na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Lázně Tapolca, Maďarsko
Relax v termálních lázních a krasové jeskyni


Relaxovat v termálních lázních a léčebné krasové jeskyni zároveň? Ano, v maďarské Tapolce si můžete užívat obojí. Zdejší termální pramen je mimořádně vhodný pro léčbu nemocí pohybového aparátu, avšak jedinečnost lázní spočívá v léčebných kúrách prováděných ve vlastní krasové jeskyni, která je přímo propojena s hotelem. Pobyt je proto velmi vhodný pro alergiky, astmatiky a osoby s onemocněními dýchacích cest.

Na co se můžete v lázních Tapolca těšit?

  • na vstupenku s neomezeným vstupem do zážitkových koupelí, termálních bazénů, sauny, parní kabiny i posilovny
  • na volný vstup do léčebné jeskyně, která je s hotelem propojena uzavřenou podzemní chodbou
  • zapůjčení županu na celou dobu pobytu zdarma
  • na ranní gymnastiku, cvičení ve vodě a další aktivity pořádané hotelem

Maďarsko - země termálních vod

Maďarsko nabízí neskutečné množství termálních pramenů, a také spoustu historických památek, jež jsou často spojeny i s historií naší země. Během našeho zájezdu můžete navštívit i zdejší přírodní krásy a ochutnat trochu z maďarského kulturního bohatství. Vydejte se s námi na pobyt plný relaxace a hýčkání vašeho těla a mysli.

Tapolca

O Tapolce se často mluví jako o městě jeskyní a vod. Nachází se  11 km severně od Balatonu a 160 km od Budapešti. Městečko má více než 15 000 obyvatel a je ideálním místem pro odpočinek. Nabízí příjemné procházky kolem jezera s mlýnem, mnoho kulturních akcí, nebo také dobrodružství při objevování místní jezerní jeskyně na lodičkách. Toto původně zemědělské město změnilo významně svůj ráz až na počátku dvacátého století, díky objevení jezerní jeskyně v roce 1903. Následovalo zpřístupnění části chodeb jeskyně veřejnosti a vybudování vyhlášených léčebných lázní. Kromě lázeňství je město známé také pěstováním vinné révy, která má vlivem bohatého vulkanického podloží, ideální podmínky pro svůj růst a nezaměnitelně tak ovlivňuje výslednou chuť vína. Tapolca se nachází na pomezí přírodního balatonského parku Nemzeti Park, který byl v roce 2012 zařazen mezi Evropské geoparky UNESCO.

Jezerní jeskyně

Jezerní jeskyně pod Tapolcou byla objevena v roce 1903, ale maďarskému Ministerstvu zdravotnictví trvalo téměř osmdesát let, než uznalo její léčivé účinky.Při léčebných jeskynních kúrách hraje důležitou roli stálá teplota vzduchu, která se pohybuje v rozmezí 14 – 16 °C, a také jeho relativní vlhkost blížící se 100 %. Právě díky této vlhkosti je vzduch takřka bezprašný a bez částic pylu. Vzdušnou bakteriologickou sterilitu bez vnějších agresivních faktorů pak zaručují
neměnné mikroklimatické parametry. Pobyt v této léčebné jeskyni má blahodárné účinky pro léčbu alergií, astmatu a dalších nemocí dýchacích cest. Přirozené podmínky v jeskyni jako přítmí a ticho mají příznivé účinky i při léčení stresu.Část jeskyně je stále vyhrazena pro turistické účely. Většina přístupných cest v jeskyni vede po smaragdově zeleném podzemním jezírku, a proto se tato plavba stává naprosto nezapomenutelným zážitkem pro každého bez ohledu na věk.

Termální pramen v hotelu Pelion 4*

V místě hotelu Pelion vyvěrá z hloubky 224 metrů termální pramen bohatý na vápník, hořčík, oxid uhličitý, sulfany a další minerální prvky. Obsah minerálů je v tomto prameni neobyčejně vysoký. Jeho blahodárné účinky ocení zejména osoby trpící onemocněními pohybového aparátu jako je artróza, diskopatie, spondylartritida, Bechtěrevova nemoc, dna, onemocnění páteře, plotének, kloubů, šlach a svalů. Zdejší pramen je vhodný i pro pooperační rekonvalescence a léčbu chronických ženských nemocí.

HotelPrůvodkyně Lenka Unzeitigová

Co Vás na průvodcování baví?
Průvodcování a cestování u mně už dávno není jen o tom, že by mě bavilo. Tato práce mě naplňuje. Dává mi pocit úplnosti. Dodává mi pocit štěstí a radosti. Dává mi pochopení, pocit soucitu a porozumění. Je součástí mého života. 
 
Jaké je Vaše životní motto?
Nikdy nevzdávej své sny a nikdy neříkej nikdy. 

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Klientům velmi ráda nabídnu svou znalost destinace a její historii. Každému kdo o to stojí věnuji péči a milý úsměv :-). Na zájezd se nejezdí kvůli průvodci nebo delegátovi, ale ve finále pro mnohé tvoří důležitý “prvek. O to se já osobně vždy snažím.


Průvodkyně Ildikó Cséfalvayová

Co Vás na průvodcování baví?
Jsem průvodkyní už od roku 1995, a neumím si představit lepší práci. Miluji různorodost, pohyb, poznávání nových míst, ale hlavně lidí. Průvodce může vždy ovlivnit průběh a kvalitu zájezdu a já velmi ráda předávám „svým turistům“ dobrou náladu a optimismus za všech okolností, i když náhodou prší…
 
Jaké je Vaše životní motto?
Žít v přítomnosti, najít každý den nějakou maličkost, z čeho mohu mít radost.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Maďarsko znám skrz na skrz, je to má oblíbená destinace. Když pojedete se mnou do Maďarska, tak vás naučím pár slov z maďarštiny, základní kroky čardáše anebo prozradím tajemství dobrého maďarského guláše. Viszontlátásra!

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
13. 9. – 19. 9. 20216 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penziautobusemHotel Hunguest Pelion 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
12 990 KčVíce info
1. 5. – 7. 5. 20226 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penziautobusemHotel Hunguest Pelion 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
12 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.


Recenze zájezdu:

Dobrý den, právě jsem se vrátila ze zájezdu do Maďarska (Tapolca). Pohodový a dobře připravený zájezd, hotel bez chyby, ale zejména bych chtěla poděkovat delegátce paní Lence Kupkové Unzeitigové, která se o nás bezchybně starala. Vše měla skvěle připravené, po celou dobu se nám na 100% věnovala. Díky ní nebyl žádný problém a pro každého byla vždy k dispozici . Velká pochvala za výbornou práci. Ještě jednou děkuji za moc hezký zájezd.
- Tapolca, Maďarsko, termín: září 2017
Další recenze