na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Novinka
SEVERNÍ PERU
Za tajemstvím peruánských pyramid a zlatých hrobů
s archeoložkou Evou Farfánovou Barriosovou

Exotický zájezd


Vydejte se s námi prozkoumat kolébku těch nejstarších civilizací, jež po sobě zanechaly fantastické kulturní dědictví. Tajemné chrámy, pyramidy, které svým stářím předčí i slavnější egyptské sourozence, či velkolepé hrobky místních velikánů. To vše se ukrývá v lůně překrásné divoké přírody pod bedlivým dozorem andských velehor, jejichž bělostným sněhem pocukrované vrcholky se tyčí vysoko k nebesům.

Užijte si čarovné stavby starověkých kultur, toulky indiánskými vesničkami i rituály místních šamanů a bylinkářů, jejichž umění pochází přímo z  hloubi amazonského pralesa. Necháte se i vy očarovat magickou atmosférou severního Peru, které stále zůstává ukryto před davy turistů? 

Termíny a ceny poznávacího zájezdu Severní Peru – Za tajemstvím peruánských pyramid a zlatých hrobů 

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
22. 10. – 7. 11. 202115 nocí 17 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
89 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

V Peru jsem nebyla poprvé. Ale zájezd Za tajemstvím peruánských pyramid a zlatých hrobů Peru byl jeden z nejúžasnějších, nejzajímavějších a technicky dobře připravených zájezdů. Odborně a bezpečně mne za pomoci p. Zemana provedl mnoha zajímavostmi a krásami severního Peru. Přidanou hodnotou tohoto zájezdu byl vtipně pojatý, nadupaný, odborný výklad paní profesorky Farfánové Barriosové, která také pečlivě vybrala perly ze staveb a muzeí starodávných kultur a přírody severního Peru. Těmi nás zasypávala každý den a já bych to vydržela více než těch 16 dnů, které jsem tam strávila. Strašně nerada jsem se vracela domů a klidně bych absolvovala ještě další památky.

- Severní Peru, termín: podzim 2018

Na co se můžete těšit v Severním Peru

 • kulturní dědictví těch nejstarších civilizací
 • velkolepé hrobky slavných vládců
 • jedny z nejstarších pyramid na světě
 • monumentální andské velehory
 • překrásnou divokou přírodu

Povídání o zájezdu s Evou Farfánovou Barriosovou

Využijte jedinečnou příležitost, podívejte se na Povídání o severním Peru s archeoložkou Evou Farfánovou Barriosovou, průvodkyní zájezdu.

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - LIMA

V dopoledních hodinách odlet do Limy s přestupem v Barceloně. Přílet v nočních hodinách, transfer na hotel a ubytování. 

2. den: LIMA

Prohlídka moderní Limy: čtvrť Miraflores – Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, návštěva předkolumbovského chrámu Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále navštívíte čtvrť San Isidro, která byla v dobách španělské nadvlády velkou olivovou farmou.

3. den: PACHACAMAC – MUZEUM LARCO

V dopoledních hodinách vás čeká návštěva náboženského centra Pachacamac, které se nachází v údolí řeky Lurin 40 km jižně od Limy a jež bylo po více než tisíc let nejvýznamnějším náboženským centrem na centrálním pobřeží. Odpoledne si prohlédnete muzeum Larco, kde budete moci obdivovat sbírku předkolumbovského umění v prostorách koloniálního domu z 18. století.

4. den: POSVÁTNÉ MĚSTO CARAL (UNESCO) - HUARAZ

První zastávku dne učiníte u pozůstatků posvátného města Caral (UNESCO), jež bylo náboženským a administrativním centrem nejstarší civilizace na americkém kontinentě. Archeologická lokalita čítá na 32 pyramid, které jsou o více než 400 let starší než ty egyptské. Poté již začnete stoupat do And k jezeru Conococha (4 080 m) a tento den zakončíte ubytováním ve městě Huaraz (3 100 m).

5. den: NÁRODNÍ PARK HUASCARÁN (UNESCO) - KAŇON PATO

Průjezd údolím Santa River, mezi Bílými a Černými Kordillerami, s malebnými indiánskými vesničkami Carhuaz, Mancos, Yungay a Caraz. Během cesty budete sledovat nejvyšší vrcholy Bílých Kordiller. V národním parku Huascarán (UNESCO) spatříte jezero Llanganuco (3 800 m) s jeho tyrkysovou vodou a původní andskou floru a faunu.

Navštívíte i památník československých horolezců, kteří zde zahynuli v roce 1970 při velkém zemětřesení. Vystoupáte až do vesničky Portachuelo de LLanganuco (4 775 m) odkud se vám naskytne pohled na nejvyšší vrchol celého Peru – Huascarán (6 768 m). Navštívíte také místo, kde dříve stávalo městečko Yungay, pohřbené pod metry hlíny a skal po velkém zemětřesení v roce 1970.

Poté na vás již čeká odjezd do města Caraz a sjezd údolím ke kaňonu Pato. Cestou budete moci obdivovat měnící se faunu a flóru, především pak různé druhy kaktusů. V kaňonu Pato vás jistě okouzlí roztodivné skalní útvary a stěny vysoké až tisíc metrů, mezi nimiž protéká řeka Santa.

6. den: CERRO SECHÍN - TRUJILLO

Po předešlých výpravách do hor se tentokrát vydáte k pobřeží na prohlídku chrámu Cerro Sechín, který byl postaven kolem roku 1500 př.n.l.

Vnější zdi chrámu jsou postaveny asi ze čtyř stovek žulových bloků. Na každém z nich je vyryta hlubokými čarami lidská postava nebo její část. Jedná se ale jen o půlky těl nebo dokonce jejich torza, z nichž vylézají vnitřnosti. Nohy a ruce jsou oddělené od těla, oči navlečené na šňůrkách jako náhrdelníky… Bylo to obětní místo nebo snad škola, kde se vyučovala anatomie? To už budete muset posoudit sami.

Odpoledne se vydáte přes údolí Nepeña a Pañamarca do koloniální perly severního Peru, města Trujillo.

7. den: TRUJILLO

Prohlídka města Trujillo, jež bylo důležitým centrem během doby španělské kolonie a které si zachovalo mnoho nádherných sídel. Prohlédneme si centrum, spatříte kostely Santa Clara, El Carmen a San Francisco, vrchní soudní dvůr, hlavní náměstí s katedrálou či arcibiskupský palác. Na závěr prohlídky si budete moci vychutnat pohled na malebné náměstí El Recreo a starou hradební zeď.

Odpoledne navštívíte náboženské a administrativní centrum kultury Moche, která se rozvíjela přibližně mezi lety 200 až 750 n.l. Zhlédnete pyramidy, které patří mezi největší stavby předkolumbovské Ameriky, pyramidu Slunce a pyramidu Měsíce. Budete moci navštívit i dílnu tradičních řemeslníků a místní muzeum, kde jsou vystaveny předměty dokreslující aspekty života dávných Mochiků.

8. den: CHRÁM HUACA DRAGÓN - MĚSTO CHAN CHAN (UNESCO)

Dopoledne navštívíte chrám Huaca Dragón, který zde vybudovala slavná kultura Chimú. Jedná se o velké náboženské centrum postavené z cihel sušených na slunci, jehož zdi jsou zdobené reliéfy postav.

Poté si prohlédnete jedno z nejvýznamnějších center předkolumbovské Ameriky – město Chan Chan (UNESCO) s rozlohou téměř 20 km², které je největším městem na světě postaveným z hlíny. Centrum města se skládá z deseti částí, jimž se říká citadely nebo paláce.

Na závěr dne zavítáte do rybářské zátoky Huanchaco na pobřeží Tichého oceánu. Zde budete moci spatřit tzv. “koníky z rákosu”, neboli tradiční rákosové vory, které zde rybáři používají již několik tisíc let.

9. den: ARCHEOLOGICKÝ KOMPLEX EL BRUJO

Vydáte se podél pobřeží na sever do údolí Chicama, kde se nachází archeologický komplex mochické kultury El Brujo (Čaroděj) a Cao Viejo – pyramidy vysoké až 45 metrů.

První z pyramid byla zasvěcena bohu zvanému Chicopaec, jenž ovlivňoval “životodárný dech” udržující při životě vše živé a ochraňoval svět mrtvých předků. Na druhé se vyznával kult boha zvaného Ai-apaec, jemuž se přisuzoval vliv slunce na život rostlin, zvířat i člověka. Na jejím vrcholku odkryli archeologové 1 600 let starý tajuplný hrob. Byla zde pochována mladá žena s tělem potetovaným obrazy hadů a pavouků. Dnes je veřejnosti známá jako Paní z Caa. Na zdech kolem najdete malby vztahující se k magickým a náboženským rituálům. Odpoledne přejezd do města Chiclayo.

10. den: SIPÁN - KOMPLEX MOCHICKÝCH PYRAMID

V údolí řeky Reque projedete silničkou mezi plantážemi cukrové třtiny do vesničky Sipán. Zde se nachází komplex mochických pyramid z nepálených cihel. Nejznámější z nich je tzv. Huaca Rajada. Místo se stalo slavným v roce 1987, kdy zde hledači pokladů našli starý neporušený hrob. Později zde archeologové našli několik dalších hrobů, z nichž jeden patřil i vládci zdejšího kraje, známému dnes jako Pán ze Sipánu. Jedná se o jediný neporušený hrob vládce, který byl nalezen na americkém kontinentu. Pro ohromné bohatství, které obsahoval, ho mnoho lidí nazývá též “americký Tutanchamon“.

Následně vás čeká návštěva lokality Bosque de Pomac, kde se nachází největší les stromů algarrobo (rohovníků) na planetě a ty nejstarší jsou více jak 400 let staré. Nalézá se zde také 36 pyramid postavených lidmi z kultury Sicán v 10. a 11. století. Archeology nejlépe prozkoumaná je pyramida Huaca del Loro, v jejíž blízkosti byly objeveny hroby několika sicánských velmožů s mnoha předměty ze zlata a drahých kovů.

Poté si ve městečku Ferreñafe prohlédnete Národní muzeum věnované kultuře Sicán, kde se dozvíte podrobnosti o životě místních lidí, výrobě keramiky a zpracování kovů.

11. den: LAMBAYEQUE - TUCUME - CHICLAYO

Dopoledne se vydáte do města Lambayeque a prohlédnete si místní muzeum královských hrobek. Jeho největší atrakcí jsou předměty z nejvýznamnější nevykradené hrobky na americkém kontinentě, hrobky Pána ze Sipánu. Navštívíte také místní řemeslnou tržnici s rukodělnými výrobky. Poté se přesunete do dávného města Tucume, které se po roce 1 100 stalo hlavním městem lidu kultury Sicán.

Komplex zabírá plochu přes 26 hektarů a naleznete zde celkem 26 pyramid. Po obědě v typické místní restauraci se vrátíte do města Chiclayo a prohlédnete si jeho centrum s hlavním náměstím a katedrálou Santa Maria, navrženou slavným Gustavem Eiffelem. Chiclayo je dodnes významným centrem šamanů a bylinkářů, proto zde navštívíte jedinečný trh a dozvíte se více o účincích místních bylinek, které šamani využívají při svých obřadech.

12 den: CESTA SKRZ PRALESY

Přes pohoří And pojedete do suchého pralesa v oblasti Chachapoyas. Cestou překonáte nejnižší andský průsmyk na peruánském území. Na východní straně hor dosahuje až do výšky 2 800 metrů hustý prales, který Peruánci nazývají Vysoký prales nebo také Amazonské Andy. Budete zde moci obdivovat překrásnou přírodu. Poté překonáte řeku Marañon a ocitnete se v oblasti prastaré civilizace Chachapoyas.

13. den: KUÉLAP - MACHU PICCHU SEVERU

Tento den si prohlédnete Kuélap, hlavní centrum národa Chachapoyas, jemuž se přezdívá Machu Picchu severu. Tato civilizace se začala rozvíjet kolem roku 800, ale později byl národ poražen inckými vojáky a začleněn do velké říše Inků. K pevnosti, do výšky 3 000 m vás pohodlně vyveze lanovka. Odpoledne si prohlédnete historické centrum města Chachapoyas – tradiční koloniální domy s balkony, hlavní náměstí s radnicí a katedrálou. 

14. den: HUANCA - VODOPÁD GOCTA

Odjezd autobusem do města Huanca, kde žije místní indiánská komunita proslavená svým hrnčířským uměním po celém širokém okolí. Cestou zastavíte na vyhlídce Huanca Urco Canyon, kde je možné zdálky spatřit vodopád Gocta. Ten je se svými 780 metry třetím nejvyšším vodopádem na světě.

Následně se zastavíte na vyhlídce s překrásným výhledem na kaňon Sonche a zdejší Amazonské Andy. Odpoledne přejezd do města Cocachimba k vodopádu Gocta. Na závěr dne navštívíte tradiční hrnčířský dům, kde vám místní indiáni ukáží proces výroby keramiky.

15. den: CHACHAPOYAS – JAÉN - ODLET DO LIMY

Transfer na letiště ve městě Jaén a přelet do Limy. Odpoledne ubytování ve čtvrti Miraflores a volný program.

16. den: HISTORICKÁ LIMA (UNESCO), ODLET

Po snídani vás čeká prohlídka Limy, založené Franciscem Pizarrem – koloniální centrum s náměstím San Martín, Plaza Mayor, prezidentským palácem, radnicí a katedrálou. Poté transfer na letiště, odlet do Prahy s přestupem.

17. den: PŘÍLET DO PRAHY

Ve večerních hodinách přílet do Prahy.

Proč s námi?

 • Náš delegát se o vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste během vašeho zájezdu poznali nejdůležitější místa severního Peru. 
 • Zájezd není vhodný pro klienty s pohybovým omezením.

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín Poznejte Peru s archeoložkou Evou Farfánovou Barriosovou. Na 24 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Lima – Praha s přestupem v Barceloně (včetně letištních poplatků)
 • místní přelet Jaén – Lima
 • 15 nocí se snídaní v 3*/4* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 10x oběd (1x formou balíčku na cesty)
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn
 • BONUS: každý účastník zájezdu obdrží knihu Sexuální život ve starém Peru s podpisem Evy Farfánové Barriosové, autorky a průvodkyně zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 10 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

Změna programu vyhrazena.

Změna odletového dne vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu navýšení letištních poplatků.

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!


Seznamte se s našimi průvodci

Eva Farfánová Barriosová, archeoložka, spisovatelka a průvodkyně zájezdu

Narodila se v Chrudimi. Studovala prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu v USA a studia dokončila na Univerzitě svatého Marka v peruánské Limě. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží, v Cuzcu, na Machu Picchu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Vyučovala na dvou vysokých školách v Limě.

V Peru strávila dvacet osm let a koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Žije v Praze a publikuje články o Peru v novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru a Sexuální život ve starém Peru.


Martin Zeman, technický průvodce CK Delfín travel

foto Martin PeruVystudoval jsem cestovní ruch v Praze a poté pracoval na archeologických nalezištích v rodném Polabí. Přes krátký pobyt v Anglii jsem se vydal do Jižní Ameriky. Po několikaletém pobytu v Ekvádoru a Peru, během něhož jsem se dále vzdělával v oblasti cestovního ruchu, absolvoval stáže v místních agenturách, jsem si zde také našel svou životní lásku a můj osud byl zpečetěn. Při opakovaných návratech jsem se vydával do vzdálených neobydlených oblastí mezi nejaktivnější sopky světa, poznával život opravdových indiánů a věnoval se své oblíbené archeologii. Po svém návratu jsem se věnoval psaní cestopisů do odborných časopisů a pořádání cestopisných přednášek ze svých cest. Nyní již pracuji 7 let jako odborník v cestovních kancelářích v Praze.

Velice rád bych Vás tímto pozval na tento jedinečný zájezd do nejrozmanitějšího regionu naší planety.


  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele