na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Lázně Tapolca, Maďarsko
Relax v termálních lázních a krasové jeskyni


ceny a aktuální nabídku výletů pro váš zájezd naleznete u jednotlivých hotelů.

Nabídka výletů

Poznámka k výletům

  • Fakultativní výlety budou uskutečněny pouze za předpokladu naplnění minimálním počtem účastníků.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Nabídka je orientační, aktuální nabídka na místě u delegáta.
  • Délka polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.

Zřícenina hradu Szigliget a
pobřežní město a zámek Keszthely

Vydejte se na prohlídku zříceniny hradu Szigliget vár, která se vypíná 239 metrů vysokém pahorku nad stejnojmenným městečkem Szigliget. Hrad byl postaven v roce 1262 a v dějinách Maďarska plnil obrannou funkci uherského území, jelikož ležel na hranicích s Osmanskou říší. Z toho důvodu musel čelit tureckým nájezdům. V roce 1702 ho dal císař Leopold zničit. Z vyvýšeniny se návštěvníkům nabízejí krásné výhledy na jezero Balaton, čedičové vrchy v okolí a Tapolcu.

shutterstock_158618036

Po návštěvě hradu, se můžete těšit na město Keszthely ležící na západě Balatonu, které bývá přezdíváno hlavní město Balatonu. Největší atrakcí města je zámek rodu Festeticsů. Neorokokový zámecký komplex, který obklopuje pěkný upravený park, je třetí největší aristokratickou budovou v Maďarsku. Zajímavá je prohlídka zámku, která zahrnuje nejvýznamnější šlechtickou knihovnu Helikon, která obsahuje cenné rukopisy a maďarské prvotisky.

keszthely

 

 

Poloostrov Tihany

Během tohoto výletu se vypravíte na poloostrov Tihany, kde budete mít pocit, jako byste byli u moře. Přezdívá se mu také "maďarská Provence" díky svým levandulovým políčkům.

shutterstock_325296803 Tihany - levandulová pole

Tento poloostrov sopečného původu vybíhá 5 km do Balatonu a dělí ho na dvě části. Je to malebné území, které byste určitě neměli vynechat během svého pobytu u Balatonu vynechat. Dříve zde stávala rybářská vesnice, na jejímž místě je dnes městečko. V něm se na vyvýšenině nachází staré benediktínské opatství , ze kterého se skýtá panoramatický výhled na jezero.

tihany %282%29

Ve městě se nachází promenáda a obchůdky s typickými pochutinami, jako jsou sušené papričky, ochucené slunečnicové oleje, či pálivé pasty do gulášů. Mimo tyto zajímavosti je poloostrov pozoruhodný svou přírodou. Nachází se zde vnitřní jezero Belsö tó, které je zatopeným sopečným kráterem.

 

Navíc pro naše klienty pořádáme tyto aktivity:

Dopolední procházka k jeskyni Tapolca

Mimo jeskyni, se kterou sousedí hotel Pelion, se v Tapolce nachází ještě jedna turisticky zajímavá jeskyně, kam vás doprovodí delegátka. Jeskyni si budete moci prohlédnout formou plavby na lodičce (vstupné do jeskyně zahrnuje plavbu a každý návštěvník si ho hradí samostatně).

jeskyně

Degustace vína

Užijte si ochutnávku výborných maďarských vín doplněnou o místní speciality. Díky odbornému výkladu se seznámíte s historií i způsobem pěstování vína nejen v této oblasti. Příjemnou atmosféru dokreslí živá folklórní hudba. Ochutnávaná vína lze na místě zakoupit a v pohodlí domova si tak posléze vychutnat vzpomínku na Maďarsko. 

shutterstock_314750660

Hotel