na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Velká cesta středním a jižním Thajskem
Objevte zemi úsměvů
Exotický zájezd


Pojeďte s námi na poznávací zájezd do exotického a přátelského Thajska. Během vaší cesty střední a jižním částí této země vás čeká rušný Bangkok, světoznámý most přes řeku Kwai, barevné plovoucí trhy i tržiště rozložené přímo na železničních kolejích.

Projdete se mezi starobylými chrámy královského města Ayutthaya, vychutnáte si krásu džungle zdejších národních parků a na závěr si odpočinete na písčitých plážích thajského jihu. Cestou vás bude provázet zdejší fantastické jídlo, pestrá nabídka tropického ovoce a všudypřítomné úsměvy místních. Ne nadarmo se Thajsku přezdívá Země úsměvů.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Velká cesta středním a jižním Thajskem

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
9. 2. – 24. 2. 202213 nocí 16 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
59 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit v Thajsku

 • Bangkok – město pulzující životem
 • slavný most přes řeku Kwai
 • tropickou džungli národních parků Khao Yai a Khao Sok
 • odpočinkové dny u tyrkysového moře na Krabi a Phuketu
 • fantastické jídlo a plovoucí trhy

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA – BANGKOK

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s jedním přestupem do hlavního města Thajska – Bangkoku.

2. den: BANGKOK - OSOBNÍ VOLNO

Přílet do Bangkoku, nazývaného “město andělů”. Transfer do hotelu, ubytování, osobní volno a odpočinek. Možnost individuálních procházek, poznávání atmosféry thajské metropole a ochutnávky místní kuchyně či fakultativně plavba po řece Chao Phraya s večeří a pohledem na rozsvěcující se světla Bangkoku.

3. den: PROHLÍDKA BANGKOKU - WAT ARUN - OSOBNÍ VOLNO

Putování Thajskem zahájíte celodenní prohlídkou Bangkoku. Navštívíte Královský palác – duchovní a politické centrum Thajského království, charismatický chrám Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddhy a projdete se živou čínskou čtvrtí s nepřeberným množstvím zboží a obchůdků. Poplujete lodí po kanálech (tzv. klongy) a podíváte se do ikonického chrámu Wat ArunChrámu úsvitu.

Po zbytek dne bude následovat volný program s možností návštěvy restaurací, či masážních salónů, kterými je Thajsko pověstné. Fakultativně se můžete zúčastnit velkolepé show Siam Niramit, odrážející thajské tradiční i moderní umělecké formy.

4. den: BANGKOK – ŽELEZNIČNÍ TRH - KANCHANABURI

Dnes se přesunete do západní části země. Cestou zastávka na „železničním trhu“, rozloženém přímo na kolejích, odkud trhovci své zboží před průjezdem vlaku sklízejí. Navštívíte plovoucí trhy, kde budete mít možnost pozorovat prodejce nabízející své zboží z lodí a lodiček.

Poté pojedete do Kanchanaburi, oblasti spjaté se stavbou tzv. Železnice smrti, trati spojující během 2. světové války, Thajsko s Barmou. Toto místo je známé především věhlasným mostem přes řeku Kwai, jenž byl námětem pro známou stejnojmennou knihu a film.

5. den: KANCHANABURI - VODOPÁDY ERAWAN

Pátý den vašeho zájezdu započnete projížďkou vlakem po mostě přes řeku Kwai a “Železnici smrti”, jejíž stavba si vyžádala nespočet obětí z řad válečných zajatců, dnes je to především zajímavá trasa vedoucí nádhernou krajinou. Poté se přesunete k vodopádům Erawan, považovaným za jedny z nejkrásnějších v celém Thajsku.

6. den: AYUTTHAYA - NP KHAO YAI

Nejdříve pojedete do královského města Ayutthaya, centra někdejší stejnojmenné velkolepé říše, která byla jednou z největších v jihovýchodní Asii. Dnes připomíná velikost Auytthaye již jen množství starobylých chrámů. Návštěva hlavní památky, kterou je chrám Wat Mahatthat se známou Buddhovou hlavou vrostlou do stromu a kdysi velkolepý Wat Chai Wattanaram.

Poté přesun do oblasti národního parku Khao Yai, nejstaršího národního parku v Thajsku. Přenocování v blízkosti parku.

7. den: NÁRODNÍ PARK KHAO YAI

V dnešním dni si užijete nenáročné celodenní aktivity ve zdejší unikátní přírodě – lehký trekking, možnost pozorování zdejší bujné flóry a s trochou štěstí i fauny. Fakultativně možnost projížďky na slonech či noční safari tropickou džunglí.

8. den: BANGKOK - PŘELET DO KRABI

Návrat do Bangkoku a přelet do Krabi, městečka v jižním Thajsku, známého úchvatnými vápencovými skalami. Transfer na hotel, ubytování a odpočinek u moře.

9. den: VOLNÝ DEN V KRABI

Volný den u moře určený k odpočinku, možnost fakultativních výletů po okolí – nabízí se například známá zátoka Railay, ostrovy Phi Phi a další místa (bližší informace o fakultativních výletech vám poskytne průvodce na místě).

10. den: KRABI - NÁRODNÍ PARK KHAO SOK - JEZERO CHEOW LAN

Vaše dobrodružství dále pokračuje celodenním výlet do národního parku Khao Sok, jednoho z nejkrásnějších thajských národních parků, známého starobylým deštným pralesem, úchvatnými vápencovými útesy a výskytem vzácné fauny a flóry. Můžete se zde setkat například s gibbony, nosorožci, tapíry a dalšími zvířaty. Po nenáročném trekkingu v tropické přírodě se vydáte k nádhernému jezeru Cheow Lan, večer návrat do Krabi.

11. den: OSTROV PHUKET

Přejezd na ostrov Phuket, jednu z nejznámějších odpočinkových destinací thajského jihu. Ubytování a volný program.

12. - 14. den: ODPOČINKOVÉ DNY NA PHUKETU

Celé 3 dny si užijete odpočinek a koupání na Phuketu a vychutnáte si atmosféru tropického letoviska. Pro neznavené poznáváním možnost fakultativních výletů jako například návštěva historického centra Phuketu, výlety na okolní ostrovy, kurzy vaření thajské kuchyně a další aktivity. Bližší informace o fakultativních výletech vám poskytne průvodce na místě.

15. den: PHUKET - ODLET

Dopoledne volný program, koupání a možnost nákupů posledních suvenýrů. Odlet ve večerních hodinách s přestupem do Prahy.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Proč s námi?

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Thajska a zároveň jste měli čas relaxovat na pláži nebo se koupat v moři. 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Bangkok a Phuket – Praha s přestupem včetně všech poplatků + místní přelet Bangkok – Krabi
 • 13 nocí se snídaní ve 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • místní přelet Bangkok – Krabi
 • transfery dle programu 
 • vstupy dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš aktualizovaný cestovatelský magazín 43 stran o cestování Thajskem a přečtete si vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.


  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele