na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Termální lázně Snovik, Slovinsko 55+
Za aktivním poznáním i odpočinkem


Slovinsko je zemí mnoha neobyčejných přírodních a kulturních krás. Poznejte s námi jeho nedotčenou přírodu, majestátní Alpy či průzračné hladiny slovinských jezer Bled a Bohinj. Milovníci historie zajisté ocení i půvaby “slovinských Benátek” – města Piran.

Každodenní zasloužený odpočinek pak nejdete v termálních lázních Snovik, které jsou od resortu vzdáleny maximálně 400 metrů. Okolí lázní je obklopeno krásnými zelenými lesy, které můžete objevovat díky množství turistických a cykloturistických tras.

Na co se můžete v lázních Snovik těšit?

  • 2x denně volný vstup do lázní po celou dobu pobytu
  • 2x denně aqua gymnastika
  • zapůjčení hůlek na nordic walking
  • procházky v okolí lázní po turistických trasách
  • slovinský folklorní večer s typickými místními pokrmy

Program zájezdu

1. den – ODJEZD DO SLOVINSKA, UBYTOVÁNÍ

V ranních hodinách odjezd z Prahy do Slovinska. Ubytování v hotelu
Eco Resort Spa Snovik 4*.

2. den - Pěší výlet: NÁHORNÍ PLOŠINA VELKA PLANINAZDARMA

Nenechte si ujít pěší výlet (s možností využití lanovky - za poplatek) na náhorní plošinu Velka Planina, kde se dosud nacházejí tradiční pastýřské chýše a mezi nimi kostelík, který navrhl známý architekt Josip Plečnik. Planina nabízí úchvatné výhledy na Kamninské a Savinjské Alpy. Přímo v salaších pak budete moci ochutnávat typické místní speciality (za poplatek).

Odpoledne se vydáte do nejnavštěvovanější dendrologické zahrady Slovinska Arboreta Volčji Potok (za poplatek). Projdete si 80 hektarový park, kde je zpravidla každý měsíc zasvěcen určitým skupinám rostlin v závislosti na ročním období, jako jsou traviny, růže, balkonové květiny. Po návratu na hotel možnost koupání a odpočinku.

velika planina

3. den - POBYT V LÁZNÍCH

Fakultativně: MĚSTO PIRAN30 EUR

Nechte se okouzlit městem Piran, které je pro mnohé nejkrásnějším slovinským městečkem při pobřeží Jadranu. Piran bývá často přezdíván slovinskými Benátkami. Město vás okouzlí úzkými křivolakými uličkami a neopakovatelnými výhledy z městského opevnění. Vzhledem k tomu, že Piran leží v blízkosti italských hranic, a že ho provázela italská minulost, bude vás zde doprovázet italská atmosféra na každém kroku. Dále uvidíte nejseverněji položené saliny Středozemního moře, kde se již po dlouhá léta těží výborná sůl. Po návratu na hotel možnost koupání a odpočinku.

Celodenní fakultativní výlet.

Druhá varianta: pěší vycházky do okolí, či koupání v termálním bazénu.

piran

4. den - POBYT V LÁZNÍCH

Koupání v termálním bazénu, či pěší vycházky do okolí.

5. den - Pěší výlet: JEZERO BOHINJ A JEZERO BLEDZDARMA

Vydejte se k jezeru Bohinj, které leží v Triglavském národním parku a patří k nejvyhledávanějším přírodním lákadlům Slovinska. Lanovkou vyjedete na horu Vogel (1540 m. n. m.) (za poplatek). Z vrcholu této hory se vám naskytnou úžasné výhledy na jezero Bohinj.

Dále poznáte nejznámější slovinské jezero Bled, které bývá přezdíváno “Ráj pod Triglavem“. Okolo jezera se vydáte pěší procházkou, během které si užijete atmosféru jeho břehů, jež obklopují majestátní hory. Uprostřed jezera stojí na malém ostrůvku kostelík, symbol tohoto jezera. Uvnitř kostela se nachází tzv. zvon splněných přání. K ostrůvku Blejsky otok budete moci podniknout vyjížďku lodičkou (za poplatek), a pak navštívíte strážní hrad, který se vypíná na skalním výběžku nad jezerem.

Po návratu na hotel možnost koupání a odpočinku.

shutterstock_299125805

6. den - POBYT V LÁZNÍCH

Fakultativně: LUBLAŇ25 EUR

V hlavním a zároveň největším slovinském městě si uděláte procházku po historickém centru. Ráz města do velké míry ovlivnil nám známý architekt Josip Plečnik. Symbolem Lublaně je drak, který se objevuje na několika jejích památkách, jako například na Dračím mostě. Nedaleko Dračího mostu se nachází ještě tzv. Trojmostí, které vypadá jako tři mosty postavené v různých úhlech vedle sebe. Naproti Trojmostí stojí Katedrála sv. Mikuláše, kterou také navštívíte.

Polodenní fakultativní výlet.

Druhá varianta: pěší vycházky do okolí, či koupání v termálním bazénu.

7. den - ODJEZD DO ČESKÉ REPUBLIKY

Po snídani odjezd zpět do České republiky.

Poznámka k programu:

  • Fakultativní výlety budou uskutečněny pouze za předpokladu naplnění minimálním počtem účastníků.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Nabídka a ceny jsou orientační, aktuální nabídka na místě u delegáta.
  • V cenách nejsou zahrnuty vstupy. Orientační kapesné na vstupy 48 EUR.
  • Délka polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.

Nechte se inspirovat články o destinaci

HotelTermíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
13. 6. – 19. 6. 20216 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penziautobusemResort Eco Spa Snovik 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
13 390 KčVíce info
5. 9. – 11. 9. 20216 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penziautobusemResort Eco Spa Snovik 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
13 390 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.


Recenze zájezdu:

Ráda bych poděkovala vaší cestovní kanceláři Delfín travel za krásnou dovolenou ve Slovinsku, v resortu Snovik od 16.6. do 22.6.2018. Byla jsem velmi mile překvapena ubytováním, jídlem, ale hlavně programem na celý pobyt. Taky na supr partu, která se na tuto dovču vydala, budu dlouho a ráda vzpomínat. Velký, dík patří delegátce paní Zdeňce. Je to úžasná paní, která tuto práci vykonává naplno, celým svým srdcem. Měla vynikající znalosti o celé destinaci, byla neustále veselá, optimistická, věnovala nám veškerý svůj čas, abychom poznali všechny krásy Slovinska. Jejím prostřednictvím jsme se všichni společně dozvídali spoustu zajímavých informací, z historie i současnosti. Mě osobně velmi zaujal její výklad o městě Lipice a chovu zdejších koní. Moc ji touto cestu ještě jednou zdravím a děkuji. Poděkování patří též panu řidiči, který se staral o bezpečné cesty a návraty z výletů. Byla to moje první dovolená s vaší CK a už teď vím, že nebyla poslední. Z dovolené jsem se vrátila odpočatá, s novou energií. Díky všem a přeji vám hodně spokojených klientů.
- Termální lázně Snovik, Slovinsko 55+, termín: jaro 2018
Od 9.6. do 15.6. 2018 jsme byli s vaší CK ve Slovinsku v resortu Snovik. Chceme poděkovat za krásnou dovolenou. Byli jsme nesmírně spokojeni s ubytováním, jídlem, programem i s vynikající partou důchodců, která s námi cestovala. Zvláště bychom chtěli poděkovat delegátce paní Harvánkové. Je to skvělá žena, která tuto práci vykonává celým svým srdcem. Má vynikající znalosti nejen o této zemi, je neustále veselá, optimistická, ochotná věnovat nám veškerý volný čas, abychom poznali všechny krásy Slovinska. Poděkování patří i našemu panu řidiči Bohouškovi - skvělý řidič, výborný a pohodový člověk. Byli bychom moc rádi, kdybyste za nás poslala těmto dvěma lidem, zvláště paní delegátce, naše veliké díky za skvělý týden, který jsme mohli prožít v její společnosti. DÍKY!
- Termální lázně Snovik, Slovinsko 55+, termín: jaro 2018
Další recenze