na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

PERU
Po stopách dávných civilizací
s archeoložkou Evou Farfánovou Barriosovou

Exotický zájezd


Opravdového poznání mýtického Peru dosáhnete právě na tomto poznávacím zájezdu. Naše průvodkyně Eva Farfánová Barriosová vedla v Peru hned několik archeologických výzkumů s významnými objevy a je autorkou řady odborných knih o Peru. Tato výprava se tak stane zcela výjimečným zážitkem.

Vzrušují Vás záhadné obrazce na planině Nazca, tají se Vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků Machu Picchu, nebo již dlouho toužíte plout po jezeře Titicaca? Ukrývá se snad právě zde bájné El Dorado? Neváhejte ani chviličku a vydejte se s námi na jedinečnou cestu, na které nahlédnete pod roušku tajemství dávných civilizací i do života současných obyvatel této nádherné země.

Termíny a ceny zájezdu Peru – po stopách dávných civilizací

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
10. 9. – 25. 9. 202113 nocí 16 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
88 900 KčRezervovat
21. 4. – 6. 5. 202213 nocí 16 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.09.2021)
89 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Zdravíme s manželkou z Cuzca, kde trávíme poslední večer před odjezdem zpět domů. Měli jsme tu dva úžasné týdny, zejména díky paní Žanetce a paní profesorce Farfánové. Organizace zájezdu, jeho příprava a gradace prostě neměly chybu a neskutečné množství kompetentních informací od paní profesorky bylo zlatým hřebem celého pobytu. Na základě těchto krásných zážitků a zkušeností bychom chtěli požádat o zařazení do zájezdu “Severní Peru” v příštím roce, pokud ho budete pořádat. Děkujeme a těšíme se na opětovné setkání s oběma dámami.
- Peru - po stopách dávných civilizacích, termín: podzim 2018

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Peru

 • ztracené město Inků Machu Picchu
 • skvělou průvodkyni a zároveň archeoložku Evu Farfánovou Barriosovou 
 • pozorování kondorů nad jedním z nejhlubších kaňonů Colca
 • plavbu po legendárním jezeře Titicaca
 • dechberoucí památky, které nám zanechaly dávné civilizace

Povídání o zájezdu s Evou Farfánovou Barriosovou


 

 

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - LIMA

V odpoledních hodinách odlet do Limy (přestup v Madridu).

2. den: LIMA

V ranních hodinách transfer do hotelu. Prohlédnete si moderní Limu čtvrť Miraflores: Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, navštívíte předkolumbovský chrám Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále vás čeká čtvrť San Isidro s procházkou olivovým hájem, který byl v dobách španělské nadvlády velkou olivovou farmou.

3. den: LIMA

V dnešním dni se můžete těšit na prohlídku Limy („Města králů“) založené Franciscem Pizarrem (UNESCO) – koloniální centrum s náměstím San Martín, Plaza Mayor, prezidentským palácem, radnicí a katedrálou. Navštívíte typický koloniální dům Aliaga, který nechal vystavět Francisco Pizarro pro svého kapitána Jerónima de Aliaga při zakládání města. Dále si prohlédnete klášter Santo Domingo a přesunete se do národního parku Paracas v provincii Pisco přímo na pobřeží Tichého oceánu.

4. den: NÁRODNÍ PARK PARACAS

Čtvrý den vašeho zájezdu bude na programu výlet do národního parku Paracas a plavba lodí na ostrovy Ballestas s pozorováním kolonií lachtanů, tučňáků, pelikánů či lvounů. Loď zastaví také naproti záhadnému obrazci ve tvaru svícnu. Odpoledne přejedete do Nazcy se zastávkou v Cahuachi, ceremoniální centrum kultury Nazca.

5. den: PLANINA NAZCA - AREQUIPA

Fakultativně možnost letecké prohlídky záhadných obrazců na planině Nazca (UNESCO) či jejich pozorování z vyvýšených míst a rozhleden. Odpoledne se přesunete do města Arequipa (cca 10 hodin.). Ubytování v nočních hodinách.

6. den: AREQUIPA

Dnes vás čeká prohlídka „Bílého města Arequipa“ ležícího pod majestátní sopkou El Misti (UNESCO) – vyhlídka na město Carmen Alto, odkud máte Arequipu jako na dlani, tradiční čtvrť Yanahuara s malými uličkami. Poté navštívíte centrum města s náměstím Plaza de Armas a katedrálou, klášter Santa Catalina postavený již v roce 1579. Odpoledne zavítáte do výrobny na zpracování vlny z lam a alpak.

7. den: KAŇON COLCA A VESNIČKA CHIVAY

Výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca s nádhernými výhledy na Andy, horské hřebeny, sopky a kaňony. Přejedete přes rezervaci Pampa Caňahuas, rozsáhlou rovinou obývanou lamou vikuňa a kolem kráteru Chucura. Uvidíte mnohé další sopky obklopující město Arequipa. Cestou se naučíte žvýkat koku, což je nejlepší prevence na nemoc z velké nadmořské výšky. Přijedete do malebné vesničky Chivay. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy termálních lázní.

8. den: POZOROVÁNÍ KONDORŮ A JEZERO TITICACA

Dnes se můžete těšit na vyhlídku Cruz del Condor s výhledem na jeden z nejhlubších kaňonů světa Colca a pozorování andských kondorů. Poté návštěva typických indiánských vesniček Pinchollo, Maca, Achoma a Yanque, dále vyhlídky Antahuilque a Choquetico. Poté se přesunete do města Puno, ležícího na březích nejvýše položeného splavného jezera světa Titicaca. Oběd formou balíčku.

9. den: VÝLET NA OSTROVY

Výlet lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, které obývá indiánský kmen aymarů, živící se rybařením a prodejem rukodělných výrobků. Výlet bude pokračovat na ostrov Taquile, jenž byl součástí incké říše, která zde zanechala četné stopy. Budete moci obdivovat tkalcovskou zručnost místních obyvatel a projít se po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Odpoledne návrat do hotelu.

10. den: CUZCO

Přejedete po náhorní plošině Altiplano do Cuzca, bývalého hlavního města incké říše. Cestou se uskuteční několik zajímavých zastávek. Jednou z nich je město Pukara, které bylo první osadou na náhorní plošině Altiplano, dále vás čeká návštěva místního muzea či překonání nejvyššího bodu mezi Punem a Cuzcem La Raya (4 338 m.n.m). Poté navštívíte archeologické naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi a vesnice Andahuaylillas s kostelem San Pedro a s tzv. „andskou Sixtinskou kaplí“. Ubytování v Cuzcu.

11. den: INCKÉ CHRÁMY A CUZCO

Dopoledne navštívíte incké chrámy Kenko, Puka Pukara, Tambo Machay a pevnost Sacsayhuaman s nádherným výhledem na město. Odpoledne si prohlédnete koloniální centrum Cuzca (UNESCO) – náměstí Plaza de Armas, katedrálu, chrám slunce Koricancha.

12 den: MĚSTEČKO PISAC A OLLANTAYTAMBO

V dnešním dni pojedete do posvátného údolí Inků, vyjedete nad městečko Pisac a navštívíte místní archeologické naleziště v horách. Následně přejedete do města Ollantaytambo, velmi zachovalé incké vojenské pevnosti, prohlédnete si centrum města a typický indiánský dům. Ubytování v posvátném údolí Inků.

13. den: MACHU PICCHU

Panoramatická cesta vlakem údolím řeky Urubamba do městečka Aguas Calientes. Následně výjezd a „dobytí“ Machu Picchu (UNESCO) – „Ztraceného města Inků“ položeného na terase mezi strmými svahy pralesních And, jeden z nejúchvatnějších pohledů, jaké lze spatřit. Prohlédnete si město a terasovitá políčka. V odpoledních hodinách se vrátíte vlakem do Ollantaytamba a Cuzca.

14. den: CUZCO - OSOBNÍ VOLNO

Individuální program v Cuzcu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí.

15. den: OSOBNÍ VOLNO - ODLET

Dopoledne individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Cuzcu a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy s přestupem.

16 den: PŘÍLET DO PRAHY

Ve večerních hodinách přílet do Prahy.

 

Proč s námi?

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Peru a zároveň relaxovali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká ☺

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín Poznejte Peru s archeoložkou Evou Farfánovou Barriosovou. Na 24 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 13 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 6x oběd
 • leteckou dopravu Praha – Lima – Praha s jedním nebo dvěma přestupy (včetně letištních poplatků ve výši 3 600 Kč)
 • místní přelet Cuzco – Lima
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem
 • lodní výlety na ostrovy Ballestas, plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
 • doprava vlakem do Aguas Calientes a zpět
 • osobní audiosystém
 • služby českého a místního průvodce
 • BONUS: každý účastník zájezdu obdrží knihu Synové boha Slunce s podpisem Evy Farfánové Barriosové, autorky a průvodkyně zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 700 Kč)
 • fakultativní let nad planinou Nazca (100 USD) a jiné případné fakultativní akce
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

Změna programu vyhrazena.

Změna odletového dne vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu navýšení letištních poplatků.

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!


Seznamte se s našimi průvodci

Eva Farfánová Barriosová, archeoložka, spisovatelka a průvodkyně zájezdu

Narodila se v Chrudimi. Studovala prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu v USA a studia dokončila na Univerzitě svatého Marka v peruánské Limě. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží, v Cuzcu, na Machu Picchu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Vyučovala na dvou vysokých školách v Limě.

V Peru strávila dvacet osm let a koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Žije v Praze a publikuje články o Peru v novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru,  Sexuální život ve starém Peru a Synové boha Slunce.


Martin Zeman, technický průvodce CK Delfín travel

foto Martin PeruVystudoval jsem cestovní ruch v Praze a poté pracoval na archeologických nalezištích v rodném Polabí. Přes krátký pobyt v Anglii jsem se vydal do Jižní Ameriky. Po několikaletém pobytu v Ekvádoru a Peru, během něhož jsem se dále vzdělával v oblasti cestovního ruchu, absolvoval stáže v místních agenturách, jsem si zde také našel svou životní lásku a můj osud byl zpečetěn. Při opakovaných návratech jsem se vydával do vzdálených neobydlených oblastí mezi nejaktivnější sopky světa, poznával život opravdových indiánů a věnoval se své oblíbené archeologii. Po svém návratu jsem se věnoval psaní cestopisů do odborných časopisů a pořádání cestopisných přednášek ze svých cest. Nyní již pracuji 7 let jako odborník v cestovních kancelářích v Praze.

Velice rád bych Vás tímto pozval na tento jedinečný zájezd do nejrozmanitějšího regionu naší planety.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele