na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Thajsko 55+
pobytový zájezd
Ostrov Lanta - perla Andamanského moře


Začněte rok 2018 netradičně a v teple! Zanechte zimu, plískanice i smog na chvíli doma a odleťte s námi do Thajska. Najdete tu nejen jedny z nejkrásnějších pláží světa, ale i jedinečnou asijskou kulturu a neobyčejně krásnou přírodu. Domů se pak vrátíte odpočinutí, prohřátí sluncem a plní výjimečných zážitků.Proč s námi?

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Užijete si pobyt na jednom z nekrásnějších ostrovů jižního Thajsko s ubytováním přímo u pláže a budete mít možnost poznat i jeho okolí při některém z našich fakultativních výletů.

Termíny a ceny

akce Záloha za zájezd pouze 5 000 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 16. 11. 2017

TermínCena od Poznámka
22. 1. – 6. 2. 201847 490 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz

Thajsko

Thajsko leží v části jihovýchodní Asie a rozprostírá se na rozloze 513 tis. km2. Má přes 60 milionů obyvatel. Většina obyvatel žije v Bangkoku a centrální nížinné části, která je nejúrodnější a protéká zde velké množství vodních toků. Na většině území se rozprostírá nížina, pouze na severu a jihu je země mírně hornatá. Pro jih jsou charakteristické bizarní vápencové skalní útvary vystupující z moře takzvané mongoty.

Ostrov Koh Lanta

Ostrov Lanta je jeden z posledních nedotčených přírodních rájů v Andamanském moři, kam se z tradičních, někdy hekticky přeplněných, letovisek v oblasti (Krabi, Phuket, Phi Phi) vydávají milovníci skutečně autentického prostředí a života prostých rybářů i jejich pohostinnosti.

Vliv nedaleké Malajsie je patrný. Žije zde asi 10 000 obyvatel. Donedávna byl zcela mimo pozornosti turistického průmyslu, dnes tu najdete více než 100 hotelů a resortů. Ostrov měří na délku asi 30 km a na šířku asi 6 km. Zatímco vnitrozemí ostrova tvoří plantáže kaučukových stromů, které pokrývají i úbočí páteřního horského hřebenu, západní pobřeží lemují překrásné nedotčené pláže dostupné po jediné silnicí.

Dá se zde sice pronajmout taxi, ale v podstatě jediným způsobem jak prozkoumat krásy ostrova je pronajatý motocykl. Mimo milovníků klidu sem míří z celého světa zejména potápěči.

Na co se můžete těšit v Thajsku

 • Thajské masáže

Thajská masáž je uměním, které se tu objevilo s úsvitem thajské civilizace. Umění této techniky se dědilo z pokolení na pokolení a mělo i své mistry a učedníky. Ovládnutí velkého spektra této techniky není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Thajské masáže jsou trochu více specifické, nežli obyčejné. Obsahují v sobě daleko více prvků a spojují v sobě několik kultur. Tato technika není pouze masáží, ale i skupinou protahovacích cviků, jež mají své základy v indické kultuře.

 • Ko Phi Phi

Souostroví šesti ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Le. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdově zelené moře, korálové útesy a barevný podmořský život zde vytváří kouzelnou scenérii. Koh Phi Phi Don – Členitý ostrov má na délku 8 km, na šířku 2,5 km a svým tvarem připomíná přesýpací hodiny. Při tsunami v roce 2004 byla infrastruktura ostrova zcela zničena. Hned po ní začala chaotická živelná obnova, která předběhla záměr vlády přetvořit ostrov v luxusní letovisko.

 • Tradiční thajské domy

Tradiční thajské domy jsou dobře uzpůsobeny tropickému podnebí. Mnohé z nich stojí na kůlech, aby je nepoškodily vydatné deště. Při stavbě se používají převážně přírodní materiály jako dřevo, bambus nebo palmové listy. Ve velkých městech pak vidíme obměny těchto tradičních domů s použitím běžněji dostupných materiálů jako je například plech.

 • Koh Rok

Koh Rok se skládá ze dvou ostrovů, vzdálenost mezi nimi je pouhých 250 m. Ostrov se nachází v oblasti národního parku Koh Lanta. V centru Koh Rok jsou krásné bílé a velmi pevné písečné pláže táhnoucí se od hlavy až k cípu ostrova s křišťálově čistou vodou. Stačí mít šnorchl a potápěčské brýle a ocitnete se v pohádkovém podmořském světě korálových útesů.

 • Thajská kuchyně

Thajská kuchyně je světově proslulá svými ostrými jídly. Je to samozřejmě pravda, ale patří to zároveň i mezi ustálené omyly. Chuťové spektrum thajské kuchyně je nesmírně rozmanité. Pokud budete chvíli “zkoumat” a váš jazyk to přežije, najdete mezi feferonkami i řadu dalších charakteristických příchutí thajské kuchyně. Těch je docíleno díky těmto nepostradatelným ingrediencím: citronela, bazalka, koriandr, galangal, chilli, česnek, limetková šťáva, kokosové mléko a fermentovaná rybí omáčka. Nezapomínejte na to, že jídlo je tu společenskou událostí a evropské způsoby stravování jsou pro většinu Thajců naprosto nepochopitelné. Platí tu jedno krásné úsloví: “Ty chceš jíst sám? – ty jsi blázen. Ty chceš spát sám? – ty jsi nemocný…”

 • Ko Kradan

Nejkrásnější ostrov moře Trang o rozloze 600 akrů. Většina ostrova je pod správou Národního Parku Hat Chao Mai. Zbytek jsou gumovníkové a kokosové plantáže v soukromém vlastnictví. Na ostrově jsou pláže s jemným bílým pískem a čistá voda s korálovými útesy, kde žije mnoho druhů barevných exotických ryb.

 • Smlouvání

Smlouvání je pro Thajce zábava i vášeň. Důležité pravidlo pro kupujícího je předem znát hodnotu a přibližnou cenu zboží a nenavrhovat nesmyslně nízkou cenu, neboť prodávající pozná, že nemáte ani ponětí o skutečnosti a může se stát, že váš ošidí. Dále je naprosto nevhodné a neslušné se rozčilovat, hádat anebo dokonce zuřivě gestikulovat. Takové chování je považováno za velmi hrubé a probouzí to nevoli, s kterou již nic nepořídíte. Velmi se nám osvědčilo se naučit pár thajských slovíček a číslovky – Thajci tuto snahu vždy ocení, i když řeknete něco špatně, jsou přístupnější dalšímu smlouvání. Nakonec se dá také zkusit taktika projevit o věc nezájem – někdy to vyjde.

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín Jak za 2 týdny poznat to nejlepší z jižního Thajska. Na téměř 30 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 13 nocí se snídaní v hotelu Nakara Long Beach Resort ve standardních dvoulůžkových bungalovech s příslušenstvím
 • leteckou dopravu (včetně letištních poplatků ve výši 13 570 Kč): lety Praha – Krabi a Krabi – Praha (s přestupem ve Vídni a Bangkoku) letadlem společnosti Austrian Airlines.
 • transfery v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • služby českého delegáta po celou dobu pobytu

*změna hotelu vyhrazena

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (840,- Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 1 500,- Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
 • fakultativní výlety a vstupy
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 12 500 Kč/pobyt
 • povinné jednorázové vstupné na ostrov Lanta 10 THB
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu –Exotika.pdf


Další zájezdy

To nejlepší z „ostrova svobody“Kuba

Zobrazit více informací

Cesta za Perlou Indického oceánuSrí Lanka

Poznejte ráj na Zemi

Příroda Srí Lanky je okouzlující, nezapomenutelná, jedinečná. Vydejte se s námi odhalit všechny její krásy od sytě zelených čajovníkových plantáží, přes skály a hory ukrývající chrámy zapsané v UNESCO až po přírodní rezervace, které poskytují útočiště vzácným druhům zvířat.

Zobrazit více informací

Velký okruh jižním ThajskemThajsko

Zobrazit více informací

Ostrov bohů a tisíce chrámůBali

Pobytově-poznávací zájezd na Bali – ostrov s neopakovatelnou atmosférou

Máme pro vás „božskou“ novinku mezi exotickými zájezdy. „Ostrov bohů a tisíce chrámů“ – BALI. Tento úchvatný indonéský ostrov, opředený dávnými legendami a prastarými hinduistickými rituály, nabízí nejen obdivuhodnou přírodu, ale také jedinečnou přátelskou kulturu a pozitivní energii.

Zobrazit více informací

Velké putování MexikemMexiko

Výprava za největšími skvosty země Mayů a Aztéků

Přírodní bohatství, vynikající gastronomie i rajské pláže Karibského moře. Poznejte Mexiko, zemi plnou proslulých památek a dávné i současné indiánské kultury. Na závěr zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v resortu s programem all inclusive.

Zobrazit více informací

New YorkUSA

 

Zobrazit více informací

Po stopách dávných civilizacíPeru

Unikátní zájezd s archeoložkou PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

Poznejte mýtické Peru s odbornicí, která zde vedla archeologické výzkumy. Uvidíte Machu Picchu, pevnost Sacsayhuaman, starobylé město Cuzco, planinu Nazca se svými záhadnými obrazci, bájné jezero Titicaca a mnoho dalšího.

Zobrazit více informací

Velká cesta do Svaté země Izrael

Zobrazit více informací

Putování na rovníkuEkvádor

Vydejte se do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety

Ekvádor je zemí, která si doposud zachovala svůj indiánských charakter. Na každém kroku budete fascinováni jeho panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel. Navíc objevíte i kouzlo zdejších koloniálních měst a starobylých inckých památek.

Zobrazit více informací

Velký okruh divokým západem a San FranciscoUSA

To nejlepší ze západu Spojených států

Los Angeles a filmové umění v Universal Studios, kasina v Las Vegas, přírodní parky jako Grand Canyon a Monument Valley, městečka z dob divokého západu. Jednoduše poznejte západ USA, tentokrát i s návštěvou San Franciska, Death Valley a jedinčného Yosemitského národního parku.

Zobrazit více informací