na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Peru - first minute

více informací

Jsme specialisté na poznávací dovolenou pro seniory po Peru. Využijte naší nabídky pro zimu 2015 / 2016 pro seniory 55 +. Získáte zcela výjimečný zážitek a opravdové poznání mýtického Peru. Odbornou společnost našim klientům dělá odbornice, která v Peru vedla několika archeologických výzkumů s výraznými nálezy a je autorkou celé řady knih o Peru. Prohlédněte si naše nabídky po Peru 2015 / 2016 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

PERU
Po stopách dávných civilizací
s PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou


Opravdového poznání mýtického Peru dosáhnete právě na tomto poznávacím zájezdu. Naše průvodkyně Eva Farfánová Barriosová vedla v Peru hned několik archeologických výzkumů s významnými objevy a je autorkou řady odborných knih o Peru. Tato výprava se tak stane zcela výjimečným zážitkem.

Vzrušují Vás záhadné obrazce na planině Nazca, tají se Vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků Machu Picchu, nebo již dlouho toužíte plout po jezeře Titicaca? Ukrývá se snad právě zde bájné El Dorado? Neváhejte ani chviličku a vydejte se s námi na jedinečnou cestu, na které nahlédnete pod roušku tajemství dávných civilizací i do života současných obyvatel této nádherné země.

Peru – po stopách dávných civilizací

akce Záloha za zájezd pouze 7 000 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 16. 11. 2017

TermínCena od Poznámka
19. 10. – 3. 11. 201788 900 Kč odletělo
8. 3. – 23. 3. 201887 900 Kčvyprodáno
28. 4. – 13. 5. 201887 900 Kč
22. 9. – 7. 10. 201887 900 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz


Prohlédněte si fotografie ze zájezdu!Fotografie klientů

Přečtěte si také náš článek:Co je dobré vědět, než se vydáte do Peru

Program zájezdu

1. den: V odpoledních hodinách odlet do Limy (přestup v Madridu).

2. den: V ranních hodinách transfer do hotelu. Prohlídka moderní Limy – čtvrt Miraflores: Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, návštěva předkolumbovského chrámu Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále navštívíte čtvrt San Isidro s procházkou olivovým hájem, který byl v dobách španělské nadvlády velkou olivovou farmou. Návrat do hotelu, ubytování. 

3. den: Snídaně. Prohlídka Limy „Města králů“ založeného Franciscem Pizarrem (UNESCO) – koloniální centrum s náměstím San Martín, Plaza Mayor, prezidentským palácem, radnicí a katedrálou. Návštěva typického koloniálního domu Aliaga, který nechal vystavět Francisco Pizarro pro svého kapitána Jerónima de Aliaga při zakládání města. Dále navštívíte klášter Santo Domingo. Poté přejezd do národního parku Paracas v provincii Pisco přímo na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování.

4. den: Snídaně. Výlet do Národního parku Paracas a plavba lodí na ostrovy Ballestas s pozorováním kolonií lachtanů, tučňáků, pelikánů či lvounů. Loď zastaví také naproti záhadnému obrazci ve tvaru svícnu. Odpoledne přejezd do Nazcy. Ve měste Ica budete moci navštívit vyhlášené vinařství s přednáškou o výrobě nejznámějšího místního nápoje Pisca. Navečer příjezd do města Nazca a ubytování. 

5. den: Snídaně. Fakultativně možnost letecké prohlídky záhadných obrazců na planině Nazca (UNESCO) či jejich pozorování z vyvýšených míst a rozhleden. Oběd. Odpoledne přejezd do města Arequipa (cca 10 hodin.). Ubytování v nočních hodinách. 

6. den: Snídaně. Prohlídka „Bílého města Arequipa“ ležícího pod majestátní sopkou El Misti (UNESCO) – vyhlídka na město Carmen Alto, odkud máte Arequipu jako na dlani, tradiční čtvrť Yanahuara s malými uličkami, poté návštěva centra města s náměstím Plaza de Armas a katedrálou, návštěva kláštera Santa Catalina postaveného již v roce 1579. Odpoledne návštěva výrobny na zpracování vlny z lam a alpak. Návrat do hotelu. 

7. den: Snídaně. Výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca s nádhernými výhledy na Andy, horské hřebeny, sopky a kaňony. Přejezd přes rezervaci Pampa Caňahuas, rozsáhlou rovinou obývanou lamou vikuňa, přejezd kolem kráteru Chucura. Uvidíte mnohé další sopky obklopující město Arequipa. Cestou se naučíte žvýkat koku, což je nejlepší prevence na nemoc z velké nadmořské výšky. Příjezd do malebné vesničky Chivay. Oběd a ubytování v kaňonu. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy termálních lázní. 

8. den: Snídaně. Odjezd na vyhlídku Cruz del Condor s výhledem na jeden z nejhlubších kaňonů světa Colca a pozorování andských kondorů. Poté návštěva typických indiánských vesniček Pinchollo, Maca, Achoma a Yanque, dále vyhlídky Antahuilque a Choquetico. Poté přejezd do města Puno, ležícího na březích nejvýše položeného splavného jezera světa Titicaca. Oběd formou balíčku. Ubytování. 

9. den: Snídaně. Výlet lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, které obývá indiánský kmen aymarů, živící se rybařením a prodejem rukodělných výrobků. Poté pokračování výletu na ostrov Taquile, jenž byl součástí incké říše, která zde zanechala četné stopy. Budete moci obdivovat tkalcovskou zručnost místních obyvatel a projít se po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Oběd. Odpoledne návrat do hotelu. 

10. den: Snídaně. Přejezd po náhorní plošině Altiplano do Cuzca, bývalého hlavního města incké říše. Cestou se uskuteční několik zajímavých zastávek: město Pucara a Alcra muzeum. Město Pukara bylo první osadou na náhorní plošině Altiplano, dále překonání nejvyššího bodu mezi Punem a Cuzcem La Raya (4 338 m.n.m). Oběd. Poté návštěva archeologického naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi a vesnice Andahuaylillas s kostelem San Pedro a s tzv. „andskou Sixtinskou kaplí“. Ubytování v Cuzcu. 

11. den: Snídaně. Dopoledne návštěva inckých chrámů Kenko, Puka Pukara, Tambo Machay a pevnost Sacsayhuaman s nádherným výhledem na město. Odpoledne prohlídka koloniálního centra Cuzca (UNESCO) – náměstí Plaza de Armas, katedrála, chrám slunce Koricancha. Návrat do hotelu. 

12 den: Snídaně. Odjezd do posvátného údolí Inků – výjezd nad městečko Pisac s návštěvou místního archeologického naleziště v horách. Oběd. Poté přejezd do města Ollantaytambo, velmi zachovalé incké vojenské pevnosti, prohlídka centra města s prohlídkou typického indiánského domu. Ubytování v posvátném údolí Inků. 

13. den: Snídaně. Panoramatická cesta vlakem údolím řeky Urubamba do mestečka Aguas Calientes. Následně výjezd a „dobytí“ Machu Picchu (UNESCO) – „Ztraceného města Inků“ položeného na terase mezi strmými svahy pralesních And, jeden z nejúchvatnějších pohledů jaké lze spatřit. Prohlídka města a terasovitých políček. V odpoledních hodinách návrat vlakem do Ollantaytamba a zpět do Cuzca. Ubytování. 

14. den: Snídaně. Individuální program v Cuzcu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí. 

15. den: Snídaně. Dopoledne individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Cuzcu a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy s přestupem.

16 den: Ve večerních hodinách přílet do Prahy.

Přednáška o Peru

Chcete vědět více? Podívejte se na přednášku o Peru a o programu našeho zájezdu “Po stopách dávných civilizací” s jeho průvodci Evou Farfánovou Barriosovou a Martinem Zemanem.


Peru – Po stopách dávných civilizací – video

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín Poznejte Peru s archeoložkou Evou Farfánovou Barriosovou. Na 24 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 13 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 6x oběd
 • leteckou dopravu Praha – Lima – Praha s jedním nebo dvěma přestupy (včetně letištních poplatků ve výši 3 600 Kč)
 • místní přelet Cuzco – Lima
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem
 • lodní výlety na ostrovy Ballestas, plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
 • doprava vlakem do Aguas Calientes a zpět
 • služby českého a místního průvodce
 • BONUS: každý účastník zájezdu obdrží knihu Sexuální život ve starém Peru s podpisem Evy Farfánové Barriosové, autorky a průvodkyně zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (1 490 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 2 430 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let).
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 700 Kč)
 • fakultativní let nad planinou Nazca (100 USD) a jiné případné fakultativní akce
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

Změna programu vyhrazena.

Změna hotelu vyhrazena.

Změna odletového dne vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu navýšení letištních poplatků.

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

 

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Exotika.pdf


Seznamte se s našimi průvodci

Eva Farfánová Barriosová, archeoložka, spisovatelka a průvodkyně zájezdu

Narodila se v Chrudimi. Studovala prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu v USA a studia dokončila na Univerzitě svatého Marka v peruánské Limě. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží, v Cuzcu, na Machu Picchu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Vyučovala na dvou vysokých školách v Limě.

V Peru strávila dvacet osm let a koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Žije v Praze a publikuje články o Peru v novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru a Sexuální život ve starém Peru.


Martin Zeman, technický průvodce CK Delfín travel

foto Martin PeruVystudoval jsem cestovní ruch v Praze a poté pracoval na archeologických nalezištích v rodném Polabí. Přes krátký pobyt v Anglii jsem se vydal do Jižní Ameriky. Po několikaletém pobytu v Ekvádoru a Peru, během něhož jsem se dále vzdělával v oblasti cestovního ruchu, absolvoval stáže v místních agenturách, jsem si zde také našel svou životní lásku a můj osud byl zpečetěn. Při opakovaných návratech jsem se vydával do vzdálených neobydlených oblastí mezi nejaktivnější sopky světa, poznával život opravdových indiánů a věnoval se své oblíbené archeologii. Po svém návratu jsem se věnoval psaní cestopisů do odborných časopisů a pořádání cestopisných přednášek ze svých cest. Nyní již pracuji 7 let jako odborník v cestovních kancelářích v Praze.

Velice rád bych Vás tímto pozval na tento jedinečný zájezd do nejrozmanitějšího regionu naší planety.


Recenze zájezdu:

5
Peru mně učarovalo a chtěla bych Vám a paní profesorce moc poděkovat za úžasnou péči po celou dobu zájezdu, kterou jste nám věnovali. Přeji Delfínovi mnoho spokojených a nadšených a ovšem též ohleduplných a pokorných klientů v budoucích zájezdech. Doufám, že se ještě na nějaké cestě setkáme.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2017
5
Chtěla bych moc poděkovat průvodci Martinovi za naprosto úžasnou profesionalitu při řešení všech možných i zcela nemožných  problémů na cestě, včetně povodní apod. Paní profesorce děkujeme za opravdu vyčerpávající odbornou stránku zájezdu, která ovšem nepostrádala humor. Odpovídala na naše zvídavé i zvědavé otázky se šarmem sobě vlastním. Přejeme jí ve zdraví ještě mnoho dalších cest do končin Jižní Ameriky i jinam.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2017
5
Chtěla bych vám poděkovat za pěkný zájezd do Peru, zejména oběma průvodcům p. prof. Dr. Farfánové Barriosové a p. Zemanovi za skvělé zorganizování celého zájezdu.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2017
5
Byl to  moc krásný, a také náročný zájezd, moc se nám líbil, měli jste vše výborně zorganizované, bez prostojů a navazující výlety, výborně doplňované odborným výkladem paní profesorky Farfánové.  Osobně se nám líbil nejvíce výlet lodí po jezeře Titicaca a samozřejmě Machu Picchu. Někdy nám vadily úzké postele, zejména v Limě, ale s tím se asi moc nenadělá. Snad jsme se měli přihlásit jako sourozenci, dostali bychom pohodlnější postele zvlášť. Doporučujeme výlet, který jsme podnikli fakultativně v Cuzcu na Moray, již zahrnout do zájezdu obligatorně či fakultativně, nebo zkrátit zájezd o 1 den v Cuzcu. Ale opakuji, máme ze zájezdu výborný dojem a jsme rádi, že jsme cestu podnikli. Příště s Vámi zase!
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2017
5
Děkuji za obětavost vás obou průvodců milé a vstřícné jednání i neskutečnou trpělivost s námi účastníky zájezdu. Ani pár problémů na závěr nám nezkazilo dojmy z dalekého Peru a kufry nám nakonec dovezli až domů. Musím ocenit krásné ubytování během celého zájezdu, vybranou trasu a hlavně bezpečnost lokalit. Ještě jednou díky za vše a třeba někde na viděnou.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2017
5
Odjížděli jsme trochu s otázkou, zda jsme vybrali tu správnou cestovku - CK Delfín travel jsme neznali. Musím ale říct, že naše obavy byly zbytečné. Poznali jsme to ještě během cesty do destinace. Pan Zeman měl po stránce organizační všechno perfektně připravené. A paní Farfánová - napadá mně jediné slovo - byla úžasná. Její znalost historie Peru byla neocenitelná. Moc děkujeme za to, jak se o nás starali. Zájezd jsme si díky nim opravdu užili.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2016
4
Děkujeme za krásnou dovolenou a nezapomenutelné zážitky. Zájezd byl perfektně zorganizovaný, vše proběhlo v pohodě, bez stresu také díky Vašemu vstřícnému, milému a ohleduplnému přístupu ke všem účastníkům zájezdu. Patříme ke skupině nikoli jenom 55+, ale přes 65+ a zájezd jsme zvládli v celém rozsahu bez problémů. Rádi bychom vzkázali těm, kteří si vyhledávají informace o zkušenostech jiných cestovatelů z Peru, aby nevěřili všemu, co tam tito cestovatelé uvádějí. My jsme těmto informacím uvěřili a odjížděli jsme s obavami, jak zvládneme např. pobyt ve vysokohorském prostředí. Díky naplánování jednotlivých částí zájezdu a pomoci místních povzbuzovacích prostředků ke zvládnutí výškových rozdílů jsme všechno zvládli. Paní Farfánová a pane Zemane, ještě jednou Vám moc děkujeme. Jste prostě skvělí!
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2016
5
Moc děkujeme za krásně prožitou dovolenou a nádherné zážitky. Velice rádi se s Vámi opět setkáme na některém z příštích zájezdů pořádaných Vaší CK.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2016
4
Chtěla bych vám poděkovat za velmi dobře zorganizovaný zájezd. Oceňuji přiměřený počet účastníků a dobré načasování, tj. čas k odpočinku versus poznávání a cestování. Dobré hotely (až na ten vzdálený od centra v Cuscu), dobrá spolupráce CK Delfín s místní agenturou, tj. nikde jsme nečekali, vše šlo jak po drátku. Průvodkyně paní Eva Farfánová je odborník na historii a Martin Zeman měl osobní přístup, vždy klidný a laskavý, vaše pomoc účastníkům nad rámec povinností. Bylo to moc pěkné, díky.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: březen 2015
Další reference

Další zájezdy

To nejlepší z „ostrova svobody“Kuba

Zobrazit více informací

Cesta za Perlou Indického oceánuSrí Lanka

Poznejte ráj na Zemi

Příroda Srí Lanky je okouzlující, nezapomenutelná, jedinečná. Vydejte se s námi odhalit všechny její krásy od sytě zelených čajovníkových plantáží, přes skály a hory ukrývající chrámy zapsané v UNESCO až po přírodní rezervace, které poskytují útočiště vzácným druhům zvířat.

Zobrazit více informací

Velký okruh jižním ThajskemThajsko

Zobrazit více informací

Ostrov bohů a tisíce chrámůBali

Pobytově-poznávací zájezd na Bali – ostrov s neopakovatelnou atmosférou

Máme pro vás „božskou“ novinku mezi exotickými zájezdy. „Ostrov bohů a tisíce chrámů“ – BALI. Tento úchvatný indonéský ostrov, opředený dávnými legendami a prastarými hinduistickými rituály, nabízí nejen obdivuhodnou přírodu, ale také jedinečnou přátelskou kulturu a pozitivní energii.

Zobrazit více informací

Velké putování MexikemMexiko

Výprava za největšími skvosty země Mayů a Aztéků

Přírodní bohatství, vynikající gastronomie i rajské pláže Karibského moře. Poznejte Mexiko, zemi plnou proslulých památek a dávné i současné indiánské kultury. Na závěr zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v resortu s programem all inclusive.

Zobrazit více informací

New YorkUSA

 

Zobrazit více informací

Velká cesta do Svaté země Izrael

Zobrazit více informací

Putování na rovníkuEkvádor

Vydejte se do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety

Ekvádor je zemí, která si doposud zachovala svůj indiánských charakter. Na každém kroku budete fascinováni jeho panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel. Navíc objevíte i kouzlo zdejších koloniálních měst a starobylých inckých památek.

Zobrazit více informací

Velký okruh divokým západem a San FranciscoUSA

To nejlepší ze západu Spojených států

Los Angeles a filmové umění v Universal Studios, kasina v Las Vegas, přírodní parky jako Grand Canyon a Monument Valley, městečka z dob divokého západu. Jednoduše poznejte západ USA, tentokrát i s návštěvou San Franciska, Death Valley a jedinčného Yosemitského národního parku.

Zobrazit více informací

Thajsko, pobytový zájezdThajsko

Ostrov Lanta – perla Andamanského moře

Splňte si svůj sen! Prožijte alespoň část zimy v teple, na sluncem vyhřátých plážích, obklopeni krásnou thajskou přírodou ostrova Lanta.

Zobrazit více informací