na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Itálie, Sicílie 55+
Mýty opředený ostrov


Klidné pláže v dosahu velkolepých historických památek chráněných UNESCO, průzračně čisté moře a čas, který plyne svým vlastním tempem. To je Sicílie, mýty opředená a plná strhujících přírodních krás i významného kulturního bohatství nejen z řecké a římské éry. Místo, které se stalo velkou hádankou historie. 

Ostrov se může pochlubit slunečným počasím po celý rok a je tak skvělou destinací pro všechny, kteří vyhledávají krásné pláže, azurově modré moře a pohodový odpočinek pod zářícími slunečními paprsky. 

Na co se můžete těšit na Sicílii:

  • Palermo, město jehož atmosféru musíte prostě zažít
  • Etnu, nejvyšší evropskou činnou sopku
  • Taormínu, město které okouzlilo i Hamingwaye
  • mnoho historických památek z doby starověkých Řeků a Římanů
  • požitek ze skvělé a voňavé sicilské kuchyně
  • parádní koupání v čistém moři

Sicílie 55+, Mýty opředený ostrov


Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a je také nejjižněji položeným regionem celé Itálie. Jeho břehy omývají vody hned tří moří - Jónského (na východě), Tyrhénského (na severu) a Středozemního (na jihu). Od afrického kontinentu dělí Sicílii jen 140 kilometrů. 

Jedinečnost Sicílie podtrhuje i nádherné pobřeží. Klidné pláže s jemným pískem střídají skaliska, a to vše omývá blankytně modré moře. Hornatý ostrov oslňuje i nedotčenou přírodou, které vévodí symbol celého ostrova - sopka Etna. Ta je se svou nadmořskou výškou 3 323 m nejvyšší doposud činnou sopkou v Evropě. Sopečného původu jsou i krásné Liparské ostrovy náležející k Sicílii. Z těchto sedmi ostrovů v Tyrhénském moři jsou dva, Stromboli a Vulcano, stále aktivními sopkami. 

Bohaté a bouřlivé dějiny, jimiž se může Sicílie pochlubit, po sobě zanechaly nespočet překrásných historických památek z různých epoch lidské civilizace. Právě dochované pamětihodnosti dávají ostrovu typickou neopakovatelnou tvář a tiše vypovídají příběh o všech historických epochách, kterými Sicílie prošla. Dějiny tohoto ostrova začali psát v VIII. století př. n. l. staří Řekové, kteří tu založili svou první osadu Naxos. A právě sicilská starobylá města nesou dodnes toto poselství dávných civilizací. 

Nejznámějším z nich je hlavní město Palermo se svou osobitou strhující atmosférou, kterou je nutné zažít na vlastní kůži. Město ležící na severozápadě ostrova bylo založeno Féničany, v jeho vládě se však během několika století vystřídali Řekové, Římané, Vandalové či Ostrogóti. Právě díky častým změnám panovníků je město dodnes architektonicky velmi různorodé a zachovaly se zde významné historické památky. Mezi ty nejkrásnější a nejzajímavější se řadí Normanský palác, katedrála Santa Vergine Maria Assunta, náměstí Piazza Catedrale nebo kostel San Giovanni degli Eremiti s orientální architekturou. 

Dalším městem, které opravdu stojí za to navštívit, je Taormina. Jednomu z nejoblíbenějších letovisek na ostrově se často přezdívá "sicilské Monte Carlo". Můžete si zde užít také jeden z nejkrásnějších výhledů na Etnu z celé Sicílie. V dobách řecké nadvlády patřila Taormina k městům s nejkrásnějšími přírodními divadly na světě. Není tedy divu, že hlavní dominantou města je řecké divadlo ze 3. století př. n. l. Jedná se o druhé největší divadlo na Sicílii, ve své slavné éře se do něj vměstnalo až 30 000 diváků. Až se dostatečně nabažíte pamětihodností, můžete se projít po po hlavní pěší zóně Corso Umberto s nepřeberným množstvím obchůdků, kaváren a restaurací. 

Nelze totiž navštívit Sicílii a neochutnat něco z její rozmanité gastronomie. Sicilská kuchyně v sobě ukrývá velké srdce svérázných Sicilanů, proto je tak výjimečná a podmanivá. Díky bohaté historii Sicílie je i její kuchyně obohacena mnoha kulturními vlivy. Jedním z nejznámějších pokrmů jsou arancini - rýžové kuličky smažené ve strouhance a s náplní, které se většinou skládá z ragú, mozzarelly a hrášku. K oblíbeným jídlům se řadí i caponata, což je tepelně upravený zeleninový salát, jehož základ tvoří lilek a celer, dále pak kapary, cibule, rajčata a olivy. Vše je doplněno slazeným octem, díky němuž je výsledná chuť příjemně sladkokyselá.

Jako sladká tečka se nejčastěji podávají cannoli - sladké plněné trubičky, které jsou symbolem ostrovního cukrářství. Z dezertů můžeme vypíchnout také dort cassata, jehož korpus je ochucený likérem a následně potažený marcipánem. A pokud u marcipánu zůstaneme, na pultech cukráren se můžete často setkat s malým barevným ovocem či zeleninou, jež jsou vyrobeny právě z mandlové hmoty. 

Ohlasy našich klientů

Počasí na Sicílii

  • Sicílie má středomořské klima, v němž převládají horká suchá léta a mírné zimy jen s minimem srážek
  • teploty jsou zde příjemné - dosahující kolem 24 °C v září a 22 °C v říjnu
  • moře zůstává během podzimu příjemně vyhřáté z horkého léta

Sicílie - průměrná měsíční teplota vzduchu

Hotely

Hotely pro pobytové zájezdy


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznávací zájezd Krásy Sicílie

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
29. 5. – 8. 6. 202110 nocípolopenzeleteckyHotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
26 990 KčVíce info
18. 9. – 25. 9. 20217 nocípolopenzeleteckyHotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
24 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy


Recenze zájezdu:

V červnu jsme byli s Delfínem na překrásné dovolené na Sicílii. Městečko Cefalù nás okouzlilo, moře a čisté pláže také. Hotel byl příjemný, personál pohotový, jídlo vynikající. Delegátka Michala plnila svou práci na 200% a všem se nám věnovala nad rámec svých pracovních povinností. Moc děkujeme a těšíme se na příští dovolenou s Vaší CK.
- Sicílie, Itálie, termín: červen 2017
Letos potřetí jsme byli manželka a já na (žel) krátkém pobytu na Sicílii, v Cefalù, v hotelu Santa Lucia, tak jako vloni. Byl to první letošní termín a vrátili jsme se ve čtvrtek 8. června. Rádi bychom vaší CK vyjádřili uznání za skvělou organizaci, nabídku, výběr lokality a vůbec všechno. Protože jezdíme na Sicílii již řadu let, neúčastnili jsme se nabízených výletů do míst, na kterých jsme již opakovaně byli v dobách dřívějších, a tak o průvodkyni Karolíně můžeme napsat jen to, že byla v kontaktu milá, ochotná a vstřícná. Více jsme využívali vaší delegátky Kamily Aulové, ať už pro informace, rady a překládání, neboť ta byla více přítomna na hotelu. A zde bych vás chtěl požádat, zda můžete tlumočit velké poděkování za její mimořádný přístup, snad trvalý úsměv, laskavé vyjadřování, pohotovost s jakýmkoliv dotazem či přáním. Kamila Aulová je tou osobou, která svojí úžasně milou povahou dělá vašim klientům dovolenou  ještě hezčí a slunečnější.
- Sicílie, Itálie, termín: červen 2017
Chci vám poděkovat za krásnou dovolenou, které jsem se zúčastnil od 13.9 do 20.9.2016 na Sicílii. Dovolená byla o to krásnější díky vašim delegátkám Karolíně Jaroškové a Kamile Aulové, za jejich velmi laskavé a příjemné chování, jejich důkladné znalosti a čeho si velmi vážím vždy odpovídaly s úsměvem. Jejich pravidelný kontakt s námi byl veden kultivovaným způsobem na vysoké profesionální úrovni. Klaním se oběma za jejich výkon a přeji vašemu týmu vše nejlepší, hodně úspěchů. Za vše existuje jedno krásné české slovo -D Ě K U J I
- Sicílie, Itálie, termín: září 2016
Chtěli bychom touto cestou poc poděkovat za precizní zajištění našeho pobytu. Zejména velký dík patří Vašim delegátkám za profesionální přístup k nám, perfektně organizované výlety s důkladným výkladem. Bylo vidět, že děvčata jsou na svých místech. Ochota, slušnost, pohoda a trpělivost jim není cizí a berou to jako samozřejmost. S tím se člověk v dnešní době často nesetká, mají od nás velkou 1*! Vrátili jsme se s velmi dobrým pocitem s nezapomenutelnými zážitky. Bylo to krásné, není co vytknout a přejeme celému Vašemu týmu jen to nejlepší a mnoho úspěchů ve Vaší práci. Rádi s Vámi pojedeme zas.
- Sicílie, Itálie, termín: říjen 2015
Chci vám všem velice poděkovat za nádherné zážitky. Mohla bych vyjmenovávat postupně, jak výběr destinace na ostrově s překrásnou polohou hotelu, tak servis hotelu vč. stravy, ubytování v pokojích s balkóny a výhledy na moře, rozmanitost výletů, úžasná vstřícnost všech tří delegátek, jejich dokonalé znalosti o destinaci a jejich srozumitelné předání nám klientům, ochota a trpělivost při poskytování odpovědí na rozmanité dotazy atd. Ano, bylo by to mnohem obšírnější a vše v superlativech! Jsem rozhodnuta a šířím to i mezi svými známými, že budu i nadále využívat Vašich nabídek, protože jsem přesvědčena, že nás Vaše služby i v jiných destinacích nezklamou! Ještě jednou velké díky všem, kteří se na tomto pohlazení po duši a rozšíření obzorů nás seniorů podílíte a že jste takovou formu zájezdů vymysleli :-)
- Sicílie, Itálie, termín: říjen 2015
Nejsem zvyklý psát dojmy z dovolené do cestovních kanceláří, ale tentokrát musím. Za posledních dvacet let jsem zažil mnoho delegátů v různých destinacích a myslel jsem, že mě nic nepřekvapí. Na našem zájezdu na Sicílii 55+ ale byl takový tým delegátek, jaký jsem ještě nezažil. Ochotné, milé, vstřícné, diskrétní, vtipné a hlavně fundované! Byly opravdovou ozdobou celého pobytu.
- Sicílie, Itálie, termín: říjen 2015
V režimu senior 55+ jsme se takto poprvé mohli zúčastnit zájezdu pro seniory a chtěli bychom tímto poděkovat CK Delfin Travel za velmi příjemně a pohodově strávené 2 týdny na Sicílii. A to už se dostáváme k tomu, co nám naši dovolenou ještě více zpříjemnilo. Jsou to Vaše - za všech okolností milé a ochotné delegátky :-). Vždy dokonale připravené pomoci s jakoukoli situací a vyřešit i zdánlivě neřešitelný problém. Měli jsme zaručený cestovní kanceláří pokoj s výhledem na moře. Poté, co jsme dostali klíč od pokoje, zjistili jsme, že balkon sice na moře situovaný je, ale přes vzrostlé a husté koruny stromů jsme moře spíše tušili. Velmi obětavá delegátka Karolínka Jarošková,jíž jsme se s tím svěřili, slíbený pokoj s výhledem na moře pro nás šla vybojovat - jak sama řekla.
 Co řekla to splnila, i když jak jsme sami poznali, musela opravdu s recepčními zabojovat, ale k našemu obrovskému potěšení pro náš čtrnáctidenní pobyt – vítězně :-D. Opravdu jí patří velký dík!!! Jak jsme se na výletech mohli přesvědčit, také Zuzka i signora Jitka byli senzační a ochotné - mile i pohotově reagovat a odpovídat na naše dotazy. Děvčatům nelze opravdu nic vytknout, ba naopak - dokážou citlivě a vždy v pohodě o své ovečky pečovat.
- Sicílie, Itálie, termín: říjen 2015
Děkuji za perfektní zájezd, se službami hotelu i Vašimi jsem byla velmi spokojená. Velmi mi vyhovovalo, že byl velký výběr výletů, ale i možnost dopravy na pláž, každý si mohl vybrat. Letecká společnost byla také příjemná.
- Sicílie, Itálie, termín: říjen 2015
V září jsme se zúčastnily s Vaší cestovní kanceláří Delfin pobytového zájezdu na krásné Sicílii. Chtěly bychom moc poděkovat Vaší delegátce Jiřině Bradacové, která vždy rychle řešila naše problémy a zároveň plnila všechna naše přání.
- Sicílie, Itálie, termín: září 2015
Děkujeme za nádherný pobyt v nádherné přírodě, vše bylo perfektně zorganizováno a splněno. Výborná nadstandardní strava, milý personál. Sympatičtí a pozorní animátoři a jejich programy, zvláště cvičení v Olympijském bazénu, kterého jsme se denně účastnily.
- Sicílie, Itálie, termín: květen 2015
Včera jsme se vrátili z dovolené na Sicílii, kterou pořádala vaše cestovní kancelář. Rádi bychom poděkovali delegátům Karolíně, Zuzce a Hubertovi za jejich ochotu a péči. V Citta del Mare jsme byli podruhé a opět se nám tu líbilo. Jediná vada na kráse je doprava na pláž. Naše poslední jízda v mikrobusu s řidičem, který do vozu nacpal asi o 10 lidí víc, než kolik bylo sedadel, byla dost napínavá. Po celou dobu telefonoval nebo něco upravoval a řídil docela nebezpečně. Naštěstí se nic nestalo a celkový dobrý dojem z pobytu nám to nezkazilo.
- Sicílie, Itálie, termín: květen 2015
Dovolená na Sicílii byla s vaší CK perfektní - co se týče vašich služeb. Veliká pochvala a dík patří vašim třem delegátům Karolíně, Zuzaně a Hubertovi, kteří vyvinuli velké nasazení. A to i na výletech, aby je zvládli i ti, co již mají problémy s pohybovým aparátem - výběr tras atd. Všichni mají i hluboké znalosti a chovali se jako naši dávní kamarádi.
- Sicílie, Itálie, termín: říjen 2014
Děkujeme Delfín travel za perfektně zajištěný pobytový zájezd na Sicílii 55+. Nádherný výhled z pokoje s terasou přímo na moře, lednička a trezor zdarma, výborní delegáti.
- Sicílie, Itálie, termín: říjen 2014
S manželem jsme byli na zájezdu na Sicílii s Delfín travel. Bydleli jsme v Argu, kousek od jídelny a bazénu ve 3. poschodí a byly jsme jednoznačně spokojení. Bydlení nemělo chybu - krásný výhled na moře a terasu jsme stále používali. Ložní prádlo nám měnili dvakrát a denně jsme měli čisté ručníky. Jídlo a obsluha byla vynikající. Byly švédské stoly, každý si vybral a denně nás číšnici uváděli ke stolu. Miluji italskou kuchyni, ale ta sicilská má specifika a je velmi zajímavá a mám díky tomu řadu dalších nápadů na vaření doma. Několikrát nás přivítali v sicilských krojích a vždy s úsměvem. Koupání bylo fantastické, mohli jsme si vybrat. Ráno jsme chodili k bazénu, který byl vyhřívaný a tichá romantická muzika, odpoledne jsme jezdili na pláž s pozvolným vstupem do moře nebo chodili na skluzavky a plata, na kterých byly lehátka se slunečníky, vše v ceně. Moře a bazén v září měl teplotu 27 °C. Okolí, nádherná zahrada s tropickými rostlinami a vše dozrálé. Fíky, datle. Na výlety jsme jezdili sami. Palermo bylo 30 minut autobusem a s mapou se tam neztratíte, policie je na každém kroku a klidně vás před památku dovedou. Terassini 10 minut autobusem, velice romantické městečko. Ráda bych se vyjádřila k Italům, mám jen ty nejlepší zkušenosti. V restauraci se nám 2x stalo, že jsme zapomněli nákupy a vždy za námi běželi a nákupy nám předali s úsměvem. Hledali jsme jedno místo, neumíme dobře Italsky a než by nám místní obyvatelé vysvětlili cestu, tak nás tam dovedli. Jinak večerní program neměl chybu. Mám ráda saxofon a klávesové nástroje, denně živá hudba a tanec samozřejmě i s učitelem - čača, samba atd. Diskotéka vždy ve večerních hodinách a hodně se tancovalo společně. Máme s manželem úžasné zážitky a naši přátele, kteří netancují, se tam naučili. Tento zájezd bychom přáli všem.
- Sicílie, Itálie, termín: zaří 2014
Včera jsme se vrátili z pobytového zájezdu na Sicílii. Chtěla bych ještě jednou poděkovat zástupcům Delfín travel Kateřině, Zuzce a Hubertovi, kteří se o nás velice dobře starali. Ochota, slušnost, trpělivost a pohoda je samozřejmostí jejich pracovní náplně. Bohužel to v jiných cestovních kanceláří vůbec nefunguje a měli by se u Vás učit.
- Sicílie, Itálie, termín: zaří 2014
Absolvovali jsme zájezd 55+ na Sicílii a chtěli bychom upřímně poděkovat za bezvadné zajištění zájezdu a úžasné pokoje. Zároveň bychom rádi poděkovali za neskutečně profesionální jednání vašich delegátů Huberta, Zuzany a zejména Karolíny. Naše dovolená a sní spojené zájezdy, byly perfektně organizovány.
- Sicílie, Itálie, termín: červen 2014
Chtěli bychom touto cestou poděkovat Vašim skvělým delegátům, jmenovitě Karolině Jaroškové, Zuzaně Hoškové a Hubertu Otipkovi, kteří se o nás po celou dobu zájezdu nevídaně výborně starali. Stále s dobrou náladou, maximálním nasazením a úžasným přehledem byli " třešničkou na dortu " naší dovolené.
- Sicílie, Itálie, termín: červen 2014
Pan Mašek mě požádal, abych Vám tímto způsobem jeho jménem zaslala poděkování za celkovou organizaci zájezdu. Dále také paní Karolíně Jaroškové, která podle slov klienta byla velice pozorná a ochotná po celou dobu zájezdu. Pan Mašek byl plně spokojen s programem, všemi službami i dalšími delegáty. Díky tomuto zájezdu plánuje již nyní na příští rok další dovolenou. S pozdravem, Oxana Litvinová.
- Sicílie, Itálie, termín: červen 2014
Když nám nejmenovaná CK oznámila, že nám ruší zaplacenou dovolenou pro nedostatek zájemců, bylo nám smutno. Naštěstí jsme objevili záchranu v podobě CK Delfín travel. Od prvního rozhovoru s Nikolou Brémovou bylo jasné, že tohle je jiný způsob jednání se zákazníky. Příjemná, věcná, okamžitě pochopila naši situaci, našla řešení, pomohla!
- Sicílie, Itálie, termín: červen 2014
Další recenze

Další zájezdy

Mariánské LázněČeská republika

Františkovy LázněČeská republika

Mar MenorŠpanělsko


SardinieItálie

 

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.


IschiaItálie

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.


Lázně PiešťanySlovensko

Lovecký zámeček LužecČeská republika

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.