na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Itálie, Sicílie 55+
Mýty opředený ostrov


AKCE Zvýhodněná cena při koupi balíčku 3 výletů již v ČR!
Cena 3 výletů v destinaci: 145 EUR/ os. (3 700 Kč)
Cena balíčku 3 výletů v ČR: 3 050 Kč (Ušetříte: 650 Kč/ os.)

 

Nabídka výletů

Poznámka k výletům

  • Fakultativní výlety budou uskutečněny pouze za předpokladu naplnění minimálním počtem účastníků.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Délka polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.

HLAVNÍ MĚSTO SICÍLIE PALERMO, SKVOSTNÁ KATEDRÁLA MONREALE (UNESCO) A PLÁŽ MONDELLO35 EUR

Hlavní město Sicílie vás pohltí. Objevte jeho osobitou atmosféru a neopakovatelné kouzlo na vlastní kůži. Palermo se pyšní hned několika památkami UNESCO. Po jeho prohlídce navštívíte katedrálu v Monreale, která je jednou z největších památek normanské architektury na světě. Od roku 2015 je také zapsána na seznamu UNESCO. Její interiér zdobí zlaté mozaiky vyrobené z neuvěřitelných 2,5 tun zlata. Katedrála je zároveň nejvyhledávanějším turistickým cílem na Sicílii.

Poté se vydáte na pláž Mondello, kde můžete nerušeně relaxovat.

Celodenní fakultativní výlet.

MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA (UNESCO) A ROMANTICKÁ TAORMINAod 55 EUR

Návštěvu Etny si určitě nenechte ujít. Obvod její základny čítá až 140 kilometrů a její výška pak přes 3 330 metrů. Procházka k lávovému poli pod vrcholem kráteru tak pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. Etna je od roku 2013 zapsána mezi přírodní památky světového dědictví UNESCO. Pro zájemce je připravena možnost fakultativně vyjet lanovkou na Etnu (cca 60 EUR, není zahrnuto v ceně výletu).

Dále navštívíte městečko Taormina, které je považováno za jedno z nejkouzelnějších a nejromantičtějších míst na světě. Pyšní se nádhernými výhledy, jednou z nejkrásnějších pláží a zachovalým řecko - římským amfiteátrem.

Celodenní fakultativní výlet.

CHRÁM SEGESTA A MĚSTEČKO CASTELLAMMARE DEL GOLFO35 EUR

Vydáte se poznávat zříceniny antického chrámu Segesta, malebně zasazeného v rozlehlé venkovské krajině. Je to jeden z nejlépe dochovaných chrámů, který stojí na malém vršku Monte Barbaro. Nedaleko chrámu se nachází řecké divadlo. Zastavíte se také v městečku Castellammare del Golfo, kde na vás dýchne ta pravá italská atmosféra.

Třičtvrtědenní fakultativní výlet.

MĚSTA CATANIA A SYRAKUSY40 EUR

Tento den strávíte poznáváním dalších nádherných míst plných památek. Catania je druhé největší město Sicílie s monumentální katedrálou a historickým centrem. Známky času a černý lávový kámen coby stavební materiál přidávají atmosféře města špetku ponurosti.

Další zastávkou budou Syrakusy (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy či barokní katedrála Santa Lucia.

Celodenní fakultativní výlet.

LODNÍ VÝLET NA OSTROVY LIPARI A VOLCANO50 EUR

Ostrovy Lipari a Vulcano, na něž se vypravíte, náleží k souostroví známému jako Liparské či Eolské ostrovy. Na ostrově Lipari si můžete projít městečko a posedět v kavárně či restauraci s všudypřítomnou pohodovou atmosférou. Zájemci mohou také vyjít na mohutné hradby, kde se nachází muzeum s archeologickými nálezy z této oblasti a vulkanologické muzeum.

Poté budete pokračovat lodí na ostrov Vulcano, kde vystoupáte ke kráteru a zažijete sirné fumaroly a léčivé účinky místního bahenního jezírka. Poté si můžete užít koupání a odpočinek na pláži s černým vulkanickým pískem.

Celodenní fakultativní výlet.

Hotely

Hotely pro pobytové zájezdy