na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Severní Thajsko 55+
Zapomenutá království Siamu
Exotický zájezd


Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu po severu Thajska. Poznáte starobylá města s památkami nevyčíslitelné hodnoty, úžasnou deltu Mekongu i rušný, životem pulzující Bangkok. Barevná a opojně vonící asijská země vás přivítá v tom nejlepším stylu – nádhernými horskými scenériemi, dechberoucími buddhistickými chrámy, výtečnou místní kuchyní i nespoutanou přírodou. Severní Thajsko je zkrátka ideální volnou pro všechny, které jih Thajska již přestal bavit.

Na závěr si pak užijete zasloužený odpočinek na plážích překrásného ostrova Koh Chang ve 4* resortu.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu do severního Thajska

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit v severním Thajsku

 • hlavní město legendárního Siamského království – Ayutthaya
 • fascinující buddhistické chrámy
 • Sukhotai – pozůstatky dávného thajského království
 • životem pulzující metropoli Bangkok
 • 3 dny odpočinku v komfortním resortu na ostrově Koh Chang

 

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA – CHIANG MAI

Odlet z letiště Václava Havla v Praze (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu) letadlem společnosti Qatar Airways do thajského města Chiang Mai s přestupem v Dauhá.

2. den: CHIANG MAI

Přílet do Chiang Mai. Transfer do hotelu a ubytování. Poté se již v tradičních rikšách vydáte prozkoumat centrum Chiang Mai s jeho zelenými uličkami. Navštívíte místní hektický trh Warorot, který neustále tepe životem a nabízí veškeré exotické ovoce a pokrmy, které si jen dokážete představit. Odpoledne si pak užijete individuální volno.

3. den: CHIANG RAI

Z Chiang Mai se vydáte do města Chiang Rai. Cestou si uděláte krátkou přestávku u horkých pramenů Mae Kha Chan. Pak budete pokračovat do chrámu Wat Rong Khun, známého jako Bílý chrám. Po příjezdu do města Chiang Rai se zastavíte u památníku King Meng Rai. Odpoledne navštívíte horu Doi Tung s horskou chatou královy matky a překrásnou zahradu Mae Fah Luang plnou pestrobarevných květin. (oběd)

Večer si pak můžete užít volna a nasávat jedinečnou atmosféru města Chiang Rai.

4. den: DELTA MEKONGU - CHIANG SAEN

Probudí vás čerstvý vánek a posnídáte v hotelové restauraci, kterou obklopuje příroda. Po klidném ránu odjedete do Chiang Saen, kde navštívíte legendární Zlatý trojúhelník. Hned po příjezdu zažijete plavbu lodí po známé řece Mekong a budete mít možnost poobědvat v místní restauraci.

Výlet bude pokračovat ve starobylém městě Chiang Saen (domov krále Mengraie do té doby, než nechal postavit města Chiang Rai a Chiang Mai). Možnost projížďky místní tramvají. Zajímavým zážitkem bude jistě i návštěva jednoho z největších muzeí opia, které zachycuje historii obchodu s touto drogou.

5. den: SLONÍ PARK

Tento den navštívíte Sloní přírodní park, kde se seznámíte s těmito impozantními tlustokožci. Během dne se dozvíte o jejich ochraně, problémech, kterým čelí sloni v jihovýchodní Asii, a činnostech celého parku. Slony zde léčí, pečují o ně a také s nimi trénují. Zlatým hřebem celého dne bude koupání. Naučíte se, jak správně a bezpečně vykoupat slona, a dokonce dostanete šanci jít s ním do řeky, abyste mohli otestovat vaše nově nabyté znalosti v praxi!

Při návštěvě Himmaanského znovu-zalesňovacího centra se zase dozvíte, jak místní obyvatelé sází stromy v pralese a dokonce budete moci sami přispět k zasazení nového stromu. (oběd)

6. den: CHIANG MAI

Ráno navštívíte Wat Prathat Doi Suthep, což je velmi uctívaný chrám, ve kterém naleznete svaté relikvie samotného Gautamy Buddhy. Chrám je umístěn na vrcholku hory v nadmořské výšce 1 676 metrů a díky tomu nabízí nádherný výhled na město a jeho okolí. Odpoledne vás již čeká přejezd do města Sukhothai. (oběd)

7. den: SUKHOTHAI (UNESCO)

Odjezd do historické parku Sukhothai, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, a jeho prohlídka. Místní království bylo založeno již v roce 1238 a je označováno za zlatý věk thajské historie a počátek thajské kultury, jak ji známe dnes. Projdete si všechny oblasti parku, v nichž vám před očima znovu ožije vzdálená historie. Odpoledne se pak vydáte na cestu do dalšího thajského města – Ayutthaya.

8. den: AYUTTHAYA (UNESCO)

Během své návštěvy města Ayutthaya se vydáte na cestu lodí po řece Chao Praya. Město bývalo centrem celého Siamského království od 14. až do 18. století. Dozvíte se o životě tehdejších obyvatel a uvidíte historické chrámy, které jsou po tomto skvostném městě roztroušené – Wat Phra Si Sanphet, Wat Mongkhon Bophit a Wat Na Phra Meru. Po prohlídce se již přesunete do Bangkoku, hlavního thajského města.

9. den: BANGKOK

Vydáte se na celodenní prohlídku města Bangkok. Navštívíte ostrov Rattanakosin, který je považován za historické centrum města a je zde soustředěna většina místních památek. Prohlédnete si ta nejdůležitější místa jako jsou Královský palác, známý chrám Wat Pho s největší sochou ležícího Buddhy na světě, výhled na řeku Chao Praya s bývalým královským palácem Wat Arun, chrám Wat Traimit, s 3 m vysokou a 5,5 t těžkou sochou Buddhy z ryzího zlata a životem pulzující Čínskou čtvrť.

10. den: BANGKOK - PLOVOUCÍ TRHY

Brzy ráno se vydáte k zahradám v provincii Samut Songhkhram v deltě řeky Mae Klong. Navštívíte unikátní tržiště, které leží přímo podél vlakových kolejí. Zatímco kolem nakupujících projíždí vlaky, prodejci zde nerušeně nabízí různé druhy zboží, které si jen dokážete představit.

Poté budete pokračovat v cestě k nejbarevnějšímu plovoucímu tržišti v celém Thajsku s názvem Damnoen Saduak. Budete moci pozorovat čilý ruch kolem kanálů a každodenní život místních obyvatel, kteří zde ze svých lodí prodávají čerstvé ovoce a zeleninu od okolních farmářů. Nakonec si budete sami moci vyzkoušet projížďku na lodičce po kanálu.

11. den: BANGKOK - KOH CHANG

Vydáte se na cestu z Bangkoku do provincie Trat a odtud dále trajektem až na nádherný ostrov Koh Chang. Jeho název v překladu znamená Sloní ostrov a jedna z legend vypráví, že své jméno dostal podle hor, které se na něm nacházejí a při pohledu z letadla připomínají ležícího slona. Čekají zde na vás pohádkové pláže, průzračně čisté moře a odpočinek ve 4* resortu.

12. - 14. den: KOH CHANG

Odpočinek a relaxace na krásných plážích ostrova Koh Chang. Fakultativně možnost výletu lodí na okolní ostrovy.

15. den: ODLET

Transfer z Koh Chang na mezinárodní letiště v Bangkoku a odlet s přestupem do Prahy.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy v nočních hodinách.

 

Proč s námi?

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy severního Thajska a zároveň relaxovali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká ☺

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš aktualizovaný cestovatelský magazín 43 stran o cestování Thajskem a přečtete si vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Chiang Mai a Bangkok – Praha s přestupem v Dauhá včetně všech poplatků
 • ubytování 13 nocí v 3*/4* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 10 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety na ostrově Koh Chang
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění (840 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 1 500 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Exotika.pdf


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele