na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Portugalsko
Nekonečné pláže slunného Algarve


Strmé pískovcové útvary čnící z Atlantského oceánu, pohádkové písečné pláže i okouzlující přírodní scenérie. To vše a ještě mnohem více nabízí portugalský region Algarve, jehož úžasná atmosféra vás chytí za srdce. Vychutnáte si nádherné západy slunce nad divoce zbarveným pobřežím, rybářské loďky pohupující se na hladině, stejně jako čilý ruch pohodového letoviska.

Užijte si dovolenou zalitou sluncem, plnou skvělého koupání, nádherné přírody a vynikající portugalské gastronomie plné čerstvých místních surovin.

Na co se můžete v Portugalsku těšit?

  • nejklidnější a nejteplejší vody Atlantiku v Portugalsku
  • Cabo Vicente – nejjihozápadnější bod kontinentální Evropy
  • pozoruhodné skalní útvary na pobřeží
  • barevná portugalská kultura a gastronomie

Algarve

 

Letovisko Algarve se nachází v nejjižnější části Portugalska a často se mu také říká Portugalská riviéra. Díky nádherným plážím a azurovému moři jde o turisticky vyhledávanou a oblíbenou oblast. Hlavním městem celého regionu je Faro, které má asi 59 000 obyvatel a je největším městem na pobřeží Algarve. 

Díky zdejším pohořím jsou břehy Algarve chráněny před silným větrem a tak se těší velmi příjemnému mírnému klimatu, které je ovlivněno teplými proudy mířícími sem ze severní Afriky. Nejpříjemnější teploty zde panují od května do října, v zimě teplota neklesá pod 15° C. 

Letovisko Algarve jako magnet přitahuje turisty především díky malebným písečným plážím vybízejícím k odpočinku. Typické jsou zdejší pískovcové útvary, které dramaticky vystupují z vod Atlantiku a doplňují jedinečnou atmosféru této kouzelné části Portugalska. 

Letovisko Portimão

Portimão je po Faru druhým největším městem Algarve. V dnešní době je tento tradiční rybářský a obchodní přístav oblíbeným cílem turistů, kteří sem míří především za koupáním a sluněním. Portimão je moderní město s pohádkovými plážemi, které obklopuje krásná příroda a také spousta možností společenského vyžití a zábavy.

Nejznámější a zároveň nejoblíbenější pláží této oblasti je Praia da Rocha, která žije rušným životem i ve večerních hodinách a najdete zde mnohé útulné bary, kavárny či restaurace. Ti, kteří přece jenom dávají přednost klidnějšímu prostředí, si jistě vyberou z mnoha dalších okouzlujících pláží v okolí. Můžete se také nerušeně procházet po městské promenádě, pozorovat rybářské bárky nebo si zajít do některé ze skvělých rybích restaurací. Nezapomeňte také ochutnat místní specialitu – výborné sardinky na domácím chlebu. Vášnivý hráči golfu si zase mohou zvolit z několika udržovaných golfových hřišť. 

Počasí na Algarve v Portugalsku

  • Pobřeží Algarve charakterizuje mírné klima. 
  • V zimě teplota neklesá pod příjemných 15° C, letní měsíce bývají krásně teplé s teplotami okolo 30 – 35° C. 
  • V letních měsících mívá voda na pobřeží Atlantského oceánu kolem 20 °C. 

Hotely

Hotely pro pobytové zájezdy


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy

Další zájezdy

MallorcaŠpanělsko

Zobrazit více informací

Mar MenorŠpanělsko

Zobrazit více informací

SardinieItálie

 

Zobrazit více informací

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie – Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

Zobrazit více informací

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

Zobrazit více informací

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Zobrazit více informací

IschiaItálie

Zobrazit více informací

SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.

Zobrazit více informací

Costa DoradaŠpanělsko

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Zobrazit více informací

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.

Zobrazit více informací

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.

Zobrazit více informací