Centre Pompidou, která zkrášluje přístavní promenádu, či slavný maják ve čtvrti Malagueta, římské divadlo, pevnost Alcazabu, hlavní výstavní obchodní třídu Larios, kostel patronky města Panny Marie Vitoria, tržnici Atarazanas a jiná překvapení, které Málaga nabízí. Po volnu na oběd procházka po místech, která ovlivnila tvorbu Pabla Picassa. Možnost návštěvy paláce Buenavista, kde je muzeum Pabla Picassa ze sbírek, které on sám muzeu věnoval.

Ubytování v Málaze.

3. den - RONDA

Po snídani odjedete do Rondy. Toto nádherné městečko se rozkládá na horské plošině rozetnuté stometrovou průrvou, která jej dělí na dvě části. Ronda byla a je oblíbeným místem romantických spisovatelů a básníků, ale také místem jedné z největších show ve světě býčích zápasů, zvaného korida goyesca podle malíře Goyi. Projdete se po anglické stezce k novému mostu nad řekou Guadalevín a po té si prohlédnete starou čtvrť zvanou Ciudad. Na závěr navštívíte přímo v Rondě vinné sklepy a ochutnáte rondská vína a typická tapas. Odpoledne pak odjedete do Antequery, ale cestou se zastavíte v Setenil de las Bodegas, v jedné z nejroztodivnějších andaluských vesniček, kde se bílé domečky schovaly pod skalními masívy, jakoby to byly jejich střechy.

Ubytování: město Antequera.

4. den - ANTEQUERA

Antequera leží v samém srdci Andalusie. V bývalé římské Antikarii se proto nachází nultý kilometr, od kterého se počítají vzdálenosti v rámci andaluského regionu. Dopoledne se vydáte do přírodní rezervace Torcal ležící jižně od Antequery. Na ploše dvanácti kilometrů čtverečních se tu nacházejí pokroucené vápencové pilíře, brány a kameny bizarních tvarů, které před 150 miliony lety tvořily mořské dno. Menší turistická vycházka, přibližně 4 km. Nádherné výhledy do okolní krajiny na jaře poseté stovkami rozkvetlého lučního kvítí. Antequera je centrum megalitické kultury, a proto odpoledne navštívíte dva nejslavnější dolmeny, Viera a Menga, dále vás pak čeká prohlídka města, které jako bílá perla svítí v krajině, jíž vévodí skála zamilovaných. Podíváte se k hradu Alcazaba a do nádherného kostela Carmen.

Ubytování: Antequera

5. den - CÓRDOBA

Po snídani odjedete do Córdoby přes městečko Montilla, kde se nachází nejstarší sklepy Andalusie. Ty si prohlídnete a ochutnáte víno typu sherry vyráběné neobvyklou metodou zvanou solera. Córdobu, která byla hlavním městem muslimskému chalífátu, si prohlédnete odpoledne. Nebude chybět prohlídka mešity a starého města, synagogy či římského mostu, ale ani seznámení se s tím, co je to cordobán, jaké jsou slavnosti v Córdobě a jací velikáni se v Córdobě narodili nebo zde žili. V podvečer příjezd do Écijy.

Ubytování v Écija.

6. den - SEVILLA

Odjezd do Sevilly na ferii de abril neboli dubnovou fiestu, která právě v tento den začíná. Tento svátek byl založen v roce 1846 dvěma chovateli skotu na základě povolení tehdejší královny Isabely II. Dnes se již nejedná o trh se skotem, ale o jednu z největších slavností koní a flamenca v Seville a v Andalusii vůbec. Po hlavních třídách defilují nazdobené kočáry tažené dvou či čtyřspřežím a na nich ukazují svojí krásu Sevillanky vyšnořené ve stylu flamenca. Prohlídnete si katedrálu se slavnou věží Giralda, královskou býčí arénu, královské paláce Reales Alcázares, náměstí España a uličky staré čtvrti Santa cruz, kde se skrýval Don Juan z Lazebníka sevillského. A především si užijete jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru fiestové Sevilly, která právě tento den začíná.

Návrat a ubytování v Écija.

7. den - Écija

Écija, to je svět koní a město nespočetného množství věží v mudéjarském stylu. Prohlídka městečka Écija, které si Římané vybrali jako jedno z hlavních měst římské provincie zvané Bética. Dnes je to oblast, která se vedle Jerezu může pochlubit nejlepšími chovy andaluských koní. Navštívíte nádhernou dílnu na výšivky, z které vycházely a vychází výšivky pro Vatikán, královskou rodinu či pro toreadory. Navštívíte mudéjarský palác Justicia, muzeum benamejí, klášter, kde jeptišky připravují různé sladkosti.

Ubytování v Écija

8. den - ODLET

Cestou na letiště se zastavíte v ráji ornitologů u přírodní laguny Fuente de Piedra, která je jednou ze dvou hlavních evropských hnízdišť plameňáků růžových. Na jaře je návštěva obzvlášť jedinečná, protože je to v době, kdy se rodí mláďata. Prohlídka s odborným průvodcem. Po dojezdu do Málagy podle chuti každého bude volný čas na procházku po pláži nebo prohlídku galerie Carmen Thyssen či ojedinělého muzea aut. Ve večerních hodinách odjezd na letiště, odlet do Prahy v nočních hodinách.

Chcete vědět více? Přečtěte si článek Mgr. Zuzany Churanové o této nezapomenutelné cestě do Andalusie.


Mgr. Zuzana Churanová – překladatelka a tlumočnice španělštiny, průvodkyně zájezdu

Mgr. Zuzana Churanová

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala zahraniční stáže v Salamance a Tarragoně. Od roku 2002 je spolupracovnicí španělské centrály pro cestovní ruch Turespaňa. Je autorkou mnoha článků o různých španělských destinacích, které napsala pro časopis Země světa a jiná periodika. Je spoluautorkou knížky Svatojakubská cesta, která vyšla v roce 2009. Neustálé objevování kultury a historie Španělska bylo a je pro ni zdrojem obdivu k této zemi a nikdy nekončících podnětů.

Sledujte přednášku Španělsko jinak


Další zájezdy

Výprava za historií a vínemŠpanělská Murcie

Krásy SardinieItálie

Krásy KalábrieItálie

To nejlepší z Kalábrie

Poznejte to nejlepší z tohoto rozmanitého a stále ne tolik objeveného regionu Itálie. Poznáte blíže jeho historii, kulturu a pohostinnost místních, a také chutnou a doslova “pikantní” gastronomii. 


Krásy Neapolského zálivuItálie

Hrdá KorsikaFrancie

Krásy SicílieItálie


IslandCesta do země ohně a ledu

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety - Modré laguně.

Květinové slavnosti MadeiraPortugalsko

Neobyčejná ArménieArménie


LaponskoFinsko

GruzieDobrodružství pod Kavkazem

Krásy AlbánieAlbánie

Odhalte unikátní dědictví Albánie

Památky z dob helénských, římských a byzantských. Skvosty otomanské architektury zapsané na seznam UNESCO a především zdejší nedotknutou přírodu objevíte na tomto jedinečném poznávacím zájezdu.


To nejlepší z Albánie a Černé horyAlbánie, Černá hora

Za historií země mořeplavcůPortugalsko

Carský PetrohradRusko


Z Osla až za polární kruh Norsko

Atlantský festival na MadeiřePortugalsko

Atlantský festival na Madeiře

Exotický ostrov Madeira ležící ve vodách Atlantiku se během června proměňuje v ohňostroj barev a s ním spojených oslav. Přivítejte s námi začátek léta velkolepým Atlantským festivalem.

Velká cesta zemí fjordů Norsko


Azorské ostrovyPortugalsko

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku

Objevte tento jedinečný kout Evropy ležící na podmořských migračních trasách velryb a delfínů. Nechte se okouzlit krásnými vulkanickými jezery, velkolepými horami či rozlehlými zelenými pláněmi a jedinečným písečným pobřežím. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Na křižovatce Stříbrné a Svatojakubské cestyŠpanělsko

Siesty v krásné AndalusiiŠpanělsko


Krásy AndalusieŠpanelsko

Poznejte pohádkovou Andalusii

Poznejte nádhernou a pohádkovou oblast. Navštivte bílá andaluská městečka i světově proslulá místa s maurskou historií.

Krásy MenorcyŠpanělsko

Jedinečný ostrov a biosférická rezervace UNESCO

Poznejte ostrov, o kterém se hovoří jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska.

Střípky z Barcelony a jižního KatalánskaŠpanělsko


ExtremaduraŠpanělsko

Po stopách španělských dobyvatelů a římských legií

Pojeďte s námi v květnu objevovat západní Španělsko a osudy těch, s kterými je spojeno dobývání Nového světa. Zajímá-li vás historie Jižní Ameriky, pak Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů, je klíč k jejímu pochopení.